Skocz do zawartości
Xalpha

Dual Na Dwóch Róznych Kościach!

Rekomendowane odpowiedzi

Ej mam do was pytanko: czy mozliwy jest dual na dwóch kościach 256- 400 hynix`ów i vdata? Dzisiaj zakupiłem kośc vdata i płyta mi pokazuje Dual channel ENABLE! Moja płyta to epox 8rda3I. Czy jest to mozliwe? Czy to tylko przeklamanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest to mozliwe. Tylko niewiem czemu u wielu userów przyjelo sie ze do duala musza byc identyczne kosci. Wyklucza to co prawda ryzyko niekompatybilnosci ze soba pamieci ale nikt nie powiedzial ze pamieci roznych firm nie chodza w dualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ,że to możliwe :wink: sprawdź tylko stabilność np PRIMem95 i jak nie wywali Ci ,że są jakieś błedy to bedzie znaczyć ,że Twój DUAL ma sie dobrze i wszycho jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakupl , a jest wogóle możliwe, żeby dla 2 oddzielnych kości ustawiać różne taktowanie i różne timingi?

1257336[/snapback]

Nie spotkałem się z czymś takim, chcialbym ;) ale sam nie wiem jak to zrobić...Raczej nie, ale to może zależy od biosu. Ja jestem amatorem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Główna zasada w dualu to to, że kości muszą mieć identyczną wielkość czyli:

256mb i 256mb;

512mb i 512mb itd...

Marka pamięci a nawet jej szybkość jest nieważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakupl, NO ja właśnie też z czymś takim się nie spotkałem , ale to właśnie TY przecież napisałeś:

 

Wsumie żeby był dual to musi byc ustawione te same taktowanie i timmingi

1257183[/snapback]

 

blazej_ronin , pewnie ,że im bardziej zbliżone do siebie parametrami pamięci tym lepiej (zeby miec 100% pewność ,że DUAL bedzie to najlepiej mieć DUAL CHANEL KIT) ale wcale nie muszą być kostki o tej samej pojemności -> u wielu osób DUAL działa w różnych konfigach np. 2x256MB + 512MB (gdzie teoretycznie niby nie powiniem chodzić) :wink:

Edytowane przez ZUQu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

bakupl, NO ja właśnie też z czymś takim się nie spotkałem , ale to właśnie TY przecież napisałeś:

blazej_ronin , pewnie ,że im bardziej zbliżone do siebie parametrami pamięci tym lepiej (zeby miec 100% pewność ,że DUAL bedzie to najlepiej mieć DUAL CHANEL KIT) ale wcale nie muszą być kostki o tej samej pojemności -> u wielu osób DUAL działa w różnych konfigach np. 2x256MB + 512MB (gdzie teoretycznie niby nie powiniem chodzić)  :wink:

1258323[/snapback]

Mnie bardziej chodziło o to, że nie można mieć duala z dwóch kości o rozmiarach 256 mb i 512 mb (że razem dają 768 mb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nawet jeśli będziemy mieli 1 kość Kingstona i 1 kość np. noname o pojemnosciach 256mb jedna 2-2-2-6 a druga 3-4-4-10 to i jedna 333 a druga 400 to i tak będzie dual, tyle że będzie chodzić na 3-4-4-10 i 333 mimo to ze jest tez 2-2-2-6 i 400, ale można podkręcać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialemkiedy kosci goodram 256mb i 512mb/400mhz i chodzily bez problemu w dualu,pozniej mialem 2x512mb nawet z innymi nalepkami i tez chodzily,wiec wedlug mnie to z dualem roznie bywa,u innych chodza rozne kosci w daulu,a innych nawet w singlu niechca rzaem wspolpracowac...nic tylko trzeba poprostu sprobowac na swojej plycie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blazej ronin sam nie sprawdzil, forum olewa gdize juz to bylo napisane 100 razy i teraz dumnie pierdzieli takie farmazony. zeby na amd byl dual jest tylko takie wymaganie by kazda z uzytych kosci byla w stanie dzialac w trybie dual (bo ma on wieksza przepustowosc i nie kazda dziala na danych ustawieniach fsb i timingach) w danym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna zasada w dualu to to, że kości muszą mieć identyczną wielkość czyli:

256mb i 256mb;

512mb i 512mb itd...

Marka pamięci a nawet jej szybkość jest nieważna.

1258290[/snapback]

i po co pleciesz głupoty?

wcale nie musi byc po tyle samo

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=110718

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm, ale dual obejmuje tylko 2 kosci tak mi się wydaje :P (zresztą sama nazwa na to wskazuje)

1270279[/snapback]

jak nie jesteś pewny lepiej się nie wypowiadaj :D Mnie to nie denerwuję ale zaraz mogą po tobie pojechać.DUAL NIE OBEJMUJĘ TYLKO DWÓCH KOŚCI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...