Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Worms14, chciałem zflashować sobie bios - wsadzić ten co napisałeś - 1011 - 02 beta (04-03-2005) i przy restarcie kompa po flashowaniu komp mi poprostu umarł. Wyłaczył się ale już nie włączył. Zero reakcji na cokolwiek, czarny ekran, rest zworką nie pomógł. Pomyślałem, że moze za krótko trzymałem zworkę w pozycji clear cmos(jakieś 5 minut) więc wyciągnąłem baterię z płyty gł na cała noc (tak robiłem przy starej płytce asusa P2bf i zawsze działało). Włączam kompa rano i ... nic. 0 reackji, gaśnie dioda kontrolna od monitorka nawet. Wysłałem więc płytkę do naprawy. Może trafił mi się poprostu jakiś wadliwy egzemlarz- stąd miałem tyle problemów? Trochę się zawiodłem na Asusie. Nie spodziewałem się tego. Z tą wcześniejszą płytą główną jaką miałem (P2bf) nie miałem totalnie żadnych problemów, super stabilna , idealna do OC. Jak sobie porównam nowego asuska ze starym to .... naprawdę duuuuża różnica. Zastanawiam sie nad zmiana tej płytki. Jeśli z serwisu przyjedzie płytka (chyba nową mi dadzą) i nadal będą takie problemy to sprzedaję ... ale co kupić ? Jak zastanawiałem się nad złożeniem nowego kompa to płyta gł. Asusa była pewniakiem a teraz ? Lipa :(

1343005[/snapback]

Też miałem taki problem wcześniej, lub bardzo podobny, po wgraniu któregoś z tych biosów płyta umarła i nie chciała ruszyć i podobnie jak ty robiłem standardowe działania, z tym że warto jest jeszcze wyjać kośc pamieci i uruchomic kompa na jednej, oraz odłaczyc dyskia SATA. Hehe. Prawdopodobnie płyta działała dalej , tylko trzebabyło lepiej pokombinować.

Po za tym przy tym biosie na stronie którą podałem jest napisane: 1011.002 BETA Winchester compat problems reported, caution advised'' Nie wiem co to znaczy, bo nie zanm angielskiego, ale go wgrywałem i mi płyta dalej działała.

Ale to już wspomnienie. Teraz czeka na chetnego.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wgrałem BIOS 1009, różnicy w podkrecaniu nie ma... Z tego co wiem to on ma dodany support dla nowych procesorow

 

Coś mi się zdaje, ze mało osob posiada ta plytke, posiadacze ASUS'a A8V Deluxe- Pisac tu :)

 

Juz jednego posiadacza asuska stracislismy, przeszedl na strone czarnej mocy- do Microstara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta plytke tylko bez wireless , mam ja od ok 2 tygodni jak narazie jest bezproblemowa , procek sie kreci pamieci tez , wydajnosc tez calkiem niezla , jedyna rzecz przy ktorej sie lekko zgarbilem to jak skladalem zloma to po wsadzeniu pamieci komp byl martwy jakby proc byl udupiony ;) ale po doczytaniu w instrukcji jakie porty obsadzic na poczatek juz problemow nie mialem zadnych :))) fajna plyta nawet live sie pozbylem bo dzwiek zintegrowany jest bardzo przyzwoity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to specjalnie nie mieszalem poszedl na 2200Mhz zmienilem tylko magistrale i HT ... narazie chodzi na 2000 bo wiecej mi nie trzeba ... teraz tylko chce dokupic jeszcze 1Gb ramu tylko niewiem czy nie bedzie jakis jaj bo 2x512 w dualu juz mam i zastanawiam sie czy po dolozeniu 2x512 nie zaczna sie dziac jakies cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudu nie bedzie [; dual bedzie chodzil 4x512MB, ale ... z predkoscia 266MHz.

1356005[/snapback]

266Mhz DDR ??? czyli 133 ??? czy 266 >532 ddr ???

 

troche mnie tym zaniepokoiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, poprzeczytaniu calosci tematu stwierdzam, ze na tak mala ilosc osob posiadajacych ta plyte jest zbyt duzy % niezadowolonych;

ciekaw ejstem czy jest to problem samej plyty glownej czy tez czipset VIA KT800 robi jakies jaja;

mial ktos z Was moliowsc porownania jej do Abita AV8 ktora tez jest oparta na czipsecie VIA KT800;

normalnie narazie wiecej stresu mam przy szukaniu odpowiedniej konfiguracji niz przyjemnosci;

moze faktycznie lepszym wyborem bylaby plyty na nForce3, narazie DFI jeszcze nie ma, ale kurcze jest MSI z tym, ze z tego co mi wiadomo tez nie jest to jakas super plyta;

 

krotkie pytanie czy ASUS A8V jest odpowiedni do OC, czy jednak lepiej zakupic sobie cos innego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, poprzeczytaniu calosci tematu stwierdzam, ze na tak mala ilosc osob posiadajacych ta plyte jest zbyt duzy % niezadowolonych;

ciekaw ejstem czy jest to problem samej plyty glownej czy tez czipset VIA KT800 robi jakies jaja;

mial ktos z Was moliowsc porownania jej do Abita AV8 ktora tez jest oparta na czipsecie VIA KT800;

normalnie narazie wiecej stresu mam przy szukaniu odpowiedniej konfiguracji niz przyjemnosci;

moze faktycznie lepszym wyborem bylaby plyty na nForce3, narazie DFI jeszcze nie ma, ale kurcze jest MSI z tym, ze z tego co mi wiadomo tez nie jest to jakas super plyta;

 

krotkie pytanie czy ASUS A8V jest odpowiedni do OC, czy jednak lepiej zakupic sobie cos innego ???

1356532[/snapback]

 

Jezeli potrzebujesz plyty do porzadnego OC to raczej nie bierz ASUSA. Mi sie udalo podkrecic A64 3000+ do 2500 Mhz, jednak na vcore 1,6V.Jak posiadasz karte na AGP, i nie chcesz jej zmieniac to bierz MSI K8N Neo2 lub Epoxa 9NDA3+(mozesz tez czekac na DFI na nforce3). Natomiast jezeli chcesz przejsc na PCI-E , to bierz DFI Lanparty na nforce4 SLI + karta na PCI-E (np Radeon X800XL). Wszystko zalezy od Twoich mozliwosci finansowych.

 

P.S -Ze swojego ASUSA jestem bardzo zadowolony, 2,5 Ghz mi calkowicie wystarcza. Stabilnosc jest super, sprzet chodzi praktycznie 24h na dobe, nie "zaliczylem" zadnego restartu czy zwiechy. Z czystym sumieniem moge A8V Deluxe polecic kazdemu.

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grass.

Mam 4x512 mb pamięci i wykrywane są na 166 mhz(333) ,przy 400mhz -system jest bardzo niestabilny.Zwróć uwagę ,że w instrukcji nie ma ustawienia na 3 kości pamięci-u mnie przy trzech kościach system nie chciał się uruchomić ,dlatego dokupiłem czwartą-(może 3-cia kość 1gb coś pomoże?).

Jak masz ustawione HT (przy twoich 2000mhz) oraz ile wynosi teraz szyna ag/pci(oczywiście po zablokowaniu w biocie) w programie aida,ponieważ u mnie chyba to nie działa.Do ile można podnieść maksymalnie agp/pci.żeby system był stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby miec 3 kosci, trzeba miec w jednym banku i drugim tyle samo mb, wiec jesli miales 2x512 i dokupiles 512 to nie mialo to mozliwosci pojscia. ale jesli wlozy sie 2x512 i 1gb to chodzi, to teraz zastanawiam sie dlaczego mnie obnizylo az do 266 a nie tak jak powinno byc do 333mhz /:

 

jesli chodzi o agp i pcie to roznie to bywa, zalezy jaka masz grafike i jaki dysk, np jak mialem asusa k8v z odblokowana szyna pci/agp to max jaki moglem osiagnac podkrecajac proca to bylo 230FSB, co dawalo 75MHz agp i 37 PCI(jesli dobrze pamietam, troche czasu juz minelo ) ale wszystko chodzilo stabilnie (a jedynym programem, ktory naprawde pokazywal predkosci tych szyn byl clockgen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grass.

Mam 4x512 mb pamięci i wykrywane są na 166 mhz(333) ,przy 400mhz -system jest bardzo niestabilny.Zwróć uwagę ,że w instrukcji nie ma ustawienia na 3 kości pamięci-u mnie przy trzech kościach system nie chciał się uruchomić ,dlatego dokupiłem czwartą-(może  3-cia kość 1gb coś pomoże?).

Jak masz ustawione HT (przy twoich 2000mhz) oraz ile wynosi teraz szyna ag/pci(oczywiście po zablokowaniu w biocie) w programie aida,ponieważ u mnie chyba to nie działa.Do ile można podnieść maksymalnie agp/pci.żeby system był stabilny.

1358262[/snapback]

 

ht na 800 w praniu wychodzi ok 890 ( w sumie to chyba tak nic nie daje ) procek na 223Mhz magistarala . Agp i Pci zablokowane stoi tak jak w biosie ... na tej plycie wreszcie moge krecic procka przez FSB na poprzedniej nawet podniesienie o 1Mhz i komp wariowal poniewaz moj radek nie znosi przetaktowania AGP nawet w najmniejszym stopniu

 

co do tych pamieci to macie jakies info ( testy itd ?? moze cos z forum ) bo chcialem dolozyc ramu do 3ds 1Gb to malo ... ramki takie same chcialem brac geila tylko druga pare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś na forum dotyczącym płyty microstara neo ,że winę za taki stan rzeczy(4x512mb(400mhz) pamięci można ustawić tylko jako 333mhz) ponosi procesor i w nowej jego serii EO ma być to już usunięte.(ale czy to prawda, to nie wiem).O trzech pamięciach 2x512 + 1x 1gb-nic nie słyszałem ,czy są z tymi ustawieniami jakieś problemy( u mnie 3x512mb i system się nie uruchamiał).Najlepiej umówić się ze sprzedawcą o możliwości sprawdzenia działania jednej czy dwóch nowych pamięci.,ponieważ z nimi to różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli potrzebujesz plyty do porzadnego OC to raczej nie bierz ASUSA. Mi sie udalo podkrecic A64 3000+ do 2500 Mhz, jednak na vcore 1,6V.Jak posiadasz karte na AGP, i nie chcesz jej zmieniac to bierz MSI K8N Neo2 lub Epoxa 9NDA3+(mozesz tez czekac na DFI na nforce3). Natomiast jezeli chcesz przejsc na PCI-E , to bierz DFI Lanparty na nforce4 SLI + karta na PCI-E (np Radeon X800XL).  Wszystko zalezy od Twoich mozliwosci finansowych.

 

P.S -Ze swojego ASUSA jestem bardzo zadowolony, 2,5 Ghz mi calkowicie wystarcza. Stabilnosc jest super, sprzet chodzi praktycznie 24h na dobe, nie "zaliczylem" zadnego restartu czy zwiechy. Z czystym sumieniem moge A8V Deluxe polecic kazdemu.

1357613[/snapback]

 

Witam

 

Mam takowa polytke jak widac i mam sporo sytuacji nie zadawalajacych chetnie zmienei na nforce 4 PCI SLI deluxe zrazilem sie do VIA .

 

No nic to moja opinia.

 

Teraz tak jakie ja mam problemy albo mialem :

 

Czeste resety VPU grafiki lub totalne resety kompa przy duzym obciazeniu grafiki np. wlaczajac AA lub AN na max razem.

 

Nie jest to wina zasilacza ani pamieci ani grafiki panowie mam mozliwosc podmiany i testu innych kart i podzespolu wiec wiem ze wina lezy po stronie plyty.

 

Ogralem bios 1011 beta i pomoglo ?! jak reka odjal chociaz niby nic nie ma wspolnego ta ver. biosu z obsluga ATI.

 

Drugi problem nie moge osiagnac stabilnej magistrali 270 a co dopiero 280 itd. komputer resetuje sie albo wywala bledy "faild overclocking" interesuje mnie jakie masz ustawienia w biosie zeby osiagnac stabilnie taka magistrale ?!

 

Jak bys mogl to bym cie prosil ladnie o podanie wszytstkich potzrebnych ustawien do osiagniecia tej magistrali dla procka.

 

Wiem ze to zalezy od wielu zeczy ale sproboje moze o czyms zapomnailem .

 

Aha zmiana HTT nic mi nie pomaga swoje 267 osiagam na HTT 1000 bez zmian.

 

Pozdrawiam

 

ps.generalnie plyta jest bardzo szybka doskonale sobie radzi z SATA i obsluga pamieci http://forum.woox.pl/viewtopic.php?t=80

 

Jednak jest to VIA i to jest chyba minus tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo osob narzeka ta ta plyte glowna, a szczegolnie na jej mozliwosci w OC...

 

Nastomiast ja nie moge na nia narzekac. Po zalozeniu Freezera64 STABILNE 282x9 uzyskuje z vcore 1,55V . Udało mi się uzyskac rownie stabilne 290x9 przy 1,65V. Mysle jednak, ze takie napiecie jest ciut za duze, wiec zostane przy 282x9.

Sprobuje jeszcze powalczyc, wgram BIOS 1009.

 

Moge dodac, ze moje Timmingi na FSB 282 to 2,5-3-3-7 @ 2,6V

 

Pozdrawiam

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku dniach uzytkowania tej mobo moge stwierdzic ze to był bardzo dobry wybór zero problemów mo moich jazdach z płytą epoxa(nigdy wiecej epoxa) tu wszysto chodzi jak ta lala podajcie jakie mieliscie najwyzsze fsb na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prosić kogokolwiek o napisanie konkretnie jakie opcje w biosie i na jakie wartości trzeba zmienić, żeby uzyskać w miarę jak najlepszy OC. Chodzi mi tu o konkretną i przejrzystą instrukcję podkręcania kompa na tej płycie gł. Prośba ta tyczy się głównie osób, które uzyskały bdb wyniki OC. Mnie OC jakoś nie wychodzi na tej płycie gł. Może robię coś źle, może źle coś ustawiam a może poprostu sprzęt nie taki jak trzeba. Napiszcie coś/pomóżcie - proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje maksymalne fsb to tylko 219 :( Chociaż nie wiem co bym ustawiał to nie mogę przekroczyć 220:( Temp. mam bardzo małą i to od tego nie zależy. Napiszcie co mogę zrobić - najlepiej dokładną nazwę opcji i na co mam ją ustawić w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili uzywam 1011 z tym ze najgorsze jest to ze nie mozna zmienic v core na tym biosie

1455648[/snapback]

Dziwne, ja spokojnie moge zwiekszac vcore. Niestety, w BIOSie 1011 regulacja napiecia jest tylko do 1,7V

 

Mansoner--> Spróbuj pamieci dac na Limit--> 1:1 (200) , moze uda Ci sie pojsc wyzej z FSB

 

Widze, ze chyba tylko ja jak narazie osiagam na tej plycie FSB powyzej 280. Sa problemy z przejsciem 219...

 

Walcze o 290 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...