Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

i poszlo... ustalilem co bylo przyczyna tego ze mi komputer nie wstawal po podkrecaniu mocniejszym. mobo ustawialo abyt agresywne timingi dla ramu. sprawdzilem wszystkie timingi w trybie automatycznym i poustawialem potem recznie, teraz juz wszystko gra. cpu 9x300 1,57V (niestety napiecie jest strasznie niestabilne i skacze od 1,48 do 1,59) HTT x2,5 / pamieci na dzielniku 133, niestety nie mam dzielnika w BIOSie 150 wiec musialem zmienic na taki w windowsie w A64 Tweakerze. musze poczytac jak to z tymi BIOSami jest i wgrac jakis inny. ew. sprobuje dac duze napiecie na ramki i zobacze czy na 166 pojda. tylko ze one juz teraz i tak sa gorace :/ odezwe sie jeszcze

Edytowane przez paprotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie: www.msi-forum.de są modyfikowane biosy z dodatkowymi dzielnikami. Polecam

no kurczaki, a nie mogli pisac po ENG ;] nic ale to nic nie czaje niemieckiego, niestety. poszukam czegos u nas na forum, ew. jesli juz ktos cos ma pewnego, bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do najnowszego modowane biosu przez Murdoka do Neo4 FI: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=24337

 

Ciekaw jestem czy takze bedziesz mial ten sam problem z wejsciem do biosu co ja....

Jako że moja MSI jest w serwisie i nie wiem jak się to skończy zaczynam zastanawiać się czy nie kupić tej FI.

 

Jaki ona ma vcore i vmem? Jak wyglądają jej możliwości OC? O co chodzi z tym biosem?

 

I czy raid z K8N Sli Platinum ruszy na tej FI? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem BIOSa przez windowsa. restart i... wylaczyl sie monitor... Clear CMOSu, dalej to samo. jeszcze jeden Clear CMOSu, ufff podniosl sie. po kilku dobrych sekundach dopiero zaczal sie POSTowac. do BIOSu wejsc nie moglem. wszedlem do windowsa i malo co dziala. ale jakos klawiatura dalem rade przywrocic kopie oficjalnego BIOSu. takze z modowanego nici... podejzewam ze to przez to ze mam rev.3.0

 

jeszcze sie spytam o jedno, wam tez tak temperaturki skacza? bo strasznie mi sie zmieniaja... chyba cos te diody sa nie bardzo bo kiepsko mierza... w idle mam ~30 a po 5 sec w stresie 40 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN-> v core ustawialne jest max na 1.45 + procenty. Od +3.3% do +16.6% bodajze. Zaraz sprawdze jeszcze.

v mem max 2.85

Z tego co wiem to FI zastapilo Platinum.

 

Co do Raida to nie wiem....

 

Paprotek-> tez miales po poscie migajacy kursor?

Nie kumam tego problemu z tym biosem...

Co do temp. W SpeedFanie 4.29 mam dwa czujniki...jeden opisany przez program jako "core" i drugi od gory jako CPU.

W tej chwili CPU pokazuje 31, a core 39. nVidia monitor z pakietu nTune takze pokazuje 31 stopni jako temp CPU.

Po 1 minucie w sp04 Speedfan pokazuje odpowiednio 35 i 48.

Przy czym odczyt wskazan "core" skacze o 2-3 stopnie, raz w gore, raz w dol.

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ochote na zabawe z tymi biosami to tutaj tez jest kilka.

Autor serwisu pisze, ze sa tutaj takze biosy Murdoka sciagniete z tego niemieckiego forum: http://www.lejabeach.com/MSIK8N/k8nneo4ultra/k8nneo4.html

sprawdzilem wlasnie 2 najnowsze BIOSy z tej strony: 71251D0.RH i 7125RH1D.1D0 . w obu przypadkach to samo, do BIOSu nie da sie wejsc i ogolnie problemy z ladowaniem systemu itp... jeszcze raz napisze to co u gory, mysle ze to kwestia nowej rewizji plyty rev.3.0 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja...udalo mi sie wgrac bios z Platinum w wersji 3.0 i wszystko dziala. Nie krecilem na nim jeszcze-> LINK

 

Natomiast okazalo sie, ze taki sam bios (ver 5.3)jaki jest w Neo4 FI pracuje takze w Neo4 F....

 

AndyN-> nasze plyty maja oznaczenie: 7125 (jesli o to chodzilo...)

 

Podzrawiam

 

Added

Paprotek jest szansa! :) Na tym niemieckim forum znalazlem zmodyfikowane biosy do 7125 rev 3.0

Tutaj masz LINK do wersji 7.1 (Platinum)

A tutaj LINK do wersji 5.2 (F/FI)

Do wersji 5.3 LINK

Nie testowalem ich bo wlasnie na nie wpadlem, a zaraz musze wyjechac na weekend...Z tego co tam pisza maja dodane dzielniki na ram (150, 180 itp), vcpre na +20% Jesli bedziesz mial chec to pobaw sie i zdaj relacje :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok. pobawie sie dzis i napisze z jakim skutkiem :) tylko ze narazie to ta moja 2 lepsza polowa mnie ciagnie na 'sobotni szal zakupow'... bronie sie i bronie, ale i tak pewnie przegram ta walke ;> male sprawozdanko po poludniu.

 

EDIT:

 

moja dziewczyna zrozumiala ze wgranie nowego BIOSu jest bardzo wazne ;> wiec zakupy pozniej :P

 

wgralem od razu wersje 5,3 od Murdoka i poszlo. dziala jak nalezy. troche bledow kosmetycznych jest w BIOSie ale dziala. dzielniki 150 i 183 sa :) chociaz 150 pokazywany jest jako puste pole, ale dziala. jest zle przeliczanie czestotliwosci pamieci ram dla dzielnika 183 i 150 w zakladce do o/c. jest troche nowych opcji, jeszcze nie wiem do czego, ale sie dowiem. wydaje mi sie ze napiecie na CPU jakos tak nie skacze. w tej chwili lece 300x9 na 1,45V + 9,9% (1,69V max) Extra i pamieci na dzielniku 150, 225MHz 2,75V i NB 1,55V ale cos SPi mi nie chce przejsc, a wczesniej po przestawieniu w Windowsie w A64 Tweakerze poszlo. pobawie sie jeszcze i zobacze, ogolnie BIOS super, mozecie wgrywac

 

EDIT2:

 

no i nie bardzo mi wyszlo. cos mi na tym BIOSie nie chce dzialac to tak jak powinno. ustawilem CPU 9x300 napiecie okolo 1,6V a on nie przechodzi testow;/ SPi wogole wysiada... na 267x9 idzie na default 1,4V a na 300x9 na 1,6 dalej bledy w SPi. juz nawet myslalem ze to mostek wysiada i dalem mu 1,6V ale dalej lipa. pamieci pusilem na dzielniku juz nawe 133 i tez bledy. potem wymyslilem ze sprawdze czy to plyta nie chce tych 300MHz czy prockowi za duzo juz jest te 2700... i okazuje sie ze cos na tym BIOSie dzielnik nie chce zejsc do 8x . niby w BIOSie od razu sie przestawia. w systemie we wlasciowosciach systemu pokazuje 2400MHz ale w CPU-z 2700, w sandrze testy tez wychodza jak w 2700. lol jakis. musze wgrac jeszcze raz orginalny BIOS i zobacze ile mi szyna pojdzie i procek na orginalnym BIOSie, potem bede kombinowal najwyzej jeszcze na modowanym BIOSie cos... pozdrawiam

 

EDIT3 kolejny:

 

oj cos nie bardzo ten BIOS jest stabilny. co jakis czas ma zwyczaj zawiesic komputer ;/ zupelnie nie wiem czemu.

Edytowane przez paprotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko mam plyte MSI k8n neo4 FI v.3, mam pytanie jaki jest najlepszy bios do tej plyty??, ostatnio wgralem bios 1.d, i powiem ze wyglada iz nie jest on kompatybilny z ta plyta, niechce ani wejsc do biosu, komp sie spowolnil strasznie, wogule do niczego sie stal i niechce zmienic biosa na inna wersje. Wiec mam pytanie jaki bios pasuje do tej plyty bo juz sie pogubilem na stronce msi. Dzieki z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bios a mam pytanko bo mam problem z tym biosem 1.d, niechce na nim sie zabootowac z dyskietki startowej, wykrywa tylko bootujacy cd i mam problem jak wgrac nowy bios, nie moge przez strone live update, no i ciezko tak na samej klawiaturce dzialac bez myszki bo zgubil sterowniki, wiec jak by ktos mial jakis pomysl to bylbym wdzieczny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problema!!

 

Wczoraj miałem cały dzień wlonczony komp i było spoko ale dziś prubuje odpalić i zaraz po wciśnięciu power słysze jeden dzwięk głośnika a wszystko pozostałe idzie wiatraki ok. Dzwięk sie powtarza w odstępach 3 sekundy cały czas i nie może przejść biosu!! :mur:

 

na ekranie nic nie widać

Co to może być ??

napięcie jakieś czy jakieś lewe napięcie czy co??

ostatnio zmieniłem wiatrak na systemie na wielki radiator!! ale nie wiem czy to to bo szło ok!!

 

proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dami

 

Masz podłączony śledź z tymi czterema diodami? Co one pokazują? Zajrzyj do manuala -> opis co która kombinacja diod pokazuje

 

Znaczy zdejmowany wiatrak z chipsetu i założony radiator? Nie ukruszyłeś przy tym chipsetu? Komp był kręcony? Nawiew na chipset? Nawiew w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dami

 

Masz podłączony śledź z tymi czterema diodami? Co one pokazują? Zajrzyj do manuala -> opis co która kombinacja diod pokazuje

 

Znaczy zdejmowany wiatrak z chipsetu i założony radiator? Nie ukruszyłeś przy tym chipsetu? Komp był kręcony? Nawiew na chipset? Nawiew w budzie?

niestety ta opcjia nie ma tego śledzia!!

 

założyłem na system zamiast wiatraka radiator!! raczej nie ukruszylem bo chodziło jakiś czas ok !! ale sprawdze

wentylowana ok obudowa!! temperatury spoko nawet przy stersie na chipsecie z tym radiatorem!! 36 stopni

 

nie wiem co to może być a nei mam pojecia co oznacza ten sygnal!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic nie pomoglo !! :cry:

 

A moze mi ktos przyśle ten śledz to bym chociaz wiedzial w czy rzecz!!

Oczywiście stosownie sie dogadam za tą uslugę!!

 

No chyba że ktoś mial podobne obiawy??

Za pomoc bardzo dziękuje

 

niestety nic nie pomoglo !! :cry:

 

A może mi ktos przyśle ten śledz to bym chociaż wiedzial w czym rzecz!!

Oczywiście stosownie się dogadam za tą uslugę!!

 

No chyba że ktoś mial podobne obiawy??

Za pomoc bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja troche z innej beczki :)

 

więc tak: miałem asusa auv deluxe wi-fi ale niestety pewnego razu sie nie wlaczyl. czekalem 3 tygodnie i jeszcze nie wrocil z serwisu wiec wzialem inna plyte w zamian.

miala byc to neo4-fi.

 

i mi cos tutaj nie pasuje.

-moja plytka jest na czerwonym laminacie.

-pisze na niej neo4H (to nie jest moja fotka ale wszystko jest identyczne) http://img175.imageshack.us/my.php?image=hpim2512ev3.jpg

 

co mnie zastanawia... na japońskiej (tylko na japońskiej!!) stronie MSI jest wzmianka o płycie neo4H-FI http://www.msi-computer.co.jp/product/mb/K8NNeo4H-FI.html

 

moja plyta ma fioletowe złącza SATA (czyli sata2 mam nadzieje) i fireWire...

 

wverest podaje mi takie informacje:

 

ID płyty głównej 07/21/2006-MS-7125-6A61FM49C-00

Nazwa płyty głównej MSI K8N Neo4 Platinum v3.0 ROHS (MS-7125)

 

nie jest to Platinum (PCB 1.0) ponieważ nie mam dodatkowych złączy SATA

nie jest to Neo4-F (PCB 1.0) bo ja mam fioletowe SATA2 i fireWire...

nie jest to Neo4-FI (PCB 1.0) ponieważ ja nie mam tego pierwszego PCI (x4 chyba)

 

może mi ktoś powiedzieć co to za płyta i czemu jest taka dziwna? będe bardzo wdzięczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ma inny kolor laminatu? Jaką wersję chipsetu ma Twoja płyta? Ultra? Zwykły?

chyba to samo tylko ze ja mam czerwoną :)

podobno ultra. everst podaje ultra, sandra tez. a w CPU-Z pisze ze nForce4.....

wczoraj na próbe zainstalowałem nVidia firewall (active armor) i działało:) (a działa podobno tylko na ultra i sli)

 

a jeśli to jest rzeczywiscie platinium v.3.0 ROHS to dobrze czy źle? co sądzisz o tej płycie? od których modeli jest lepsza a od których gorsza? (chodzi mi tu o neo4 platinum v1.0, neo4 sli platinum, neo4-F, neo4-FI, Diamond...)

 

jaki BIOS do niej wgrać?

 

wiem że w FAQ'u te płyty są opisane ale ta wersja akurat nie jest opisana....

 

z góry dziękuje za odpowiedź...

Edytowane przez zakapiur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...