Skocz do zawartości
piotres

Suchy Lod- First Run- Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

Na poczatek polecam :

 

http://www.extremecooling.net/index/download.php?view.4

http://www.extremecooling.net/index/download.php?view.5

 

Widac -70*C wiec jest juz spoko :mrgreen: - da sie juz cos pocisnac :twisted2: .

 

Tylko teraz mam pytania (glownie do chemikow) :

 

Czy da sie samemu wyprodukowac suchy lod - jesli tak to jak ?

 

Ile kosztuje suchy lod (gdy kupimy gotowy) i jaka ma on trwalosc - trzeba go przenosci w lodowce czy nie ?

 

Co ten koles z filmow dosypywal do tej rury - czy to byl wlasnie suchy lod czy nie ?

 

Czy on tam najpierw wlal (do rury) ten plyn z butelki - co to bylo jakis alkohol czy co - gdzie sie to kupuje ?

 

Pytam sie o suchy lod bo wydaje mi sie ze zabawy z nim sa bezpieczniejsze jednak od cieklego azotu (nie wyzre ci lapy na przyklad :wacko:) , poza tym wydaje mi sie to prostsze i tansze ....

 

z gory dzieki za odpowiedzi

 

pozdrawiam

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z LN2 (cieklym azotem) jest lepsza zabawa ^^

 

suchy lod jest mozna powiedziec lajtowy :)

mozna nabyc go w 2 formach: granulat albo w skompresowanej bryle - ktora dluzej sublimuje niz granulat)

nie pamietam bo dawno temu pytalem sie o DI ale chyba 5kg kosztuje 80-100zl plus 20zl pojemnik

bryly sprzedaja minimum 5kg i tez cos okolo 100zl nie pamietam dokladnie w piatek bede dzownil w sprawie DI to podam swieze i pewne informacje

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem sie niedawno. Jest dostepny albo w postaci granulatu albo jako bryla. 10kg (najmniejsza ilosc jaka da sie kupic) kosztuje okolo 25zeta. Ten plyn to pewnie alkochol izopropylowy kosztuje 16 zeta z 1l butelke. Lape moze ci wyzrec tak jak azot. Zalecana jest ostroznosc. Z tego wiem to 1kg wystarcza by odebarc 200W/h. (wyczytane kiedys na XS) Ekonomiczniejsze niz azot. Te 10kg wystarczy na spokojnie caly dzien.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem sie niedawno. Jest dostepny albo w postaci granulatu albo jako bryla. 10kg (najmniejsza ilosc jaka da sie kupic) kosztuje okolo 25zeta

1252673[/snapback]

no ja moglem juz min 5kg dostac, tyle ze im kupic wieksza bryle tym dluzej bedziesz ja mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do cen nieoriętuję się ale niemoże być drogi bo przecież lodziarze na plażach trzymają lody własnie w suchym lodzie ;)

1253000[/snapback]

DI nie jest wcale tak dorgie zredzta za pare dni jak skoncze drugi parownik (na grafe) to bede jechal po suchy lod to dam znac odnoscnie ceny

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do cen nieoriętuję się ale niemoże być drogi bo przecież lodziarze na plażach trzymają lody własnie w suchym lodzie ;)

1253000[/snapback]

Widze ze upodobales sobie ten dzial nic nowego nie wnoszac. Jakos mam Cie dosyc :mad:

 

Nizej podaje tresc maila ktorego dostalem od firmy Jarszlod z Warszawy:

 

"Witam

Cena granulatu to 2,68 pln z VAT. Minimalna ilosc do zamowienia to 10 kg.

Telefon: 868 - 25 - 58

Pozdrawiam."

Macie cene 9domyslam sie ze za 1kg) oraz telefon dla ludzi z Wawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi niecale 27 zl za 10kg , a to ma mi starczyc na 1 dzien zabawy . No to nie jest zle :) .

 

Tylko powiedzcie mi w czym mam przeniesc ten lod ?? Dadza mi za free jakis pojemnik czy jak ??

Torby termo (takie na mrozonki z supermarketow) cos pomoga ???

 

Czy jak go kupie np. dzisiaj to go juz jutro musze wykozystac , czy moze polezec ?

 

Aha no i dokladnie powiedzcie mi jeszcze jaki to alkohol , ile on kosztuje , ile mi go potrzeba na 10 kg lodu i gdzie go kupic ?

 

Scoon mozesz napisac jeszcze adresik tej firmy od lodu ?

 

Scoon mozesz zarzucic linkiem do twoich wyczynow zwiazanych z Dry-ice i Ln2 :smile2: ? To twoje 3 Ghz to bylo stable czy max screen i z jakiego dokladnie proca to ukreciles :twisted2: ?

 

Culmen moze ty tez cos juz dzialales ?

 

Mam kilka pytan technicznych co do DI :

 

Niepokoi mnie jedna sprawa - na tym filmiku z grafa , ten koles wogole nie zaizolowal grafy (przynajmniej tak mi sie wydaje) . Owinal jedynie mobo folia i dal styropian pomiedzy parownik i mobo i tyle. Zawsze myslalem ze elektronike trzeba przy takich zabawach izolowac od wody i lodu aby nie bylo zwarc i innych fixow lub zwisow :roll: .

 

1. Czyli trzeba robic izolacje z mat (neopren piankowe otuliny, te czarne) -na procka lub grafe- czy nie, jesli planowalbym powiedzmy 1 dzien zabawy ?

 

2. Czy podstawa parownika 6 mm grubosci 45x45 na AXP bedzie dobra ?

 

3. Rura chyba do tego z 30-40 mm srednicy i z 50 cm dlugosci , prawda ?

 

4. Na podstawie trzeba spawac jakies piny czy gladkie dno starczy ?

 

pozdr

i wielkie dzieki za odpowiedzi, wiedzialem ze moge na Was liczyc ;-)

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tylko powiedzcie mi w czym mam przeniesc ten lod ?? Dadza mi za free jakis pojemnik czy jak ??

Torby termo (takie na mrozonki z supermarketow) cos pomoga ???

 

2.Czy jak go kupie np. dzisiaj to go juz jutro musze wykozystac , czy moze polezec ?

 

3.Scoon mozesz napisac jeszcze adresik tej firmy od lodu ?

 

4.Scoon mozesz zarzucic linkiem do twoich wyczynow zwiazanych z Dry-ice i Ln2 :smile2: ? To twoje 3 Ghz to bylo stable czy max screen i z jakiego dokladnie proca to ukreciles :twisted2: ?

 

5.Culmen moze ty tez cos juz dzialales ?

 

1a. Czyli trzeba robic izolacje z mat (neopren piankowe otuliny, te czarne) -na procka lub grafe- czy nie, jesli planowalbym powiedzmy 1 dzien zabawy ?

 

2a. Czy podstawa parownika 6 mm grubosci 45x45 na AXP bedzie dobra ?

 

3a. Rura chyba do tego z 30-40 mm srednicy i z 50 cm dlugosci , prawda ?

 

4a. Na podstawie trzeba spawac jakies piny czy gladkie dno starczy ?

 

pozdr

i wielkie dzieki za odpowiedzi, wiedzialem ze moge na Was liczyc ;-)

piotres

1254253[/snapback]

no wiec tak:

 

1. pojemnik na granulat kosztuje jakeis 20zl (sprzedadza Ci razem z DI)

 

2. DI w warunkach pokojowych tak czy siak sublimuje mysle ze jak polozysz bryle 10kg w pokoju to zniknie tak w przeciagu 5-7dni nie jestem pewien

 

3. tak ale najlepiej to podbij do mnie na gg @ 1363797 albo na PW

 

4. do DI to sie narazie szykuje musze zaczac robic parownik na grafe bo na cpu puki co to uzyje ten sam co uzylem do LN2

a o tym moim procku to nie rozmawiajmy bo nie ma o czym - to byl/jest zablokowany thorton ktorego nawet nie ogladalem wczesniej jak wsadzalem go do socketu na wodzie ciezko bylo z nim wojowac stabilnie na ln2 chodzil na 2877 wiec zdajesz sobie sprawe co to byla za porazka a nie procesor :) - pozatym ta cala akcja z pierwsza proba LN2 byla dosc chaotyczna bo chcialem wyrobic sie za dnia - niestety nei zdazylem i zaczelo sie sciemniac, snieg zaczal padac i musialem w salonie wszystko robic przy otwartym balkonie ^^ przez to ze sie spiesyzlem nie zdazylem dokladniej zaizowalowac plyty ani nawet sprawdzic serie procka :)

aha linki pozniej - znaczy sie sa juz online ale ci co mieli widziec to widzieli puki co to czekam na lepszy konfig, termometry i wtedy oficjalnie cos pokaze z LN2 - szybciej wystartuje juz z dual di

(do 2 tygodni powininem zaprezentowac jakies porzadne wyniki)

 

5. Watpie

 

1a. Ja robilem izolacje z armaflexu i puki co nie polecam nic innego z nizszej pulki (ja izolowalem w ten sposob ze owinalem samoprzylepna tasma z aflexu rure a nastepnie zapodalem na to otuline w ten pososb teoretycznie izoloacja wytzrymuje do -80)

 

2a. ja jak robilem swoj parownik pod socket A tak na szybko - uzylem rury o srednicy 54mm a podstawa to 60x70x8 z tym ze w podstawie naweircilem otwory o glebokosci 4mm a napstepnie polaczylem je (ogolnie to nie jest parownik ktory finalnie bede uzywal do chlodzenia ln2)

 

3a. (30-40mm to za malo) czyt 2a lub zerknij na xs i inne fora jak ludzie robia swoje parowniki i sam wysuniesz wnioski na temat kontrukcji parownika

 

4a. po co spawac? frez lub nawiercic otwory - pamietaj tez ze jak juz bedziesz sie pchal w finy to NIE moga byc ona tak cienkie i gesto zasadzone jak blokach wodnych ^^ no i podstawa tez nie moze byc zbyt cienka 1cm wedlug mnie to minimum ja uzylem o grubosci 8mm ale ze wzgledu na to ze nic innego nie mialem...

...zreszta jak masz jakies pytania to wal na gg albo PW

 

Pozdro

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad5. Scoon ma racje. Nie bawilem sie, ale plany sa. Narazie musze zmodowac moja DFI i kupic inna zasilke. I miec wiecej czasu czyli w wakacje moze cos zdzialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

OOO, sobih , ty tutaj :grin: milo mi - dzieki za adres !

 

Scoon no tak ale :

 

1. Dlaczego takie wielkie te parowniki musza byc ? Bo co taka gruba rura i wielka podstawa ?? Nie rozumiem . Mozesz mi wytlumaczyc sens takich dzialan ?

 

2. Jak bym mial spawac finy to z drutu miedzinego 3 mm :unsure: . Robilem tak juz parownik do FC (ktore zamierzam ukonczyc w ferie - za tydzien sie zlapie za to B) ) . Dlugosc mysle z 20 mm dac lub 30 mm . Albo nawierce tylko otwory tak jak mowisz .

 

3. Aktualnie mam w zapasie tylko 10 cm plaskownika 45x6 mm . Nada sie to ?? Dalbym dlugosc z 80 mm jesli juz trzeba dawac takie dlugie te podstawy (wyjasnij mi koniecznie po co) i by wyszla podstawa 80x45x6 mm :idea: .

 

4. Nie lubie PW , a GG nie mam - brak cholernej stalki netu i to wszystko przez to . Sobih mi juz podal adres do lodu . Ale Ty prosze powiedz mi gdzie robisz zaopatrzenie w miedz w Wawce (obstawiam ze jestes z Wawy) ? Napisz mi adres tego sklepu na maila piotrek_wis@poczta.onet.pl - tu jest ze mna zawsze kontakt :ph34r: .

Rura mosiezna moze byc czy musi byc miedz do parownika ?

 

5. Sorry ale po XS nie mam mozliwosci latac bo nie mam stalki :mur: .

Mozesz mi podac juz konkretnego linka o tych parownikach do DI i Ln2 ?

 

6. I nie odpowiedziales jaki to alkohol musze kupic i ile go ?? Adres sklepu mozesz puscic na maila :rolleyes: . Moze denaturat sie nada :wacko: ? -jesli walnalem teraz jakas glupote to prosze nie zbesztajcie mnie :oops: .

 

7. Ja jednak chyba uzyje tylko otulin - na THG w tym filmiku o podkrecaniu P4 na ponad 5 ghz byla chyba tylko otulina i jakos chlopakom to poszlo :grin: . Rolka tasmy do izolacji chlodniczych to chyba koszt okolo 55 zl , prawda ? Wiec troche za wiele jak dla mnie :oops: .

 

8. Aha i powiedz dlaczego koniecznie chciales testowac Ln2 na swiezym, chlodnym powietrzu ? Przeciez opary nie sa szkodliwe , wiec jaki byl w tym cel ?

 

9. NIE chce zeby cokolwiek mi odeszlo w zaswiaty podczas tej akcji z Dry-ice'm :mrgreen: . To w koncu trzeba izolowac matami i pastami procka i mobo podczas jedno-dniowego testu ?

 

czekam na dalsze info

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 & 5. wielka podstawa - nie koniecznie ja poprostu uzylem takiej podstawy bo mocowalem parownik jak blok wodny ^^ czyli sama podstawa byla odraz mocowaniem nie musialem osobno robic mocowania - 4 dziurki o odpowiednim rozstawie w podstawie i finish

 

looknij na np. te parowniki

 

@ cpu

 

http://w1.825.telia.com/~u82509108/DIcpu.JPG

 

http://w1.825.telia.com/~u82509108/DIcpu3.JPG

 

@ gpu

 

http://w1.825.telia.com/~u82509108/DIGfx2.JPG

 

http://w1.825.telia.com/~u82509108/DIGfx.JPG

 

a tak rozwiazal sprawe chilly1

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...tid=21956&stc=1

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...tid=21950&stc=1

 

a tu np. masz mocowania takiego parownika

 

http://pic8.picturetrail.com/VOL256/132433...56/75030302.jpg

 

2 i 3 mam nadzieje ze sam sobie odpowiesz na to pytanie

a podstawa 80x45 nie jest konieczna popostu ja odrazu za jednym zamachem rozwiazalem sprawe mocowania

 

a to moj parownik:

 

http://www.ocm.pl/images/articles/ln2_cooling/pa1.JPG

 

http://www.ocm.pl/images/articles/ln2_cooling/pa4.JPG

 

http://www.ocm.pl/images/articles/ln2_cooling/pa6.JPG

 

http://www.ocm.pl/images/articles/ln2_cooling/ln2_1.JPG

 

http://www.ocm.pl/images/articles/ln2_cooling/ln2_4.JPG

 

puki co nie mam online zdjec samej podstawy przed zlutowaniem itp... (siedze teraz w robocie) jak wroce i bede mial mozliwosc to wrzuce klilka fotek

 

4. Wysle jak wroce do domu

 

6. Hmm Skiner np. uzyl spirytusu prosto z monopola - dobra sprawa bo jak uzyjesz troche spiru do swojej zabawy to reszte mozesz rozmajac "fifti fifti" z woda (najlepiej destylowana walsnej roboty - jak ktos nie wie jak sie robi to moge mu powiedziec ^^ ) zaparzyc pomarancze wycisnac troche soku, wlac tak mniej wiecej szyjke i pare lupek do skrodka na 24 do lodoweczki i.... kurde sorry za OT ^^ ale jakos mnie tak natchnelo)

 

7. Na THG hmmm... wydaje mi sie ze to nie byla zwykla otulina :>

 

8. nie szkodliwe? no co Ty chcesz pomdlec w zamknietym pomieszczeniu?

 

cytuje berkuta "azot jest niebezpoieczny jesli wyprze cale powietrze z pomieszczenia dlatego powinno sie to robic w bardzo dobrze wentylowanych pomieszczeniach "

 

9. zaizoluj

a past heh nie musisz uzywac wystarcza same maty

 

 

ok jak trzeba bedzie wiecej info czy fotek - daj znac

 

Pozdro

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Tydzien temu w koncu dokonalem pierwszej proby chlodzenia Suchym Lodem :banana: :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Konfig:

 

ABIT NF7 moded

1700+ JIUHB DLT3C 1466Mhz

2x256 MB KVR 333 na BH-6

Codegen 400W

R9200 128/128

 

Lod kupiem we wspomnianej w juz tym topicu warszawskiej firmie Jaszlod . Zakupile bryle ok. 10kg . Granulat jest dostepny jedynie na zamowienia powyzej 20 kg. Wiec kupilem bryle i ja pokruszylem mlotkiem :lol: .

 

Powiem jeszcze ze lod paruje piekielnie szybko :blink: - pierwsza bryle zmarnowalem, bo po 2 dniach przetrzymaywania jej w worku foliowym wyparowala calkiem :mur: ...

 

Na 4 godziny testow zuzylem ok. 6 kg lodu .

 

Jako "rozpuszczalnika" uzylem acetonu :-P .

 

Mialem termometr tylko do -50*C, a temperatura podczas testow stale byla ponizej zakresu pomiarowego termometru :gitarzysta2: .

 

Wyniki :

 

Screen 3214Mhz, czyli 119 % O/C

 

SPI 16M na 3006 Mhz, czyli 105 % stabilnego przyrostu

 

Sandra 3018 Mhz

 

narazie to tyle

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry rezultat.. widać, że praca nie poszła na marne :)

 

Bardzo spodobał mi się vcore na screenie z max oc :D

 

Gratulacje i powodzenia na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10 kg bryle 25 zl place.

 

Codegen RULEEEZZZZ :mrgreen:

 

Tak CPU-Z zwiarowal, albo cos mi na mobo zamrazlo (predzej to drugie) i stad taki odczyt...pisalem o tym w topicu o Max screenie...

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rhezuz : nie wiem...moze sprobuj :lol:

 

@ent : tak podczas SPI na 3006mhz/2.20 Vcore linia 12V w PSU na poziomie 11.85-11.90 V ...nie wiem co wy macie do tych Codegenow i po co Wam ten Antecki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

piotres- napisz a najlepiej pokaż fotki jaki miałes do tego parownik ? Home made ??

I jak zaizolowaleś mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze Homemade- a co slyszales ze gdziesz kontenery do DI sprzedaja ? :blink:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Izolacja matami armaflexowymi ...a dokladnie porozcinanymi otulinami na rury :-P .

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo brzydko ten spaw wyglada

1457763[/snapback]

Heheh esteta :).

 

tak wogoel to sie tez napalilem i sam zabieram sie za... robienie czegos takiego :).

 

Mam pare starych czesci to pobawie sia na starych zeby mi zal nie bylo jak sie cos popsulo :P.

 

Potem pojade z moim sprzetem :).

 

Ogolnie very nice !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...