Skocz do zawartości
ZATOICHI

Zmierzch Peceta Jako Platformy Do Gier (sonda)

Twoje zdanie na temat PC jako platformy do gier ?  

367 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoje zdanie na temat PC jako platformy do gier ?

    • Uwazam ze czas PC-eta jako najlepszej platformy do gier minal bezpowrotnie, teraz jest czas konsol, rola pc slabnie z roku na rok.
      38
    • Uwazam ze czas PC-eta jako najlepszej platformy do gier minal ale ciagle bedzie w czolowce.
      98
    • Uwazam ze PC jest obecnie najlepsza platforma do gier i jeszcze dlugo tak bedzie.
      133
    • Uwazam ze PC jest obecnie najlepsza platforma do gier, ale jego pozycja jest coraz bardziej zagrozona.
      97


Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast konsolę taką jak ty ma także kilka-kilkanaście milionów innych ludzi, dokładnie jak żarło z fast-foodu NIE? :?

Nie. Widziales dashboardy do Xboxa? Oprogramowanie homebrew do PS2? Linuxa na obie konsole? Po powyzszym zdaniu wnosze, ze nie.

 

Fakt, na konsoli trzeba sie bardziej nameczyc, zeby miec cos "swojego" - chipy, przerobki itp. Ale da sie.

 

Notabene, do Xboxa mozna wsadzic nagrywarke DVD zamiast zwyklego czytnika - wraz z duzym dyskiem i zainstalowanym na nim linuxem daje nam to... prawie - za wyjatkiem portow USB - w pelni wartosciowego (przynajmniej w sensie funkcjonalnym) PCta :lol:

Ot, taki paradoks historii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy, ale napisal to ktos, kto nawet w gry sprzed 2 lat plynnie nie pogra :mur:

 

zeby plynnie pograc w tytuly sprzed 6 miesiecy, musialbys:

a) dokupic pamiec

B) zmienic grafike

c) najprawdopodobniej zmienic zasilacz

d) niekoniecznie zmieniac procesor (choc byloby to wskazane) - a to wiazaloby sie praktycznie ze zmiana calego kompa.

 

kupujac te rzeczy nawet na Allegro - zaplacisz wiecej niz za XBoxa (na ktorym pograsz w FarCry, HL2, Forze i troche innych killerow wlaczajac w to Dooma III) albo PS2...

 

bez obrazy - po prostu wyjasniam moj tok rozumowania - wolalbym jednak kupic konsole i miec spokoj na dlugo

 

1. Sory za orta

2. Co do tych gier z przed dwóch lat to też zależy które

3. Co do mojego sprzętu to faktem jest iż jest to złom jak na możliwości najnowszych gier, z tym że ostatnimi czasy gram bardzo mało, praktycznie tylko na kilku wybranych tytułach, których jednak nie sposób znaleźc na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu>>

 

nie wiem skąd wziełes takie dane ale na ps2 tylko jedna premiera w grudniu była? lol :mur:

nie chce mi się szukać ale conajmniej z 20 gier w grudniu wyszło

 

ps2 ma już 100 milionów graczy na całym świecie wiec.... tak szybko nie zginie i jest najbardziej przyszłościowa ze starych stacjonarnych konsol.

co mialeś/masz z matematyki?? chyba ledwo co 3..

 

w grudniu wyszlo 7 (slownie - siedem) gier na PS2..w tym 2 x cos "do tańczenia na macie" + jakieś Rugby i skoki narciarskie..najlepszą ze stawki tych 7 gier jest nowy POP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą PeCeta jest jego uniwersalność. Niestety w przypadku, kiedy wykorzystujemy komputer w ściśle określonym celu -> gry ta zaleta jest wielką wadą. Natomiast człowiek jest obdażony inteligencją, która mu pozawala mu towrzyć narzędzia aby ułatwić sobie jakieś określone zadanie/cel -> konsola.

Edytowane przez WaWrzOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mialeś/masz z matematyki?? chyba ledwo co 3..

 

w grudniu wyszlo 7 (slownie - siedem) gier na PS2..w tym 2 x cos "do tańczenia na macie" + jakieś Rugby i skoki narciarskie..najlepszą ze stawki tych 7 gier jest nowy POP

 

z matmy nie pamietam co miałem bo to było tak dawno :) nowy pop według kogo jest najlepszy? dla mnie ta gra jest troche nudna i skonczyłem ją na siłe, chyba najlepszy jest The Warriors oczywiście z tych wydanych w grudniu, no moze nowy sonic jest tez fajny, jeszcze w grudniu ponoć ma ukazać się Ryu Ga Gotoku gra podobno ma być kilerem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z matmy nie pamietam co miałem bo to było tak dawno :) nowy pop według kogo jest najlepszy? dla mnie ta gra jest troche nudna i skonczyłem ją na siłe, chyba najlepszy jest The Warriors oczywiście z tych wydanych w grudniu, no moze nowy sonic jest tez fajny, jeszcze w grudniu ponoć ma ukazać się Ryu Ga Gotoku gra podobno ma być kilerem :)

tzn mowie ze najlepszy "ze stawki grudniowej"..no chyba ze wolisz jakies Dance Dance ;)

 

aha i jescze jedna sprawa..ja mowie o premierach opierając sie na premierach światowych a nie polskich!! no bo tak łatwiej patrzec...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten watek i smiac mi sie troche chce przeciez zestawienie z 1 miesiaca jest zupelnie niemiarodajne B) ...jesli sie komus chce bawic w porownania niech zrobi zestawienie roczne (np caly 2005 rok) + oceny gier np z GAMESPOT-a ...wtedy to bedzie mialo jakis sens B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten watek i smiac mi sie troche chce przeciez zestawienie z 1 miesiaca jest zupelnie niemiarodajne B) ...jesli sie komus chce bawic w porownania niech zrobi zestawienie roczne (np caly 2005 rok) + oceny gier np z GAMESPOT-a ...wtedy to bedzie mialo jakis sens B)

Moze i nie jest super miarodajne, ale grudzien to okres przedswiateczny a wiec okres "wyciagania" kasy z ludzi. Jezeli w grudniu wydaja mniej na dana konsole (a przeciez w grudniu najwiecej sie na tym zarabia) to widac jak to jest ;) Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest ciężko odpowiedziec, bo nie miałęm nigdy konsoli (no, miałem GBA SP ale nie o to chodzi :) ) ale moge napisac dlaczego nie będę miał:

a ) potrzebne są mi inne zastosowania komputera niż gry, a nie mam zamiaru miec i konsoli i PC (w sumie jakieś 3000 zł, a za tyle można złożyc naprawde dobrego peceta do gier)

b ) na padzie nie pogram w moje ulubione gry - FPSy i strategie

c ) żadna konsola nie daje takiego netowego multi jak PCet

Dlatego mam PC i nie mam konsoli.

Tyle

Edytowane przez Lord Puchacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mialeś/masz z matematyki?? chyba ledwo co 3..

 

w grudniu wyszlo 7 (slownie - siedem) gier na PS2..w tym 2 x cos "do tańczenia na macie" + jakieś Rugby i skoki narciarskie..najlepszą ze stawki tych 7 gier jest nowy POP

A co wyszło na PC?

 

wcale nie jest lepiej. Zastój jest to fakt, ale wszędzie - powód: Nowe konsole.

 

Shi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wyszło na PC?

 

wcale nie jest lepiej. Zastój jest to fakt, ale wszędzie - powód: Nowe konsole.

 

Shi

a czy ja mówie ze na PC jest lepiej?? :) tylko nie mozna mowic ze na konsole wychodzą super hiper hity kazdego miesiąca..

 

btw. kuferek odebrany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wyszło na PC?

 

wcale nie jest lepiej. Zastój jest to fakt, ale wszędzie - powód: Nowe konsole.

 

Shi

CDA 13/2005 11 recenzji (bez polonizacji) hity: 2x9/9+ (CivilizationIV, COD2), 4x8/8+(BiA:cośtam, MystV,PES5...)

CDA 12/2005 14 recenzji (bez polonizacji) hity: 2x9/9+ (EOEII, Football Manager 2006, 5x8/8+ (Q4, Fahrenheit...)

CDA 11/2005 16 recenzji (bez polonizacji) hity: 3x9/9+ (FEAR, Madden06, blitzkrieg2), 6x8/8+ (BoS, B&W2, FiFA06...)

...

fakt w trzech ostatnich miesiącach widać tendęcję spadkową, ale równie dobrze może ona wynikać z wydajności chłopaków z CDA :lol: Niemniej biorąc pod uwagę że raczej wszystkich możliwych gier pewnie nie recenzują to nie jest źle 6-9 w pełni wartościowych produkcji miesięcznie to z pewnością nie marazm.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ale moge napisac dlaczego nie będę miał:

a ) potrzebne są mi inne zastosowania komputera niż gry, a nie mam zamiaru miec i konsoli i PC (w sumie jakieś 3000 zł, a za tyle można złożyc naprawde dobrego peceta do gier)

b ) na padzie nie pogram w moje ulubione gry - FPSy i strategie

c ) żadna konsola nie daje takiego netowego multi jak PCet

i to jest jakis argument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos ilosci premier, dane z Gamespot.com za grudzien:

 

PC:

Europa 1400: Gold Release Date: Dec 5, 2005

Silent Storm: Gold Edition Release Date: Dec 5, 2005

Hammer & Sickle Release Date: Dec 5, 2005

American Conquest: Divided Nation Release Date: Dec 5, 2005

SpellForce Platinum Release Date: Dec 5, 2005

Gothic II Gold Release Date: Dec 5, 2005

Khan: The Absolute Power Release Date: Dec 6, 2005

Star Chamber: The Harbinger Saga Release Date: Dec 6, 2005

Pac-Man World 3 Release Date: Dec 8, 2005

Chaos League: Sudden Death Release Date: Dec 8, 2005

HyperXBall Release Date: Dec 8, 2005

80 Days Release Date: Dec 12, 2005

Battle Castles Release Date: Dec 12, 2005

SpaceStationSim Release Date: Dec 12, 2005

Motorama Release Date: Dec 13, 2005

The Lost City of Gold Release Date: Dec 13, 2005

Flying Range II: Long Way Home Release Date: Dec 15, 2005

Tony Hawk's American Wasteland Release Date: Dec 16, 2005

Minions of Mirth Release Date: Dec 16, 2005

Ice Puzzle Deluxe Release Date: Dec 19, 2005

Dangerous Waters Release Date: Dec 20, 2005

Atomic Battle Dragon Release Date: Dec 20, 2005

Living World Racing Release Date: Dec 20, 2005

 

PS2:

Gauntlet: Seven Sorrows Release Date: Dec 12, 2005

 

Xbox:

Gauntlet: Seven Sorrows Release Date: Dec 12, 2005

 

X360:

Hardwood Hearts Release Date: Dec 8, 2005

Hardwood Backgammon Release Date: Dec 8, 2005

Hardwood Spades Release Date: Dec 8, 2005

Wik: The Fable of Souls Release Date: Dec 14, 2005

Robotron: 2084 Release Date: Dec 16, 2005

Marble Blast Ultra Release Date: Dec 23, 2005

 

 

Jak widac, ilosciowo to wyglada ciekawie :)

A jakosciowo? To juz musi kazdy sam ocenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześcigacie się w tych listach sami nie wiedząc po co. :lol2: Co Wy chcecie udowodnić ilością premier na dany miesiąc? To co, że na PC w miesiącu grudniu wyszło o jakieś 3 razy więcej gier, niż na konsole (wg. podanej listy)? Ile tych gier jest z najwyższej półki? W ile gier z ww zagrasz? No nic, każdy zawsze znajdzie coś dla siebie. :lol: Prawda jest taka że current-geny powoli stają się zabytkiem. A PC będzie trwał zawsze, bo wystarczy wymienić kartę na nowszą i już hulmy.

 

Wielu PCtowych graczy ma jakieś kompleksy, są zapatrzeni w swój sprzęt. Chyba minęli się z powołaniem.

 

na padzie nie pogram w moje ulubione gry - FPSy i strategie

Ale na padzie da się zagrać w wiele wartościowych gier, które na PC już nigdy nie wyjdą. Da sie skorzystać z analogowych gałek, które wręcz ubóstwiam. Szkoda tylko że niewiele gier na PC korzysta z tego patentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA 13/2005 11 recenzji (bez polonizacji) hity: 2x9/9+ (CivilizationIV, COD2), 4x8/8+(BiA:cośtam, MystV,PES5...)

CDA 12/2005 14 recenzji (bez polonizacji) hity: 2x9/9+ (EOEII, Football Manager 2006, 5x8/8+ (Q4, Fahrenheit...)

CDA 11/2005 16 recenzji (bez polonizacji) hity: 3x9/9+ (FEAR, Madden06, blitzkrieg2), 6x8/8+ (BoS, B&W2, FiFA06...)

...

fakt w trzech ostatnich miesiącach widać tendęcję spadkową, ale równie dobrze może ona wynikać z wydajności chłopaków z CDA :lol: Niemniej biorąc pod uwagę że raczej wszystkich możliwych gier pewnie nie recenzują to nie jest źle 6-9 w pełni wartościowych produkcji miesięcznie to z pewnością nie marazm.

o CDA to Ty mi nie mów, bo zamułe z reckami w stosunku do dnia premiery to oni mają niewąską (np PES5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o CDA to Ty mi nie mów, bo zamułe z reckami w stosunku do dnia premiery to oni mają niewąską (np PES5)

 

Tyz prawda, jak to gadoł Pyzdra, szczególnie w stosunku do premier na e-mule :lol:

Sednem mojej wypowiedzi było zdanie że na PC wychodzi 6 do 9 wartościowych pozycji na miesiąc, CDA tylko dostarczyło mi danych badawczych ;) w końcu to największe pismo o gierkach w Polsce i jakąś tam wątpliwą co prawda renomę ma :P

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

 

Kompa każdy kupuje raz na parę lat. Konsola to dodatkowy wydatek, więc większość osób jej nie kupi, bo na kompie też przecież można pograć. Dlatego pecety jeszcze przez bardzo długi czas będą odpowiednim sprzętem do gier.

 

I jeszcze jedno: co chwila pojawia się w tym wątku zdanie, że aby pograć na kompie to trza kupić grafę za >1,5k złotych. To bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

 

Kompa każdy kupuje raz na parę lat. Konsola to dodatkowy wydatek, więc większość osób jej nie kupi, bo na kompie też przecież można pograć. Dlatego pecety jeszcze przez bardzo długi czas będą odpowiednim sprzętem do gier.

 

I jeszcze jedno: co chwila pojawia się w tym wątku zdanie, że aby pograć na kompie to trza kupić grafę za >1,5k złotych. To bzdura.

 

Dokładnie na tym badziewiu które posiadam pogram w strategie który bije wszystkie głupawo-konsolowe RTS-y mianowicie Medieval Total War, pokażcie mi taką gierke na jakiejkolwiek konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na tym badziewiu które posiadam pogram w strategie który bije wszystkie głupawo-konsolowe RTS-y mianowicie Medieval Total War, pokażcie mi taką gierke na jakiejkolwiek konsoli

Może nie rts, ale powiem Ci, ze to samo studio wydało kolejną z serii gier z pod szyldu TOTAL, której na PC nie ma: Spartan: Total Warrior.

 

RTS'y będą na konsole tak popularne jak na PC, tylko niech obsluga myszy i klawiery bedzie tak popularna jak zapowiada np SONY, a wysoka rozdzielczość HDTV pozwoli dostrzec najmniejsze szczegóły w świecie gry RTS, co było problemem na zwyklym TV, chyba ze kamera była na duzym zoomie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie rts, ale powiem Ci, ze to samo studio wydało kolejną z serii gier z pod szyldu TOTAL, której na PC nie ma: Spartan: Total Warrior.

 

RTS'y będą na konsole tak popularne jak na PC, tylko niech obsluga myszy i klawiery bedzie tak popularna jak zapowiada np SONY, a wysoka rozdzielczość HDTV pozwoli dostrzec najmniejsze szczegóły w świecie gry RTS, co było problemem na zwyklym TV, chyba ze kamera była na duzym zoomie.

 

Pozdro

OMG, http://www.totalwarriorgame.com/en/, gra konsolowa i już syf z tego zrobili, już jakieś kolosy chodzą po planszy, dzięki wole pecetowe wresje, jednak konsola nie może mieć dobrej strategii

A co do obsługi myszy, klawy, plus TV HDTV to heh może w Japonii, u nas jeżeli miałbym kupować konsole do tego taki TV do tego klawe, mysz i niewiem co jeszcze to woolałbym kupić jakiegoś PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać że w przyszłości jak tylko rynek PC stanie się jeszcze bardziej pojemniejszy to wyjdą na niego WSZYSTKIE konsolowe hity, obydwa stwierdzenia mają tą samą wadę JEŚLI

 

edit

Pozatym jak można grać na 32 calowym ekranie??, na 21 calowym monitorze już jest trudno

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jak można grać na 32 calowym ekranie??, na 21 calowym monitorze już jest trudno

LoL. Jak narazie jest to największy "kfiatek", jaki przeczytałem na tym forum. :lol:

 

Krótką mówiąc, gracz konsolowy nie siedzi przed telewizorem w odległości mniejszej niż 0.5 metra. Poza tym zawsze myślałem że im większy wyświetlacz, tutaj monitor i telewizor, wrażenia płynące z grania są o wiele lepsze, widać nie każdy tak sądzi. LoL.

Edytowane przez Damekslip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "zmierzchem" peceta to bym nie przesadzał.

 

Właśnie wróciłem od rodziny, gdzie wspólnie bawiłem się z kuzynem x360. Podłączony do 32" lcd samsunga z początku sprawiał wrażenie sprzętu hi- tech. Bezprzewodowy pad, niezłe "menu" konsoli, możliwość fajnej zabawy z fotkami, plikami audio- to pozytywy.

 

Zdziwienie nastąpiło, gdy uruchomiliśmy demo NFS:MW. To jedyna gram jaką mogę bezpośrednio porównać z pc i wypada to źle dla konsoli. U mnie NFS (rozdz. 1280x1024, AAx6, AFx16) wygląda _lepiej_ niż na x360 i działa _płynniej_ (na pc śr. framerate ok 80-90fps, na konsoli z całą pewnością grubo mniej).

 

Druga i ostatnia pozycja to PGR3. Znów jedynie mogę ocenić głównie oprawę a-v, bo graliśmy góra 30min, wiadomo święta są. Kokpity bez porównia lepsze w GT Legends, auta i trasy świetne ale nie jest to nic z czym by sobie współczesny pc nie poradził.

 

Podsumowując, nie wiem ile magicznych % mocy (o których to tak lubo wspominają konsolowcy) wykorzystują te 2 tytuły, ale z pewnością x360 jedynie dorównał pecetom, nie ma żadnej rewolucji. Pora czekać na PS3?

 

PS. I nie piszcie, że moja vga jest droga etc, bo kuzyn za sam TV płacił _dokładnie_ dwa razy tyle co ja za tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL. Jak narazie jest to największy "kfiatek", jaki przeczytałem na tym forum. :lol:

 

Krótką mówiąc, gracz konsolowy nie siedzi przed telewizorem w odległości mniejszej niż 0.5 metra. Poza tym zawsze myślałem że im większy wyświetlacz, tutaj monitor i telewizor, wrażenia płynące z grania są o wiele lepsze, widać nie każdy tak sądzi. LoL.

 

Lol w jakiej odległości od tego tv musisz siedzieć aby te wrażenia były takie dobre, ja przynajmniej nie wyobrażam sobie pracować komfortowo przy tak wielkim monitorze, choć konsole rządzą się nieco innymi prawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak konsola nie może mieć dobrej strategii

Romance Of The Three Kingdoms - kladzie Total Wary na lopatki. Trezba sie tylko przyzwyczaic do archaicznej grafy :)

 

 

Lol w jakiej odległości od tego tv musisz siedzieć aby te wrażenia były takie dobre, ja przynajmniej nie wyobrażam sobie pracować komfortowo przy tak wielkim monitorze, choć konsole rządzą się nieco innymi prawami

Ja ogladajac filmy siedze jakies 2-2.5 metra od plazmy 42". I w tej samej odleglosci siedze grajac na tym TV. Zapewniam cie, ze wrazenia sa niesamowite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romance Of The Three Kingdoms - kladzie Total Wary na lopatki. Trezba sie tylko przyzwyczaic do archaicznej grafy :)

Nie znam nie widziałem, nie słyszałem, nie wypowiadam się

Ja ogladajac filmy siedze jakies 2-2.5 metra od plazmy 42". I w tej samej odleglosci siedze grajac na tym TV. Zapewniam cie, ze wrazenia sa niesamowite :)

Nie mam warunków by móc we własnym pokoju pozowlić se na taki komfort, pozatym koszt tego telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW rozumiem ze filmy oglada lepiej na 17" z nosem przy ekranie niz na duzym ekranie? Ja mam tv 32" i uwazam ze jest za maly niestety.. Aktualnie tez mysle o 42" ekranie, wtedy jest dopiero prawdziwe kino domowe. A i nie kazdy mieszka w pokoju, niektorzy maja mieszkania:)

Fakt ze taki telewizor nie jest tani ale coz dobrze rzeczy kosztuja w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...