Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie woocash_lp nie znalazlem nigdzie kogos z takim problem - zdazalo sie ze karty w ogole nie dzialaly albo syczaly ale nikt nie mial problemow z zanikajacym i rozgladsniajacym sie dzwiekiem (i to tylko efektow specjalnych).

 

Nie rozumiem jakis glupawach zarzutow ze ktos chce aby watek byl dluzszy od tego DFI - mam to gdzies zwyczajnie pojawil sie problem i prosilem o pomoc.

 

Jimmy007 ma chyba jakis kompleksik albo ukrywa w kompie DFI i sie wkurza ze inne watki go gonia - nie rozumiem o co mu lazi ?? :mur: :mur:

 

A jezeli bylo gdzies o tym pisane to prosze o linka do tej wiadomosci Panie :blink: Jimmy - bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie woocash_lp nie znalazlem nigdzie kogos z takim problem - zdazalo sie ze karty w ogole nie dzialaly albo syczaly ale nikt nie mial problemow z zanikajacym i rozgladsniajacym sie dzwiekiem (i to tylko efektow specjalnych).

 

Nie rozumiem jakis glupawach zarzutow ze ktos chce aby watek byl dluzszy od tego DFI - mam to gdzies zwyczajnie pojawil sie problem i prosilem o pomoc.

 

Jimmy007 ma chyba jakis kompleksik albo ukrywa w kompie DFI i sie wkurza ze inne watki go gonia - nie rozumiem o co mu lazi ?? :mur:  :mur:

 

A jezeli bylo gdzies o tym pisane to prosze o linka do tej wiadomosci Panie  :blink:  Jimmy - bede wdzieczny

1672271[/snapback]

Od takich dyskusji macie GG albo PW. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka Andy ale prosilem o pomoc a on naskoczyl.  <_<

From now peace  :lol:

1672883[/snapback]

Nowsze stery do dźwięku?: http://www.msi.com.tw/program/support/driv...?UID=641&kind=1

Ciągły cichy dźwięk może być efektem zasiłki, która nie daje -5V (jest o tym w topiku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytania do posiadaczy MSI K8N Neo4 Platinium a takze i SLI Platinium bo chyba funkcje w biosie mamy podobne.

 

1./ w zakladce PNP/PCI Configuration jest opcja PCIE relative items i tam mozna ustawic Maximum Payload Size i automatycznie mam ustawione na max czyli 4096 - tak ma zostac czy moze troche zmniejszyc bo nie wiem :oops:

 

2./w zakladce Cell Menu mozna zmienic czest zegara lacza PCIE i tam mam na 100 MHz a mozna ustawic max na 145 MHz - zostawic 100 czy moze macie jakas inna wartosc i co to daje bo domyslam sie ze przy ustawieniu 100 jest synchro z CPU no chyba ze sie myle to mnie poprawcie.

I tak ogolnie czy jakies zmiany przy PCIE daja cos w poprawie dzialania np. karty graficznej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andy i desconosido za linki do driverow jeszczenie probowalem. Jak na razie od czasu kiedy odinstalowalem CORE CENTER problem sie nie pojawil. Byc moze przypadek a byc moze rozwiazanie problemu. Zobacze na przelomie kolejnych dni :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam kompa jak w stopce

chodzil dziwnie ale chodzil,

od zeszlego tygodnia jak sie odpalal pojawial sie tylko napis o procesorze, info o pamieciach i dyskach juz nie bylo

na dole oczywisice opcja wejscia do biosu

ktos mi poradzil zeby zresetowac bios przyciskiem, co tez uczynilem

teraz mam tylko logo msi i komp stoi

 

czego to moze byc wina? ktos sie z czyms podobnym spotkal?

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

U mnie też się to zdarza czasem :? Przy restarcie albo przy pierwszym uruchomieniu kompa, pecet zawisa z nazwą procka na ekranie. Pomaga, kilkukrotne czasem, wyłączenie kompa całkowicie z sieci (tak żeby mu kondensatory się wyładowały ;) ) albo, też kilkukrotne czasem, resetowanie biosu switchem. Spróbuj też w takiej sytuacji uruchamiać kompa z wciśniętym insertem

 

U mnie zawisa na tym etapie bootowania:

Dołączona grafika

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam kompa jak w stopce

chodzil dziwnie ale chodzil,

od zeszlego tygodnia jak sie odpalal pojawial sie tylko napis o procesorze, info o pamieciach i dyskach juz nie bylo

na dole oczywisice opcja wejscia do biosu

ktos mi poradzil zeby zresetowac bios przyciskiem, co tez uczynilem

teraz mam tylko logo msi i komp stoi

 

czego to moze byc wina? ktos sie z czyms podobnym spotkal?

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

YacentY

1674555[/snapback]

A co sygnalizują diody na śledziu?

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam spory dylemat czy bra Abita An8 Ultra za 445zł czy dołożyc 30zł do MSI K8N SLI Platinum...;/ Co byście wzięli?

Najważniejsze dla mnie jest dobre OC, pełna stabilnosc i niewybrednosc co do czesci - zero konfliktow ma byc. Dużo wydajności w grach daje ten SB Live względem AudioMaxa z Abita?

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam spory dylemat czy bra Abita An8 Ultra za 445zł czy dołożyc 30zł do MSI K8N SLI Platinum...;/  Co byście wzięli?

Najważniejsze dla mnie jest dobre OC, pełna stabilnosc i niewybrednosc co do czesci - zero konfliktow ma byc. Dużo wydajności w grach daje ten SB Live względem AudioMaxa z Abita?

1675284[/snapback]

Trudno mi się wypowiadac - nie miałem tego abita ;)

No ale Creative SoundBlaster Live 24-bit 7.1 + FireWire IEEE-1394 to dla mnie duży plus - i to darmo bo w płycie :D .

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za abitem przemawia pasywne chłodzenie chipsetu...OC tam widziałem htt około 380....nie wiem sam już ;] sli to dla mnie żaden plus bo mam radzia

1675397[/snapback]

Ale na przykład tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=151049&st=99 można przeczytać, że w prównaniu z np. DFI w Abicie 1T jest do 250. Wątek o MSI ma 20 stron, o Abicie 5, taki problem je przeczytać? Jedynie wątek o DFI jest do przesady nadmuchany.

Wątpię żeby ktoś przetestował wszystkie płyty i miał o nich obiektywne zdanie. Raczej będzie to na zasadzie "każda pliszka swój ogonek chwali" dlatego piszę, żebyś poczytał i sam wyciągnął wnioski

 

EDIT

 

Moja opinia:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=151211&hl=

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152578&hl=

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten wątek o MSI czytałem i nie jest źle widzę, w abicie byłem na bierząco... dochodzi jeszcze najtańsze DFI za około 490zł...ehhh ciężki wybór no ;] DFI ma chbya najwięcje osób an forum ale są ponoc problemy z kompatybilnością....a MSI miałem już 4 płytki i z każdej byłem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sygnalizują diody na śledziu?

p.

1674576[/snapback]

hmm, nawet ich nie podlaczylem do kompa :(

wroce dzis do domu to poszukam wogole w pudelku czy dostalem takiego sledzia

 

AndyN komp juz dlugi czas byl kompletnie odlaczony od zasilania,

sproboje jeszcze dzis kilka razy zresetowac bios jak rowniez ten wariant z Insertem

 

chwilowo dzieki za pomoc, jak juz bede siedzial przy pacjencie to dam znac.

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nawet ich nie podlaczylem do kompa :(

wroce dzis do domu to poszukam wogole w pudelku czy dostalem takiego sledzia

 

AndyN komp juz dlugi czas byl kompletnie odlaczony od zasilania,

sproboje jeszcze dzis kilka razy zresetowac bios jak rowniez ten wariant z Insertem

 

chwilowo dzieki za pomoc, jak juz bede siedzial przy pacjencie to dam znac.

 

pozdrawiam

YacentY

1675903[/snapback]

Jeśli by ci się udało wejśc do biosu:

-zwróciłem uwagę,że masz ddr333 - sprawdź czy aby przypadkiem nie masz ich puszczonych na 200 i z jakimi timingami - może to by powód(może bios źle szczytuje w trybie Auto? ),może byś od kogoś inną pamiątke wsadził?

-oczywiście po odłanczaj wszystkie dyski i jak masz jakieś karty -też wyciągnij.

 

Hm,słyszałem coś o złej współpracy z starszymi kartami Vga na pci - ale nie jestem pewien w jakich okolicznościach :(.

p.

Edytowane przez mac11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

Czy dokładnie na ustawieniach, na których teraz nie chodzi, wcześniej chodził?

U mnie jest taki myk, może jednak spowodowane to być 4x512 (ta konfiguracja daje w kość kontrolerowi pamięci albo bios słabo dobiera te timingi), że po resecie biosa/ustawieniu takim, wiesza się na oknie biosa kontrolera sata gdy aktywowana jest opcja "Agressive timing" - mowa o BIOSie 5.06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

Czy dokładnie na ustawieniach,  na których teraz nie chodzi, wcześniej chodził?

U mnie jest taki myk, może jednak spowodowane to być 4x512 (ta konfiguracja daje w kość kontrolerowi pamięci albo bios słabo dobiera te timingi), że po resecie biosa/ustawieniu takim, wiesza się na oknie biosa kontrolera sata gdy aktywowana jest opcja "Agressive timing" - mowa o BIOSie 5.06

1676106[/snapback]

chodzil bez problemu

pojechalem do pracy i pewnego dnia brat mi zadzwonil ze komp padl,

przyjechalem zresetowalem bios switchem i tyle

na wiecej nie mialem czasu, teraz komp stoi od zeszlego piatku nie wpiety do pradu :)

agressive timings bylo wylaczone, bo wczesniej sie burzyl przy takich ustawieniach.

 

ten s3 virge juz dzialal w tym configu. moze w koncu uda mi sie na dniach kupic jakas grafe na pci-e i wtedy bym zerknal,

co do pamieci bedzie ciezko ale moge sprobowac pokombinowac

 

dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 strona topicu...

1674694[/snapback]

 

Jimmy spoko ale ja mam inny problem - sprobowalem z nadziejami ze u mnie zadziala i narazie odpukac jest ok :D Moj dzwiek sie przyciszal a jego stukal wiec inny problem ale chyba rozwiazanie to samo :lol: Viva posta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z użytkowników tej płyty miał problem z uruchomieniem cool&quiet ale kontrolowanego przez program rmclock ? Na poprzedniej płycie ASUS A8N SLI Delixe bez problemu działał mnożnik i odpowiednie napięcie, natomiast na MSI przy próbie uruchomienia zawiesza się komputer. W poradniku o AMD64 jest informacja że czasami przy zbyt małym napięciu procka wszystko może się wieszać, ale sprawdzałem już wszystkie napięcia do 1.4v i nadal się wiesza. Może ktoś wie co zrobić by zadziałało.

Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, wiec jest tak:

komp stal tydzien bez pradu, przyciskalem reset biosu kilkanascie razy, wlaczylem listwe, poprzyciskalem znow kilkanascie razy.

podpialem bracketa

odpalam kompa i niestety dalej to samo, a wisi w tym miejscu co pokazal AndyN

co teraz?

wywalic plyte na zlom czy jest jeszccze jakas nadzieja?

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

Ale to Tobie padł czy bratu? Może brat coś namieszał i boi się przyznać?

1677076[/snapback]

generalnie jest tak ze komp jest moj, ale stoi w domu ( w ktorym ja bywam od swieta - czytaj na weekend)

ja przy nim grzebie a rodzinka go uzywa

ot cala historia.

 

brat mowi ze dzialal komp wylaczyl go w nocy i nastepnego dnia po szkole juz nie wstal, od razu do mnie dzwonil wtedy ale to juz malo istotne bo to chyba nic nie wnosi do tematu

 

co ew robic? jutro pojde do kumpla spreparowac jakas dyskietke zeby ten bios sprobowac postawic

a jakby co to tylko zwrot do serwisu?

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...