Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze o C&Q ... Nie wiem dlaczego, ale nie dzial mi na tzw. nieokrąglych wartościach FSB czyli np 269 MHz 271MHz 272 273 itd. tylko 270MHz 260MHz... Moze ktos tez to zuwazyl?

 

Może spotkaliście się ze screenami/wątkami na innych forach jak pomierzyć vcore i inne napięcia miernikiem bezpoeśrednio z mobo?

1558629[/snapback]

Znalazlem cos takiego... o VDIMM

 

Just user a multimeter on pin7 of a unused ddr slot to monitor vdimm. (pin1 ist vtt btw)

 

Pytanie teraz ktory pin to pin nr 7?

Zastanawiam się tez czy podlączenie miernika do kondensatora na ktory kazą podac 3.3V przy VDIMM 3.3v MOD tez pozwoliłoby na pomiar VDIMM?

 

Moze ktos sprawdzi?

 

W innym poście na eXtreeme ktos radził aby podłoczac miernik do MOSFETów na mobo w poblizu gniazd dimm....

 

Raptor sprawdzal jakos napiecie, wiec moze podzieli sie z nami ta tajemnicą...

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym poście na eXtreeme ktos radził aby podłoczac miernik do MOSFETów na mobo w poblizu gniazd dimm....

Raptor sprawdzal jakos napiecie, wiec moze podzieli sie z nami ta tajemnicą...

1565287[/snapback]

mofsety obok slotów ram - skrajnie lewy, lewa nóżka - u mnie przy ustawieniu 3.0V podaje tam 2.95V przy niższych w miarę się zgadza z ustawieniami biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mofsety obok slotów ram - skrajnie lewy, lewa nóżka - u mnie przy ustawieniu 3.0V podaje tam 2.95V przy niższych w miarę się zgadza z ustawieniami biosu

1565995[/snapback]

Może masz zdjęcie tego mosfetu? Może możesz je zrobić? Z zaznaczonymi ponktami pomiaru? Dodałbym do FAQ

 

A pomiar vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedł do mnie wreszczie zmowiony sprzet

pobawilem sie troszke tym msi-7100 + atlhon64 3000+ venice z serii 0521 jak dla mnie poszlo nawet niezle 2800 315x9 na 1,55v htt udalo misie ustawic na x4 i chodzil stabilnie w grach , w superpi, snm i prime5 dzisiaj zaczne z pamiecia bo narazie dalem je jak najnizej na 133

 

czy ktos posiada/posiadal pamieci adata pc3200 standartowe jakies sugestie na ich temat

 

ps.: co do buga 219 to nic takiego mnie nie spotkalo uzywalem biosu 3.00 i 5.06beta ten drugi jest bardziej dopracowany bo ten 3.0 ma kilka opcji odbiegajacych od wyposazenia mobo

 

ps 2 :

dziwnie sie zachowuje vcore na tej mobo za mocno skacze , zmiany nie duze ale zawsze sa jakies 0,02-0,03v, na moim starym sprzecie epox 8rda+ vcore bylo stabilne jak skala moj zasilacz to chieftec 360

Edytowane przez matery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przeczytanych tematach dochodzę do wniosku że MSI K8N Platinum będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem przy składaniu nowego sprzętu. Mam zamiar do tego dokupić Venice 3000+, ale jeszcze nie zdecydowałem się w kwestii wyboru pamięci.Interesuje mnie zestaw 2x512mb, pamięci powinny chodzić do 250mhz na niezbyt wysokich timingach(cena do ok.650zł). Co proponujecie?

 

Chyba że odradzacie mi tą płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)ps 2 :

dziwnie sie zachowuje vcore na tej mobo za mocno skacze , zmiany nie duze ale zawsze sa jakies 0,02-0,03v, na moim starym sprzecie epox 8rda+ vcore bylo stabilne jak skala moj zasilacz to chieftec 360

Też mam podobne skoki :? Taka uroda tej płyty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że odradzacie mi tą płytę...

1568706[/snapback]

Myśle że moża wziąć pod uwage Asus Deluxe.

 

Albo poczekać i zobaczyć co zaoferują płyty pod CrossFire.

Może producenci wyciągną wnioski co do swoich błędów- chyba,że będą nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Otoz wlasnie zainstalowalem winxp na kompie z plytka MSI K8 Platinum. I wszystko dziala ok, ale przy kazdym uruchomieniu zaraz po poscie pojawia sie text o sataraid i prosi i nacisniecie ctrl+s albo F4. Ale wystarczy wcisnac enter i komp uruchamia sie dalej. Co zrobic?

Dysk to samsung 200gb sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Otoz wlasnie zainstalowalem winxp na kompie z plytka MSI K8 Platinum. I wszystko dziala ok, ale przy kazdym uruchomieniu zaraz po poscie pojawia sie text o sataraid i prosi i nacisniecie ctrl+s albo F4. Ale wystarczy wcisnac enter i komp uruchamia sie dalej. Co zrobic?

Dysk to samsung 200gb sata.

1569401[/snapback]

Do OC BIOS 5.06->inne to padaka

 

Wyłącz, jeśli nie wyłączyłeś, w BIOS'ie opcje odpowiedzialne za SATA RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki AndyN, musialem jeszcze raz zajrzec do biosu´. Zaraz zabieram sie za oc. Sory za brak polskich znakow ale zainstalowalem szwedzkiego windowsa.

Edytowane przez AK47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki AndyN, musialem jeszcze raz zajrzec do biosu´. Zaraz zabieram sie za oc. Sory za brak polskich znakow ale zainstalowalem szwedzkiego windowsa.

1569470[/snapback]

Czyli pomogło zajrzenie do biosu? Szwedzki? :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomogło zajrzenie do biosu? Szwedzki?  :blink:  :blink:

1570122[/snapback]

tylko windows jest SVENSKA. Bios już po naszemu czyli eng. Czy te płyty MSI K8N plat przeklamują temperaturki? Bo procek w idle nie przekracza 40*C.

Teraz mogę napisać na spokojnie co kupiłem :

-Athlon 3000+ Venice

-MSI k8N platinum

-2x512mb kingston(niebyło innych)

-geforce 6600GT winfasta

-DVD-RW NEC'a 3540A(black)

-Tagan 380W

-Samsung SataII 200Gb

-obudowa Tracer Grandee - straszny shit. Blachę to mozna ciąć nożyczkami chyba, taka miękka.

Niestety komp chodzi bardzo głośno(w drugim kompie WC więc mam porównanie). Tagana i samsunga nie słychać, cooler cpu po włączeniu w biosie opci SMART CPU TARGET też jest w miarę cichy. Ale grafa i mobo to masakra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączone C&C w biosie? Te procki nie grzeją się trasznie, mają też niższą max granicę temperatur - ok. 65 stopni. Choć dla OC ta granica jest jeszcze niżej - ok. 57-58. Więc jeśli myślisz o OC to potrzebny może być lepszy wentyl (o ile procek da się podkręcić)

 

He he. Ja to samo pomyślałem gdy złożyłem kompa do kupy (K8N SLI+X800XL) Mały odkurzacz :blink: M.in. dlatego założyłem WC

 

Chipset jest mały, w fatalnym miejscu, nieźle się grzeje więc ten wyjec ma kilka tysięcy obrotów żeby go schłodzić skutecznie. Podobnie jest z grafiką ...

 

Zdziwiłem się, że Win szwedzki, o biosie w tej wersji nawet nie pomyślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzcie się czy jesteście zadowoleni z wyboru tej płyty. A może chętnie wymienilibyście ją na inną? Jakie są jej zalety, a jakie wady?

Czekam na opinie, bo sam nie moge sie zdecydować co do mobo...

 

Aha, jaki jest zakres regulacji napięć na pamięciach na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jednych zaleta dla drugich wada - za niskie Vcore bez moda (max 1.52-1.55V), pamieci maja od 2.5-2.95V (po modzie do 3.2V lub na stałe 3.3V), dla mnie zaletą jest zintegrowany Live24! - EAX3 wpradzie programowo ale nie zwalnia kompa - do tego podpiałem go cyfrowo 24bit/96kHz do Z-5500 i całkiem nieźle gra. Myślałem o DFI ale z nią jest więcej problemów niż to warte wiec na razie nie zmieniam - czakam na jakąś inną ciekawą płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co dodał Raptor dodałbym jeszcze dość głośny wentylator na chipsecie. Ale to akurat przypadłość wielu płyt z NF4

 

OT: na pclab.pl jest krótki opis Asusa nf4 w wersji premium z heatpipe'em zamiast wentyla. Ciekawe czy uporali się z 1T > 250 MHz .....

 

Raptor, ten vcore hardmod udał Ci się? Zrobiłeś go?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączone C&C w biosie? Te procki nie grzeją się trasznie, mają też niższą max granicę temperatur - ok. 65 stopni. Choć dla OC ta granica jest jeszcze niżej - ok. 57-58. Więc jeśli myślisz o OC to potrzebny może być lepszy wentyl (o ile procek da się podkręcić)

 

He he. Ja to samo pomyślałem gdy złożyłem kompa do kupy (K8N SLI+X800XL) Mały odkurzacz  :blink: M.in. dlatego założyłem WC

 

Chipset jest mały, w fatalnym miejscu, nieźle się grzeje więc ten wyjec ma kilka tysięcy obrotów żeby go schłodzić skutecznie. Podobnie jest z grafiką ...

 

Zdziwiłem się, że Win szwedzki, o biosie w tej wersji nawet nie pomyślałem ;)

1570167[/snapback]

no wlasnie mam wlaczone cool¤n quiet ale nie ma zadnej roznicy pomiecy enabled i disabled.

Ale wlaczylem Cpu target temp na 50stopni i juz jest ciszej, ale ta funkcja jest nie do konca dobra, bo procek rozgrzewa sie do 52 st. a wentyl nie rozkreca sie na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam wlaczone cool¤n quiet ale nie ma zadnej roznicy pomiecy enabled i disabled.

Ale wlaczylem Cpu target temp na 50stopni i juz jest ciszej, ale ta funkcja jest nie do konca dobra, bo procek rozgrzewa sie do 52 st. a wentyl nie rozkreca sie na maxa

1571273[/snapback]

Teraz mam WC, mogę dokładnie nie pamiętać jak to było ... :? (poprawcie jeśli piszę bzdury)

 

Z tego co wiem, to wentyl na chipsecie nie ma regulacji obrotów - warczy i wyje tak samo niezależnie od C&C. C&C ma wpływ na proca. Ja korzystałem z CoreCenter - w nim można ustawić tryb pracy wentyla - manual/C&C Słychać trochę różnicy przy spowolnionym wentylu na procku. Przynajmniej ja słyszałem różnicę ale nie wiem jak głośny jest GF i ile innych źródeł hałasu masz

 

A może WC ..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlaczylem Cpu target temp na 50stopni i juz jest ciszej, ale ta funkcja jest nie do konca dobra, bo procek rozgrzewa sie do 52 st. a wentyl nie rozkreca sie na maxa

1571273[/snapback]

a ile ustawiłeś poniżej opcje poniżej? na 5? - jeżeli tak to płyta podwyższy prędkość wentylatora dopiero po przekroczeniu 50+5 czyli 55st.c a obniży przy 45st.C Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ustawiłeś poniżej opcje poniżej? na 5? - jeżeli tak to płyta podwyższy prędkość wentylatora dopiero po przekroczeniu 50+5 czyli 55st.c a obniży przy 45st.C

1571392[/snapback]

heh, chyba mam za stary bios, bo poniżej CPU target nie mam juz żadnej opcji. Jest tylko wejscie to hardware monitor. Chyba trzeba zrobić update. Moge to zrobić spod windy poprzez dołączony program od msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób flasha przez msi update.Wyłącz cpu target.Na nf4 załóż przejściówke z 12 na 5,5V.Zainstaluj rigt mark cpu utility i speed fana lub core center.Zrób własne c&q.Obroty na cpu obniż na ok 70%.Będzie dużo ciszej i tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procka pójdzie AC freezer 64.

Ale nie wiem, co dać na chipset. Z oryginalnym coolerem i tak dość mocno się grzeje więc spowalnianie może mieć niedobre konsekwencje.

Zastanawiam sięnad niebieskim albo złotym zalmanem. Wystarczy odciąz ze 3 piny i nie bedzie kolidować z grafiką. Ale czy poradzi sobie ze schłodzeniem tego piecyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie odnośnie temperatury maksymalnej dla chipsetu NF4 (płyta MSI K8N SLI Platinum) i procesora AMD 64 3000+ VENICE.

 

Mam chłodzenie pasywne na NF4. I wolnoobrotowy wentylator na procesorze.

Temp w pomieszczeniu w obecnej chwili wynosi 30,2C. Niezły upał B)

Temp procesora (przetaktowany na 2000MHZ) to 45C.

Temp chipsetu 48C.

 

Mam watpliwości co do wysokosci temp na NF4?. Czy ktoś wie jaka temp max. jest bezpieczna dla tego chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole jaka macie temp na NB? i w jakich granicach powinna sie miescic ?

btw . mozecie zupdatowac przez live update bios 1.6 ? ja mam ciagle tylko 1.5 najnowszy :/

1573528[/snapback]

F117 wyprzedziłes mnie o 2 dni przy rejestracji (na Tweaku) i o minute o pytanie w tej samej kwestii. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...