Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

W biosie otwórz zakładkę Advanced następnie system freguency i aioverlocking ustaw na manual, wtedy fsb freguency będziesz mógł ustawić ręcznie.W tej zakładce ustaw też agp/pci freguency na 66/33.Pamietaj o zmniejszeniu ht do 800.

 

Chyba będziesz musiał jeszcze raz założyć chłodzenie na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wszystko w biosie na auto i jeszcze raz sprawdż temperatury.Nie chce mi się wierzyć,żeby ten procesor osiągał takie tem. w stresie ,jeżeli na boksowym chłodzeniu nie przekraczają one 45 stopni.Sprawdż jakie masz napięcie na procesorze.Ja mam winchestera 3000 (1800mhz) podkręconego do 2250 mhz z wentylatorem freezer64 i w idle mam 34 a w stresie 40 stopni.Pasty używam artic silver5.

Gdzieś robisz błąd -tylko gdzie-sam musisz to rozwiązać małymi kroczkami.Powodzenia

 

Mam nadzieję, że używasz programu asus pc probe lub everest do odczytu temperatur i sprawdzałeś ją również w biosie (oczywiście tem. idle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Jeszcze sprobuje ,moze przytkala sie rurka z woda :blink:

 

 

 

 

 

jednak,przeczyscilem rurke i hula:)

ale... nie moge nic podkrecic:( z pewnoscia ze wzgledu na mojego radka9700pro oryginalnego ati.Zawsze mialem z nim problemy przy kreceniu,na Abicie ST6 i celku ,tualatinie 1,4GHz krecil mi sie tylko do 1,59 podczas gdy na gf3 winfasta 1,8Ghz.Poki nie zmienie karty nici z krecenia cos czuje.

 

 

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8797008

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz:

1. w biosie w zakładce advanced-cpu configuration-hyper transport-ustaw 800mhz

2.w zakładce advanced-system freguency/voltage-ustaw Ai overlocking-ustaw na manual i cpu fsb ustaw np.210-rób to małymi skokami -dalej 215,220 itp.

3.w zakładce advanced -cpu configuration-memory configuration-limit- ustaw na 3:2

 

Będę się upierał,że może być to wina pamięci(chociaż dwie powinny spokojnie pójść powyżej 200mhz,ale dla sprawdzenia ustaw w biosie 3:2---jeżeli pójdzie cpu procesora wyżej ,to pamięci Cię blokują)-miałem kiedyś pamięci 2x512 v-daty nie chciały iść wyżej niż 204 mhz, obecnie 4x512 kingstona (2.5-3-3-8) i chodzą na szynie 204mhz( a wiadomo jakie są problemy z czterema koścmi)

Grafika wątpię -ale powinny się wypowiedzieć osoby posiadające karty ati ,wtedy rozwieją Twoje wątpliwości.czy przy podkręcaniu cpu miały z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz:

1. w biosie w zakładce advanced-cpu configuration-hyper transport-ustaw 800mhz

2.w zakładce advanced-system freguency/voltage-ustaw Ai overlocking-ustaw na manual i cpu fsb ustaw np.210-rób to małymi skokami -dalej 215,220 itp.

3.w zakładce advanced -cpu configuration-memory configuration-limit- ustaw na 3:2

 

Będę się upierał,że może być to wina pamięci(chociaż dwie powinny spokojnie pójść powyżej 200mhz,ale dla sprawdzenia ustaw w biosie 3:2---jeżeli pójdzie cpu procesora wyżej ,to pamięci Cię blokują)-miałem kiedyś pamięci 2x512 v-daty nie chciały iść wyżej niż 204 mhz, obecnie 4x512 kingstona (2.5-3-3-8) i chodzą na szynie 204mhz( a wiadomo jakie są problemy z czterema koścmi)

Grafika wątpię -ale powinny się wypowiedzieć osoby posiadające karty ati ,wtedy rozwieją Twoje wątpliwości.czy przy podkręcaniu cpu miały z tym problemy.

 

AG jakiego biosu używasz ?? i twoje pamięci są jedno czy dwu stronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston DDR 512MB PC-400 CL2.5 kod producenta: [KVR400X64C25/512]-to są chyba dwustronne.kupowane oddzielnie.

Biosu używam 1015

Spróbowałeś już na dzielniku 3:2,czy są jakieś postępy?

Przy czterech kościach -ustawiane są one automatycznie na 166mhz i kiedy podniosłem cpu do 250 mhz one osiągnęły 204mhz- chodzą bardzo stabilnie.Dwie kości dochodzą do 230mhz.Nie są to jakieś super kości ,ot zwykłe firmowe.Kiedy miałem 3x512 v-daty i jednego kingstona nie mogłem uzyskać więcej niz 180mhz.

Kartę grafiki mam geforca 6800 golden samble gainwarda i kiedyś ustawiłem cpu na 8x300=2400 i wszystko pracowało stabilnie ,dlatego dziwią mnie Twoje podejrzenia o kartę grafiki.(Kiedyś miałem radeona 9500 pro herkulesa-zero problemów).

Ty masz chłodzenie wodne,wiec osiągniesz wysokie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Kiedy miałem 3x512 v-daty i jednego kingstona nie mogłem uzyskać więcej niz 180mhz.

Może tu jest problem mam 2 tosci twinmos twister kupowane osobno i 2 patrioty sparowane do dualu i pewnie to jest ból, tylko dlaczego zmiany szybkosci pamięci w biosie nic nie dają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe

ustaw pamięci na auto(mhz,timingi)-powinieneś wtedy uzyskać 164-166mhz(sprawdż programem cpu-z)-wtedy podnoś cpu procesora stopniowo-zobaczysz do ilu mhz dociągną pamięci(przypuszczam,że robiłeś to już i znasz ich granicę.)

Ja 204 mhz osiągnąłem przy 4-kingstonach(mając 2x512 v-daty i 2x512 kingstony dalej trzymało mnie 180mhz)

Czytałem Twoje wcześniejsze posty i wiem ,ze ten problem nie daje Ci spokoju-musisz dalej walczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje.ale wkurza mnie to,ze nawet w Battlefield 2 wychodzi mi z gry po 10 min przy standardowych ustawieniach

 

Ja mam R9600 SE

I mojego Venice 3200+ i podkręce na 2200Mhz max :(

 

 

Wlasnie,w ksiazce do asusa obok opisu slotu agp (str 2-17) jest,ze obsluguje do OC tylko wersie kart Radeon 9700 i 9600 powyzej PN...30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiVash

 

 

Dobrze ,że wspomniałeś o grze Battlefield 2.Ja przed kupnem tej gry miałem ustawione pamięci na 208mhz.Gdy zacząłem grać w internecie potrafiła się zawiesić ,dlatego zmniejszyłem do 204mhz i problem zniknął.Gra jest bardzo pamięciożerna i wymagająca -służy dlatego wielu osobom do sprawdzania stabilności komputera(pamięci,grafiki itp).

 

Jeżeli nie masz darmowego programu ClockGen to ściągnij go i będziesz mógł za pomocą niego określić ile obecnie wynosi Twoje mhz dla procesora,pamięci ,HT, agp/pci.Bardzo dobry program.

Sprawdzałeś memtestem pamięci przy obecnym ustwieniu.czy nie ma błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że osiągniesz swój cel ,wiedziałem bardzo dobrze,bo to była tylko kwestia czasu.

 

Jeszcze raz zapytam:czy ustawiłeś w biosie dzielnik pamięci 3:2 i próbowałeś podnosić szynę procesora.Przy takim dzielniku ustaw taktowanie procesora na 245 mhz ,wtedy pamięci będą miały 200mhz-musi to zadziałać (no chyba ,ze pamięci są walnięte,ale jeżeli przdtem działały to znaczy ,że są sprawne--spróbuj,bo się nigdy nie dowiesz).Ja się upieram ,że te pamięci nie chcą za bardzo iść wyżej ,niż 201 -2-3 itp. mhz-ot ich uroda) Możesz je ustawić na dzielniku również 266(pamięci) ,to wtedy wyżej pociągniesz fsb procesora-próbuj.

 

 

Sprawdzaj programem ClockGen parametry-on podaje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam:czy ustawiłeś w biosie dzielnik pamięci 3:2 i próbowałeś podnosić szynę procesora.Sprawdzaj programem ClockGen parametry-on podaje prawidłowo.

 

Ustawilem taki dzielnik ,jednak max na ktorym idzie mi 3dmark to 240,czy na auto czy na 3:2 tak samo.

HT 800 i 1000 rowniez kombinowalem.

 

Inna sprawa ,ze teraz ,po zmianie na 240 MHz strasznie mi przycina na Battlefield 2,wczesniej tak nie mialem

 

Czeka mnie zmiana pamieci mysle o tych:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=73279920#photo

 

sa preferowane przez Asusa,jednak nic nigdy nie wiadomo :angry:

Takze moze Kingstona? :mur:

Jakie macie pamieci,na ktorych osiagacie takie "zawrotne" przetaktowania?

 

I jeszcze jedno,jak moge zmienic napiecie na procku z 1.4v?

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiVash

 

W biosie- advanced- configure- systemfreguency/voltage-cpu speed /voltage--auto zmień na manual.

 

Jak będziesz miał problemy z radeonem to w biosie-- DBi Output for agp trans --ustaw na enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiVash

 

W biosie- advanced- configure- systemfreguency/voltage-cpu speed /voltage--auto zmień na manual.

 

Jak będziesz miał problemy z radeonem to w biosie-- DBi Output for agp trans --ustaw na enabled.

 

ag - w biosie 1016beta nie mam voltage cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natepny watek jaki chcialem poruszyc to Grafika na AGP

 

Czy jest za w miare przyzwoita cene ok (800zl) :lol: karta,ktora chodzila by na full detalach,wrecz ultra np na doom3 na tej plycie?

np radek X800GT lub gForce 6600GT - czy one poradza sobie np w Battlefield 2 full detal lacznie z najwyzszymi texturami?

Pytam uzytkownikow,ktorzy byc moze maja takie lub podobne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie mają problemów z tą płytą .bierz 6800 gt za rok i tak bedzie trzeba zmienić płyte i grafike bo wyjdzie soc M2 wiec bedziesz (o ile wyjdzie 7800 na agp) mniej stratny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...