Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem tej plyty to znaczy sli,ale mam mianowicie nastepujacy problem,otoz plyta ma zintegrowana karte dzwiekowa creativa live (w biosie mam ja wylaczona) a posiadam Creative Sound Blaster Audigy.I tu zaczyna sie problem.Jak mam karte swoja dzwiekowa wlozona w slot agp to sie zaczynaja cyrki,wiesza sie komp i rozne cuda,Wyjme karte ze slotu wszystko jest w porzadku.Wkladalem we wszystkie sloty agp i caly czas to samo.Moga sie gryzc obie karty ze soba??(ale w biosie mam wylaczona).

Pomylka w pisowni nie w slot agp tylko w pci :)

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz bo też mam zamiar kupic to Mobo i SB Audigy2 <_< a co do pytania to nie sądze żeby to miało jakies znaczenie,jesli tylko wyłączyłeś w biosie audio onboard to przyczyna musi leżec gdzie indziej. Masz jeszcze inne urządzenia w slotach PCI? Jesli tak to wyjmij i zamontuj samo Audigy, jesli nie,spróbuj podmienić zasilacz albo przeinstaluj winde bo jak dobrze zrozumiałem wiesza ci sie po załadowaniu Windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz bo też mam zamiar kupic to Mobo i SB Audigy2  a co do pytania to nie sądze żeby to miało jakies znaczenie,jesli tylko wyłączyłeś w biosie audio onboard to przyczyna musi leżec gdzie indziej. Masz jeszcze inne urządzenia w slotach PCI? Jesli tak to wyjmij i zamontuj samo Audigy, jesli nie,spróbuj podmienić zasilacz albo przeinstaluj winde bo jak dobrze zrozumiałem wiesza ci sie po załadowaniu Windy?

Nie mam innych urzadzen w slotach.System na nowo zainstalowalem i dalej to samo.Instaluje sterowniki kx project do karty dzwiekowej.Nie wiem gdzie lezy przyczyna.Zasilacz mam 680W-tez nie to.Doprawdy zglupialem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować stery z płyty a nie KX

Tak sprobuje,ale to nie chodzi a karte dzwiekowa zintegrowana w plycie,tylko normalna na pci. :mur:.Poprzednio na k8n neo2 platinum nie mialem problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostrzegłem różnice między SLI Platinum a Diamond

Platinum:

- 1 port LAN

- brak kontrolera SATA Silocon Image (2x SATA II na PCI-Express)

 

Ciekawą opcją jest też

K8N Neo4 Platinum (bez SLI)

Neo4 Platinum

 

Ta płyka ma w stosunku do SLI Platinium

- 2 Porty LAN

- dodatkowy kontroler SATA (inny niż Diamond - 4 x SATA I, soft RAID5 przyłączony do szyny PCI)

- brak SLI, ale jedno z gniazd jest dłuższe z wycięciem i można włożyć karte x16 (podłączone 2 linie)

- brak SoundBlaseta, jest Realtec 850

 

wg testu

test Neo4

Tutaj płyta inaczej wygląda niż na stronie MSI. Wogóle z tymi płytami jest niezłe zamieszanie.

lepiej się podkręca od wersji Diamond

test Diamond

 

I to by było wszystko, jak na mój pierwszy raz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaba26,

Dziwne O_o może jakiś nowy bios to poprawi.

Też jak włączasz kompa to wentyl na nb startuje Ci jak traktor? :/

I wydaje mi się, że płyta ma coś poknocone czujniki napięcia, bo pokazuje mi, że na +12 mam 12,65V O_o Jak zasiłka była podpięta pod NF7-S to wyniki były ok... vcore w biosie ustawione na 1,4 a w programach pokazuje, że skacze od 1,38 do 1,42 <_<

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne O_o może jakiś nowy bios to poprawi.

Też jak włączasz kompa to wentyl na nb startuje Ci jak traktor?

 

Tak tez startuje glosno ale po 2 sekundach jest ok.Moze jakis bios poprawi,ale jak wgralem beta bios to bylo to samo.Tu masz biosy do k8n sliMy Webpage

Mi pokazuje dobrze chyba w biosie +12 mam 11,92,a temperaturka nawet dobra 32 stopnie na 3500 newcastle.

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił ktoś czymś tego wyjca na nb ? :/ :mur:

1272435[/snapback]

zaba26,

Dziwne O_o może jakiś nowy bios to poprawi.

Też jak włączasz kompa to wentyl na nb startuje Ci jak traktor? :/

I wydaje mi się, że płyta ma coś poknocone czujniki napięcia, bo pokazuje mi, że na +12 mam 12,65V O_o Jak zasiłka była podpięta pod NF7-S to wyniki były ok... vcore w biosie ustawione na 1,4 a w programach pokazuje, że skacze od 1,38 do 1,42  <_<

1274430[/snapback]

Cro - ja zmieniłem na coś takiego

 

Dołączona grafika

 

chociaż mój coolerek był cichy - nie pracował jak traktor

 

co do pomiarów napieć to 12 ze speedfana porażka, z corecenter lepiej ale i tak troche zaniża

 

żaba26 - czy twój zasilacz podaje/ma linie -5V ? z tego co czytałem to zintegrowany live potrzebuje -5V do działania a skoro on to może Audigy też :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaba26 - czy twój zasilacz podaje/ma linie -5V ? z tego co czytałem to zintegrowany live potrzebuje -5V do działania a skoro on to może Audigy też

Podaje linie -5V problem byl jak juz wczesniej pisalem w obsadzeniu pamieci ze slotu 1,2 na 3,4 i podwyzszeniu napiecia na 2,75.Narazie nie podkrecalem niczego bo musialem sobie poradzic z tym dzwiekiem :mur:

K...a to jednak nie wina pamieci,wloze karte dzwiekowa do slotu pci to magistrala pci w programie nvidia ntune pokazuje mi 19Mhz i tak komp pochodzi z 2 minuty i totalna zwiecha,wyjme karte ze slotu pci odpalam kompa otwieram ntune i pokazuje 33Mhz i wszystko gra z kompem jak nalezy.K...a ja juz nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :mur: :mur: :mur: :angry:

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie jeszcze raz czy jak ktos z Was posiadajacych ta plyte ma cos wlozone w slot pci i zainstaluje sterowniki do tego urzadzenia(co jest w slocie pci) czy ma takie same objawy co u mnie tzn totalna zwiecha kompa,a po wyjeciu ze slotu pci np karty dzwiekowej czy sieciowki wszystko jest ok.Moze cos w biosie trzeba zmienic :mur: :mur: Tak to wyglada jakby cos bylo ze slotami pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włożoną karte satelitarną , wczoraj męczyłem się z podkręcaniem, płyta chodziła na 330x5 , a procesor 280x9 , więcej się nieudało , spróbuję wyjąć karte i kręcić bez niej. Napisze czy jest lepiej , chociaż niesądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włożoną karte satelitarną , wczoraj męczyłem się z podkręcaniem, płyta chodziła na 330x5 , a procesor 280x9 , więcej się nieudało , spróbuję wyjąć karte i kręcić bez niej. Napisze czy jest lepiej , chociaż niesądze.

Mi nie chodzi czy sie lepiej podkreca proc jak jest cos w slocie pci czy, bo narazie o tym moge zapomniec ale czy jak cos jest wlozone w sloty pci to system sie wiesza czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie jeszcze raz czy jak ktos z Was posiadajacych ta plyte ma cos wlozone w slot pci i zainstaluje sterowniki do tego urzadzenia(co jest w slocie pci) czy ma takie same objawy co u mnie tzn totalna zwiecha kompa,a po wyjeciu ze slotu pci np karty dzwiekowej czy sieciowki wszystko jest ok.Moze cos w biosie trzeba zmienic :mur:  :mur: Tak to wyglada jakby cos bylo ze slotami pci.

1278016[/snapback]

ja wrzuconą mam teraz rive TNT2 a za chwile wrzuce GF2MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyleciał z NB blok wodny - po pierwsze nie moge z nim zamontować 68GT - nie wspominająć o SLI - a po drugie - żeby wyjąć płyte z obudowy musze rozłączać układ :|

 

teraz wrzuciłem coś takiego na NB:

 

Dołączona grafika

 

po małych przeróbkach pasuje idealnie ;) - niski, wydajny i na 5V nie słyszalny, 7V prawie niesłyszalny - jedyna wada podświetlony na czerwono-pomarańczowo.

 

NIe wiecie gdzie można dostać w PL odpowiednik Vantec'a lub Sharkoona ? - wyglądają identycznie tylko podświetlone są na niebiesko - ładnie się będzie komponować z diodką na płycie :D

 

ps. pojawił się nowy bios dla Diamond/SLI Plat

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jakieś dziwne rzeczy się dzieją.

Jadę teraz na pożyczonych od simplexa hynixach, więc wrzuciłem dzielnik pamięci 133, fsb 300, htt x1/x2/ nawet x3, wrzuciłem napięcie takie na jakim chodził na 9x300 (1,5) na Asusie i wywala mi bluescreen... Przełożyłem kość do 3-ciego gniazda i działa jakoś, ale wywala errory nawet w 1M SuperPi. Potem dałem 9x289 (2600Mhz) na 1,35 czyli tyle ile na asusie i znowu to samo O_o

O co chodzi? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na asusie chodził 2600 1,35 i 2700 1,475-1,5 O_o

 

EDIT: No, ale bez przesady, żeby były takie rozbieżności... poza tym pozostałe procki chodzą na innych mobo tak jak miały chodzić...

 

EDIT2: Testowałeś ten nowy bios?

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z strony MSI:

K8N Neo4 Platinum

NV RAID supports 4 SATA ports (SATA1-4). Transfer rate is up to 300MB/s

K8N Neo4 Platinum/SLI

NV RAID supports 4 SATA II ports (SATA1-4). Transfer rate is up to 300MB/s

:blink: To jak z tym Platinium bez SLI .. Ma SATA II czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...