Skocz do zawartości
Smol__ar

Xp&2k - Przesyłanie Danych Przez Lan.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problemik którego nie mogę rozwiązać wiec postanowiłem się poradzić was.

Mianowicie opisze w czym rzecz :

 

-Mam kartę sieciową zintegrowaną VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

-Kolega ma kartę sieciową Planet ENW-9503/9504

-Połączeni jesteśmy 25m kablem

- Ja mam Windows XP +SP2

- Kolega ma Windows 2000 Pro + SP4

 

Komputery się wykrywają, LANChat działa, grac po lanie można bez problemu, zaś jeśli chodzi o przesyłanie danych tu zaczyna się problem. Jesteśmy w tej samej grupie roboczej, pełne udostępnienie folderu sieciowego, zalogowani jako Admin , kombinowaliśmy z dyskietkami które tworzy Xp żeby wgrać na kompa z którym chcemy się zsieciować, firewall wyłączony, lecz nic nie skutkuje. Nasze desperackie próby na nic się nie zdały. Dodam, że widzimy swoje foldery sieciowe lecz niemozemy do nich wejsc bo wyskakuje komunikt z kosmosu ze miamamy uprawnien admin i zeby skontaktowac sie z adminem sieci :|

Kiedy miałem Win2000Pro Sp4, lub za dawnych czasów 98SE przesyłanie plików działało, kiedy tylko zainstalowałem Xp a kolega został przy 2k przesyłanie wysiadło. :|

 

Przez sieć nie jest udostępniany net, służyła nam do grania za czasów braku netu zaś teraz chcieliśmy przesłać parę plików i wtopa.

 

Gdyby ktokolwiek miał czas i wiedział jak to naprawić był bym bardzo wdzięczny.

 

A o to genialne fotki z programu „Paint” :D niezbyt pomocne no ale może sie przydadzą

 

http://img226.exs.cx/img226/6048/59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro widzisz foldery a nie mozesz sie po prosu do nich dostac to na moj gust to jest problem z udostepnieniem danych. moze nie sa udostepnione albo nie ma zezwolenia.

 

jeszcze mi przychodzi do glowy uszkodzony kabel. Sproboj pingowac i zobaczyc czy nie jest przypadkiem uszkodzony.

 

jezeli sa polaczone bezposrednio to tez wazne jest by nie mialy wpisanej bramki domyslnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...