Skocz do zawartości
orzi

Chłodzenie Do Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam w najbliższym czasie zmienić chłodzenie chipsetu na płycie Gigabyte GA-K8NS ponieważ ten standardowy radiatorek potrafi się nagrzać przy normalnej pracy do 40 stopni a przy jakimś graniu nawet do 48 stopni co jest chyba troche za dużo a tym bardziej sie nagrzewa jak ustawie FSB na 280 to wtedy potrafi dojsc do 55 stopni i boje sie że może sie wreście spalić. Na co najlepiej zmienić tego radiatorka ? Osobiście myślałem nad Zalmanem ZM-NB47J, czy ten zalman będzie wystarczający ? Żależy mi aby w pc było w miare cicho. Aha i co najważniejsze cena nowego coolerka lub radiatora musi zmieścić się w granicach 50 zł. Prosze o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kup jakiś używany coolerek AL lub Al-Cu i go poprzycinaj, dopasuj i będziesz miał lepiej niż byś coś gotowego pod chipset miał kupić.

1254257[/snapback]

A jak Ci się nie chce ciąć itp, to Zalman NB 47 J wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz cooler na procku?

1254192[/snapback]

Na procku cooler mój to pentagram qc-80cu. Szczerze mówiąc to niechce mi sie bawić w wycinanie radiatorków ani nic w tym stylu bo chciałbym aby to w miare estetycznie wyglądało a nie jak jakaś tandeta z targu. Dzisiaj z rana patrzyłem sobie na różne chłodzenia do chipsetu i zastanawiam sie jeszcze nad tym:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=41152378 - ładnie wykonane chłodzenie, radiator też nie mały i wentylatorek który z pewnością da go rade zchłodzić, ale czy za takie pieniądze warto coś takiego kupić ??

 

lub

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=40739405 - też ładnie wykonane, radiatorek od tego jest mniej wiecej rozmiarów aktualnego jaki znajduje sie na moim chipsecie tylko ze to jest z wentylatorkiem. Jak myślićie będzie to wydajne ? Bo cena dosyć niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...