Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mnie tez dziwi ze nie moge zmieniac v-core ale dziwi mnie tez co innego jak zmieniłem taktowanie pamieci z auto na 1:1 to płyta nie chciała wystartowac u musiałem robic clerar cmos (swoja droga wyjecie zworki graniczy z cudem :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim wczesniejszym BIOSem był 1008. W nim nie bylo takich cyrkow jak w 1011. Mam to samo co Ty. Jezeli zmienie pamieci na 1:1 ,musze robic clear cmosa. Ja zawsze wyciagam bateryjke- to jest troszke latwiejsza rzecz od zworki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jakie temp osiągasz ja na moim zalmanie obroty na min przy pełnym obciązeniu mam 45-48 st c a ty ??

ps Teraz juz widze nie mozna zmieniac v-core gdy jest włączone c&c po wyłączeniu c&c pojawia sie możliwośc zmiany napiecia proca

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o rade znajoma ma problem z tą płytą odwiedz ta strone może znasz rozwiazanie?

 

AMD 64 3000+ Venice +  Asus A8V Deluxe Via K8T80Pro wgrałam nanowszy bios ze stronki (nawet ten beta) ale w Xp pokazuje mi nadal że mam procesor AMD 64 3000+ (wszystko ok) 900 MHZ a powinno byc 1800 MHZ jak sie nie myle? (to juz chyba nie dobrze?) zainstalowałam gre (najnowsza wersja medala) dla sprawdzenie czy wszystko ok i wyskakuje komunikat przed odpaleniem gry ze komputer nie spełnia minimalnych wymagań (mysle że chodzi o te MHZ) klikam ok i gra działa raczej jak nalezy

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowany XP....

czy masz SP2 tez zainstalowany ??

ja mam Venice 3200+ na tej plycie A8V Deluxe WiFi rev.2.0 i nie mam zadnych problemow, oczywiscie wczesniej zrobilem upgrade BIOS do 1011 poniewaz od tej wersji jest wspierany venice....

Jak cos to pisz jak sie sprawy potoczyly.... mozliwe ze cos jest nie tak z plyta lub cpu ale trzeba sprawdzic wszystko po koleji ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedynie że :

jest teraz wgrany bios 13 beta w biosie widzi procek poprawnie czyli AMD 64 3000+ 1800mhz a w windows XP z sp2 jako 1.500mhz.

a na biosie 1012 widzi go w biosie jako 1000mhz a w windows XP z sp2 jako 900mhz

 

płyta to A8V Deluxe rev.2.0 bez WiFi

biosu 1011 nieprubowalismy.

a wiec co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakim programem wgrac biosa 1011 w dosie.

bo scągnełem bios 1011 z oficjalnej stronki a on ma rozrzeżenie.AMI

a to chyba powininno byc rozszezenie.BIN

i jakim programem to wgrac?

bo jest kilka różnych

 

 

Wczoraj zintegrowany dzwiek był dzis odpalamy dzwieku niem i go niewidzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakim programem wgrac biosa 1011 w dosie.

bo scągnełem bios 1011 z oficjalnej stronki a on ma rozrzeżenie.AMI

a to chyba powininno byc rozszezenie.BIN

i jakim programem to wgrac?

bo jest kilka różnych

Wczoraj  zintegrowany dzwiek był dzis odpalamy dzwieku niem i go niewidzi.

1473305[/snapback]

 

Po sciagnieciu biosu zmien jego nazwe na : A8V.ROM . Wrzucasz to na dyskietke.

Pozniej robisz restart kompa, przy napisach poczatkowych naciskasz ALT+F2.

Reszta robi sie sama...

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to sciag sobie asus update i zainstaluj pod winda. uruchamiasz wybierasz 'flash from file' (nie 'from z internet' bo nie chce sie laczyc by ftp) i flasciach!esz i jest OK.

Jak tak robie zawsze (na kilku plytach) od kiedy asus stworzyl program do tego ....

Pod dos jak nie czujesz sie na silach to nie rob latwiej cos zrobic nie tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem 1013 i jest OK!

 

Ta płyta stworzona do O/C to raczej nie jest ale.. patrzac na dokonania subona2(283x9) mozna byc pelnym podziwu :)

 

Subon2--> Moze nam udowodnisz jakos to 283x9 staabilne? jakis screen s  Superpi?

1515131[/snapback]

283x9

 

Raczej nic wiecej juz nie wycisne... Sprobuje powalczyc na innych pamieciach. Planuje zakup Twinmosow Speedpremium. Jakby co, o dalszych walkach z ta plyta bede nie bierzaco informowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie własnie dołożyłem 2x512 ramu i taktowanie spadło do 125mhz wtf zmiana dzielników nic nie pomaga co pwwiniemen teraz zrobić ?? może jest szansa zeby poszedł chociaż na 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowany XP....

czy masz SP2 tez zainstalowany ??

ja mam Venice 3200+ na tej plycie A8V Deluxe WiFi rev.2.0 i nie mam zadnych problemow, oczywiscie wczesniej zrobilem upgrade BIOS do 1011 poniewaz od tej wersji jest wspierany venice....

Jak cos to pisz jak sie sprawy potoczyly.... mozliwe ze cos jest nie tak z plyta lub cpu ale trzeba sprawdzic wszystko po koleji ....

1472324[/snapback]

Czy ta płyta A8V Deluxe WiFi rev. 2.0 ma blokadę PCI/AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje kompa kolegi on ma własnie Av8 deluxa... i jest taki problem ze jak daje 275 x9 to mi wywala sie ze nie moze czegos odczytac i star sie wgrac bios z dyskeitki albo CD-romu... jak dam na 250 komp startuje bez problemu... jak by cco Blokada PCI jest na 66/33 ... pamieci probowalem na jego Kingstonach i moich geilach i jest to samo:D moze to wina Biosu?? (Versja Biosu 09)

Za pomoc z gory dzieki;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ten bios zainstalowałem ale nie rozwiązuje on mojego problemu  :cry:

1570109[/snapback]

ooo....a jaki to problem posiadasz z ta plytą....??..jesli mozna spytac..

 

Pozdrawaim

Edytowane przez slither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do uzytkownikow tej plytki.....czy musi byc podlaczony wentylator pod gniazdo CPU Fan?? Czytalem w sieci ze jesli jest odlaczony wentyl z gniazda CPU Fan (np ktos uzywa chlodzenia ciecza) to plyta wariuje i robi problemy z poprawnym dzialaniem (wlacza sie alarm, czy nawet mobo sie wylacza).

Jak to jest u Was??

 

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Kupiłem dwa dni temu tą płyte główną i mam problem z kartą sieciową. Wgrane są sterowniki ale po podpięciu kabla do karty sieciowej wyskakuje ze Kabel sieciowy nie podłaczony.

 

Włożyłem inna sieciówke i jest wszystko ok... :

 

 

Bios mam w wersji 1014

 

LAN był testowany na sterownikach dodanych do płyty jak i sciagnietych z internetu -_-

 

Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do uzytkownikow tej plytki.....czy musi byc podlaczony wentylator pod gniazdo CPU Fan?? Czytalem w sieci ze jesli jest odlaczony wentyl z gniazda CPU Fan (np ktos uzywa chlodzenia ciecza) to plyta wariuje i robi problemy z poprawnym dzialaniem (wlacza sie alarm, czy nawet mobo sie wylacza).

Jak to jest u Was??

 

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam

1574033[/snapback]

 

yyy...khm khm... chcialbym sie przypomniec :razz: Wiec jak jest z tym gniazdem CPU Fan?? :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odświeżę temat :P Ostanio się zastanawiam nad zmianą płytki właśnie na Asusa A8V Deluxe.

 

Obecnie mam MSI K8N Neo2 na Nforce3.

Chcę zmienić głównie po to żeby wyeliminować freezy(jakby stopklatka) w grach. Nvidia niestety niedopracowała tego chipsetu :| Freezy są co prawda sporadyczne ,ale są i wkurzają :D

 

Wszystko wskazuje na błędy w NFORCE3 , bo na NFORCE2 i NFORCE4 freezów nie ma.

 

Poza tym wszystko śmiga dobrze.

 

Mam pytanie do posiadaczy Asusa A8V czy warto się przesiadać i czy nie ma z nią żadnych problemów?

Także pod kątem lekkiego O/C :)

 

A płytka w wersji 2.0 chyba ma blokadę PCI/AGP? Raczej musi mieć.

Bez tego nici z podkręcania grafy.

 

P.S. Jednak jest blokada :D http://www.3dxtreme.net/index.php?id=asusa8vdeluxe4

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...