Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

no ja niby też mam regulator od starego pentagram CU80 to chyba do AlCu100 też będzie pasował? :)

 

btw :) jak już mi pan pomagasz tak, to może mi pan powiesz łopatologicznie jak podkręcić venice 3200?

Edytowane przez FEAR FPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pan wszyscy tu są równi :D a jeśli chcesz podkręcic proca to robisz tak narazie nie zmieniaj napięcia na procu ani nie zmieniaj mnożnika w cpu setings cpu overclock ustaw na manual i podnos fsb tak o 10 mhz do 240 spokojnie dojedziesz cały czas sprawdzaj stabilnosc systemu najlepsze jest to http://www.mersenne.org/freesoft.htm sciagnij i sprawdzaj czy nie pojawiaja sie błędy poprostu dasz torture test i leci próbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niby też mam regulator od starego pentagram CU80 to chyba do AlCu100 też będzie pasował? :)

 

btw :) jak już mi pan pomagasz tak, to może mi pan powiesz łopatologicznie jak podkręcić venice 3200?

 

znajde troche czasu to Ci opisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pan wszyscy tu są równi :D a jeśli chcesz podkręcic proca to robisz tak narazie nie zmieniaj napięcia na procu ani nie zmieniaj mnożnika w cpu setings cpu overclock ustaw na manual i podnos fsb tak o 10 mhz do 240 spokojnie dojedziesz cały czas sprawdzaj stabilnosc systemu najlepsze jest to http://www.mersenne.org/freesoft.htm sciagnij i sprawdzaj czy nie pojawiaja sie błędy poprostu dasz torture test i leci próbuj

 

hehe ja tak z przyzwyczajenia do wszystkicj mówię :) nieważne ile lat mają :) spox

 

no dobrze ale mam nie zmieniach HT z 1000 tak jak teraz mam ustawione?

i co będzie z szynami AGP/PCI jak zaczną FSB podkręcać? teraz mam ustawione ręcznie na 66/33 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do tej płyty podłączone trzy napędy Cd i jeden HDD na ATA. By twardy dysk pracował na osobnym pasku podłączyłem go do dodatkowego wejścia na płycie PRI_RAID. W biosie ustawiłem OnBoard Promise Controller [Enabled] i Operating Mode [OnBoard IDE Operat] .

Dysk na tych ustawieniach ruszył , ale podczas uruchamiania systemu komputer się resetuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to? dysk na PATA podłaczyłeś do SATA? bo już nie kapuję?

a swoją droga sterownik od kotrolera sata zainstalowałeś?

Dysk ATA podłączyłem pod RAID by chodził na osobnym pasku a nie razem z cd. Jak kupiłem płyte to przeinstalowałem system, ale dysk był podłączony normalnie . A teraz jak chciałem podłączyć pod RAID to komputer się resetuje podczas uruchomiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, jestem troszkę laikiem w tych sprawach. Jak mogę podkręcić procesor, ram itp. na tej płycie, bo nie wiem, od czego zacząć?. Samo podniesienie taktowania zegara procesora to nie wszystko. Może, chociaż mi ktoś poda jakąś stronę z FAQ o tym, to poczytam. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tweaku jest cale FAQ o platformie A64 wiec zabieraj sie za czytanie.

Tam dowiesz sie ze nowych athlonow nie podkreca sie zwiekszajac tylko FSB. Tutaj jeszcze trzeba zadbac o odpowiedni mnoznik HTT, dzielnik pamieci, napiecia itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wam chodzą komputerki na tej płycie głównej (Asus A8V Deluxe)???? Bo ja mam komputerek jak poniżej widać i troche niezaciekawie mi chodzi, nieto żeby się zawieszał czy coś ale np. gdy mam jakiś program właczony (np. Adobo Photoshop) to jak go zminimalizuje to zabardzo już nic niemogę robić tak sie troche przycina wszystko a on przecież za dużo ramu to nie zrzera. Może coś źle poustawiane w biosie jest. Czego to może być przyczyna ??? Myślałem nad tym że to może mój stary dysk Seagate ale chyba dysk tu niema nic do rzeczy zwłaszcza że napewno niema bad sectorów (sprawdzałem HDD Regeneration) pomyślcie czego to może być przyczyna że tak źle chodzi.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto cos dlubie w Photoshopie i niemam tego problemu. Ogolnie to plyte niedlugo bede mial juz rok czasu i niemam powodow do nazekania na cokolwiek .

 

dzisiaj zmienilem bios na 1017 i wynik w 3d marku 05 mi skoczyl o 100 pkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie czgo to może być przyczyna że mi tak wolno chodzi jak coś poważniejszego robie??? Może być coś źle poustawiane w biosie??? Versja mojego biosu 1015.002.

Identycznie moja płyta główna wygląda jak ta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81714155.

A czy te chipset VIA K8T800Pro on jest dobry, bo słyszałem że chipsety nForce są lepsze czy to prawda??

Edytowane przez damian1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich biosach macie te plyty ... bo kurcze u mnie po wgraniu nowego dostrzegam oznaki niestabilnosci , najczesciej komunikaty ze pamiec nie moze byc read , dziwna sprawa wczesniej niemialem takich problemow na biosie 1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci na auto czy z reki ustawie jest to samo , nic nie podkrecone ... stary bios bylby ok gdyby nie kontrola predkosci wentyla na procku ponizej 1800rpm wlaczal sie alarm , te nowsze biosy to naprawiaja ale za to stabilnosc mi siadla przedtem bylo stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyscie mi coś doradzić co może nietak być że tak jak coś robie poważniejszego to się tak muli??? Może być coś z biosem???

Może by warto było sterowniki zainstalować , dokupić ramu

 

 

pamieci na auto czy z reki ustawie jest to samo , nic nie podkrecone ... stary bios bylby ok gdyby nie kontrola predkosci wentyla na procku ponizej 1800rpm wlaczal sie alarm , te nowsze biosy to naprawiaja ale za to stabilnosc mi siadla przedtem bylo stabilnie

a w starszym biosie nie można było dać na obrotach wentyla "ignored" ?? i wtedy alarm nie wył z tego co pamietam jest taka funkcja Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak niby jest ignored ale chyba nie o to chodzi

Oto chodzi :D to jest zabezpieczenie przed zatrzymaniem sie wentyla na procu monitorowanie obrotów bedziesz miał cały czas w pc probre

a powiedz mi co zrobisz jak wstawisz wolnoobrotowy wentyl do obudowy tak jak ja który ma 600 rpm bedziesz musiał dac ignored bo inaczej przy starcie bedzie ci sie pluł

 

tak to wersja płyty A rev 1 od rev 2 rózni się tym ze w rev 1 nie było blokady pci agp tzn była ale nie działała

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...