Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgłaszam się na to forum, ponieważ sądzę, że jest to najbardziej profesjonalne forum. Mam taki problem. Procesor AMD Athlon 64 3000+ s939 Venice wymieniłem na AMD Athlon 64 X2 4200+ s939 TOLEDO i mam problem. Po pierwsze, pamięci Geil'a 2x512 DDR 400Mhz nie chcą mi działać w DUAL'u na płycie głównej MSI K8N Neo4-F(bios 5.3), a są do tego przeznaczone - pod AMD 64 nie było takich problemów. Po drugie, podczas gry np. w Pro Evolution Soccer 2008 na detalach HIGH, po dłuższym graniu, dźwięk tak jakby skwierczy(cały czas ta sama kwestia) i nie da się tej gry wyłączyć. Czasem udaje się mi wyjście poprzez ALT+ESC lub ALT+F4, ale procesor wtedy ledwo zipie - na kompie wtedy każda operacja JEST MOCNO OPOZNIONA, a po wyjściu z PES'a nie ma ikon na długi czas. Możliwe, że mi się przegrzewa, ale co najśmieszniejsze( i denerwujące), to na każdym rdzeniu mam INNA TEMPERATORE!! Na pierwszym rdzeniu mam po PES'ie 56 stopni, zaś na drugim zaledwie max 40 stopni. Wentylator kupiłem na allegro razem z prockem - Arctic Cooling - Alpine 64. Niby pasuje, ale aby temp. różnych rdzeni była różna? Proszę więc Was o szybką pomoc - skontaktowalem się już z firma AMD, ale im to troche zajmie odpowiedzenie na mojego mail'a. Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam... :damage_wall:

 

Daję tutaj linka, który obrazuje pracę mojego AMD64 X2 po PES 2008 - bezporenio po wyjściu:

 

Link obrazujący pracę procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co do temperatur rdzeni - mogą być różne z 3 przyczyn.

 

a) czujniki- jak wiadomo nie są zbyt często dokładne

b) źle nałożona czapa na procesor - część odprowadza ciepło a część nie (ale w to wątpię)

c) gry jeszcze nie są w stanie wykorzystać całkowicie obu rdzeni więc nie ma się co dziwić że jeden nagrzewa się bardziej niż drugi.

 

 

Dźwięk, radziłbym sprawdzić jakie masz sterowniki albo czy problem pojawia się w jakichś innych grach/aplikacjach - jeżeli tak to warto ściągnąć najnowsze drivery jeżeli nie to chyba wina PESa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe. Postawiles na nowo system po zmianie proca? Sprawa druga to pamieci Geila, ktore sa bardzo wybredne. Albo nie chca wspolpracowac z plyta glowna albo z kontrolerem pamieci w procku. Pokombinuj z instalacja dual core optimizera, latki od microsoftu albo obu naraz. Po szczegoly zapraszam na forum o AMD X2. Od siebie dodam, ze u mnie najlepiej system dziala tylko z dual core optimizerem i tak tez dzialam od ponad roku. Ostatnio postanowilem doinstalowac latke od microsoftu. Niby roznicy w zadna strone nie zauwazam choc od kilku dni jakby mi sie nieco system przymulil. Musisz sam poprobowac, u roznych uzytkownikow sa rozne efekty. Koniecznie postaw system od nowa, wprawdzie wymieniles "tylko" procesor ale jest to zupelnie inna konstrukcja a windows ma kilkanascie wersji kernela, ktore instaluje w zaleznosci od wykrytego sprzetu. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe. Postawiles na nowo system po zmianie proca? Sprawa druga to pamieci Geila, ktore sa bardzo wybredne. Albo nie chca wspolpracowac z plyta glowna albo z kontrolerem pamieci w procku. Pokombinuj z instalacja dual core optimizera, latki od microsoftu albo obu naraz. Po szczegoly zapraszam na forum o AMD X2. Od siebie dodam, ze u mnie najlepiej system dziala tylko z dual core optimizerem i tak tez dzialam od ponad roku. Ostatnio postanowilem doinstalowac latke od microsoftu. Niby roznicy w zadna strone nie zauwazam choc od kilku dni jakby mi sie nieco system przymulil. Musisz sam poprobowac, u roznych uzytkownikow sa rozne efekty. Koniecznie postaw system od nowa, wprawdzie wymieniles "tylko" procesor ale jest to zupelnie inna konstrukcja a windows ma kilkanascie wersji kernela, ktore instaluje w zaleznosci od wykrytego sprzetu. Pozdr.

Ej możesz mi wrzucić na www.rapidshare.com lub www.speedyshare.com te łatki co trzeba i optimizera?? A co do optimizera, to trzeba cos w nim ustawiać, bo u mnie nie chce się właczyć jak klikam dwa razy na niego ? Z góry dzięki za zrobienie takiego wrzutu - czekam na linka, a system postawię jutro :) więc jakbyś mógl dzisiaj mi to wrzucić - wielkie dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla Misiekskrzypek - spoczko kontakt na GG - dam znać we wtorek jak coś pomogło... pozdro...

OK. Podkręciłem mojego procka AMD X2 4200+ s939 Toledo do 2.8Ghz i niby jest stabilny. Ale nie wiem, czy bardzo dobrze stabilny :-P Mnożnika (czyli x11) nie ruszałem, pamięci DDR 400Mhz zmniejszyłem do 166, a HTT zmniejszyłem do x4. Czy dobrze zrobiłem - proszę o odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilność możesz sprawdzić programem Orthos. Puszczasz go na jakieś 3 godzinki. Sprawdzi od razu stabilność obu rdzeni. Najlepiej chyba wybrać test Blend, ale pewien nie jestem - nie jestem w tym specem...

 

Myślę że powinno być wszystko OK. Mnożnik HT zmniejszyłeś a wielu o tym zapomina...

Zyczę powodzenia w OCowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

 

Widze, ze masz takie same special opsy jak ja:) jesli moge cos zasugerowac, jak przestawisz CL na 3 to spokojnie przekroczysz bariere 480MHz, u mnie max to 520MHz, moze jakbym z tajmingami pokombinowal to 530MHz byloby do zrobienia ale zupelnie tego nie potrzebuje, kompa podkrecam tylko jak mam jakies powazniejsze rzeczy do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiekskrzypek

 

Dzięki za rady :)

W sumie w sygnaturce miałem błąd... Teraz mam te pamiątki puszczone na 460 MHz a nie na 480...

480 miałem pod Venicem 1:1 z procem. Po zmianie na Toledo RAMki trochę gorzej się kręcą... próbowałem je puścić na 500 MHz i nawet przy timingach 3-4-4-8 2T komp nie wstawał...

Ktoś gdzieś pisał że Toledo ma słabszy kontroler pamięci niż Venic - widać jest to prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z pci-express.Polega na tym ze wykrywa mi tylko x4 zamiast x16. W cpu-z jest napisane Link Width x4, a max supported x16. Co jest grane? . Płyta K8N Neo4 Platinum (PCB 3.0) z najnowszym biosem W7125NMS V5.3 a karta graficzna to Palit 8600 GT sonic + .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest. Jak zmieniłem mnożnik HT na x5 , nadal w cpu-z pokazuje mi LINK WIDTH x4 :-(. EVEREST tez mi pokazuje że w użyciu jest tylko x4 . A wiec dalej nie wiem co zrobić?

Edytowane przez MIKEY24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sprawdziłem u siebie i ja mam tak:

 

Dołączona grafika

 

Teraz zobaczyłem także że to zakładka graphics więc z deczka dziwnie to wygląda u ciebie... Czy karta działa zbyt wolno w stosunku do możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos moze hyperx na tej mobo, a dokladnie KHX3200AK2/2G. Bo oja parka sie gryzie z tym mobo, w ogle jak sa 4 DS to mobo przestawia ramki na 333mhz - porazka

http://www.valueram.com/datasheets/KHX3200AK2_2G.pdf

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobnie nie pojda z innymi pamiatkami - zwlaszcza jak bedzie auto, bo moze sie zdarzyc ze mobo ustawi je na cl2 i 400mhz. Jak sa 4 pamieci - 2xhyperx i 2xnoname, to juz zupelnie porazka, nawet na 333 sie komp sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś zagląda jeszcze do tego tematu, ale jeżeli tak, to miałbym wielką prośbę do osób, które korzystają lub korzystały z płyty K8N Neo4 Platinum PCB1.0. Mam mianowicie problem, który polega na tym, że w biosie w zakładce DRAM Configuration, nie ma opcji 1T/2T Memory Timing. W związku z czym cały czas płyta ustawia ten parametr na 2T. Kombinowałem z różnymi biosami i cały czas brak tej opcji. Na zdjęciu załączonym do tego posta zaznaczyłem czerwoną obwódką fragment, którego nie ma w moim biosie. Może ktoś spotkał się już z tym problemem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

post-122706-1207081942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś zagląda jeszcze do tego tematu, ale jeżeli tak, to miałbym wielką prośbę do osób, które korzystają lub korzystały z płyty K8N Neo4 Platinum PCB1.0. Mam mianowicie problem, który polega na tym, że w biosie w zakładce DRAM Configuration, nie ma opcji 1T/2T Memory Timing. W związku z czym cały czas płyta ustawia ten parametr na 2T. Kombinowałem z różnymi biosami i cały czas brak tej opcji. Na zdjęciu załączonym do tego posta zaznaczyłem czerwoną obwódką fragment, którego nie ma w moim biosie. Może ktoś spotkał się już z tym problemem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

post-122706-1207081942_thumb.jpg

 

zarzyj tutaj:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=214920

 

dzięki umieszczonym tam poradom sam sobie jakiś czas temu (kiedy miałem mobo od MSI) zmodowałem bios tak, że pojawiła się ww opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzyj tutaj:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=214920

 

dzięki umieszczonym tam poradom sam sobie jakiś czas temu (kiedy miałem mobo od MSI) zmodowałem bios tak, że pojawiła się ww opcja.

Dzięki. Co prawda opcji 1T/2T w biosie dalej nie widać, ale udało mi się ją uaktywnić, dzięki modyfikacji biosu przeprowadzonej przy pomocy programów, które znalazłem na stronie podanej przez Ciebie. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawcie user config mode z auto na manual i bedziecie mgli ustawiac pamiatki na 1T.

Niestety, w biosie mojej płyty nie ma w ogóle opcji 1T/2T Memory Timing. Przestawienie na "Manual" też nic nie daje. Wiem, że to dziwne ale po prostu jej tam nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukuję płyty jak moja czyli msi k8n neo4-f. Może komuś zalega taka płytka gdzieś na półce i przy okazji, że znalazł się zainteresowany zechce się jej pozbyć.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odswiezyc temat. Czy jest jakies aktywne chlodzenie na nb, aby zastapic standardowe (ktore zaczelo wyc). Wiem ze wchodzi niebieski zalman, ale bedzie trzeba obciac zeberka, a cos innego (niestety czesc linkow, fotek z tego tematu juz nei chodzi:() i przy okazji niedrogiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odswiezyc temat. Czy jest jakies aktywne chlodzenie na nb, aby zastapic standardowe (ktore zaczelo wyc). Wiem ze wchodzi niebieski zalman, ale bedzie trzeba obciac zeberka, a cos innego (niestety czesc linkow, fotek z tego tematu juz nei chodzi:() i przy okazji niedrogiego:)

Możesz dać przejściówkę ograniczającą zasilanie dla wiatraczka  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...