Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Oto chodzi :D to jest zabezpieczenie przed zatrzymaniem sie wentyla na procu monitorowanie obrotów bedziesz miał cały czas w pc probre

a powiedz mi co zrobisz jak wstawisz wolnoobrotowy wentyl do obudowy tak jak ja który ma 600 rpm bedziesz musiał dac ignored bo inaczej przy starcie bedzie ci sie pluł

 

tak to wersja płyty A rev 1 od rev 2 rózni się tym ze w rev 1 nie było blokady pci agp tzn była ale nie działała

chyba sie nie zrozumielismy ... a wiec tlumacze ... nie chodzi o to zeby cos wylaczac ale zrobic tak zeby dzialalo poprawienie ... mi sie udalo i nie musialem dawac ignored

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a czy da się jakims softem sterowac prędkością wentyla na procku? bo te daremne ustawienia z biosu typu 11/16, 12/16 mnie osłabiają :)

 

btw, próbował ktoś z Was włożyć 2GB ramu w 4 kościach 512 na te mobo? ale miałem jajca przez to :/ ni kuta nie chciało działać nawet na identycznych kościach czterech. dopiero wyłączenie c'n'q pomogło :) a raczej rozwiązało wszelkie problemy, z właczonym od razu praktycznie bsoda miałem po załadowaniu windy :/ no i niestety teraz nie bardzo się da kręcic przez fsb :/

 

i oczywiśce po włożeniu 4 kosci fsb się automatycznie przestawia na 166 :/ trzeba memclock tu cpu dac na 200 i jak teraz ustawię htt na 800 i dam fsb 240 (wczesniej tak chodziło) to gleba niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna konfiguracja to Asus AV8, Sempron 3000 s939, Kingston 2x512 MB. Zmieniłem ostatnio też zasilacz na Tagan 380W i cooler od procesora na Pentagram Freezone QVC-100 Cu i dokupiłem dwa wentylatory ARCTIC FAN PRO. I teraz jak uruchomię CPU Burn-in to bez podkręcania temperatura dochodzi do 50C, więc sądzę, że mogę zapomnieć o podkręcaniu.

Chyba że płyta źle wsakuzje temperature. Jak to wygląda u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Mhz wyciagacie na tej plytce? U mnie 280x9 =2420Mhz . Napiecie 1.7V - Non stop tak chodzi moj Winchester :) Nie za duze te napiecie?, temp ok 45 st iddle

Długo przy takim napięciu nie pochodzi max dla tego proca bezpieczne to 1,6 v potem to katowanie

 

 

hmmmm u mnie w stresie podczas renderingu do 37 dochodzi na pantagramie alcu100 (2100 obrotów) a normalnie ma około 28-31. c'n'q wyłaczone :) więc nie wiem o czym mówicie :)

Ja mam c&q włączone w idle temp mam 33 st w stresie mam 48-50 pasta to arctic silver na poprzedniej pascie dołączanej do zalmana temperatury były praktycznie takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientujecie się może czy istnieje możliwość podniesienia napiecia dla pamięci o więcej niz proponuje orginalny bios? I jestem też ciekaw czy dyski z interfejsem sata II będą dobrze chodzić z tą płytą. Serdecznie dziękuje za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszylem vcore na 1.6V i temp sie obnizyla do ok 39-40st. Jest full stable. Tylko dlaczego wyzej juz nie chce isc... Choc te 2,4 Ghz na tej plycie to chyba nie jest zly wynik. Ciekawe co moj Winni by zrobil na DFI nf4 Ultra-D badz SLI-D..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeca dyski sata II się zworką ustawia żeby chodziły na sata I :) jak mówię 2400 to u mnie z palcem w tyłku chodziło, tylko dałem FSB na 240 i poszło bez problemu :) bez podnoszenia napięcia :) ale teraz jak mam 2GB ramu w 4 kościach to ni kuta nie idzie podnieśc FSB :/ może być 200 i kapota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie o tym o czym popej napisał :0 czasem ich nie widać, znaczy dysków sata II i trzeba je zazworkowac żeby chodziły jako sata I :P

 

a co do podkręcania :D ale ze mnie pała, se ustawiłem memclock na 200 (400) i się dziwiłem ze się nie da podkręcać :D już to zmieniłem i mam antka 3800+ :) czyli 2400MHz, więcej nie idzie i nie wiem czego to wina, pamiątek (bo jakieś badziewne twinmosy i kingstony na ustawce 2-3-3-6 :) ) czy moze HT za duże i zjechać do 600, czy moze napięcie na procku podnieść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw zaniepokoiły mnie te słowa

 

"tak to wersja płyty A rev 1 od rev 2 rózni się tym ze w rev 1 nie było blokady pci agp tzn była ale nie działała"

 

mam rev. 1 w BIosie ustawione AGP/PCI 66/33 :) jak sprawdzić czy tak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Everest Ultimate edition pokazuje wartość AGp jak o 80 MHz :/ a ten gen clock dla asusa A8V po kliknięciu get values pokazuje że AGP ma 66 a PCI 33, czyli tak jak powinno być :/ już nic nie kapuję teraz wrrrrrrrrrrr i jedyne co moge w locie zmieniać w tym genclocku to HTT :/ reszta zegarków jest zablokowana, tzn. zmieniajac HTT zmienia się prędkość procka i FSB, aGP i PCI stoją w miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj cały post,jest napisane.

Po

1:)Rozwiazalem problem bo aktualizacji biosu trzeba zrobic Clear CMOS inaczej nie pokaza sie opcje do zamiany napiecia i mnoznika probram asusa windosowski niby to robi ale kicha..

2:)Czytalem caly TOPIC

3:)Jak nie znasz odpowiedzi to niepisz(to bezsens :mur: :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...