Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

zakapiur, super to opisaleś, za co jestem Ci bardzo wdzieczny, jednak na 100% nigdzie w biosie nie ma opcji aktywowania dysków sata, bo np: na dfi jest zakladka w ktorej sie aktywuje SATA 1/2, badz sata 3/4 itd, więc z tąd moje pytanie? Za czasów gdy mialem Asusa to nie stety nie kożystalem z tej wygody jak sata z tąd tego nie pamiętam.

Pozdrawiam i wielkie THX

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego mobo, jaki mieliście bios gdy kupowaliście tą płytę, chodzi mi oczywiście o wersję. Przy okazji się zapytam, czy komuś z was udało się przywrócić poprzedni bios płyty (chodzi mi głównie o to czy da się wrócić do poprzedniej wersji biosa jeżeli np. zaktualizowana wersja nie przyniosła żadnych pożadanych efektów a wręcz przeciwnie). Bo z poziomu wina niestety nie da się:(

Mam problem z tą płytą. Co jakieś 20 uruchomień obraz jest przy starcie czarny, nic się nie dzieje, nie czyta hdd ani nic, pomaga twardy reset ale co to może być?? Ostatnimi czasy aktualizowałem bios do wersji 1015, później do wersji 1017, czy ta zmiana mogła spowodować ten znikający obraz. Jak mogę wrócić do wersji 1014, bo jak już pisałem z poziomu windy nie da się. A może w czymś innym leży przyczyna?? Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez mil86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego mobo, jaki mieliście bios gdy kupowaliście tą płytę, chodzi mi oczywiście o wersję. Przy okazji się zapytam, czy komuś z was udało się przywrócić poprzedni bios płyty (chodzi mi głównie o to czy da się wrócić do poprzedniej wersji biosa jeżeli np. zaktualizowana wersja nie przyniosła żadnych pożadanych efektów a wręcz przeciwnie). Bo z poziomu wina niestety nie da się:(

Mam problem z tą płytą. Co jakieś 20 uruchomień obraz jest przy starcie czarny, nic się nie dzieje, nie czyta hdd ani nic, pomaga twardy reset ale co to może być?? Ostatnimi czasy aktualizowałem bios do wersji 1015, później do wersji 1017, czy ta zmiana mogła spowodować ten znikający obraz. Jak mogę wrócić do wersji 1014, bo jak już pisałem z poziomu windy nie da się. A może w czymś innym leży przyczyna?? Z góry dzięki za odp.

 

hmm ja miałem od razu z biosem 1017 i nic takich objawów nie mam :0 raz czy dwa przez ponad 3 miechy się zdarzyło ze przy starcie stwierdizł że nie może załdować ustawień overclocingu :0 i po resecie mu przechodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fear ja mam to samo co wy + czasem całkiem gubi wszelkie ustawienia

 

mnie to jakoś specjalni eni eprzeszkadza :) jak mówię 2 razy się zdarzyło przez 3 miesiące użytkowania, komp chodzi codziennie po kilka-kilkanaście godzin i to raczej nie w necie tylko w programach mocno go obciążających (renderingi, photoshop i inne badziewia do grafiki)i jest bardzo stabilny :) po podkręceniu do 3800+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny przypadek z ta płyta, co jakieś 20 uruchomień obraz po prostu jest czarny, nic nie czyta z hdd i nic. Dzieje się tak bardzo rzadko i to jest denerwujące. Najdziwniejsze jest to że pomaga wtedy twardy reset. Miał ktoś z was taki przypadek??? Jak temu zaradzić?? bios mam w wersji 1017 (od kupienia 1014).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupiłem płyte BIOS miałem w wersji 1007. ostatnio wgrałem 1017 ale przy starcie pkazywał mi pół loga ASUS. więc wróciłem do jakiegoś starszego... chyba 1009. w windowsie się nie da. nawet psize komunikat. trzeba ściągnąć AFUDOS, zroibć dyskietkę startową, wrzucić plik biosu i fleszować :D

 

a jak włącze teraz AsusUpdate w windowsie i wezme BIOS info to pisze mi tak:

model:a8v deluxe

version 1009.002

chipset: athlon64!!! lol!!!

 

sprawdzcie jak macie u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno tu nie pisalem, ale postaram sie to nadrobic. Nie wiem dlaczego, ale pogarszaja mi sie mozliwosci w O/C. Obecne stabilne ustawienie to 270x9 1.6V. Wczesniej przechodzil SuperPi i Prime spokojnie przy 283x9... Moze to ten stary BIOS byl lepszy? Uzyskanie na tym MOBO 300x9 raczej jest niemozliwe, nawet jezeli sie posiada super selekta robiacego 3 Ghz na 1,4V. Zastanawiam sie nad zmiana plyty i chyba procesora, mysle o DFI UT nf4 SLI-D badz Ultra-D i X2 3800+ lub selekta Venice 3000+. Gdzie moge znalezc "rekordy" w Overclockingu uzyskane na Asusie A8V Deluxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już ktoś tu podawał link do poradnika OC na A8V http://www.ocforums.com/showthread.php?t=332591, jeśli tak, to przepraszam, ale nie śledzę tego wątku. Mi to pomogło co nieco. Jest tam jeszcze link do znanych problemów (m.in. z niewłączaniem się kompa co jakiś czas i z wadliwymi chipami BIOS). Ja przy pierwszej próbie OC uzyskałem 2500MHz (C&Q off, dzielnik pamięci na 5/3 - jakieś nienajlepsze ramki mam i boję się je żyłować, napięcie trzy schodki w górę - chyba 1.45, FSB na 250 i już). Temperatura skoczyła raptem o dwa stopnie. Szczerze mówiąc bez dobrych pamięci nie zamierzam się brać za jakieś ekstremalne OC. Chociaż komp jest w zasadzie do tego przygotowany. ;)

 

Co do max oc to znalazłem to: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2128&p=5 - 289x9 - całkiem przyjemnie :)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz przerabialem. Moje Kingstony przy ustawieniu 5:3 robia stabilne 260x9 czyli ok 2400 Mhz, pozniej sypia bledami. Zmienilem timmingi na 2,5-3-3-7 i uzyskalem stabilne 272x9. Probuje dalej...

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam 4 kości 512, 2 x twinmos i 2 x kingston i bez problemu chodza przy timingach 2-3-3-6, przy 2-3-3-5 już superPi nie chce liczyć, ale gry chodza i 3Dmarki też :) wszystko przy fsb 240 przy 250 już nieraz się wykrzacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś coś na temat wykrywania dysków na tej płycie??

Mianowicie mam dwa dyski SATA w RAID0 i po włączeniu kompa nie widzi kontrolera(dysków)

Dopiero reset i wtedy wszystko jest ok.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś coś na temat wykrywania dysków na tej płycie??

Mianowicie mam dwa dyski SATA w RAID0 i po włączeniu kompa nie widzi kontrolera(dysków)

Dopiero reset i wtedy wszystko jest ok.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

jaki masz zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby brakowało prądu do rozruchu dysków

ps do jakiego kontrolera masz podpiete dyski do via czy do silicone image

Dyski podłączone do czarnych gniazd.

Co do braku prądu to jak podłącze jeden dysk pod czarne a drugi pod czerwone gniazdo to wszystko jest ok(ale wtedy wiadomo, brak Raid)

Wiem że sporo ludzi ma ten sam problem...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podłącz oba pod czerwone i zobacz wtedy no i jaki masz bios

Jasne że jeśli tak zrobie to powinno być ok ale to tylko połowiczne rozwiązanie tematu, a mam jeszcze pytanie czy jak podłącze pod czerwone gniazda to czy macierz zostanie??

Bios mam chyba 1014 ale wcześniej aktualizowałem i nic to nie dało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macież nie zostanie dziwna sprawa bo u mnie mam podłączone pod czarny jak u ciebie i jest raid i nie ma problemu i zasiłkę mamy taką samą dziwne to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej MOBO nie ma zadnych BIOSow przerabianych ?

 

 

Chcialbym dokupic RAMu. Obecnie mam 2x512 Kingston CL3 . CHodza bez problemu na Cl 2,5 . Czy lepiej dokupic taki sam zestaw, czyli 2x512 CL3 Kingstonow, czy kupic Kingstony Cl 2,5 ?

 

Czy 4x512 MB Kingston bedzie dobrze chodzilo ? Nie bedzie problemow ?

 

 

A moze lepiej kupic do tego 1 kosc 1GB Kingstona ?

Edytowane przez endziork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta płyte wziołem ją przy wymianie za dfi sli-dr. Htt jechało mi nawet 380 przy mnzniku 8 dociagne z clocgena.

 

na ramch ECC 250mhz 3-3-3-8 309htt.

http://img116.imageshack.us/img116/396/512...52mhz28v9yp.jpg

 

 

Znacie jakis bios gdzie mozna dać większe HTT niż 300 ?? nieche mi sie za kazdym razem dociągać z clockgena.

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno składałem kompa na tej mobo, mam pytanie odnośnie biosu:

podczas przechodzenia między poszczególnymi opcjami w biosie ekran sie długo "odświeża", ładuje się tak stopniowo, od góry w kilku paskach.

Coś takiego to w windows widziałem, jak komp muli, ale żeby w biosie, czy to jest normalne dla tej mobo, czy raczej coś z nią nie tak, jak macie u siebie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest wlaczony obrazek przy uruchomieniu? Full scren logo czy cos takiego...

 

Jestem ciekawy, czy komus sie udalo wycisnac 300x9 na a8v deluxe :)

 

Jak myslicie, jest to mozliwe ?

Edytowane przez endziork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie, bo potrzebuje pewnej informacji. Czy jest tu moze jakis uzytkownik tej plyty z Wrocławia, lub bliskiej okolicy ? Jak ktos sie znajdzie, to wyjasnie o co chodzi, bo niechce mi sie pisac :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...