Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

tak zrobie,chiba:)

po pierwsze corsair 2x512

po drugie 6800 ultra :lol:

 

zobaczym,i tak za rok sprzet bedzie wrty mniej niz polowe ceny dzis. :-|

 

 

 

 

 

Temat umarł???:(

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zyje :D

 

Mam pytanko:

 

Czy ktos posiada na tym MOBO taki zestaw pamieci: 2 x512 i 1x 1GB?

 

Mam juz 2x512MB Kingstona CL3. Wszystko chodzi pieknie, ale jezeli doloze 1GB Kingstona CL3 nie bedzie problemow? Bo slyszalem ze sa z tym problemy... Moze ktos cos powiedziec o tym?

 

Dokladnie chodzi mi o ta kosc - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11410 (KVR400X64C3A/1G)

Nie bedzie problemow czy beda?

 

Z gory THX

Edytowane przez endziork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na tej plycie dziala blokada agp/pci oraz regulacja vcore?

Odnosze wrazenie ze podnoszac napiecie na procku nic sie nie dzieje! Czy to tylko u mnie tak jest ?

Vcore odczytuje z BIOSu ew. jakims programem typu everest, cpuz itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na tej plycie dziala blokada agp/pci oraz regulacja vcore?

Odnosze wrazenie ze podnoszac napiecie na procku nic sie nie dzieje! Czy to tylko u mnie tak jest ?

Vcore odczytuje z BIOSu ew. jakims programem typu everest, cpuz itp..

 

 

Działa z pewnoscia.

Gdy ta opcja była na auto, robił zwisy juz po podkreceniu na 2200MHz.

Teraz zrobiłem blokade 66-33 i kreci sie stabilnie Venice Rev.E6 3200+@2400MHz.

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ogólne :) gdzyż dopiero co się z nf3 przesiadłem na tę płytę :) i co jak mam poustawiać żeby było ok :D tym bardziej ze do tej pory miałem tylko z biosami awarda do czynienia i ten jest dość dziki :D dla mnie

 

BIOS mam w wersji 1017 :)

reszta komponentów to A64 3200+, GF6800, 1 GB ramu w 2 kościach Twinmos, barracuda 80GB SATA, nagrywarka DVD NEC i napęd DVD Sony :) zasiłka tagan 480 więcej grzechów nie pamiętam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie http://www.ocforums.com/showpost.php?p=3265285&postcount=4

Tak nawiasem mówiąc też mnie wkurza ten biosik ale można się przyzwyczaić.

Ogólnie jeśłi chcesz się bawić w satbilne ustawienia musisz zacząć od obniżenia HYPERTRANSPORT FREQUENCY z [1000 MHz] na np: 400 Mhz to bardzo czuły punkt

U siebie testowałem ustawienia różne i tak naprawdę zwiększając fsb na 250 Mhz a pamięci obniżając na 333 osiągnąłem prawie podobną wydajność jak zmniejszając timingi pamięci na CAS 2 a fsb na procek ustawiając na 220 Mhz

Ogólnie płyta jest trochę kapryśna jeśli chcesz się bawić z podkręcaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mobo gigabyte które kupiłem K8NSU939 było walnięte, przy pierwszym starcie po kilku godzinach bezczynności pokazywało nawet w biosie temperatutry z kosmosu i wyłaczało wiatrak na procu :( a poza tym ni kuta się GF6800 nie dało podkręcić, jak tylko coś zacząłem w nim gmerać to od razu występowały twz. freezy, moze nie takie ze mi się wszystko zatrzymywało, a le w takim nfsu2 było ewidentie widac takie ssekundowe zaciachy przy frameracie około 40-60 fps ogólnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie gdzie dostac jakies zmodowane Biosy do tej płyty?? Bo niestety standarwdoe sa po pierwsze srednie do oc a po drogie na maxa kaprysne... arz sie odpali podkrecony bez problemow ...d rogi raz ju znie...:/ ... do tego mam probelmy z Hynix-ami D43 na niej:)

jak ktos wie na kotrym Biosie najlepije sie kreci z gory dzieki;)

Ps. u mnie po przejsciu na najnwoszy Bios płyta zrobila sie jeszce bardziej kaprysna ale natomiast pamieci zaczeły stabilniej działac (moge tearaz im dac 2 3 3 5 a przedetm mogłem tylko 2 3 3 6;P)

Jak by co posiadam

Kt 800 pro - Asus

2x1GB Hynix D43 BT

6800 GT

Venice 3000@ 2.7 ghz.... i płyta to wyrabia ... czasami:d:) raz odale i dziala ... Stress test kilka godzinek bez problemow... drogim razem nie wystartuej trzecim raze odpali sie ale beldy w strees tescie po chwili... a jeszcze innym razem woogle przy odpaleniu wywali mi system ...(chyba blokada PCI/AGP czasami cos szfankuje ...)

Wiec miło nie jest... ale 2.7 ghz działa bez probmeow iwec to na 99% wina BIOSU ... ze ASUSOWI nie chce sie dopracowyca bo terz ma Nfroce 4:/... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze tej plyty i pamieci Corais Value Select napiszcie jak jest u was z kompatybilnoscia tych pamieci z plyta?

U mnie juz druga pamiec nowka sztuka nie chce chodzic stabilnie w trybie dual ddr. Juz niewiem co o tym myslec, oddawac pamieci 3ci raz na serwis czy wymienic na jakies inne?

Jesli tak to jakie polecacie memki firmowe, niezadrogie z CL 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaje ostatni raz Corsairy na serwis jesli nadal beda wywalaly bledy to chyba wywale ta plyte do kosza. ja niewiem co to sie porobilo na tym rynku, za niedlugo to bedzie trzeba pamieci kupowac chodzac z komputerem do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na standardowych ustawieniach chodzą bez problemu to te http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?sid=1&...1&TowarId=14166 a nie chce mi sie wyciagac twinmosow zeby je przetestowac grunt ze nie mam zadnych blue screnow zadnych zwiech i cene maja dobra a placic 500zeta wiecej za kilka mhz

wiecej nie ma sensu dla mnie najwazniejsza jest stabilnosc gdzies widziałem testy te pamiatki latały przy cl 2,5 na 450 mhz a tu masz wersje full wypas :) http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?sid=1&...1&TowarId=14166

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to co pisze ksiazka asusa to jakies brednie.

Wedlug niej moje corsairy sa 100% kompatybilne z ta plyta a tu prosze juz 2ga tura pamieci i lipa nie chodza w dualu

 

Nyny,ale miałeś dokładnie takie jak w moim linku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to mi chodziło :) dzięki bardzo :) czyli albo kręcenie albo c'n'q :) btw a to zmodowane c'n'q wedle poradnika tweaka też nie będzie działać po podkręceniu?

 

i jeszcze jedno pytanie właczyłem w biosie to zarządzanie wiatrakiem na procku ale cóż to za dziwne wartości są 11/16, 12/16? i czy jest jakiś programik pod windę do sterowania wiatrakiem?

 

wcześniej miałem mobo gigabyte na nf3 i tam był easy tune fajny gdzie dało się procentowo ustalać szybkośc obrotów w stosunku do tempertury :) a u cały czas mi się turla około 2200 na minutę przy tym ustawienu 11/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 Żadno c&q nie bedzie działać po wyłaczeniu w biosie

ad 2 tam w biosie to niby jest do ustawiania obrotów ale u mnie tez nie bardzo to działa dobrze ze mam zalmana z regulacja obrotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...