Skocz do zawartości
whsprq

Restart Maszyny Przy Uruchamianiu Plików Video...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Bardzo ciekawi mnie, czy ktoś w ogóle słyszał kiedyś o problemie podobnym do opisanego niżej przeze mnie... :)

Dzięki z góry za odczytanie słów poniżej i możliwą refleksję nad problemem.....

 

Otóż, komputer restartuje mi się przy okazji uruchamiania plików video programem innym niż rodzimy Windows Media Player. Mój system operacyjny to WinXP pro. Problem można zignorować i przerzucić się tylko i wyłącznie na WMP, ale czasami potrzebuję uruchomić plik z wczytywanym tekstem i wtedy muszę uruchamiać inny program. Ale! Jeżeli mam wystarczający refleks i po uruchomieniu programu, wczytaniu pliku, uda mi się szybko zamknąć program (zanim się zrestartuje :) ), to za następnym jego uruchomieniem, maszyna już się nie zrestartuje i życie jest kolorowe.

Ale interesuje mnie możliwa przyczyna istnienia takiej magii, jeżeli nie tkwi ona w jakimś fizycznym uszkodzeniu sprzętu (a sprzęt ma swoje lata, celeronek 700, tnt2, 320mb ramu i takie tam... wiatraczki działają, zasilacz też chodzi.). Rozmawiałem ostatnio ze znajomym i doradzał mi żebym poszeprał w rejestrze jakichś wpisów typu "shutdown", ale sam nie wiem. Tak przy okazji, to ten 'restart' jest restartem dość awaryjnym, po którym uruchamia się scandisk.

 

OK, czy więc ktoś kiedyś słyszał o czymś podobnym?

ps. Tak, planuję zmienić i system i sprzęt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzień dobry...

Raczej dobry wieczór... ;)

celeronek 700, tnt2....

IMHO- do tego WinXP :mur: nie za specjalna konfiguracja do oglądania filmów - aczkolwiek znajdą się tacy co powiedzą, że na gorszej konfiguracji filmy im biegają....

ps. Tak, planuję zmienić i system i sprzęt. ;)

System masz dobry - zmień tylko sprzęt ;)

 

Co do problemu - nie jestem pewien ale WMP od wersji 9.0 (lub niższej) obsługuje polskie napisy - wystarczy używać dobrych kodeków (ffdshow) - poczytaj co, gdzie, jak i kiedy wybór odpowiednich kodeków.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...