Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki - pomogło. Ale pojawił sie następny problem. No dobra, nie tyle sie pojawił, co już był. Otóż jak dam proca na 2.7GHz to winda chodzi stabilnie, gry też, prime95 też, ale SuperPI sie wywala. Moge na nim pracować cały czas przy 2.7GHz i w ogóle sie nie wiesza, a zapuszczam SuperPI i doopa. nie tyle łapie zwieche co sypie błędami. Pamięci i proc ustawione jako 2:1 (cpu:ram) i wszystko gra. Napięcia nie podwyższałem, bo jak je zmienie to komp w ogóle nie wstaje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boniol

 

Co to znaczy niewielkie zmiany? Napisz, jak ustawiałeś. Poszczególne parametry (mnożnik, htt, napięcia, dzielniki pamięci itd)

1427423[/snapback]

Więc mnożnik bez zmian czyli 9, fsb powyzej 220 nie bootuje, pamieć 200 napięcia standard. W jednym z zagraniczych serwisów przeczytałem że może to być problem procesora (słaby do podkecania) jeżeli fsb jest około 210-217 to wszystko jest ok ale takie podkręcanie to raczej nic. I jeszcze jedno jezeli płyta nie bootuje to czy inaczej moge przejsc do standardowych ustawień biosa czy muszę wyciągać bateryjkę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mnożnik bez zmian czyli 9, fsb powyzej 220 nie bootuje, pamieć 200 napięcia standard. W jednym z zagraniczych serwisów przeczytałem że może to być problem procesora (słaby do podkecania) jeżeli fsb jest około 210-217 to wszystko jest ok ale takie podkręcanie to raczej nic. I jeszcze jedno jezeli płyta nie bootuje to czy inaczej moge przejsc do standardowych ustawień biosa czy muszę wyciągać bateryjkę

Pozdrawiam

Ustaw pamięci na 200:100/2:1 (może pamięci blokują). Podnieś napięcie na chipsecie na 1,6v. Zacznij podnosić napięcie na procesorze. Jeśli pomimo wyższego napięcia, procek nie będzie bootował -> słaba sztuka do OC

 

Poprawcie mnie, jeśli piszę głupoty

 

Zacząłem tworzyć FAQ tych płyt, na PW ślijcie materiały do niego. Dziś wieczorem zacznę go na serio uzupełniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mnożnik bez zmian czyli 9, fsb powyzej 220 nie bootuje, pamieć 200 napięcia standard. W jednym z zagraniczych serwisów przeczytałem że może to być problem procesora (słaby do podkecania) jeżeli fsb jest około 210-217 to wszystko jest ok ale takie podkręcanie to raczej nic. I jeszcze jedno jezeli płyta nie bootuje to czy inaczej moge przejsc do standardowych ustawień biosa czy muszę wyciągać bateryjkę

Pozdrawiam

1429038[/snapback]

Mialem ten sam problem ( i jak sie okazalo nie tylko ja ) Poczytaj nizej.

 

Link do mojego rozwiazania

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pamięci na 200:100/2:1 (może pamięci blokują). Podnieś napięcie na chipsecie na 1,6v. Zacznij podnosić napięcie na procesorze. Jeśli pomimo wyższego napięcia, procek nie będzie bootował -> słaba sztuka do OC

 

Poprawcie mnie, jeśli piszę głupoty

1429402[/snapback]

Piszesz :) rozwiazanie w poscie wyzej

Zacząłem tworzyć FAQ tych płyt, na PW ślijcie materiały do niego. Dziś wieczorem zacznę go na serio uzupełniać

1429402[/snapback]

Mozesz umiescic to 'moje rozwiazanie' bo ludzie moga miec wiecej takich problemow, nie widzialem opisu tego problemu na Tym ani innym polskim forum wiec moze sie przydac potomnym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 niusy

 

udało mi sie mobo zmusić do podawania na proca 1.56-1.57 - w biosie dałem vcore jako Startup i +9.9% (bios 5.0 beta 5 tak ma w rzeczywistości jest +8.3%) po czym w windowsie podbijam clockgenem VID do 1.45V i cpuz i inne pokazują 1.56-1.57V (max jaki widziałem to 1.588V

 

2gi news - nowy CPU-Z 1.28.6 pokazuje poprawnie czestotliwość ramu przy dzielniku i 180 i nowy clockgen nf4 też :D

 

edit

 

właśnie zacząłem męczyć proca @2766/1.56V primem - zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

 

Panowie luknijcie na moją konfiguracje i doradzcie cos, co moze byc przyczyną:

- max jaki wyciągnolem to 235x9 i to po kilku restartach zaskoczył (system stabilny)

-płyta nieraz nie wydaje przystacie tego sygnału (ktory chyba znacza że brak błedów)

ale bez podkrecania startuje, nawet bez sygnału

Nie jestem pewnien do konca ale brak sygnału moze oznaczac tylko uszkodzony głośnik,albo że coś z zasilaczem jest nie tak. W sumie nikt z was nie ma codegena tylko markowe zasiłki (takze mysle na nad zmianą)

Co do pamięci podobna sytuacja, nie są chyba najlepsze...

 

Całą procedure podkręcania chyba dobrze przeprowadzałem (HTx3, dzielnik pamieci 166, zmiana timingów nic nie dawała)

Bios mam 1.2 oficjany ze strony MSI (cykam sie troche inny zapodac)

 

Nie krzyczcie zbytnio na mnie jak coś się zakęciłem, jak możecie to doradźcie co poprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI wypuscilo dwie nowe plyty:

K8N Neo4-F na nForce 4

K8N Neo4-FI na nForce 4 Ultra

 

Czy sadzicie (chyba nik z Was ich jeszcze nie ma) ze beda one mialy podobne mozliwosci OC co K8N Neo4 Platinum? Roznia sie one niewiele od tej plyty a przy tym sa duzo tansze. K8N Neo4-F na nForce 4 jest dostepna juz w Polsce: http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1514

Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI wypuscilo dwie nowe plyty:

K8N Neo4-F na nForce 4

K8N Neo4-FI na nForce 4 Ultra

 

Czy sadzicie (chyba nik z Was ich jeszcze nie ma) ze beda one mialy podobne mozliwosci OC co K8N Neo4 Platinum? Roznia sie one niewiele od tej plyty a przy tym sa duzo tansze.

1434927[/snapback]

K8N Neo4-FI w porownaniu z Neo4 PLATINUM ma wywalony dodatkowy port LAN i dodatkowy kontroler RAID

K8N Neo4-F to to samo co wyzej tylko na nForce4 ( nie ultra ) wiec jest SATA 150 zamiast 300 i nie ma NVIDIA ActiveArmor.

Nawet na stronie MSI do tych plyt jest to samo zdjecie, tak samo zostalo oznaczenie tych trzech plyt MS7125, wiec to sa okrojone wersje plyt PLATINUM wiec mozliwosci powinny byc takie same.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam następujący problem mój zestaw czyli msi k8n platinum i a64 3000+ chodziły sobie przez 2 miesiące na ustawieniach 8x300 1,45v, niedawno zaczełem się bawić w update biosów w wyniku czego mój komputer uruchamia się tylko na standartowych ustawieniach , mało tego nawet próba wyłączenia ekranu z logo płyty kończy się tym że komp się nieuruchamia , teraz wróciłem do orginalnego biosu , ale wspomiane dziwolągi nieustąpiły , niepomaga podnoszenie napięcia vcore , puszczanie pamięci na najniżych MHZ , uparł się i nieda się kręcić. Może ktoś ma jakieś pomysły.

 

Dodam jeszcze że temp. nieprzekraczały 46C , więc się chyba nieprzegrzał , ale za tym świadczy chociażby to że cokolwiek zmienie w biosie i komputer się nie bootuje. Bardzo prosze o pomoc.

Edytowane przez dagber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie idzie już MSI K8N NEO4 F,niestety przez miesiąc będzie musiała zadowolić się jedną kością pamięci 266 i jedną 400 mhz.Wiem,że ta pierwsza napewno nie pójdzie wyżej dlatego już pogodziłem się,że obydwie narazie puszczę na 266mhz.Czy jest to w ogóle możliwe ,aby dzielnik ustawić tak,że proc normalnie na 400 a pamięci na 266?Czy czeka mnie 256 ramu prze 4 tygodnie?I czy to w ogóle pójdzie na dualu?

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy ktoś słyszał o nowych BIOSach do naszych płyt?

Ponoć są już 3.2 oraz 3.36 (beta). Więcej info w wątku:

http://forums.pcper.com/showthread.php?t=388716&page=2&pp=15

Sam BIOS 336 jest do ściągnięcia z:

http://zdomain.kingsknight.com/MSI/7100v336.rar

 

Słuchy chodzą, że rozwiązuje problem Winnie CBBID + FSB>219...

 

Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchy chodzą, że rozwiązuje problem Winnie CBBID + FSB>219...

a gdzie te 'sluchy' slyszales ?

 

ponizej jest rowniez BETA bios do K8N Neo4 Platinum

BIOSy

 

Jak znajde czas to moze w domu przeflasciach!e na ten bios.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te 'sluchy' slyszales ?

Tyle wyczytałem z dywagacji użytkowników forów, do jednego z nich link podałem niżej. Niestety dywagacje kończą się na stwierdzeniu "seems to solve 219 problem", ale chyba nikt tego jeszcze oficjalnie nie potwierdzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Japonskie MSI zapodalo oficjalne BIOSy do K8N SLI Diamond i Platinum (wersja 3.3).

Ciekawe, kiedy będzie na stronie globalnej :)

 

http://www.msi-computer.co.jp/support/bios/

 

Według opisu Bios usprawnia support nowszych procesorów...

 

P.S.

A tu jest pokaźna kolekcja BIOSów: :)

http://www.msi-computer.co.jp/bios/

Edytowane przez hubik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

fałszywy alarm (przynajmniej dla mnie).

Zflashowałem BIOS swojej MSI K8N SLI Platinum z 3.1 na 3.3, już na pierwszy rzut oka widać było brak wielu opcji. Tak czy inaczej, system restartował się w momencie wczytywania Windy (tuż przed pojawieniem się logo XP).

 

Przywróciłem stary BIOS i na szczęście wszystko już działa.

 

Kolejna informacja jest taka (wyczytałem gdzieś na forum, chyba MSI), że oficjalny BIOS wspierający procesory Venice i San Diego będzie dystrybuowany najwcześniej na początku czerwca.

 

Jeśli wyszperam coś jeszcze - dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem...

Zlozylem...

Krecilem...

 

Uzyskalem to co w podpisie. Na razie byl to szybki overclocking. Sprzet kupilem w srode po poudniu a testy robilem w czwartek.

FSB udalo mi sie dociagnac ClockGenem do 399, przy 400 zwis, ale pewnie 400 tez by poszlo.

Procek niestety nie poszedl na 3000MHz, max jaki udalo mi sie zobaczyc to 2990MHz, niestety nawet nie zdazylem zrobic screenshot'a. Te 282*10 wygladaja na stabilne. Robilem testy SuperPi, Q3, Doom3 wszystko chodzi. Szkoda ze plyta nie pozwala na wyzsze napiecie. Na razie mam ustawione w biosie 1.45V +9.9% co daje w CPU-Z 1.53-1.55V. Musze jeszcze sprobowac sposob Raptora - Startup +9.9% i potem ClockGen. Wszystkie parametry ustawione w Biosie (5.06)i sprzet bootuje bez problemu. Max temperatura na procku to 47stopni przy Zalmanie ustawionym na minimalne obroty. Oczywiscie probowalem krecic przy max obrotyach ale efekty byly te same :( brakuje chyba tego napiecia na VCORE...

 

sprawdzalem tez bios 504 - tak samo jak 506. bios 3.36 nie bootuje przy tych ustawiniach, poza tym ma wywalone full opcji, ktore sa w poprzednich wersjach. Jest to chyba pierwszy bios pod ta plyte, ktory obsluguje dwurdzeniowe procki. W trakcie stratu system wyswietlal mi ze mam 1CPU :)

 

Jeszcze nie ustabilizowalem pamieci. Mam Hynix D43 - 2*512MB i przy ustawionym w bios VDIMM na 3.1V i 254MHz SuperPi czasem sie wywala, ale gry chodzą bez zarzutu, musze jeszcze potestowac memtest lub inne testery.

 

Jakim programem mozna sprawdzic napiecie podawane na RAM??? CoreCenter po odpaleniu powoduje mi restart systemu, i zawsze pokazuje 2.7V - odistalowalem to g**no :)

 

Moze ktos podalby mi jakis link jak podkrecic pamiec... tyle ma parametrow ze az sie gubie w nich... nie wiem ktore i jak zmieniac.

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście poradzić jaki wiatrak kupić pod procesor athlon 64 (s. 939) na płytę MSI K8N - SLI Platinum. Żeby nie było problemów z montażem (czyt. żeby bez problemów się zmieścił)

Z góry dziękuję

1452716[/snapback]

jest tam tyle miejsca, ze mozesz praktycznie kazdy wiatrak wsadzic. np Pentagram ze smiglem srednicy 120mm lub Zalman 7700 ( tez smiglo 120mm - 144mm calosc). Ja mam Zalmana 7000 - 101mm srednicy i pasywne chlodzenie na gfx, zostalo mi tyle miejsca ze chetnie spredalbym tego Zalmana i wstawił 7700... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila z MSI nt. moich problemów.

Niewiele konkretów, natomiast poprosili mnie o przetestowanie najnowszego BIOSu - 3.41 :)

Nie mam na razie czasu, ale jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymaniem tego BIOSu - poproszę o info na PW.

 

Oczywiście BIOS jest do MSI K8N SLI Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila z MSI nt. moich problemów.

Niewiele konkretów, natomiast poprosili mnie o przetestowanie najnowszego BIOSu - 3.41 :)

Nie mam na razie czasu, ale jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymaniem tego BIOSu - poproszę o info na PW.

 

Oczywiście BIOS jest do MSI K8N SLI Platinum.

1452924[/snapback]

Wyślij na: and777rew@op.pl

 

Wrzucę wieczorem na pierwszą stronę do FAQ

 

EDIT

-------------------

 

Zrobione

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ustabilizowalem pamieci. Mam Hynix D43 - 2*512MB i przy ustawionym w bios VDIMM na 3.1V i 254MHz SuperPi czasem sie wywala, ale gry chodzą bez zarzutu, musze jeszcze potestowac memtest lub inne testery.

 

Jakim programem mozna sprawdzic napiecie podawane na RAM??? CoreCenter po odpaleniu powoduje mi restart systemu, i zawsze pokazuje 2.7V - odistalowalem to g**no :)

1452690[/snapback]

tylko miernikiem możesz sprawdzić napiecie dla pamieci - u mnie przy 2.7V w biosie realnie było 2.67V, przy 3.0 i 3.1V płyta podawała 2.95V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam od paru dni płyte MSI K8N Platinum SLI i zdecydoawałem sie sfleszować BIOS z 3.0 na 3.1...niestety zauważyłem dość dziwną rzecz, mianowicie po sfleszowaniu na wersje 3.1 mam wyraźnie gorsze wyniki w testach odczytu/zapisu/dostępu pamieci w Evereście i Sandrze. Nie wiecie czego to moze być przyczyna? Warto wrócić do wersji 3.0 mimo zeby sa jakies tam poprawki w 3.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko miernikiem możesz sprawdzić napiecie dla pamieci - u mnie przy 2.7V w biosie realnie było 2.67V, przy 3.0 i 3.1V płyta podawała 2.95V

1452938[/snapback]

 

Miernik mam, tylko gdzie go podłączyć aby sprawdzić napiecie VDIMM?

 

Twoj sposob z podnoszeniem VCORE: StartUP +9.9% w bios a potem ClockGen na 1.45 u mnie nie robi różnicy czy od razu w biosie ustawie 1.45+9.9% czy tak jak Ty, zawsze CPU-Z pokazuje 1.52-1.58, chociaz czesciej te niższe zakresy, średnio 1.54V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...