Skocz do zawartości
Subon

Asus A8v Deluxe/wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dasz na manual i wyłączysz c&q powinna sie pojawić opcja zmiany vcore

ChrisG,a to co jest ?????????????

Zanim cos napiszesz,odpiszesz ,przeczytaj ze zrozumieniem.

lol :mur:

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisG,a to co jest ?????????????

Zanim cos napiszesz,odpiszesz ,przeczytaj ze zrozumieniem.

lol :mur:

Napisalem chyba wyraznie ze niebylo tych Opcji w biosie a to znaczy po przestawieniu na MANUAL!!!Dopiero po wyczyszczeniu biosu sie cokazaly!!!

Szkoda gadac!

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

wczoraj dałem RAMki 4x512 Kingstona i problem na tej płycie z samoczynnym resetem w grach przy najwyzszych ustawieniach graficznych zniknął.

Następne doświadczenie:

wiele zależy od RAMu.

 

 

zdróweczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest zapisane napięcie w spd i auto odczytuje napiecie z tego .

Kivash jaka masz czestotlpiwosc przy tych 4 kosciach sprawdz a64 tweakerem timingi i podaj screna

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest zapisane napięcie w spd i auto odczytuje napiecie z tego .

Kivash jaka masz czestotlpiwosc przy tych 4 kosciach sprawdz a64 tweakerem timingi i podaj screna

 

To sie nacieszyłem :sad:

Jeden Kingston jest jednak zwalony.

Poki go nie wymienie, na chwile wrociłem do TwinMosa 2x256 CL2 i Kingstona 2x512 czyli 1,5GB RAM

Teraz mam tak:

 

 

 

ps.W biosie pamiec na auto.Bios1017

post-4974-1140029535_thumb.jpg

post-4974-1140029774_thumb.jpg

post-4974-1140029791_thumb.jpg

post-4974-1140029801_thumb.jpg

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę jako posiadacz tej płyty. Kupiłem ją w zeszłym tygodniu. Na dzieńdobry system nie ruszył - płyta nie wykrywała procka. Zassałem biosa na innym kompie, na dyskietkę, do napędu, Alt-F2 przy starcie, przeflashowało, restart i działa. Wczoraj spróbowałem podkręcić co nieco. Poczytałem trochę w necie i: dzielnik pamięci 5:3, reszta ustawień ram na auto, C&Q Off, Vcore dwa stopnie w górę (chyba 0.5V ale nie jestem pewien - piszę z pracy), zegarki 250x10, blokada PCI/AGP, save i.... działa. Pamięci mam badziewne na razie (nawet nie wiem jakiej firmy, ale CL 2,5, timingi w evereście pokazuje 4-4-8, zegar przy dzielniku 5:3 coś koło 450MHz - dziwne, bo z obliczeń jakby nie patrzeć wychodzi 413).

Full stable - jakieś CPU stress testy, 3DMarki, kompilacja co większych pakietów w linuksie. Temperatura w stresie 38 stopni na boksowym wentylu (Ninja w drodze) z dobrze chłodzoną budą. Jak przyjdzie cooler, to spróbuję go trochę bardziej wyżyłować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o SATA II, to posiadam taki dysk na tej plycie glownej i chodzi nak najbardziej w porzadku.

 

 

Cos nowe BIOSY nie wychodza ostatnio... Posiadam 1008 BETA, choc nie wiem czemu usuneli ta wersje z oficjalnej strony ASUS'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW gdzie się te dzielniki ustawia?

Sprecyzuj pytanie.

Chodzi Ci o dzielniki pamięci? :huh:

Jak tak to oczywiste...

 

Teraz ja:

Wczoraj "lyknolem" dysk Caviar SATA 250 RE SATA II,ale...

no wlasnie.Wziolem i go upuscilem -na beton lol Kopletnie dalem ciala...

no ale...pominmy to

..jak sie domyslacie nie chce sie sformatowac:(

dochodzil do 35% i klops.

To jeszcze znioslem.jednak kiedy go podlaczam teraz (po odbiorze z serwisu,jak sie domyslacie gwary nie uznali)

system sie laduje 10 minut i niestety ,teraz juz go nie chce zaladowac,wizualnie,ALE w menager pokazuje niby wsio OK:(

 

Nie pytam czy jest dobry,ale czy mial ktos taki przypadeczek i sie z nim uporal SAM?

Pytam a noz widelec,inaczej 400 paki poszly...:)

 

Zdroweczka

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjscia albo pożegnac sie z nim i przełknąc jakos strate albo cdn...

Kupiłem drugi dzisiaj,ale :mur:

nie moze nagrac XP-eka a mam stery SATA zgrane na dyskietke wciskam F6 i nic.Nie widzi dysku:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego kontrolera masz podłączony dysk masz albo via albo silicon image sprawdz

teraz via,sprawdzalem na tym i na tym

 

 

Labe jak masz ustawione w "Onboard Devices Configuration"?

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wpakowac 2 gb ddr na tym mobo? Tzn mam teraz 2x512, chce kupic nastepne 2x512 ... Ma ktos tak? Chodzi mi o Kingstony PC3200 CL3.

 

Z gory thx za odpowiedz.

 

hmmm lepszym rozwiazaniem jest włożenie 2 x 1GB ramu :)

wiem to teraz dopiero :) jak miałem 1 GB (2 x 512) to FSB miałem na 240 (i pamiątki te tak chodziły) a jak dołożyłem kolejne 2 x 512 to bania wyszła :) od razu Ci spada FSB z 400 orygianlnych na 333 i pamiątki w efekcie zamiast 200 mają 166, można je ręcznie przestawić znów na 200 tyle ze wtedy nic nie mogłem już podkręcić :/ więc dałem pamięciom 166 (333) a FSb na 240, czyli proc jest 3800 a pamięci mają w efekcie 200 :)

 

nie wiem czynie za bardzo namotałem w tej wypowiedzi :) ogólnie chodzi o to że kontroler proca słąbo se radzi z 4 modułąmi pamięci, lepiej jest dac 2 x 1GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czynie za bardzo namotałem w tej wypowiedzi :) ogólnie chodzi o to że kontroler proca słąbo se radzi z 4 modułąmi pamięci, lepiej jest dac 2 x 1GB :)

 

a to dziwnie,ja wcześniej miałem wszystkie sloty obsadzone i miałem 200.

Luknij na załączniki kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwnie,ja wcześniej miałem wszystkie sloty obsadzone i miałem 200.

Luknij na załączniki kilka postów wyżej.

ja nie mówię że nie da się 200, bo się da :) tylko automatycznie się przestawia na 166 :) przy 4 slotach, ale mozna ręcznie przestawić na 200, tylko że wtedy nie mogłem nawet o 10MHz zwiekszyć FSB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że nie da się 200, bo się da :) tylko automatycznie się przestawia na 166 :) przy 4 slotach, ale mozna ręcznie przestawić na 200, tylko że wtedy nie mogłem nawet o 10MHz zwiekszyć FSB :/

Wydaje mi się, że to zależy od procka. Starsze miały zwaloną obsługę czterech modułów pamięci. Nowsze powinny sobie radzić (ale które - nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem pokaźny artykuł (oczywiście poparty testami) odnośnie różnic winchester'a i venice'a.

venice ma co prawda SSE3 i lepiej sobie radzi z 4 kościami pamięci ale ogólnie pod względem szybkości i wydajności lepiej sobie radził winchester.....

 

Edit:

znalazłem ten artykuł :D B)

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=53&action=all

Edytowane przez zakapiur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników używających tą płytę. Trochę czasu minęło od kiedy już nie jestem w posiadaniu danego mobo, ale stało się tak że kuzyn od którego mieszkam bardzo daleko twierdzi że nie może postawić sytemu na dysku sata. Możecie panowie poradzić gdzie, co trzeba poustawiać w biosie tak by ten dysk był widoczny, jeżeli oczywiście to od tego zależy? Tylko bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie, jak dla największego laika.

Przepraszam że nie czytam tematu , ale brak czasu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników używających tą płytę. Trochę czasu minęło od kiedy już nie jestem w posiadaniu danego mobo, ale stało się tak że kuzyn od którego mieszkam bardzo daleko twierdzi że nie może postawić sytemu na dysku sata. Możecie panowie poradzić gdzie, co trzeba poustawiać w biosie tak by ten dysk był widoczny, jeżeli oczywiście to od tego zależy? Tylko bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie, jak dla największego laika.

Przepraszam że nie czytam tematu , ale brak czasu.

Pozdro

to, ze nie widzi dysku sata to nie jest wina plyty, ani ustawien biosu. chodzi o standard SATA (czyli dysk+kontroler).

zeby zainstalowac system na dysku sata potrzbna jest dyskietka ze sterownikami do tego konrolera. zeby ja stworzyc musi wziac 1 dyskietke i plytke CD od plyty głównej i udac sie do kogos kto ma sprawny komputer. na tej plytce cd gdzies w folderze drivers powinien byc folder DriveDisk albo cos takiego a w nim aplikacja MakeDisk. napewno wszystko jest opisane w książeczce od płyty głównej.......

 

jeśli już uda mu się stworzyć tą dyskietkę to już ma 3/4 sukcesu.

jak juz wróci do domu niech wsadzi plytke z bootowalnym systemem do napedu (zapewne o windowsa xp chodzi) i rozpocznie instalacje. wyskoczy niebieskie okienko w którym na samym dole pokaze sie napis: "nacisnij F6 aby zainstalowac dodatkowe urządzenia" (dokładnie nie pamietam co tam jest napisane...). i wlasnie w tym momencie musi nacisnac klawisz F6.

po chwili wyskoczy napis zeby nacisnac S aby okreslic dodatkowe urządzenie. w tym momencie wklada wczesniej przygotowaną dyskietke do stacji dysków i naciska klawisz S. teraz juz tylko musi wybrac odpowiedni sterownik (czyli ten do XP) i nacisnie enter. i to by bylo na tyle.... dalej postepuje tak samo jak przy instalacji systemu na zwyklym dysku (PATA).

 

mam nadzieje ze napisalem to w dosc zrozumialym i prostym jezyku [szczerze to boje sie tego czytac ;) ] wydaje mi sie ze opisalem wszystko. w razie czego pytaj.

 

powodzenia

Edytowane przez zakapiur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...