Skocz do zawartości
Gość seraf

Intel Super Bartek "d...pa" ? :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Hipo - ja nic nie mam do ludzi którzy posiadają platformę AMD. Osobiście sądzę że np. nowy nForce 4 z A64 to ciekawa platforma i na pewno warta uwagi. Powiem tobie że gdyby były w cenie niewiele wyższej od P4, platformy dwuprocesorowe z A64 wraz z procesorami np 3200+, wtedy przy kupnie sprzętu dla mnie, brąłbym pod uwagę A64. Ale z marketingowego punktu widzenia takie rozwiązanie nie ma prawa bytu bo było by dużo droższe aniżeli zestaw na P4 nawet z wysokiej półki (i925XE + P4 na E0 ;) )

 

By nie było - mam w domu komputery oparte na Asusie A7N8X oraz na Epox'ie 8KTA3+Pro z których zadowolony jestem ponieważ pracują tak jak powinny pracować (świadom jestem ich budowy jak i ograniczeń).

 

Nie podobają mi się tylko uwagi co po niektórych i siłą rzeczy trzeba czasami pokazać zwierza, chociaż nie za dobrze mi to wyychodzi ;)

 

Wbrew pozorom sądzę że może istnieć coś takiego jak dyskusja pomiędzy użytkownikami obu platform, o ile zostaną zachowane pewne niepisane zasady.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumie, konkretna sugestywna wypowiedź, jak sam widzisz da sie zrobić to bez bluzgania, a jeśli ktoś bluzga, zignoruj go najzwyczajniej na świecie i tyle, krzyknie raz, drugi a jak pozostanie to bez odzewu to krzykacz pójdzie sobie skoro nie wzbudzi zainteresowania.

 

Pozdrawiam i polecam tą metode wszyskim userom na poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo - owszem ignorować można, wiele razy ignoruję. Ale każdy kij ma dwa końce a moneta dwie strony. Ignorując umywasz ręce, a chyba większości tutaj zależy aby panował porządek, tak więc czasami musisz zainterweniować, w taki albo inny sposób.

 

Weź też pod uwagę że to jest dość znane forum, wiele osób wg zdań wypowiedzianych tutaj inwestuje setki jak nie tysiące złotych. W natłoku niedomówień nietrudno o pomyłkę, a tego najlepiej unikać przez wzgląd na dobro czytających.

 

Nie mniej chyba przyszła pora aby zamknąć ten wątek który prawdopodobnie i tak nic nie zmieni jeśli chodzi o nastawienie niektórych tutaj forumowiczów.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że wątki takie jak ten nie powinny być "zamykane", "kasowane" ani "zakazane", natomiast powinny być kasowane tylko te posty które merytorycznie nic nie wnoszą. (Inna sprawa że wówczas z wątku prawie nic by nie zostało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zaciekawiły ceny P4 i athlonów. no i Intel Pentium 4 HT 3,0E GHz

BOX FSB 800 MHz 1024 KB cache prescott od 685.00

.AMD Athlon 64 3000+ BOX od 599.00.AMD płyta gł SRock K8 Combo-Z

ALi M1689 socket 754/939 od 213.00 INTEL płyta gł ECS 845PE-A800

Intel 845PE socket 478

od 99.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego multitaskingu.

Mam odpalone kilka programow muzyka, ftp. poczta gadu kilka stron internetowych skaner antywirusowy i przegladarke obrazów.

Praca full komfortowa obciazenie procka niewielkie. Praca full komfortowa.

Zgodze sie ze p4 przy kompresowaniu filmow i robieniu jeszcze 10 inncyh rzeczy bedzie bardziej elastyczny ale panowie nie oklamujmy sie.

ale o to chodzi.

zronbilem przed chwila maly tescik.

Cos co bylo nie do wykonania na bartku z powodu

zamulenia systemu.

 

pakowanie ponad 4gb rarem hl2

et 3.2 dla jaj tlumaczenie calej duny

ripdvd (jutro musi byc oddany)

kompresja shreka na 3gp do komory

okienko z filmem z karty dvb

3 sesje tneta.

spy and destroy

w tle jakis fire, antywir

w tle zapuscilem na cinebencha

 

cala ta ferajna chodzi a nadal pozwala mi system

na gladka prace w photoshopie, gadaniu na irc i gg.

 

na xp moglem co najwyzej puscic ripdvd

i film z karty dvb.

jaki kolwiek procozerny task zamulal system.

Pzdr

 

Pzdr

1261077[/snapback]

No jeśli to prawda, to respect. Mnie aż tyle procożernych aplikacji uruchomionych na raz nie potrzeba (jestem zwolennikiem pozostawiania kompa na noc i niech wtedy liczy), ale czasem pewnie bym skorzystał z zalet HT. Z niecierpliwością czekam na rozwój aplikacji 64-bitowych bo one wykażą naprawdę duży postęp architektury x86 by AMD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba kupująca jutro Celka D mogę powiedzieć, że twoje porównanie Bartona do Prescotta jest bez sensu. Porównaj A64 i Prescotta.

1259168[/snapback]

No wiesz nie bardzo.... A64 powinno sie porownwywac z I64ET (czy jakos tak) ktory jeszcze jako tako nie wyszedl ;/.

 

Ja podam inny przyklad... Mam stary sprzet bo raczej nie stac mnei na nowy:

mam p3 800 na abit SA6R (i815e)

kolega ma durnia chyba 2200 na jakiejs vii ale nei pamietam jakiej :]

ja mam sdry on ddry

grafy mamy te same i co wam powiem? tyle ze on ma agp x8 a ja x4

 

i co wam powiem? U mnie PACIFIC ASSAULT chodzi ladnie na 800x600x32xPS2.0xMEDIUM; a u niego sie kisi na niskich ustawienaich... Intel to jednak Intel - nie placi sie za nazwe lecz za klase i wydajnosc...

Wszyscy gadacie ze AMD sa takie mega super hiper duper bo nigdy nie ujechaliscie intela. To tak jak z chlopakami co jada ze jakas dziewczyna jest "łatwa" ale w zyciu jej "nie sprobowali". Wiec uwazam i zawsze uwazalem ze wojna AMD INTEL jest bez sensu - jak bede kupowal teraz komputer raczej laptopta to oczywiscie ze intela (jesli laptoKa :P to CENTRINO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie bardzo....  A64 powinno sie porownwywac z I64ET (czy jakos tak) ktory jeszcze jako tako nie wyszedl ;/.

 

Ja podam inny przyklad... Mam stary sprzet bo raczej nie stac mnei na nowy:

mam p3 800 na abit SA6R (i815e)

kolega ma durnia chyba 2200 na jakiejs vii ale nei pamietam jakiej :]

ja mam sdry on ddry

grafy mamy te same i co wam powiem? tyle ze on ma agp x8 a ja x4

 

i co wam powiem? U mnie PACIFIC ASSAULT chodzi ladnie na 800x600x32xPS2.0xMEDIUM; a u niego sie kisi na  niskich ustawienaich... Intel to jednak Intel - nie placi sie za nazwe lecz za klase i wydajnosc...

Wszyscy gadacie ze AMD sa takie mega super hiper duper bo nigdy nie ujechaliscie intela. To tak jak z chlopakami co jada ze jakas dziewczyna jest "łatwa" ale w zyciu jej "nie sprobowali". Wiec uwazam i zawsze uwazalem ze wojna AMD INTEL jest bez sensu - jak bede kupowal teraz komputer raczej laptopta to oczywiscie ze intela (jesli laptoKa :P to CENTRINO)

1261736[/snapback]

No i ciesz się, że Ci lepiej działa (chociaz nie wiem co tu procek ma do rzeczy w tym przypadku). Ale nie pisz słowo KLASA. Bo obrażasz posiadaczy procesorów bez klasy. Na to właśnie idą miliony dolców żebyś myślał, że kupujesz coś lepszego. Jakby procesory AMD były złe, to rynek (nie mam na myśli polskiego) sam by to zweryfikował. Idąc Twoim tropem myślenia najlepsza przeglądarka na świecie to EXPLORER bo ma klasę Microsoftu. NIkt nie pisze, że INTEL jest gorszy albo zły ale czas otworzyć oczy INTEL MA KONKURENCJĘ. AMD radzi sobie coraz lepiej nie dlatego, że nikt nie kupuje ich procesorów a wręcz przeciwnie. Zarówno AMD jak i INTEL mają wady i zalety ale na pewno są porównywalne. Ale do niektórych nie dociera chcą się czuć LEPSI i mieć KLASĘ bo mają INTELA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie centrio to sie zgodze w 100%, jezeli duzo podrozujesz i musisz miec kopa dlugo wlaczonego bez zasilania sieciowego to wybor celerona, lub AMD mija sie z celem, celeron oprucz tego ze jest malo wydajny takze malo czasu, wytrzymuje na baterii, a AMD zrzera baterie, jednak amd nadrabia "przepasc " ktora dzieleila go miedzy Intelem w dziedzinie mobilnych procków ( Pen M pobiera 21W, a "nowe" amd 35W a ma sie to jeszcze zmiejszyc ) wiec ja tam sie ciesze z wojny amdvIntel (ale nie na forum),bo wymyslaja nowe technologie i dzieki temu swiat idzie do przodu, tylko czemu ceny nie spadaja az tak po wydaniu "nowej" partii pracków :unsure: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie centrio to sie zgodze w 100%, jezeli duzo podrozujesz i musisz miec kopa dlugo wlaczonego bez zasilania sieciowego to wybor celerona, lub AMD mija sie z celem, celeron oprucz tego ze jest malo wydajny takze malo czasu, wytrzymuje na baterii, a AMD zrzera baterie, jednak amd nadrabia "przepasc " ktora dzieleila go miedzy Intelem w dziedzinie mobilnych procków ( Pen M pobiera 21W, a "nowe" amd 35W a ma sie to jeszcze zmiejszyc ) wiec ja tam sie ciesze z wojny amdvIntel (ale nie na forum),bo wymyslaja nowe technologie i dzieki temu swiat idzie do przodu, tylko czemu ceny nie spadaja az tak po wydaniu "nowej" partii pracków  :unsure:  :sad:

1261854[/snapback]

Zwróć uwagę też na to że wyszły płyty główne do kompów typu desktop na których można zainstalować Pentium M. Płytka ta ma także PCI-Express, SATA, DualDDR. Nie potrzeba hiper wydajnego chłodzenia, rachunek za prąd zmaleje, a i zasilacz nie musi być co najmniej 400W.

 

Athlon 64 3000+ na Winchesterze i Pentium M to krok we właściwym kierunku, Pentium 4 to ślepa uliczka. Intel po cichu wycofuje się z P4. Wolę nie myśleć jakich warunków będzie wymagał P4 w wersji dwurdzienowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę też na to że wyszły płyty główne do kompów typu desktop na których można zainstalować Pentium M. Płytka ta ma także PCI-Express, SATA, DualDDR. Nie potrzeba hiper wydajnego chłodzenia, rachunek za prąd zmaleje, a i zasilacz nie musi być co najmniej 400W.

 

Athlon 64 3000+ na Winchesterze i Pentium M to krok we właściwym kierunku, Pentium 4 to ślepa uliczka. Intel po cichu wycofuje się z P4. Wolę nie myśleć jakich warunków będzie wymagał P4 w wersji dwurdzienowej.

1261863[/snapback]

no plytki wyszly ale sa straszbnie drogi i narazie tylko w japonii, i chyba tylko 2 producentów( ale moge sie mylic ), co do intelowskiej slepej uliczki to przeciez intel sie sam przyznal do tego ,i to jest niepodwazalna prawda, a co do dwurdzeniowosci to przekonamy sie w 3 kwartale tego roku bo wtedy maja wyjsc intele 2 rdzeniowe ( amd chce wypuscic 2 rdzeniowki w 2 polowie tego roku )

Pentium M to przeciez "przerobiony" P3, zabawne jest ze intel przeszedl z GENIALNEGO P3 na "badziewne" (zeby zaden fan sie nie obrazli dlatego wziolem badziewne w nawias- please nie czepiajcie sie tego nie chce klutni kolejnej :wink: ) P4 z pierwszej serii- nie pamietam dokladnia jak one sie zwaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no plytki wyszly ale sa straszbnie drogi i narazie tylko w japonii, i chyba tylko 2 producentów( ale moge sie  mylic ), co do intelowskiej slepej uliczki to przeciez intel sie sam przyznal do tego ,i to jest niepodwazalna prawda, a co do dwurdzeniowosci to przekonamy sie w 3 kwartale tego roku bo wtedy maja wyjsc intele 2 rdzeniowe ( amd chce wypuscic  2 rdzeniowki w 2 polowie tego roku )

Pentium M to przeciez "przerobiony" P3, zabawne jest ze intel przeszedl z GENIALNEGO P3 na "badziewne" (zeby zaden fan sie nie obrazli dlatego wziolem badziewne w nawias- please nie czepiajcie sie tego nie chce klutni kolejnej  :wink:  ) P4 z pierwszej serii- nie pamietam dokladnia jak one sie zwaly

1261868[/snapback]

"Badziewne P4" z pierwszej serii to Wilamette

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Zwróć uwagę też na to że wyszły płyty główne do kompów typu desktop na których można zainstalować Pentium M. Płytka ta ma także PCI-Express, SATA, DualDDR. Nie potrzeba hiper wydajnego chłodzenia, rachunek za prąd zmaleje, a i zasilacz nie musi być co najmniej 400W.

 

Athlon 64 3000+ na Winchesterze i Pentium M to krok we właściwym kierunku, Pentium 4 to ślepa uliczka. Intel po cichu wycofuje się z P4. Wolę nie myśleć jakich warunków będzie wymagał P4 w wersji dwurdzienowej.

1261863[/snapback]

Wszyscy sie wycofuja ze wszystkiego co ma wiecej niz 2 lata.

Znam kolege ktory ma bartka w kt133a.

i co z tego ?

To tylko teoria, ten bartek chodzi na tej plycie

jak p4 ht na jakims badziewiu z 845 i sdr.

Wejsc wszedl ale jaki to ma sens ?

Ja dlatego nie podniecam sie zmianami podstawek,

oraz czy dana architektura to juz koniec czy nie.

Dla mnie liczy sie cena i wydajnosc na chwile obecna.

Nie zmieniam kompa co 3 miesiece. Przyklad

478 niby przeszlosc ale na takim sprzecie jak ma

np. vip 4ghz spokojnie mozna pojechac jakis

czas. Agp stare ? i co z tego gdzie sa szybsze

karty na pci-e ? Przeciez zadne modyfikacje 800x i 6..gf

nie wniosa nic nowego. Dopiero nastepna generacja

gpu bedzie odstawac wydajnoscia i klasa od dzisiejszych

najmocniejszych graf na agp.

To tylko jeden z przykladow ze zbytnie podniecanie sie tzw.

nowosciami czy tym co bedzie za rok w informatyce

jest lekko chore. Chcac byc na topie jezeli chodzi

o wydajnosc na dzien dzisiejszy jest obojetne czy ktos ma

939 bo i tak nie wsadzi dualcore (podstawka M sie klania).

Wymienic wydajny sprzet 478 specjalnie na 775 ?

No fajnie to wyglada, sa juz nawet p4 64 bit na to, ale

prawdziwy skok wydajnosc dopiero 775 ale ze wsparciem

dla 130 w dualnych p4.

Wiec za ten sam czas zarowno posiadacz 939, 478 i obecnej

wersji 775 bedzie musial zakupic nowe wersje.

Dlatego ja kupuje patrzac na cene a nie na mozliwosci

rozbudowy poniewaz to tylko teoria. Gdy nie stac mnie

na dobra grafe pci-e nie kupie specjalnie plyty z prockiem

bo za pol roku kiedy bedzie mnie stac to procek bedzie juz

stary a za ta cene co dalem za niego moge kupic cos nowszego.

Dlatego wole poczekac pol roku i kupic razem procka i grafe.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sie wycofuja ze wszystkiego co ma wiecej niz 2 lata.

Znam kolege ktory ma bartka w kt133a.

i co z tego ?

To tylko teoria, ten bartek chodzi na tej plycie

jak p4 ht na jakims badziewiu z 845 i sdr.

Wejsc wszedl ale jaki to ma sens ?

Ja dlatego nie podniecam sie zmianami podstawek,

oraz czy dana architektura to juz koniec czy nie.

Dla mnie liczy sie cena i wydajnosc na chwile obecna.

Nie zmieniam kompa co 3 miesiece. Przyklad

478 niby przeszlosc ale na takim sprzecie jak ma

np. vip 4ghz spokojnie mozna pojechac jakis

czas. Agp stare ? i co z tego gdzie sa szybsze

karty na pci-e ? Przeciez zadne modyfikacje 800x i 6..gf

nie wniosa nic nowego. Dopiero nastepna generacja

gpu bedzie odstawac wydajnoscia i klasa od dzisiejszych

najmocniejszych graf na agp.

To tylko jeden z przykladow ze zbytnie podniecanie sie tzw.

nowosciami czy tym co bedzie za rok w informatyce

jest lekko chore. Chcac byc na topie jezeli chodzi

o wydajnosc na dzien dzisiejszy jest obojetne czy ktos ma

939 bo i tak nie wsadzi dualcore (podstawka M sie klania).

Wymienic wydajny sprzet 478 specjalnie na 775 ?

No fajnie to wyglada, sa juz nawet p4 64 bit na to, ale

prawdziwy skok wydajnosc dopiero 775 ale ze wsparciem

dla 130 w dualnych p4.

Wiec za ten sam czas zarowno posiadacz 939, 478 i obecnej

wersji 775 bedzie musial zakupic nowe wersje.

Dlatego ja kupuje patrzac na cene a nie na mozliwosci

rozbudowy poniewaz to tylko teoria. Gdy nie stac mnie

na dobra grafe pci-e nie kupie specjalnie plyty z prockiem

bo za pol roku kiedy bedzie mnie stac to procek bedzie juz

stary a za ta cene co dalem za niego moge kupic cos nowszego.

Dlatego wole poczekac pol roku i kupic razem procka i grafe.

Pzdr

1261903[/snapback]

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

 

Piszę o tym że pojawiły się płyty obługujące P-M (P-M mam w laptopie który ma prawie dwa lata i nie jest to żadna nowość) które pozwalają korzystać z PCI-E, SATA itp a Ty nie wiem najeżdżasz na mnie czy co?

 

Tak na marginesie podkręcony P-M radzi sobie znacznie lepiej niż P4, przy tym zużywa bardzo energii i nie wymaga wydajnego chłodzenia. To są dla mnie zalety. PCI-E, czy SATA albo DDR postępu nie zatrzymasz, kiedyś musisz kupić płytę która posiada te technologie.

 

Dla mnie wady jakie posiada P4 Prescott czyli nadmierne nagrzewanie się, głośny boxowy cooler i ogromny apetyt na prąd są dyskwalifikujące. Oprócz drogiego CPU muszę wydać pieniądze na równie drogi zasilacz i chłodzenie np. Thermalright SB-2 + cichy cooler, a do tego rachunek za prąd.

 

Dla mnie najlepszym P4 był i będzie Northwood, a jego najlepszym zamiennikiem jest najnowszy P-M.

 

 

A podstawka dla P-M (Centrino) jakoś od powastanie tego procka jeszcze się nie zmieniła.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

 

Piszę o tym że pojawiły się płyty obługujące P-M (P-M mam w laptopie który ma prawie dwa lata i nie jest to żadna nowość) które pozwalają korzystać z PCI-E, SATA itp a Ty nie wiem najeżdżasz na mnie czy co?

 

Tak na marginesie podkręcony P-M radzi sobie znacznie lepiej niż P4, przy tym zużywa bardzo energii i nie wymaga wydajnego chłodzenia. To są dla mnie zalety. PCI-E, czy SATA albo DDR postępu nie zatrzymasz, kiedyś musisz kupić płytę która posiada te technologie.

 

Ile masz tych plyt i ile one kosztuja ?

Za cene ich wolal bym na platformie

intela kupic cos max wypas na 925xe

a na amd cos na nforce4.

Pentium m nie wszedzie sobie radzi na rowni

z a64 lub max kreconym p4.

To ze jest to bardzo dobry proc i pomysl to zupelnie

inna sprawa.

Ale chodzi o jego rzeczywiste wykozystanie

przez intela.

Nastepca p4 napewno nie bedzie na netburst

ale wlasnie cos ala pentium M ktore jest

rozwinieciem starego jadra p6.

Ale narazie obecny pentium M w rodzinie desktowpow

to nawet nie nisza rynkowa ale ciekawostka.

Nie majaca nic wspolnego z dostepnoscia.

Informatka to czas obecny a ni gdybania co bedzie za

rok czy dwa.

Mnie interesuje stan obecny i to co mam lub moge miec

zaraz za okreslone pieniadze.

Podniecanie sie slupkami jakis testow pentium M na desktopie

ni jak sie ma do mojej rzeczywistosci, jakosci pracy.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tych plyt i ile one kosztuja ?

Za cene ich wolal bym na platformie

intela kupic cos max wypas na 925xe

a na amd cos na nforce4.

Mnie interesuje stan obecny i to co mam lub moge miec

zaraz za okreslone pieniadze.

Podniecanie sie slupkami jakis testow pentium M na desktopie

ni jak sie ma do mojej rzeczywistosci, jakosci pracy.

Pzdr

1262067[/snapback]

A pamiętasz jakie były początki P4 Willamette, płyt prawie nie było, trzeba było kupić P4 w zestawie z dwoma Rambusami.

Jeśli na rynku są na razie 3-4 płyty pod P-M to nie znaczy że za 2-3 miesiące nie będzie ich więcej

Chipset i915G wreszcie pozwolił pokazać P-M pazurki.

 

Nie podniecam się słupkami, tylko praktycznym doświadczeniemi.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf o co tobie chodzi ?? zachowujesz sie jak brzdac który wszystko bierze do siebie, to byla tylko luzna refleksja na temat najpierw centri a potem wyszlo o Pm ze jest bardzo wydajny przy malych zegarach ( o dziwo widac ze ma wiecej wspolnego z athlonami niz P4- chodzi o to ze przy niskich zegarach ma stosunkowo wysoka wydajnosc ), ani ja ani Grimlok nie napisalismy, zeby kupowac P M oraz Plyty do niego ktore sa dostepne TYLKO w Japonii, wiec zbastuj i nie bierz wszystkiego tak do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciesz się, że Ci lepiej działa (chociaz nie wiem co tu procek ma do rzeczy w tym przypadku). Ale nie pisz słowo KLASA. Bo obrażasz posiadaczy procesorów bez klasy. Na to właśnie idą miliony dolców żebyś myślał, że kupujesz coś lepszego. Jakby procesory AMD były złe, to rynek (nie mam na myśli polskiego) sam by to zweryfikował. Idąc Twoim tropem myślenia najlepsza przeglądarka na świecie to EXPLORER bo ma klasę Microsoftu. NIkt nie pisze, że INTEL jest gorszy albo zły ale czas otworzyć oczy INTEL MA KONKURENCJĘ. AMD radzi sobie coraz lepiej nie dlatego, że nikt nie kupuje ich procesorów a wręcz przeciwnie. Zarówno AMD jak i INTEL mają wady i zalety ale na pewno są porównywalne. Ale do niektórych nie dociera chcą się czuć LEPSI i mieć KLASĘ bo mają INTELA.

1261843[/snapback]

Nie ja do AMD osobiscie nic nie mam - chodzi mi o to zeby nie pisac jak to sie czesto zdarza tak fanatycznie ze INTEL JEST ZLY. Widze ze moze wreszczie trafiem w dobre miejsce - gdzie ludzie sa "tolerancyjni" :)

 

Chociazby z porowniania SEMPRON vs. CELERON wiadomo ze SEMPRON wygrywa. Jak skladam komputery ludziom to czesciej na AMD bo sa faktycznie porownywalne a tansze. Chociaz do np. HT sie chowaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja do AMD osobiscie nic nie mam - chodzi mi o to zeby nie pisac jak to sie czesto zdarza tak fanatycznie ze INTEL JEST ZLY. Widze ze moze wreszczie trafiem w dobre miejsce - gdzie ludzie sa "tolerancyjni" :)

 

Chociazby z porowniania SEMPRON vs. CELERON wiadomo ze SEMPRON wygrywa. Jak skladam komputery ludziom to czesciej na AMD bo sa faktycznie porownywalne a tansze. Chociaz do np. HT sie chowaja

1262471[/snapback]

 

Nie powiedziałbym... Sempron wcale nie wygrywa z Celkami D, a te się pierońsko pięknie kręcą :lol:

A co do "HT" - raczej najnowsze P4 z HT nie moga pokonac A64 oraz A64 FX :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym... Sempron wcale nie wygrywa z Celkami D, a te się pierońsko pięknie kręcą  :lol:

A co do "HT" - raczej najnowsze P4 z HT nie moga pokonac A64 oraz A64 FX  :rolleyes:

1262515[/snapback]

ej no sorry ale procesorow 64 bitowych z HT nie porownuj ale jakby taki A64 mial jeszcze HT - to by bylo pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że A64 na 32 bitowym systemie jest procesorem 32 bitowym., a p4 z em64t w 32 bitach nie rózni się od p4 bez em64t.

 

A64 też ma HT............., tylko trochę inne :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

infomatoł mnie naprawdę rozbawił

 

czy jezeli mam 2000zł na grafe, 400zł na zasilacz, 1000zł na ramy to myslisz ze robi mi roznice czy wydam na procka 400 czy 1000 jeżeli miałoby mi to "podnieść komfort pracy" ??? pffff...

 

/edit zapomniałem napisać o dzwiękówce... nie zamieniłbym mojego Vortexa2 na Audigy2 ZS (czy co tam teraz creative ma najlepszego...)

 

a faktem jest że technologicznie P3(M) jest lepsze od P4 , P4 to dziecko marketingu.....

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

GGTA ty jak cos dopierdzielisz to mnie [ciach!] zalewa.... to pisze własnie jakis matoł, ze na duronie 2200, a czy widział ktos takiego proca, bo ja nie!! piszesz jakeis bzety rozumie jkabys powiedział p4 o tym samym, nawet moze nizszym takotwaniu, wez poprostu przestan. Zsotan sobie na tweak, bo na nvision nikt niel ubie [ciach!]nietych. p4 to jest b.dobry procesor, o czym sie przkonałem mój amd wykrecony na 200x11.5, nie za abrdzo dawał sobie rady z qmpla p4 3.0, ale to wiadomo, podoba mi sie na intelu to jak sobie kopijue jakis plik a to wszystko fajnei chodzi, szczególnie duze pliki. Takie wojny beda i tyle poki nie zmoadrzejemy, bo jesli p4 jest dobre, a64 jest dobry(własnie kupuje) to po co sie kłocic!!! zazwyczaj łasnie takie głupoty jka ktos tam podał, ze wple amd bo tak, itp itd to pisze posiadacze duriów po 1000mhz, a na odwrót posiadacze jakis celeronów, p3 itp.

no i juz skonczyłem, czekam na o[ciach!]l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...