Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Raptor, oto co znalazłem tutaj: http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=68755.0

 

-make iso of ghost9 cd.

-save boot image of iso.

-extract all files from iso to a temp dir.

-get http://duckmysick.topcities.com/ghost9nvraid.zip

-extract archive into temp/i386. (it will overwrite TXTSETUP.SIF and add nvraid/bus drivers to temp/i386/system32/drivers)

-create new iso and apply saved boot image.

-burn

-done

 

thats it:)

Jak zgrać boot image iso?

Jak stworzyć nowe iso z tych plików?

Jak dograć boot image?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was montowal na MSI K8N NEO4 PLATINUM (nF4 Ultra) wentylatory rozmiarow Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ ? Czy wogole jest taka mozliwosc? Ogladalem zdjecia plyty i nie zauwazylem otworow przy procu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wrzuciłem coś takiego na NB:

 

Dołączona grafika

 

po małych przeróbkach pasuje idealnie ;) - niski, wydajny i na 5V nie słyszalny, 7V prawie niesłyszalny

1289108[/snapback]

Witam

 

Mam pytanie, co to za wentyl jest na tym zdjeciu ? Mam tez ta plyte i zastanawiam sie nad zmiana chlodzenia z NB. A moze znalazles juz cos lepszego na NB ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podumarł ale mało osób ma te mobo - sam chce swoja zmoddować ale prawde mówiąc nie mam ostatnio czasu i checi brać sie robote z kompem a że płyta działa bez problemu to nie ma co tu pisać

 

jedyne na co czekam teraz to stery do Live24 dla XP x64 - wtedy pobawie sie dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

to może ja trochę rozruszam ?? :D

 

montował ktoś w tej płycie 4 kości pamięci ?? chodzi mi o 4 x 512 [pewnie hynixy ;)] ... będą chodzić w dualu ?? co pisze na ten temat manual ? jest może jakaś tabelka z nr serji żeby nie kupować w ciemno ? czy będzie można choć minimalnie podnieść im fsb ?

 

w moim obecnym msi [kt 333 ultra] w biosie widać wszystkie dyski podpięte do kompa - włącznie z kontrolerem RAID na płycie oraz scsi na pci ... można swobodnie wybierać z którego ma bootować ... czy tak jest w tej płycie ?? pytam bo mam sporo hd'ków i taka funkcjia jest bardzo przydatna ...

 

w paczce jest norton internet security. pełna wersja ? czy czasówka ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.... Ja tez mam kilka HDD i mam je podpiete do kontrolera ATA100 na karcie PCI. Moze ktos tak ma i uzywa... Prosimy o opinie...

 

Przegladalem bios od MSI Platinum - są w nim opcje wyboru uządzenia typu HDDSCSI czy cos podobnego. wiec chyba wybierac mozna. Ale wnioskuje to tylko na podstawie analizy biosu w HEXEDIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revoltec VGA Blue lekko zmoddowany (nawiercone otwory które pasują do mobo)

jak na razie nie znalazłem nic innego :(

1384150[/snapback]

czy to napewno byl model 'blue' ? bo nie bardzo swieci na blue :) nizej masz linki, moze to transparent, chodzi mi o rozstaw otworow, w tym twoim byl za duzy czy za maly ?

 

Blue

Transparent

 

znalazlem cos takiego jeszcze, tylko teraz jestem w pracy i nie wiem jaki jest rozstaw kolkow na plycie i czy wejdzie

 

Spire CoolForce

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to napewno byl model 'blue' ? bo nie bardzo swieci na blue :) nizej masz linki, moze to transparent, chodzi mi o rozstaw otworow, w tym twoim byl za duzy czy za maly ?

 

1403951[/snapback]

na 100% blue

 

blue od transparent różnia sie kolorem tego plastiku na górze i rozstawem otworów mocujących a nie kolorem świecenia - na niebiesko świeci sharkoon i jeszcze jeden (nie pamietam juz nawzwy) ale wyglądają tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co Panowie.

Wszyscy spedaliście MSI i kupiliście DFI ?

Czy po tych kilku tygodniach ekspolatacji nadal warto było kupić taką

Microstar K8N Neo4 Platinum.

 

A jeżeli nie, to dlaczego jej nie cierpicie.

Na www.benchmark.pl pojawiła się dość negatywna recenzja tej płyty.

Do tej pory myślałem że to niezła rzecz ale teraz można mieć wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

co do recenzji: czy ja wiem czy to taka niepochlebna ?? poprostu kilka uwag miał recenzent ...

 

jestem już posiadaczem tej płytki :D narazie extra - choć nie miałem zbyt wiele czasu się nią pobawić ... ale mam problem ... po włączeniu zasilania komp nie reaguje 15-25 sekund ... nic nie sie pojawia na ekranie a d-ledy przeskakują z pozycji early chipset init.... na memory selft testing [nie pamietam czy to to dokładnie - ale 1 i 2 pozcyja w wykazie w manualu - jak przyjde z pracy do najwyżej wyedytuje posta] i nie wiem czym to jest spowodowane ... jest to troche denerwujące ... to może być przez to że nie mam żadnych dysków podpiętych do płyty ?? ani do ide ani do sata [tylko do scsi]

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak optymalnie ustawić moje Geile UltraX (TCCD) przy założeniu, że procek idzie na 9x290/300?

 

Oto zakresy części parametrów z biosu (w porówaniu z A7N8X jest tego multum i się w tym pogubiłem

 

Tcl: 2-2,5-3

Tras: 5T-15T

Trcd: 2T-7T

Trp: 2T-7T

Trc: 7T-22T

Trfc: 9T-24T

Trrd: 2T-4T

Twr: 2T-3T

Twtr: 1T-2T

Trwt: 1T-6T

 

2. Czy da się odkleić tę blachę przylegającą do spodniej części płyty na wysokości procka? Jak to zrobić? Czym? Na co należy uważać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

2. Czy da się odkleić tę blachę przylegającą do spodniej części płyty na wysokości procka? Jak to zrobić? Czym? Na co należy uważać?

1416867[/snapback]

a po co ??

to jest przecież wzmocnienie i jest częścią ramki na wiatrak ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje g.skille dociągnąłem do 309.9 przy timingach

Tcl: 2,5

Tras: 7T

Trcd: 4T

Trp: 3T

Trc: 12T

Trfc: 24T

Trrd: 2T

Twr: 2T

Twtr: 2T

Trwt: 2T

A reszta timingów/parametrów?

* Tret

* Bottom of 32-bit

* 1T/2T

* Read Preamble value

* Async Latency value

* S/W memory hole ...

* H/W memory hole ...

* MTRR mapping mode

 

po co chcesz odklejać blache ?

1417632[/snapback]

Żeby założyć śruby mocujące bloczek na procesor Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...