Skocz do zawartości
piotres

Suchy Lod- First Run- Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Cro - ja czy Raven mozemy ci zrobic, wystarczy popytac

1485696[/snapback]

I ja tez moge zrobic kontener na DI/Ln2 :-P ..takze walcie na PW jak chcecie.

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tez moge zrobic kontener na DI/Ln2  :-P ..takze walcie na PW jak chcecie.

 

pozdro

piotres

1486013[/snapback]

O ja to mnie podbudowaliscie ze,... mzoecie pomoc :)... bo tak mysle nad Tym.. alw wlasnie kontenera nie mam :/... jak cos to sie skontaktuje (moge??) :D ...

 

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge zapowiedzieć że mam już kontener tylko teraz suchy lód i jazda :) jakbym miał ramy dobre to może bym miał te 3ghz a tak to doopa :(

1531551[/snapback]

 

A przepraszam co maja ramy do 3ghz ? :blink: :lol:

Jakbys mial zablokowanego procka to moze i tak ...ale widze ze masz JIUHB wiec mozesz nisko leciec z FSB,a wysoko z mnoznikiem i tez bedzie duzo MHZ'tow :-P ... wiec no-problemo z 3 Ghz :razz:

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama takie pytanko, prosze bez smiania :wink: otóz też się napalam na suchy lód, zeby jakieś fajne wynki osiagnać. Zastanawiam się czy rura musi być miedziana? przeciez ona nie musi przenosić dobrze temeratury, ważna jest tylko podstawa która styka się z prockiem. rury stalowe sa tansze i łatwiej dostepne i dlatego o tym myslę :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama takie pytanko, prosze bez smiania :wink:  otóz też się napalam na suchy lód, zeby jakieś fajne wynki osiagnać. Zastanawiam się czy rura musi być miedziana? przeciez ona nie musi przenosić dobrze temeratury, ważna jest tylko podstawa która styka się z prockiem. rury stalowe sa tansze i łatwiej dostepne i dlatego o tym myslę :)

 

pozdrawiam!

1536981[/snapback]

Tak moze to byc rura stalowa ...tyle ze zeby przyspawac rure stalowa do podstawy Cu to musisz uzyc lutu z zaw. <30% srebra, a taki lut najtanszy to nie jest :? (ok. 20 zl/1 szt. - tyle starczy) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaoszczędze na rurze a dołożę do lutu.. czyli prawie wyjdzie ma to samo. Zastanawiam się z czego by tu rurę wymodzić żeby była i tania i bez problemu dało się z miedzią zlutować, może mosiądz, tylko nie wiem jak z jego ceną. Lutowanie aluminium to chyba nie wchodzi w grę, a tez tanie jest.

A może jest inny sposób łączenia takich rzeczy, czemu koniecznie lutowanie... może jakiś sprytny gwint w podstawie, bo jakbym robił podstawe to i tak wybiorę się do ślusarza żeby mi to ładnie zrobił wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaoszczędze na rurze a dołożę do lutu.. czyli prawie wyjdzie ma to samo. Zastanawiam się z czego by tu rurę wymodzić żeby była i tania i bez problemu dało się z miedzią zlutować, może mosiądz, tylko nie wiem jak z jego ceną. Lutowanie aluminium to chyba nie wchodzi w grę, a tez tanie jest. 

A może jest inny sposób łączenia takich rzeczy, czemu koniecznie lutowanie... może jakiś sprytny gwint w podstawie, bo jakbym robił podstawe to i tak wybiorę się do ślusarza żeby mi to ładnie zrobił wszystko.

1537452[/snapback]

ale jak zrobisz jakis tam gwint, to i tak musisz to jakos polaczyc zeby bylo szczelne, a cyna odpada, wiec twarde lutowanie ciebie nie minie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaoszczędze na rurze a dołożę do lutu.. czyli prawie wyjdzie ma to samo. Zastanawiam się z czego by tu rurę wymodzić żeby była i tania i bez problemu dało się z miedzią zlutować, może mosiądz, tylko nie wiem jak z jego ceną. Lutowanie aluminium to chyba nie wchodzi w grę, a tez tanie jest. 

A może jest inny sposób łączenia takich rzeczy, czemu koniecznie lutowanie... może jakiś sprytny gwint w podstawie, bo jakbym robił podstawe to i tak wybiorę się do ślusarza żeby mi to ładnie zrobił wszystko.

1537452[/snapback]

nie lepiej kupić od piotresa ??

zapewniam cie że wyjdzie taniej ....

o lutowaniu aluminium w życiu nie słyszałem ... co innego spawanie

jak masz się wybrać do ślusarza i zbulić - lepiej kup gotowy kontenerek z izolacją ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ucieszylem :D Nawet nie wiedzialem ze pod nosem mam ogromne zaklady azotowe :D i jescze wicedyrektor jest znajomym. Oj bedzie krecenie ;) Teraz tylko zalatwic pojemnik na d1/ln2 i jazdaa :)

 

Mam pytanie. W jaki sposob nieinwazyjnie (tak zeby w razie czego przyjeli mi na gwarancje) zaizolowac plyte glowna??

2) czego uzyc jako rozpuszczalnika do Di?

3) czy chlodzenie chipsetu cos da (moge uzuc peltiera)? czy bedzie wyzsze fsb?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ucieszylem :D  Nawet nie wiedzialem ze pod nosem mam ogromne zaklady azotowe :D  i jescze wicedyrektor jest znajomym. Oj bedzie krecenie ;)  Teraz tylko zalatwic pojemnik na d1/ln2  i jazdaa :)

 

Mam pytanie. W jaki sposob nieinwazyjnie (tak zeby w razie czego przyjeli mi na gwarancje) zaizolowac plyte glowna?? 

2) czego uzyc jako rozpuszczalnika do Di?

3) czy chlodzenie chipsetu cos da (moge uzuc peltiera)? czy bedzie wyzsze fsb?

 

Pozdro

1562556[/snapback]

 

ad 1) maty armaflexowe, pasta silikonowa izolacyjna

 

ad 2) acetonu

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś walczyłem z kontenerem i za nic nie mogę go zlutować :angry: Podstawa i rura miedziana, lut - srebrzanka. Palnik na propan butan :-| Grzałem to ponad 30minut i zrobiło się tylko bordowe ale lut nie rozpłynął się. No i teraz całą podstawa i rura czarna :/ a nic nie zlutowane. mapp da rade ? w jednym sklepie u mnie jest 50zł/butla. I jak teraz wyczyścić tą miedz ? Da się w czymś wytrawić, bo piny wszsytkie uwalone na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...