Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojej płytki jestem bardzo zadowolony przed nią miałem epoxa na nf3 i same problemy po przejściu na via jak ręką odją naprawdę polecam co prawda nie podkręcisz na niej za bardzo ale bedziesz miał niezawodny i stabilny sprzęt bez żadnych problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej płytki jestem bardzo zadowolony przed nią miałem epoxa na nf3 i same problemy po przejściu na via jak ręką odją naprawdę polecam co prawda nie podkręcisz na niej za bardzo  ale bedziesz miał niezawodny i stabilny sprzęt bez żadnych problemów .

Dzięki :) Nie zamierzam kręcić proca wysoko - gdzieś na 9x245. Zresztą jak podkręce grafę na 380/850 to będę miał takiego kopa ,że nie ma co kręcić cpu wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Panowie,

 

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu płyty - biorę również pod uwagę MSI K8N Neo2. Dwie rzeczy mnie interesują - brak freezów i stabilne 9x300 dla Venice 3000+ 0517 ;-)) Teoretycznie albo jedno albo drugie, zależy który model. Jak się można domyślić posiadam GeForce'a szóstej generacji. Jest to model ASUS'a GeForce 6800 Ultra (nie GT@Ultra tylko pełny Ultra). Teraz mam jedne zapytanie: zostało mi powiedziane, że w modelu Ultra nie występuje problem freezów - może ktoś to potwierdzić / zdementować jakimś dowodem / rozsądnym argumentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jedne zapytanie: zostało mi powiedziane, że w modelu Ultra nie występuje problem freezów - może ktoś to potwierdzić / zdementować jakimś dowodem / rozsądnym argumentem?

1643617[/snapback]

 

Czytałem,że ludzie mają freezy na Default nawet :blink: Czy na ULTRA to nie wiem, ale jedno jest pewne: to nie wina karty, ani jej podkręcania tylko chipsetu NFORCE3.

 

Zreszta spytaj się Lukka - przećwiczył wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego ASUSa i GF6800(GT) (i ew. innych posiadaczy A64 na VIA). Jaką macie procedurę instalowania SP1/2, sterów do płyty i sterów do grafy? Bo u mnie po zarzuceniu na gołą instalkę WinXP(SP2) Hyperionów i potem FW77.77 wszystko pięknie chodzi oprócz 2D (tylko GUI, bo filmy chodzą OK) które chodzi zbyt wolno tak jakby nie było akceleracji GUI - okna się zauważalnie przemalowują - w ułamku sekundy, ale widać to i denerwuje. Próbowałem już odinstalować stery VIA od AGP ale nic to nie dało. Może spróbować zainstalować gołego XPka bez SP - po tem na to stery VIA i GF a dopiero później SP2??? (podobno w SP2 już jest jakiś sterownik do AGP dla VIA) Zaznaczam że na NF2 i WinXP SP2 było wszystko OK, ale tam SP2 instalowałem już po wgraniu SP1 i wszystkich sterów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziwna sprawa - po przeinstalowaniu i wrzuceniu najpierw SP1 (i wszystkich najnowszych sterów), a dopiero później SP2 efektu powolnego 2D początkowo nie było, ale po pewnym czasie zaczał się pojawiać znowu (zazwyczaj jest to tak, ze zaraz po załadowaniu systemu jest ok, az do jakiegoś większego obciążenia kompa - np. jakiegoś filmu, czy też kilku aplikacji na raz z częstymi zmianami okien) - ale panaceum na ten problem okazało się przeładowanie motywu Luny w ustawieniach wyglądu ekranu (np. z domyślnego niebieskiego na srebrny) - powoli zaczynam się od tego przyzwyczajać, ale denerwuje mnie to trochę, bo na NF2 tego nie było.... :blink: Zaznaczam że wydajność w 3D jest więcej niż satysfakcjonująca... (bo gdyby nie to to chyba bym się nie zastanawiał i kombinował z wymianą sprzętu...)

UPDATE:

No i wkurzyłem się i zmieniłem system na Win XP Pro x64 edition - no i wreszcie wszystko gra i buczy :D :D widać że XP dla A64 na VIA nie do końca u mnie się sprawdziło, za to x64 hula aż miło :D

Edytowane przez SikohR78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Puscił ktoś synchronicznie wogóle proca z pamięciami?

Ja mam Geile 2x512 pc500 i za cholere niechcą iść. Timingi są 2,5 4 4 7 , a i jak dam 2,5 5 5 9 to nierusza płyta, nawert jak dam napięcie 2,8v na pamięci. Proc sam natomiast idzie bezproblemu bez zwiekszania napięcia na fsb 250x9.

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche temat i zadam kilka pytan.

Mam A8V + Venice 3000+ wszystko jak narazie lekko podkrecone:

9x250 pamieci na dzielniku 11 czyli pracuja na 200MHz, vcore w biosie 1,45 w praktyce jakies 1,47 niewiem czemu :)

Powiedzcie mi jak ustawic Hyper Transport bo ja dalem na 800mhz

Daje to mnoznik 4x czyli w polaczeniu z htt 250 mhz dalej wychodzi 1Ghz czy tak?

Kolejna sprawa to dosc slaba wydajnosc dysku barracuda 7200.8 200GB SATA. W hDtach okolo 52MB/s wedlug mnie wynik przecietny...

Stery 4in1 oczywiscie zainstalowane i wszystko co potrzeba.

Niewiem tez czemu e everescie tryb DMA pokazuje mi jako PIO2.. czy u was tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nyny dobrze rozumujesz 4x250 wychodzi 1ghz a szybkość hardziela to masz raczej w normie

ja na swojej barce miałem cos koło 54 a po stworzeniu maciezy raid jest 86

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam 2x512 RAM na tej plycie teraz dokupilem kolejna kosc 512 czyli teraz razem 3x512 ale komp sie nie uruchamia(tzn, wiatraki chodza ale na monitorze jena wielka czarna plama hehe), pamiec jest sprawna , da sie cos na to poradzic czy trzba bedzie dokupic kolejne 512 ram albo sprzedac to co wlasnie kupilem?? Moze da sie na to jakos zaradzic?? cos w biosie przestawic?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te mobo i mam najnowszy bios 1014, nie licząc bety...

Mam z nią taki problem że przy uruchomianiu kompa skanuje IDE Drivers (FastTrack), szukałem opcji w biosie żeby to wyłączyć ale za chiny tego nie potrafie znaleść. Wie ktoś co trzeba wyłączyć?

Z góry thx :)

Edytowane przez dimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced - Onborad Devices Configuration i tam daj Disable Onboard Promise Controller

Powiedzcie mi jak u was z temperaturka bo u mnie na boxowym coolerze Venice 3000+ ma zaledwie 28-29 stopni w IDLE?

To chyba troszke malo.

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie temperaturki na tej płycie są jak najbardziej OK - IDLE ok 28 stopni, STRESS ok 39 - no ale zależy bardzo od temp. w pokoju (3200+@3800+; Pentak 92Cu) - VENICE E6 są po prostu zimne...

Edytowane przez SikohR78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

Mam ta plytke od 3 miechow-LOL,jednak dopiero wczoraj dokupilem do niej 3200+ venica,pamieci TwinMoss Twister 2x256 CL2,i Radek 9700Pro:),jutro biore sie za podkrecanie.Boje sie jedna,bo do mojej grafy sa zastrzerzenia co do podkrecania w opisie tej plytki.Musi byc rev. jakis tam.Co najlepsze nie moge znalezc tegoz rev. na mojej karcie:(

Nic ,dam znac moze na tym biosie nowym dam rade cosik wykrzesac z tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam zamiar kupić tą płyte + Athlon 64 3000+ Venice. Jakiej firmy pamięć polecacie? Tak żeby to chodziło stabilnie.

Mam też stary zasilacz 250W, pociągnie? Wiem że pytanie lamerskie, ale nie znam się na tym za bardzo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 u mnie stabilnie kazdy jeden mhz więcej to koniec stabilności u mnie ale zaznaczam ze nie zwiększałem napięcia na procu udało mi się zwiększyć częstotliwosc pamieci dzieki A64 tweakerowi 0,6 bo zmiany ustaien w biosie g**** dały i teraz mam częstotliwosc 174 mhz co uważam za duży sukces w porównanoi do 125 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holera,wiecie co,mam 3200 venice,2x512 twinmos twister,bequaiet 470w,i 0700 pro.Za holere nie moge go podkrecic.a jak juz mam na 10x209 to po 10min mi sie resetuje np przy batterfieldzie2.

Mam bios 1014.Jestem w szoku:),co bios to gina albo pojawiaja sie w biosie nowe ustawienia.Najgorsze jest jednak to,ze mi robi restarty,a mam wylaczone "uruchom ponownie".

Help :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ustawiałeś w biosie ,ale najpierw zrób to:

1-ustaw w biosie hypertransport na 800-jeżeli będzie dalej problem to:

2-ustaw pamięci na 166 może one nie chcą chodzić na 209(wtedy podnosząc mhz procesora np. do 245mhz-osiągniesz na pamięciach swoje 200mhz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...