Skocz do zawartości
venepl

S 775 - Chłodzenie - Tanie, Ciche, Wydajne....

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno wyklucza drugie. Albo tani, głośny, albo droższy, cichszy (przy zachowaniu sensownej wydajności). Na dobrą sprawę poniżej 100zł ciężko znaleźć coś ciekawego (chyba że nie myślisz o o/c). A sensowne coolery do @ to >160zł. Chociaż ludzie na freezer'y nie narzekają za często, a arctic do drogich nie należy.

 

Ja jednak kupiłbym sprawdzony produkt np. Zalman'a, albo Thermalright'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120'stka ma to do siebie że nie zawsze wejdzie, a jego rozmiary nie odzwierciedlają wydajności (mniejsze coolery o tym poziomie głośności oferują taką samą wydajność).

 

Osobiście zamiast pentagrama 120 kupiłbym zalmana 7000b cu (mniejszy a napewno nie gorszy) jeśli mówimy o średniej klasie. A jeśli chciałbym trochę zaszaleć to XP-120 + np. Akasa Amber 120@7v (i zamykamy się w kwocie 300zł licząc z wysyłką).

 

Przy poziomie cenowym 150zł można zastanawiac się nad coolerem z heatpipe - do przemyślenia, bo niekiedy naprawde warto.

 

Chociaż jeśli chodzi o AC, to 4ghz dla np D0 jest juz problemem (zwłaszcza jak podskoczymy z napięciem). Lecz mówimy tutaj o 1500-1800obr max. Nie ma się co oszukiwać, pewnych barier się nie przekroczy, lecz w określonych sytuacjach i papływie paru zł taki XP-120 może być całkiem całkiem ciekawym wyborem mimo ceny (która zresztą jest również do przemyślenia ;)

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem Freezera 7 i narazie mogę powiedzić, że trzeba się napracować żeby wypolerować jego spód. Ogólnie jest całkiem ładny :rolleyes: (śliczny wentylek). Jutro montaż... Zobaczymy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Informatoł

Zawsze warrto jest przepolerować skoro może to cokolwiek poprawić (w sumie przecież o to chodzi, po to zmienia się chłodzenie żeby było wydajniejsze, więc czemu nie wyciskać z niego wszystkiego? :? A wiem, że polerka przynieść może sporą poprawę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piohal

Czy ja wiem za specjalnie to toto nie wygląda (prawie jak coolerek z boxa)... Nie wiem czy warto w niego inwestować (tylko dlatego, że to Tt (?))...

1265078[/snapback]

Nie no tak tylko się pytam. Nie mówię że jestem zachwycony. Zastanawialem sie nad coolerem dla mojego Celka D którego odbiorę jutro i chyba na razie zdecyduje wypróbować boxa a ewentualnie potem coś schładzać. Pewnie padnie Arctic Freezer 7. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem...

Zacznę od konfigu kolegi: P52,7, AsusuP5P800, wszystko w Midi tow. Chiefa bez żadnego dodatkowego wntyla (Powietrze "wyganiał" z obudowy tylko Chieftec.

Kolega nie bawi się w O/C (nie ma o tym zielonego pojęcia), miał jednak poważny problem z temperaturami:

w BIOSie do 65C

w windzie IDDLE 55-60

LOAD nawet 75 :blink:

Nie miał pojęcia co się dzieje (nie zna się na kompach zupełnie), kiedy go odwiedziłem, całkowicie przez przypadek stwierdziłem takie temperatury (on żył w nieświadomości, przeszkadzał mu jedynie ryk BOXowego coolera i popękany tynk na ścianie na którą wyziewy pchał zasilacz, obudowa była gorąca).

Niezwłocznie stwierdziłem więc,że należy wywietrzyć kompa. Zamówiłem Freezera 7 i dwie Akasy Amber 120.

Z freezerkiem się namęczyłem... Na początku ciężka polerka (strasznie nierówny był jego spód, po tym-> lustereczko, niestety fotek nie mam :mellow: ). Następne problemy wyszły przy instalacj. Na początku pasta (użyliśmy dołączonej AC MX-1)... Jest jak guma, wałkuje się i pieruńsko ciężko ją rozsmarować (ja używam u siebie Termopoxu który nakłada się w porównaniu z nią po prostu bajecznie). Potem szlag mnie zaczął trafiać kiedy po 3 z rzędu założeniu coolera na socket pasta z CPU odbiła się na spodzie radiatora tylko małą plamką z jednej strony. Dogiąłem więc metalowe stopki i... i git :D radiator idealnie przylegać zaczął do proca. Zamontowałem akasy jak to widać na focie niżej (jeden z przodu, drugi z tyłu) Chieftec jest jakby stworzony pod freezera- powietrze, które wpompowuje między żeberka radiatora stojący na nim wentyl, jest odbierane przez akasę i wyrzucane z obudowy- dla mnie bomba! B) . Próba kontrolna (odpaliłem komputer podłączając do sieci - kolega, który zają się w miedzyczasie czymś innym nawet nie zauważył tego faktu :lol: i nie mógł uwierzyć że jest tak cicho). W BIOSie ustawiłem by docelowa temp. do której ma być schłodzony proc nie przekraczała 60C, i żeby podczas minimalnego obciążenia CPU wentyl zawalniał do 60% swojej maksymalnej prędkości-> efektem tego był jescze większy spadek głośności... Komp stał się cichutki :)

Dobra a teraz do sedna-> temperatury (sczerze? usiadłem z wrażenia jak to zobaczyłem :blink: )

BIOS 30C

winda IDDLE 28-29C

LOAD max 44C

Dla mnie SZOK!!! Nie mogłem w to uwierzyć i w porównaniu do boxa błoga cisza... (wentyl na CPU nie dochodzi nawet do 1600rpm, bios podświetla obroty na czerwono :lol: ).

I na koniec powiem jescze jedno- mam Pentagrama QC92Cu i zacząłem się na poważnie zastanawiać nad jego wymianą na Freezera 4 (na s478). Macie niżej foty. Sorki, że nie ma za bardzo pokazanych temperatur, ale robił je kolega na moją proźbę, a jak mówiłem on się kompletnie nia zna.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem...

Zacznę od konfigu kolegi: P52,7, AsusuP5P800, wszystko w Midi tow. Chiefa bez żadnego dodatkowego wntyla (Powietrze "wyganiał" z obudowy tylko Chieftec.

Kolega nie bawi się w O/C (nie ma o tym zielonego pojęcia), miał jednak poważny problem z temperaturami:

w BIOSie do 65C

w windzie IDDLE 55-60

LOAD nawet 75  :blink: 

Nie miał pojęcia co się dzieje (nie zna się na kompach zupełnie), kiedy go odwiedziłem, całkowicie przez przypadek stwierdziłem takie temperatury (on żył w nieświadomości, przeszkadzał mu jedynie ryk BOXowego coolera i popękany tynk na ścianie na którą wyziewy pchał zasilacz, obudowa była gorąca).

Niezwłocznie stwierdziłem więc,że należy wywietrzyć kompa. Zamówiłem Freezera 7 i dwie Akasy Amber 120.

Z freezerkiem się namęczyłem... Na początku ciężka polerka (strasznie nierówny był jego spód, po tym-> lustereczko, niestety fotek nie mam  :mellow: ). Następne problemy wyszły przy instalacj. Na początku pasta (użyliśmy dołączonej AC MX-1)... Jest jak guma, wałkuje się i pieruńsko ciężko ją rozsmarować (ja używam u siebie Termopoxu który nakłada się w porównaniu z nią po prostu bajecznie). Potem szlag mnie zaczął trafiać kiedy po 3 z rzędu założeniu coolera na socket pasta z CPU odbiła się na spodzie radiatora tylko małą plamką z jednej strony. Dogiąłem więc metalowe stopki i... i git  :D  radiator idealnie przylegać zaczął do proca. Zamontowałem akasy jak to widać na focie niżej (jeden z przodu, drugi z tyłu) Chieftec jest jakby stworzony pod freezera- powietrze, które wpompowuje między żeberka radiatora stojący na nim wentyl, jest odbierane przez akasę i wyrzucane z obudowy- dla mnie bomba!  B) .  Próba kontrolna (odpaliłem komputer podłączając do sieci - kolega, który zają się w miedzyczasie czymś innym nawet nie zauważył tego faktu  :lol:  i nie mógł uwierzyć że jest tak cicho). W BIOSie ustawiłem by docelowa temp. do której ma być schłodzony proc nie przekraczała 60C, i żeby podczas minimalnego obciążenia CPU wentyl zawalniał do 60% swojej maksymalnej prędkości-> efektem tego był jescze większy spadek głośności... Komp stał się cichutki  :) 

Dobra a teraz do sedna-> temperatury (sczerze? usiadłem z wrażenia jak to zobaczyłem  :blink: )

BIOS 30C

winda IDDLE 28-29C

LOAD max 44C 

Dla mnie SZOK!!! Nie mogłem w to uwierzyć i w porównaniu do boxa błoga cisza... (wentyl na CPU nie dochodzi nawet do 1600rpm, bios podświetla obroty na czerwono  :lol: ).

I na koniec powiem jescze jedno- mam Pentagrama QC92Cu i zacząłem się na poważnie zastanawiać nad jego wymianą na Freezera 4 (na s478). Macie niżej foty. Sorki, że nie ma za bardzo pokazanych temperatur, ale robił je kolega na moją proźbę, a jak mówiłem on się kompletnie nia zna. 

 

Dołączona grafika  Dołączona grafika

Dołączona grafika

1267880[/snapback]

 

 

jestem pod wrażeniem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...