Skocz do zawartości
salomon

Problem Z Połączeniem Sieciowym, Czy To Kabel, ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, dzis po wymianie kabla dlugość raczej nie ma znaczenia aczkolwielk prawie 100 m, choć wczesniej to chodziło , mam taki problem po wpieciu wtyczki do kompa, pinguje serwer 192.168.0.1 uzyskuje tylko 1(z 4) odpowiedz , potem juz tylko ciszka w eterze próbuje pingi na innego kompy tez nic , net nie działa. kabel po wymianie wiec jest ok, komp wczesniej działa takze Oki. Jedyne co zauważyłem ze to ze na switch dioda Link/Active ciagle bardzo szybko miga. próbowałem takze na inych portach.

 

wczesniej to chodziło na takim samym kablu - jest to kabel telefoniczny, gosc zmienił komputer na nowy, kiedy podpiołem ten nowy nic nie działo w koncu zmiana kabla(opisane wyzej), no ale widze ze to tez nie pomogło.

 

 

Nie mam pomysłu co to moze byc , moze ktos z was jest w stanie mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli pod nazwa kabla telefonicznego kryje sie zwykla skretka to jak dla mnie albo zle zacisniete kable(malo prawdopodobne bo w ogole nie pingowaloby nic), lecz bardziej prawdopodobne: konfiguracja serwera badz czegos co udostepnia net(lub jakis firewall na kompieu tego goscia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoik a co w tym dziwnego, to i tak nie jest najdłuższy .. mam jeszcze 130 i ponad 150 m.

Co do konfiguracji serwera czy tego kompa wszystko jest OK, poniewaz kupiłem tego kompa i sam go skreciłem i niczym powedrowal do klienta u mnie w domq wszystko działało Ok. pod nazwa kabel telefoniczny kryje sie nazwa kabel telefoniczny 4 zyły, a pingneło 1 raz, wiec jak mówisz końcówki są oki, zreszta pod tym wzgledem sprawdzałem ze 20 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba pozostaja nam tylko zaklocenia na kablu!!

czyli przeanalizowanie drogi ktora sobie biegnie!!!

jakies zakolecenia czestotliowsci pdobnej do tej na skretce niby prad nie przeszkadza(u mnie w sieci mam kilka rownolegle biegnacych kabli 220V i skretki mimo ze powinny byc ulozone na krzyz pod katem 90st)ale wyjatek potwierdza regule!!!

moze jakie urzadzenie o silnym polu elektromagnetycznym lub nie wiadomo jakie inne badziewie zakloca!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA sie nie dziwie mi kabel chodzil przez 2 lata (100m) i w czasie zimy sobie padl zaczol zanikac transfer az calkiem padl.Musialem wstawic w srodek switha i dziala dalej wydaje mi sie ze slbay kabel (jakosciowo) i nie wytrzymal zmiany temp. Tyle odemnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...