Skocz do zawartości
Beerd

Duron 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam durona 1200 morgan na płycie Asrock K7VTA+ via KT400A.

Zrobilem "moda" na mostkach l1 (kolejny raz i zawsze ten sam efekt) i tu pojawia sie problem, po pierwszym starcie pomimo ustawienia na płycie mnożnika 9x (lub jakikolwiek inny, próbowałem wiele 10x, 10,5 ... nawet 5x) pokazuje w poscie ze mnoznik jest 6x i komp zazwyczaj sie wiesza, po resecie wszystko pokazuje jak oryginał tj. 12x100 i 1200 mhz. o co chodzi? Miał ktoś taki przypadek.

Jakieś lekarstwo? Nie bardzo mi się usmiecha ciecie/łączenie mostków tak zzeby na samym procku ustawić mnożnik 9x (9x 133 -1197mhz).

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój problem polega na tym ze tego Durnia nie da sie przerobić dlatego ze to jest MORGAN a ich sie nie przerabia na XP << nie pamietam dokladnie, dawno o tym nie czytalem ale poczytaj to:

1255490[/snapback]

z tego co widze to mu zależy na odblokowaniu mnożnika a nie modzie na XP.

swoją drogą myślę że powinieneś użyć innego ołówka ;) zamalowane mostki możesz też zakleić taśmą klejącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRczi - racja ja nie chce go na xp bo to nie ten duron, chce tylko ustawic mnożnik na 9 i dzieki temu fsb na 133 = 1200 ale bardziej wydajne, bo nie sądze żeby ktoś dal rade dac durona na 200 fsb. Odnosnie ołówka to robilem 2 hb kilka razy potem skolowalem od kmpla tasme klejącą przewodząca prąd izawsze to samo.

PS. WSZYSTKO na temat modowania durona - morgan przeczytalem, po polsku i angielsku, co tylko sie dalo ale takiego czegos jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwage.

"sie" naprawilo, banalna sprawa, zworki których używalem do zmiany fsb byly coś "nie tego". Zmienione i dziala calkiem calkiempost-104441-1107544570_thumb.jpg

1257032[/snapback]

 

Bardzo ładnie:) Nie wiem jakie masz chłodzenie ale mysle że mozesz jeszcze mnoznik / magistrale do gory. Myślę ze okolo 1400-1500 powinien smigac. Życze dalszych sukcesów!!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, bardzo chetnie bym to zrobil ale modecom sie nie wyrabia i przy wyższych czestotliwościach przy wejsciu do windy jest zwiecha. Teraz napięcia wyglądają tak.post-104441-1107555772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takiego durnia i max na co go było stać to 8x171 czyli ok. 1370 MHz i to na napięciu 1,88 V - na dodatek skubaniec mocno się grzał. Ale czytałem na forum, że ludzie z tych morganów wyciskali nawet 1500 MHz. Warto popróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc poleciał nawet na 1500 ale z napieciem 1.89, teraz (jak nizej) napiecie jest standart, przy 1400 i wiecej nie chcial sie resetowc, tzn po "uruchom ponownie" wychodzil z windy ale POST juz nie ruszal tylko tak sobie wisial przed postem. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ja mam nadzieje ze swojego nie zabije, narazie, bo chce najpierw pamiątki zmienic.

Swoja droga jestem ciekawy dlaczego powyzej 1400 mhz sie zawiesza przy restarcie, jak wyłącze power i uruchomie znowu to jest wszystko git.

Zasilka raczej nie, temperatury tez sa ok (max 48c przy 1494mhz/1.85V).

Jakieś sugestie? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego durnia 1300 wykręciłem na 7,5x194mhz co daje 1455mhz :D B) i działa full stable moze jak zaopatrze się w lepsze mobo to wycisne 7,5x200mhz i bedzię wypas B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam takiego 1200 w drugim kompie na K7S5A i leci 147x9. Na 150 hdd się wyłącza ;)

1257894[/snapback]

W jaki sposob go odlblokowales na tej "cudownej" plycie ??Zapewne mostkami L1 ja je zamalowalem i nic z tego nie wyszlo.Pytam sie dlatego ze slyszlaem ze jak saie nawrt odblokuje durona to i tak K7S5A ma zablokowany mnoznik i nic z tego nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob  go odlblokowales na tej "cudownej" plycie ??Zapewne mostkami L1 ja je zamalowalem i nic z tego nie wyszlo.Pytam sie dlatego ze slyszlaem ze jak saie nawrt odblokuje durona to i tak K7S5A ma zablokowany mnoznik i nic z tego nie bedzie

1260156[/snapback]

zamalowanie mostków L1 + drutmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo mnie tu nie bylo :).Widzialem kiedys na necie zdjecia drut moda bylo tam jak obnizac podwyzszac mnoznik i zmieniajac rowniez napiecia.Ale nie moge tego za cholere znalesc.Wiec jesli mialby ktos cos takiego pod reka to prosze jakiegos linka. z Gory THX

 

PS.JEA juz zrobilem :D dalem mnoznik x9 i FSB 147 co daje 1323mhz TO dziala

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

trzeba tam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> socket view.

Edytowane przez malcolm28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tego Durnia (Morgan) i mam pytanie,czy ten drut-mod do którego podany jest w poprzednim poście adres będzie działał też z moim Duronkiem??Bo tam jest tylko do wyboru AMD Barton,Athlon XP i Athlon T-Bred.Jeśli będzie pasował to do którego z powyższych prockum mam przypisać mojego Durona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom spokojnie bedzie pasowal ja wlasnie robilem wg tego.Tylko tam musisz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> socket view abys mial taki widok jak patrzysz z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki już wiem co zrobiłem źle.Przez przypadek stykały się dwa druciki i to powodowało błąd.Nie wiem jak to się dzieje,ale nie mogę teraz zrobić nowych drucików,albo są za długie,albo za krótkie,wcześniej wszystko szło jak z płatka.Idę chyba na browka to może mi się tak ręce nie będą trzęsły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...