Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już moją płytkę gł.

NEO-4 FI i jednak rzecz mnie niepokoi.

Napięcie jądra wacha się nieustannie w przedziale: 1.34V - 1.41V

Mam Athlona3000 na jądrze Venice

DH-E6

Cool n Quiet jeszcze nie włączałem nawet.

Zasilacz Chieftec GPS-350EB-101 A

Te wahania są normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Dzisiaj testowałem na ile możliwe jest podkręcanie magistrali procesora. Oto rezultat.

omfg, czy ja dobrze widze :blink: 562 mhz ? :huh: Jezeli tak to poklony trzeba bic dla tej mobo :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszło znacznie lepiej FSB 575mhz !!! Wszystko działa jak na razie stabilnie. :lol:

post-23554-1138981889_thumb.jpg

Na jakim to biosie?

 

Jaki był HT Frequency? 1,0? 1,5?

 

Możesz zrobić zrzuty z CPU-Z, ekran proca i realnych taktowań pamięci?

 

Hmm, na moim biosie max CPU FSB Frequency to 400MHz. Jak możliwe jest FSB rzędu 575?

 

Na screenie z 562 to w końcu jaki proc? 3000+ czy 3500+?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie was poradzić. Jakie chłodzenie zamiast tego standardowego jakie mam na chipsecie chodzi mi oto co kazdemu zeby chłodzilo i bylo cicho bo ten który mam wyje masakrycznie.

Jak widac na fotkach mam strasznie mało miejsca i nie zabradzo wiem co mozna było by tam wsadzic.

post-104200-1139053080_thumb.jpg post-104200-1139053372_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na chipsecie jest wogóle czujnik? Bo coś mi się nie kojarzy :-P. Jak dotykam palcem to jest lekko ciepły, tyle że wieje na niego jeszcze Fan Pro TC.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na chipsecie jest wogóle czujnik? Bo coś mi się nie kojarzy :-P. Jak dotykam palcem to jest lekko ciepły, tyle że wieje na niego jeszcze Fan Pro TC.

Ej no jest tak mysle :unsure: everescie pokazuje tem proca i płyty no to gdzie jest czujnik plyty chyba kolo chipsetu a moze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura chipsetu to nie temperatura mobo... jak nie miałem nawiewu np. to jak dotknąłem Zalmanka to parzył, a temp. płyty pokazywało raptem 40*C, więc źle myślisz ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1 i masz cichutko w budzie? Bo fajnie to wyglada ale co to dokładnie jest... :blink:

To jest dokładnie to http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=322

Na 5V jest cichy.

 

@Raptor czym mierzyłeś temp :?:

btw. z którego roku jest twój SX :?: bo b. mi sie podobają te furki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Myślę że mam kolejne info nadające się do FAQ-u tej płyty (K8N Neo4 Platinum - nie wiem jak z innymi):

Upgrade biosu: jeżeli po wgraniu biosu ( u mnie za pierwszym razem z poziomu windowsa - nie mam fdd) komp wam się nie włącza a po podpięciu fdd i przygotowaniu awaryjnego flashowania też nic to powypinajcie wszystko z kompa (a szczególnie dodatkowe kotrolery - u mnie scsi), wyłączcie zasilacz z sieci (może być guzikiem na zasilaczu) i reset cmosa, power up, jak nic to powtórzyć - wypiąć zasilanie, clear cmosa, powerup ... u mnie za 4 razem płyta wstała ... odpalenie z dyskietki i wgranie biosu na nowo (ze switchami do bootblocka i kasowaniem dmi i cmos'a) i wszystko działa ...

mam nadzieje że to zaoszczędzi komuś czasu ... tip na przyszłość: przed wgrywaniem biosu przywrócić default i używać dosowego wgrywania (może być z płytki) ...

 

pozdrawiam

Edytowane przez orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to albo masz huragan w obudowie , albo "elitarna" wersje NF4 :wink:

 

U mnie powyzej HTT260 zalman bez nawiewu jest tak nagrzany , ze paluchy bola od samego dotykania :lol:

 

Byc moze , komp @ 300 bylby stabilny na pasywce , ale wole nie ryzykowac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...