Skocz do zawartości
BAŁWANIX

Antena C+ Czy Się Nada?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar podłączyć się radiowo(internet) do kolegi, kolega jest około 1,5km ode mnie i ma zamontowaną antenę szczelinową dookolną 17Db.

Problem jest nastepujący- nie wiem czy zamawiać jakąś Yagę 18Db czy może kupić sam promiennik i zamontować go na czaszy od cyfry+(antena 65cm, zysk ok.23Db, pozostała mi po cyferce) - czy ta antena się nada?? I jaką kartę sieciową byście polecili.

 

Proszę o szybkie odpowiedzi z góry dziękuję B) .

Edytowane przez BAŁWANIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaga 18 dBi obleci, ale polecałbym firmowke a nie z numeracji allegro :)

Antena cyfry + z promiennikiem na pewno nie bedzie miala 23 dBi (chyba ze z Allegro ;) ) na pewno 2 razy slabsza o ile nie gorzej (cos ponizej 20dBi) Wybierz co chcesz bo za promiennik Ci taniej wyjdzie jak jakis panel do tego kupisz tylko ze parabolka to taka srednio estetyczna :)

 

Karta to np Planet WL-8305. Ale dzialalem tez na Tonze PC-2100 i tez sie nada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@booliczek dzięki za sugestie.

Antena od C+ zdała egzamin, promiennik zamontowałem z Allegro- 40zł, antena ustawiona na ,,oko" i działa wszystko wyśmienicie, śnieg nie śnieg jedzie z pełną prędkością łącza :D . Odległość jest ok. 1500 metrów, a po drodze jakieś drzewa, krzaki i jakaś konstrukcja stalowa :lol: . Czyli tanim kosztem- promiennik(40zł), antena c+(free) i AP- DWL-900AP+ (240zł :unsure: ) można sobie postawić necik radiowo :) , a jeszcze będzie montowany prawdopodobnie 5km od bazy, także jestem w 99% pewien że na Antenie 110cm i promieniku też się uda , gdyż taka antena ma o wiele większy zysk niż 60cm z c+:rolleyes: .

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez BAŁWANIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...