Skocz do zawartości
mos84

Najlepsze Nośniki Danych

Ktore nosniki uwazasz za najlepsze?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktore nosniki uwazasz za najlepsze?

    • TDK
      35
    • Verbatin
      42
    • inne
      12


Rekomendowane odpowiedzi

co do cd, to ja biore "Nero CD Speed" i patrze w "Disc info", jak 'Recording Layer' pokazuje 'Short Strategy' to nie sadze zeby plytka wytrzymala dluzej niz dwa lata (najczescie o wiele krocej); wszystkie plytki ktore nagralem i pokazuja 'Long Strategy' maja juz po kilka lat i dzialaja bez problemow (np.: verbatim, maxell, nawet te starsze platinumy)

z dvd to nastawilem sie na razie na tdk (na razie tylko jedna mi sie trafila wadliwa fabrycznie ;) )

 

@fireblade: dysanow (przynajmniej cd) lepiej unikaj. ja nagralem ich kiedys kilka (na szczescie nie wiecej) i wszystkie sa teraz do d. moi kumple tak samo. ich cd-ki sie po pewnym czasie łuszczą; mozesz sobie cala warstwe (razem z danymi ;) ) paluchami zdjac. i ja i moi znajomi tylko mozemy piesciami im wygrazac za te wszystkie stracone dane ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyż lubię, zawsze mozna mieć nadzieję  :-P

1254802[/snapback]

Esperanza to najwiekszy shit jaki mialem, po kilku miesiacach na czesci nie

mozna bylo odczytac danych, obecnie nagrywam na DVD i nosnikami sa

TDK, Verbatim, Dysan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pale tylko DVD+R i tylko TDK (x8). Spokojnie na NEC-u ND-3500 można je palić x16 i stacjonarka to odczyta. Ja jednak preferuje zawsze tą predkość, którą deklaruje producent nośnika.

Na Verbach już się przejechałem niestety - kumpel do mnie przytargał 5szt Verbatim DVD+R Printable - najdroższe nośniki jakie w sklepie były - 6zł w BOX-ie. Na 5 nagranych sztuk 5 poszło do kosza (problem z odczytem) - NEC 3500A nienawidzi tych płyt :lol:

 

 

BTW Z tego co mi wiadomo to najlepsze nośniki robi fabryka TY (Taiyo Yuden). Słyszałem też, że nośniki MAXELL-a to najlepsze płytki świata - używane w profesjonalnych studiach muzycznych - ile w tym prawdy to nie wiem, bo płytki te są nieosiągalne na polskim rynku

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nagrywam na DVD, przedtem mialem nagrywarke TEAC W516EB(do sprzedania),

i z tego co sie okazalo to plytki nagrane TEAC(16x) bardzo rzadko padaja nawet po

kilku latach plyty czytaja sie bez problemu, natomiast czesc plyt tych samych firm

nagranych na nagrywarkach Liteon i LG juz jest nieczytelna, wystepuje to tylko na

tanszych nosnikach np. Esperanza.

 

Ostatnio przeprowadzilem test podobny jak ktos tu juz pisal, umiescilem latem zeszlego

roku plytke CDR(TDK) na balkonie od poludniowej strony w pudelku i co pewien czas

odczytywalem dla testu, do tego czasu plyta dziala bez problemow.

Podobny test wykonalem z plyta DVD+R(Mediastore), wystawilem kolo nowego roku, i wszystko

bylo ok, nawet slonce nie zaszkodzilo, ale jak przyszly mrozy okolo -8, plyta momentalnie

byla nieczytelna :(

Dodam, ze CDR dalej bez problemu mozna odczytac...

 

Bardzo istotna jest predkosc nagrania, plyty CD nagrywam 8-16x, a DVD 4-6X.

 

 

 

 

Dobre CD-R:

TDK

Verbatim

Dysan

Platinium

Hawk (do malo waznych rzeczy)

 

Shit CD-R:

Esperanza

 

 

Dobre DVDR:

TDK

Verbatim

Dysan

Platinium

 

Shit DVDR:

Vobis (absolutnie najgorsze jakie widzialem)

Hawk

Esperazna

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za najlepsze na swiecie uchodzą cdr Hi-SPace

 

do audio najlepsze Hi-SPace Gold- powłoka 24karaty, wywazone lepiej niz wiekszosc orginalnych tłoków

ciezkie do dostania ale mozna trafic- cena okolo 8-9zł/szt

1255507[/snapback]

To nie są przypakiem te które od spodu są całkowicie czarne (a nie tak jak zwykłe srebrne, zielone albo niebieskie)?

 

Tych 24-karatowych to nigdzie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esperanza to najwiekszy shit jaki mialem, po kilku miesiacach na czesci nie

mozna bylo odczytac danych, obecnie nagrywam na DVD i nosnikami sa

TDK, Verbatim, Dysan.

1255061[/snapback]

Nie napisałem, że esperanza to cudo absolutne :). Zresztą, wiele zależy od tego czym i jak wypalasz, i na czym czytasz. A ja lubię te płytki bo są tanie :-P i wypala mi się 100% (CD-R).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede bronic Esperanzy. Wypalilem tego pol tony. Nigdy z zadna nie bylo problemu. Czesc z tych plyt ma juz kilka lata. Niektore zdazyly sie porysowac. Po wlozeniu do napedu (CDRW Liteona albo CD Teaca) plyta identyfikowana jest w ciagu sekundy. Przeskakiwanie miedzy scenami w filmie? Blyskawiczne. Jedyne co przypomina mi, ze nie korzystam z HDD to dzwiek krecacego sie Litka.

Wszystkie te plyty byly wypalane z maksymalnymi predkosciami (czyli 70% to 48x-52x

PS

W ramach ciekawostki powiem,ze ostatnie kilka filmow nagralem na plyty TDK. tez oczywsicie nagraly sie bezlblednie i dzialaja,ale wszystko dzieje sie jakby o pol tempa wolniej niz na Esperanzach. Naped dluzej mieli po wlozeniu plyty, player potrzebuje wiecej czasu na wlaczenie okna z filmem,itd,itp.

Pozostane wiec wierny Esperanzom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nagrywam wiekszosc na Verbatim Pastel 4x oraz BenQ, ale inne tez testowalem i otym nizej

 

CD-R

 

Verbatim

TDK

BENQ

MMORE

Memorex

Ricoh

 

HAWK (shit jakich malo)

 

DVD-R

 

TDK 8x (w dvd box'ie)

Verbatim Pastel 4x

BENQ 4x

Vobis Czarne (Spoko plytki ale tylko tez w standardzie - bo z + duzo ludzi ma problemy, a minusy czyta nawet moj stacjonarny orion ktory jest naprawde wybredny)

 

DVD+R mam z tym standardem male doswiadczenie

 

TDK

Verbatim Pastel 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam na esprach od 6 lat, i wszystkie plytki smigaja bez problemu, dane, gry, filmy, audio a dodam ze troche verbatimow w tym czasie wyrzucilem do kosza, zuzyly sie lezac na polce :) poza tym nie liczy sie firma tylko fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używałem długo Esperanza ale miałem ostatnio wrażenie jakby sie coś zaczęły psuć i zacząłem palić na Platinum. Są niewiele droższe a jakość zauważalnie lepsza.

Jak mam coś ważnego wypalam na TDK i Verbatim. Obie marki są idealne.

Mówie tu o CD i DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypaliłem płytkę Dual Layer Verbatima 2,4 z prędkością 5x na Toshibie SD-R5372. Wypalenie 7,2 GB trwało tylko 21 minut. Z odczytem zero kłopotów nawet na starym stacjonarnym DVD Sony.

 

Na pudełku jest napis "Lifetime Warranty" - ciekawe

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie DVD+R DL sa za drogie :(

1288165[/snapback]

Ale za sprawą Platinum coś się ruszyło.

 

DVD+R Platinium DOUBLE LAYER 8.5GB x2.4

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15506 - 26,99 pln

 

DVD+R Esperanza DOUBLE LAYER 8.5GB x2.4 slim

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16253 - 23,99 pln

 

 

Za Verbatima DL dałem 34 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to roznica rozmiaru wynosi 1.8x, a róznica ceny to prawie 10x w porownaniu do bardzo dobrej TDK DVD+R x8... (Platinum i Esperanza to LOW END w nosnikach) a wiec jak dla mnie: NIE OPLACA SIE.

1288221[/snapback]

Pod warunkiem, że nie są to TDK ColourPack DVD+R 8x produkowane przez CMC-Magnetics :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napisu "Lifetime Warranty", to byl on od zawsze na Verbatimach.

To cos w stylu podpuchy, bo przeciez nikt nie bedzie reklamowal plyty CD czy DVD,

a z reszta jakby na ciebie w sklepie spojrzeli gdybys sprobowal - hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pojedynku między TDK vs Verbatim w kategori DVD-R, według mnie dużo lepsze są płyty TDK. Mój laser w xBoxie czyta każdą płytę TDK za pierwszym razem, a Verbatim ani razu mi odczytał. Nawet badziewne Esperanzy średnio za 3 razem widzi. U mnie w teście Nero CD-DVD Speed, test jakości nośnika TDK wynosi 80, a Verbatim 60. Kolejnym minusem Verbatimek jest to, że kupiłem 10 płytek z prędkością 2x i żadna nie chciała się nagrać na mojej nagrywarce (Lite-ON SOHW-1213S) :mur: . A byłem zawsze wierny płytom Verbatim, a tu taki zawód. :?

Edytowane przez bladek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że Verbatimy to spoko plytki, jeszcze ani razu na nich sie nie zawiodłem.

Co do pasteli to nie polecam, dla kumpla z cd-r pasteli folia się zdarła i do ręki się przykleiła :) przy wyjmowaniu z napędu.

Ostatnio se kupiłem Verbatimkę DVD+R. Folia z danymi jest pokryta z dwóch stron plastikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam najtanszych po 1zl zawsze kupuje jakies wlasnie esperanza emtec omega emtec memorex i inne tam. drogich zwykle nie kupuje ale pare razy mailem verbatima i tdk i jakos nie widze znaczacej roznicy. tylko na omegach sie raz przejechalem bo mi sie nic na nich dobrze nie nagrywalo ciagle jakies bledy i wywalilem ze 10 omeg :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysan ola Boga. Też ich używałęm ale odkąd kupiłem płytki Dysana źle wywarzone to już ich nie kupie. Takiego hałasu to nigdy nie miałęm, można ogłuchnąc jak je nagrywa i odczytuje.

 

TDK i Verbatim najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytki zależy do czego :

 

Filmy->esperanza;supratec

Muzka i progi TDK

 

Najwiekszy shit ->HAWK

 

Osobiscie uważam ze nie ma sensu kupowac lepszych płytek do byle czego, ponieważ często nie widać różnicy pomiędzy tymi za 0,60 zeta a tymi za 2 zeta.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho esperanza jest najlepsza pod względem stosunku cena/jakość

1254668[/snapback]

pod jednym warunkiem - że nie zamokną:) bo jeśli tak to odkleja się folia :) tdk czy verbatim mozna wyprac w pralce i jest OK. Wiem bo zawsze jak wracałem z imprezy to wszystkie płyty wrzucałem do wanny i myłem - te lepsze zostawały OK, a z esperanz zawsze odpadały częsci folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

Polecam Benq ze zlotym/bialym nadrukiem i takim szlaczkiem b.dobre plytki i przytym dosyc tanie:) moj cyclon niemial znimi zadnego problemu

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze uzytkownik 2002JSQ czyta mi w myslach :D

CD-R

Memorex 52x -> zero problemow

DVD+R

TDK 8x Takie jasno-niebieskie

 

Ps. Dobrze ze u nas w miescie jest "Centrum zaopatrzenia slaska" i w srodku jest tez hurtownia plytek (do wyboru do koloru - detal tez obowiazuje). A najlepsze to ze jak kupilem box'a 10szt. TDk 8x to koles zrzucil mi juz z ceny :D (30gr od plyty).

Edytowane przez S0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...