Skocz do zawartości
Muminek

Szybki Skaner ! Jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że zajrzałes tutaj Dzięki

 

Mam do zeskanowania okolo 2500 fotek ... Nie posiadam skanera hehe

 

Dlatego pytanie do was.

 

Jaki kupic skaner ??

Bardzo szybki, tani....

 

Moze być używany z allegro.

 

Jestem lamą w tym temacie....

 

Szybkosc jest ważniejsza od jakosci :)

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj skanerow zasilanych wylacznie z gniazda USB. Sa wolne.

1254024[/snapback]

Skąd ci to przyszło do głowy :mur: - czemu niby zasilanie z USB miałoby wpływać na szybkość skanowania.

Ja mam Lide30 i skanuje szybko jak szatan, a zasilany jest właśnie z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: ??

Stad mi to przyszlo do glowy, ze m.in. sam mam skaner zasilany z USB i skanuje bardzo wolno. Wybralem go, bo pomyslalem "O... nie ma zasilacza. O jeden kabel mniej..." i teraz zaluje tego posuniecia.

Moj sasiad ma takze skaner zasilany z USB i skanuje mu wolno. Oba skanery sa roznych firm.

Niejednokrotnie pracowalem na skanerach z wlasnym zasilaniem i praca przebiegala o wiele sprawniej.

Przeciez wiadomo, ze z USB zbyt wiele mocy nie wycisniesz.

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zajrzałes tutaj  Dzięki

 

Mam do zeskanowania okolo 2500 fotek ... Nie posiadam skanera hehe 

 

Dlatego pytanie do was.

 

Jaki kupic skaner ??

Bardzo szybki, tani....

 

Moze być używany z allegro.

 

Jestem lamą w tym temacie....

 

Szybkosc jest ważniejsza od jakosci :)

 

Prosze o pomoc.

1253833[/snapback]

Benq 5000 - w sklepie za około 130 zł

 

lampa CCD oraz flaki ma od nikona

 

1200x2400 do zdjęć starcza spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2002JSQ --> to jest raczej twoja subiektywna ocena. Zasilanie z portu nie ma żadnego wpływu na szybkość skanera. Na jego szybkośc ma wpływ port do podłącenia i konstrukcja (widocznie porównujesz go do konstrukcji zbudowanych "szybciej").

W pierwszym z brzegu teście (akurat CHIP'a) na jednym z pierwszych miejcs POWER jest "protoplasta" serii Lide, czyli Canon CanoScan N676U (miałem go kiedyś, ale zostawiłem siostrze) - zasilany z USB i bardzo szybki (wg. testu strona A4 w 24bit skanowana jest w 113 s.).

 

Mam też stary skaner SCSI i on mimo teoretycznie szybszej konstrukcji skanuje niewiarygodnie wolno, a mój Lide30 chodzi błyskawicznie (sprawdzę dziś dokładnie ile czsu zajmuje mu strona A4 w kolorze w 300dpi). W każdym razie w FineReader w 8bit i 300dpi stronę A4 skanuje w ok. 8 s. Dla mnie to wystarczająco szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie duzo szybszych skanerów nie będzie.

 

A OLBRZYMIĄ zaletą serii Lide czy OptiSlim jest to, że można je schować do szuflady i podłączać ("na gorąco") kiedy są potrzebne.

1255472[/snapback]

 

Tak - ale weź pod uwagę że wszystkie skanery które nie mają CCD tylko CIS (a więc te "płaskie") dość słabo wypadają w skanowaniu książek i innych obiektów, które nie przylegają dokładnie do szyby skanera. Taki już ich urok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki też nie są zapisane id brzegu do brzegu, tylko mają marginesy - to pozwala w wiekszości wypadków wyelininować niedoskonałość układów CIS w skanowniu obiektów "przestrzennych".

Nie ma róży bez kolców :lol:

Choć ja uzywam skanera głównie do FineReader'a i skanuję sporo książek, a nie zauważyłem tej niedogodności. Ale nie skanowałem jeszcze encyklopedii - może ona będzie za gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje oczekiwania na pewno spełni skaner Canon 3200F - właściwie ma wszystkie te zalety, o które Ci chodzi (cena nieznacznie ponad 400PLN). Byłby to wybór na pewno bardzo dobry, ja jednak w tej samej kategorii cenowej radze się także przyjrzeć Epsonowi 2480 Photo - może nie taki szybki, ale parametry nieco lepsze

pozdrawiam, doss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...