Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bez podnoszenia napięcia mogę ustawić 250 w biosie ,ale komp raz się uruchomi a raz nie  mimo,że wszystkie testy przechodzi.Pomaga ustawienie htt x 1 ale niewiele.Dlaczego?

1515193[/snapback]

:) to znaczy ze syndrom 219 MHz nie dotyczy plyty K8n neo4-f ??

 

Jaki mnoznik dla szyny HT masz ustawiony ?

Edytowane przez LuSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik ht x1 zresztą napisałem.Na innych nie próbowałem bo różnica pomiędzy 1 a 5 to zaledwie niecałe 100 marków (2001) w skali 14000 tysięcy na niepodkręconym kompie.Później sprawdzę to napiszę czy płyta po podkręceniu wstaje na innych ,ale z tego co pamiętam były problemy.Dziwi mnie fakt,że na fsb 250 raz wstaje a raz nie.Nieraz pomaga reset,a nieraz poprostu odcięcie zasilania.To napewno nie pamięci i nie zasilacz.Z htt to jest jeszze inna dziwna sprawa.Mam własne c&q (rightmark 1.6) i jeśli nawet komp jest niepodkręcony a httx5 to zwis zaraz po uruchomieniu windy i right marka.httx1 i wszystko gra :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos czuje, ze w przyszlym tygodniu stane sie szczesliwym posiadaczem tej plyty (no moze ABIT AN8 / AN8 ULTRA) Martwi mnie natomiast mnoznik ht. Przez szyne HyperTransport porcesor komunikuje sie z reszta swiata (nie liczac DDR'ow) czy zeczywiscie jest tak niewielka roznica ? Dr.Cox Czy mozesz ustawic mnoz HT na 3x i sprawdzic dzialanie plyty. Chyba powinna dzialac z HT taktowanym ponizej 1000Mhz. Z gory dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda troszkę inaczej niż podałem wtedy,ale wiele się nie różni,wcześniej część podzespołów kompa była inna stąd być może inne wyniki:

ustawienia default czyli winchester na fsb 200 i ht x 5

3dmark2001 - 14940

super pi 2M - 1:44

fsb 200 i ht x 1

3dmark2001 - 14700

super pi 2M - 1:49

 

Zrobiłem jeszcze jedną rzecz ustawiłem fsb na 218 i htt x 5 ,pamięci synchro .Komp startuje normalnie i przeszedł super pi 2M wynik 1:41.Myślę,że nie byłoby problemów ze stabilnością na tych ustawieniach.Na fsb 230 udało mi się ustawić htt x 2 ,ale są już problemy z restartem kompa.Co dziwne zazwyczaj te problemy pojawiają się po "uruchom ponownie" z windy.Kiedy włączę kompa startuje zazwyczaj normalnie.Jeśli ustawię fsb na 250 i uda mi się uruchomić sprzęt ,wszystko działa jak należy przechodzi wszystkie super pi,3dmarki ,prime.Czyli to nie wina proca,a raczej płyty,albo biosu.A i możecie powiedzieć do czego służy opcja w biosie HT Width?Może tu tkwi problem?

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....A i możecie powiedzieć do czego służy opcja w biosie HT Width?Może tu tkwi problem?

1516635[/snapback]

Jest to chyba serokosc szyny HT w bitach. Zmieniajac ja rowniez manipulujemy predkoscia przesylu. Ale to sa tylko moje teoretyczne informacje

 

Dziwi mnie ze plyta nie przechodzi przy FSB 230 i HT 2x. To daje taktowanie HT jedynie 460Mhz ...w porownaniu ze standardowym 1000Mhz to jest malo.

 

Czy spradzales wyniki w innych testach bardziej uzaleznionych od przesylu z np HDD. Moga byc one bardziej uzaleznione od szyny HT bo proc z reszta swiata( nie liczac RAM'u) jest polaczony za jej pomoca....

 

Jeszcze raz dzieki za testy :)

 

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy K8N NEO4 PLATINUM:

Czy bag 219 Mhz dotyczy tylko procesorow na rdzeniu Winchester ? Jak sprawa wygloda z E3 Venice

Edytowane przez LuSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poźniej sprawdzę jak sięma sprawa z hdd.A z htt to rzeczywiście dziwna sprawa fsb na 218 i htt x 5 .230 i htx2 są prpblemy.Może nowy bios rozwiąze sprawę jest już1.6 beta.Ale jak widać nie ma czym za bardzo się podniecac,aby ht było na 1000.Nir to jest najważniejsze.Ważniejsze aby udało sięuzyskać wysokie fsb na procu .

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z G70 i MSI K8N SLI

Płyta główna MSI K8N SLI, bazująca na chipsecie nForce 4 SLI, nie pozwala na instalację dwóch kart GeForce 7800 GTX. Problem stanowi kondensator, umieszczony przy drugim slocie PCI-Express, który koliduje z wtyczką wentylatora. Kilku użytkowników zgłosiło już ten problem - potwierdza go również zamieszczone zdjęcie. Kartę można umieścić w slocie ale nie da się jej docisnąć - nie ma natomiast problemu z użyciem pojedynczej karty w pierwszym slocie PCI-Express. Jak na razie nie ma prostego rozwiązania problemu - MSI prawdopodobnie będzie zmuszone wprowadzić poprawioną wersję płyty.

1518781[/snapback]

http://twojepc.pl/news10203.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ....

 

sam sobie odpowiem ... można by dodać do faq, może komuś się przyda kiedyś ...

mam problem ... po włączeniu zasilania komp nie reaguje 15-25 sekund ... nic nie sie pojawia na ekranie a d-ledy  przeskakują z pozycji early chipset init.... na memory selft testing

1411898[/snapback]

przyczyna: karta na pci (bardzo słaba - s3 virge 4 mb), pewnie płyta nie mogła uwierzyć że ktoś jest na tyle tępy żeby wsadzać tam taką słabą kartę :) ... no cóż ... jak miałem płytę to karta jeszcze do mnie nie dojechała ...

rozwiązanie: karta na pci-e

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z G70 i MSI K8N SLI

1519397[/snapback]

 

Dla mnie nie ma problemu... Zawsze mozna podkrzywic piny z karty i podpiać wentyl na tzw. pająka... a najlepeij zalozyc pasywne chlodzenie lub blok wodny.Zresztą inni producenci kart grafiki moze umieszcza zasilanie w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina producenta karty a nie plyty skoro nie przetestował jej na wszystkich mobo?Mobo było pierwsze.

1520934[/snapback]

eeeeno przeciesz nikt nie bedzie testowal kazdej czesci na wszyskich konfiguracjach, przeciesz to jest niewykonalne, od tego sa standardy projektowania zeby ich sie trzymac i ktos tutaj sie ich nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeno przeciesz nikt nie bedzie testowal kazdej czesci na wszyskich konfiguracjach, przeciesz to jest niewykonalne, od tego sa standardy projektowania zeby ich sie trzymac i ktos tutaj sie ich nie trzyma.

1520953[/snapback]

Samo MSI się nie trzyma ... :D http://www.msi.com.tw/program/products/vga...ail.php?UID=685

 

Pewnie zrobili na referencyjnym PCB .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli np kupil bym taki prosty kontroler obrotow do wentylatorow z allegro za 9zl to moge potem np po podpieciu pod NB zmniejszac obroty programowo np ze speed fana albo core center ?? bo najwiecej halasu na neo4 platinum robi wiatrak na NB ktory sie kreci 7500 obrotow :/ wogole ma go ktos ustawionego na 5V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką przejściówkę z 12V na 5,5V i chodzi elegancko.Co prawda speedfan pokazuje teraz obroty rzędu 5700 na minutę ,ale jest DUŻO ciszej.Regulacja niestety nadal nie działa,zarówno w fansped jak i corecenter(a "szpecom" z benchmarka.pl działa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, uratowani!! ;)

 

MSI K8N SLI i G70: http://www.twojepc.pl/news10243.html

 

Nie jest tak źle .... ;) :D

 

------------------------

 

Dziwną akcję miałem w ten weekend. Coś jakby cold boot. Niezależnie czy komp był podkręcony czy ustawiony na default gdy działał było ok, gdy był restartowany też było ok. Ale gdy go wyłączyłem, nie chciał się włączyć. Diody na śledziu usb sygnalizowały, że zatrzymuje się na odczycie danych o procku. Dopiero kilkukrotne resetowanie biosu (5.06) pozwalało na uruchomienie kompa. Trzeba było zresetować, odczekać, znowu zresetować i za którymś razem w końcu raczył się włączyć. Ale nadal po wyłączeniu było to samo, nie chciał się włączyć, zamierał na tym samym etapie (parametry proca). Z poziomu dosa wgrałem 3.1 i jak na razie jest ok, uruchamia się za każdym razem.

 

Czy powodem takiego zachowania mogła być przerwa w dostawie prądu? Bo te dziwne jazdy miałem od czasu, gdy któregoś dnia kompa zostawiłem włączonego, po powrocie z pracy zastałem go wyłączonego, żona twierdziła, że przez jakiś czas nie było prądu i dlatego się wyłączył. Od tego czasu zaczął "kaprysić" Czy ten brak prądu mógł jakoś namieszać w biosie?

 

Lepszą listwę filtrującą kupić, czy jak? Bo ta listwa, obok fdd, to najstarszy element kompa pamiętający jeszcze at 486 dx4 100 ... ;)

 

EDIT: Jak się okazuje zmiana biosu niewiele dała. Z 3.1 takie sytuacje też się zdarzają. Żonie w ciągu dnia się uruchomił, mnie wieczorem nie chciał. Kilkukrotny reset biosu w końcu go obudził :? :blink: Płyta? Procek? Grrr, z AXP i A7N8X nie było takich problemów ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno składałem sprzęt i przez miesiąc byłem zmuszony jechać na 1x256 jednostronny twinmos(400mhz) i 1x 256 dwustronny elixir 266mhz.Pamięci były ustawione na 266 i wszystko było cacy.W tym miesiącu kupiłem 2x 512 noname 400mhz i chodzą dobrze w dualu nawet trochę się podkręcają :) Problem zaczął się kiedy chciałem aby wszystkie 4 razem zadziałały.Obojętnie jak nie obsadzę portów pamięci nie chcą chodzić.Nawet jeśli ustawię na 266mhz.Jeżeli w dwóch pierwszych jest po 512 a w tzrecim np twinmos to wykrywa tylko ponad 700mb.Jeżeli dodam do 4portu elixira to wykrywa tylko 1 gb a powinien 1,5.Dalczego?Kombinowałem w różnych konfiguracjach i nic.Czy zmuszony jestem porty 3 i 4 obsadzić takimi samymi kościami pamięci? :mur: tzn 4x 512?

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem wnerwiony tylko nie wiem czy na MSI czy na AMD - mam swoje SpeedPremium 1A4T i zrobiłem moda płyty - ale jest lipa czasami na 240 2-2-2-5 3.3V idą bez błedów a czasami ponad 230 już sypią błedami (jakby 3.3V w ogóle nie było). Dorwałem też Twinmosy 1A4T (zwykłe ale też na Bh5) i też zonk - 225 to max co wycisnąłem (2.9V) na 3.3V waliło błedami gorzej niż na 2.9V albo MSI albo procek daje u mnie ciała :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem wnerwiony tylko nie wiem czy na MSI czy na AMD - mam swoje SpeedPremium 1A4T i zrobiłem moda płyty - ale jest lipa czasami na 240 2-2-2-5 3.3V idą bez błedów a czasami ponad 230 już sypią błedami (jakby 3.3V w ogóle nie było). Dorwałem też Twinmosy 1A4T (zwykłe ale też na Bh5) i też zonk - 225 to max co wycisnąłem (2.9V) na 3.3V waliło błedami gorzej niż na 2.9V albo MSI albo procek daje u mnie ciała :|

1529804[/snapback]

A z którym BIOS-em masz napięcia 3,3V? :blink: Coś mnie omineło? Ja mam max 3,1V jak narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały modzik płyty ;) przy tym 3.1V i tak max jaki podaje płyta to 2.95V

 

dzisiaj powalczyłem troche ale mam już dość - chyba poczekam i zmienie mobo na DFI RDX200

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje no namy idą do 220 2-4-4-7 2T i na razie więcej nie sprawdzałem na napięciu (ustawione w biosie) 2,7V.Do ilu można zwiększyć bez obaw?W budzie wieje jeden wentyl 120mm.

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zamierzam kupić pamieci 2x512mb DDR500 Cl2,5-4-4-7 GEILa.

Do płyty MSI K8N SLI Platinum.

 

Obecnie mam 4x256MB DDR400 Cl2-2-2-5 HyperX ULL.

 

I mam taki dylemat. Wiem, ze w Biosie jest możliwość ustawienia pamieci na 250mhz (nie chce przetaktowywać procesora czyli zostanie magistrala 200mhz).

Czy komp przy takim ustawieniu uruchomi sie? Czy trzeba coś jeszcze pozmieniać?

 

Dodam, że jak ustawie pamieci (HYPERX) w Biosie na 216mhz (DDR433) a magistrala procesora zostaje na 200mhz komp sie nie uruchamia. (nawet jak HT zmienie na 2 lub 3).

 

Chociaż jak pamieci ustawie na 200mhz ale podniose magistrale procesora na 222mhz wtedy pamieci pracują jako (DDR444) i sie uruchamia. Przechodzi test PRIME95 i memtest86 (O co tu chodzi?) Nawet na HTx5

Moze to ktoś wyjaśnić.

I jeszcze jedno czy 2 pamieci 512MB beda pracowały poprawnie w 1T na 250MHZ(DDR500)?

 

Jesli taka zamiana nie ma sensu to jakie pamieci polecacie w miejsce geila 2x512MB? Dodam, że interesuje mnie wysoka przepustowość pamieci (bez krecenia procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...