Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :-)

Mam takie pytanie.Mam plyte MSI K8N Neo4-Fi czy podpasuje do niej bios z plyty MSI K8N Neo4 Platinium. Bo tak sie zastanawiam??W mojoej mobo Przy starcie jest logo PLATINUM. Pomozcie bo nie moge znalezc jakiegos MOD BIOSA z dzielnikami pamieci 150,144,.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum parę stron wcześniej jest link, nie mam go w ulubionych, a nie pamiętam ;-), dzielniki są dodatkowo 150 i 180. Myślę, że ten który ja mam podpasuje do Twojej płyty, wiem, że oficjalne na pewno chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z was kombinacje msi k8n neo4-fi, 7800gt + zalman vf700cu i probowal zmienic chlodzenie na chipsecie (u mnie dziala jak traktor na htt 240) ? grafika jest dluga i dodatkowo zalman uniemozliwiac zalozenie jakiegokolwiek coolera na chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długie przerwie :) ;

wymienili mi tą uszkodzoną (na której nie dało się wejśc do do oryginalnego biosu) płytę msi sli platinum (zjarało się 12v przy procku) ;

pobawiłem się i udało mi się osiągnąc 260mhz x10 mnożnik, ramy 1:1 2,5,4,3,6 :)

ale mam kilka pytań bo nigdzie nie moge znaleść wyczermujących odpowiedzi :) ;

1.w sli platnum dual chanel uzyskuje się prze instalecje pamięci jedna obok drugej w slotach? tzn pierwszy slot plus drugi? bo bios pokazuje dual chanel ale everest coś tam marudzi:/

2.mając dual chanel opcje 1t/2t memory timings można zmienić na 1t jesli pójdą - mam geile ultra 500? czy mają zostac na 2t i czy duzy spadem w wydajności bedzie (mimo dualn chanel to 2x dłuzsze cykle) mam 2t i z tego co pamiętam na tej starej płycie 1t nie wchodziło w grę ale nie było też dual ;

3.co daje zwiekszenie pci-e clock? szybsza wymiana chipset-karta czy stabilność? słyszałem że mozna zjarać kartę i ma to jakis wpływ na dyski twarde?

4.lepiej mieć 260x10 czy 325x8? mi wydaje się że 325 bo szybsza szyna jest (mnozniki reszty to kwestia ustawień:) ;

5.napięcie chipsetu (vdim nforce) ma duży wpływ na stabilność i jakie są bezpieczne maxymalne granice (1,75v?)?

5.jeśli mam fsb 260 pamięci ustawione na 200 to smigaja mi one jako 260 (520)? bios pokazuje przy poscie ddr400 dual ale wewnątrz biosu są 260! jesli zmiejsze fsb na 200 a memory dam na 250 to post wywala ddr500!

6.jaki bios obsługuje podkręcanie kart graficznych? mam bios modowany od syar2006 z globalnego forum msi bazujący na 3.9 i jest to ale w oryginalnym 3.9 od msi tego nie ma (chce zmienić bios syara bo ma wywalone kilka opcji aby moja stara płyta sie uruchamiała a teraz gdy mam sprawną to chiałbym miec full:)

7.bios murdocka dla msi sli z końcówką xmod05 na jakim oryginalnym biosie msi bazuje i czy on nie jest rzypadkiem przerobionym biosem od diamonda?

 

sorki za książkę którą napisąłem przed chwilą ale lubie wiedziec to czego jeszcze nie wiem :)

pozdrawiam serdecznie

 

ps. Bogu dzieki za purepc.pl bo juz się bałem o tweaka ;)

Edytowane przez jimi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimi85

 

Ad. 1. W instrukcji masz dokładnie napisane jakie kości w jakiej konfiguracji ustawiać, aby działały w trybie Dual Channel.

Ad. 2. 2T to dość duży spadek wydajności, generalnie lepiej 1T, co jednak skutkuje mniejszym możliwym do osiągnięcia taktowaniem pamięci.

Ad. 3. PCI-E Clock raczej się nie zwiększa, bo nie zauważono, jakoby miało to zwiększyć wydajność, a może tylko zaszkodzić karcie.

Ad. 4. To już sam sobie sprawdź jakimś programem testującym, wystarczy SPI.

Ad. 5. Jeśli FSB masz na 260 i dzielnik na 200 to śmigają na 260, jak ustawisz FSB na 200, a dzielnik na 250 to normalka, że będzie pokazywał memki na 500 (250x2).

Ad. 6. Podkręcanie kart z poziomu BIOSu ma nawet oficjalny BIOS, tylko trzeba użyć kombinacji klawiszy do odblokowania reszty funkcji, ale w tej chwili nie pamiętam jaka to była kombinacja (coś z CTRL+coś i jeszcze SHIFT+coś), bo dawno już tego nie robiłem. Jednak generalnie nie zaleca się używania OC karty z poziomu BIOSu.

Ad. 7. Tego nie wiem :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimi85

Ad. 5. Jeśli FSB masz na 260 i dzielnik na 200 to śmigają na 260, jak ustawisz FSB na 200, a dzielnik na 250 to normalka, że będzie pokazywał memki na 500 (250x2).

Ad. 6. Podkręcanie kart z poziomu BIOSu ma nawet oficjalny BIOS, tylko trzeba użyć kombinacji klawiszy do odblokowania reszty funkcji, ale w tej chwili nie pamiętam jaka to była kombinacja (coś z CTRL+coś i jeszcze SHIFT+coś), bo dawno już tego nie robiłem. Jednak generalnie nie zaleca się używania OC karty z poziomu BIOSu.

Ad. 7. Tego nie wiem :-P.

Mam również DDR500 GEIL CL2,5-4-4-7 (1024MB) Moje pamieci chodzą na 1T

Jeśli chodzi o DUAL CHANNEL to przy uruchamianiu w pierwszym poscie na ekranie pisze czy pracują w DUAL czy SINGLE.

Jeśli masz FSB na 260Mhz i dzielnik na 200Mhz to pamięci śmigaja na 260Mhz (DDR520), jak ustawisz FSB na 200mhz a dzielnik pamięci na 250mhz to po uruchomieniu komputera pokazuje co prawda DDR500 ale w rzeczywistości pamięci pracuja na 133mhz DDR266. Możesz sprawdzić to sobie w Everest Home Edition.

 

Czy mógłbys mi napisać z jaką czestotliwocia i z jakimi parametrami udało ci się je odpalić?

U mnie chodzą na CL2,5-4-4-7 na 263Mhz Dzielnik na 200mhz FSB 263mhz (1:1). Wyżej juz sie komp nie uruchamia. Obojętnie jakie ustawienia cykli pamięci bym nie ustawił (np CL 3-5-5-9) Na CL2,5 przy wyższym FSB procesora również nie wstają. Jestem ciekaw czy to wina pamięci czy jeszcze jakichś innych ustwaień. HT ustawiałem na 3 lub 4. Chciałbym żeby pracowały przynajmniej jako DDR533 (267MHZ) (procesor 2400mhz - pamieci 267mhz 1:1)

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za wytłumaczenie ostatniego posta:) mieliście rację i tak poustwiałem wszytko ALE:

Mam same problemy z tą płytka MSI SLI Platinum. Wczoraj bawiłem sie przy obudowie (nowe chłodzenie grafiki, przesmarowałem proca Arctic Silverem etc), nic nie uderzyło w płyte czy w DDRy.

Ale od tamtej pory jest problem mianoweicie 2 kośći GEIL Utra 500MHz nie chcą chodzic w dual channelu!!! :(

Pojedyńczo lub w singlu razem działąją ale w dualu nie odpala sie monitor i na D-Bracekt na diodach wywala błąd onboard memory ;( Kilka razy się uruchomiły i wszytko oki do ponownego wyłączenia/włączenia komputera. Nie wiem co robic bo wszytko działało oki a niczym raczej płyty nie uszkodziłem.

Prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(*)#*%*@_)*(%)_#*@%^_&$ !!! teraz nic nie działa! wyłonczyłem komputer i teraz wogóle nie wykrywa płyta ramu! :(

testowałem geile u kumpla na gigabycie i na dualu smigają aż miło! jego jeden kingston też nie ruszył wogóle! :(

przeczysciłem laminat (contact surface + delikatna szczoteczka) i raz odpaliła płyta jedną kość ale wyłaczyłem kompa i nie wstał już.

to druga płyta co nie działa - -wcześniejsza sie spaliła i nie wchodziła do biosu :/ obie mam od gościa z allegro co handlujeużywanym sprzętem w warszawie, znów mnie gwarancja czeka i 2 tygodnie czekania, a jutro targi modingu we wrocku a chciałem się z budą pokazać :/:/ (najwyżej będzie improwizacja tylko na zasilaniu bo i tak monitorów nie ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimi85

Ta płyta jak ją dostałeś to była nowa? Ten koleś to jakiś sklep? To jakaś oficjalna gwarancja?

 

Z tego co wiem K8N SLI Platinum została wycofana ze sprzedaży jakiś czas temu na rzecz K8N Diamond Plus więc dostać nową może być bardzo trudne/niemożliwe/podejrzane gdy niby jednak dostajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam:

venice 3000

2x512 geila value

i MSI K8N-FI

 

jakie proponujecie ustawienia w biosie bo totalnie nie jaże jak się kręci te platformy 64 bitowe

nie ma nigdie w biosie dzielnika jak pamięć ustawie na 250 to idzie jak dołoże fsb 250 to nie idzie

kurcze załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

znalazłem ciekawą oferte i nie wiem co wybrac z tych dwóch płyt( która lepsza) MSI K8N SLI-FI nForce4 SLI s.939 za 389 czy moze MSI K8N Neo4 FI nForce4 Ultra s.939za 355. wiem ze obie są zapewne dobre ale co byłoby lepszym wyborem??

 

PS. nie napisalem tego w dziale co kupic poniewaz chciałem tylko poznac opinie na temat tych dwóch płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie interesuje cię SLI czyli w najbliższej przyszłości nie zamierzasz mieć 2 kart to ta bez SLI wydaje się zdecydowanie lepsza - to MSi NEO4 Platinium z okrojonym częściowo rajdem i tyle

 

A mnie ktoś pomoże z tym OC w biosie MSI bo nie kumam !!

 

OKI

AndyN

zerkałem po tym temacie i widze że gdzieś na 3-5 stronie zamieściłeś podobne tematy pytań jak ja

i chyba ktoś ci pomagał prawda??

Edytowane przez decklen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W specyfikacji płyty K8N Neo4-FI jest wyszczególnione złącze FireWire natomiast w instrukcji do płyty jest wyposażeniem opcjonalnym.

 

Czy płyta posiadająca takie złącze ( na tylnym panelu) jest jakoś szczególnie oznaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda FI ma FireWire i Lan

jest on na tylnym panelu a opcjonajnie dodatkowo może być też śledz z 2xFireWire podpinany do płyty w zielone gniazdo

opcjonalnie jest też D-bracket2 a na nim 2xUSB i diagnostyczne diody

ja go nie miałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam plyte glowna msi k8n sli fi mam takie pytanie jak sprawdzic jak na niej chodza pamieci na poczatku pisze ze sa w dual chanell ale nie wiem jaka maja czestotliwosc ? powinny teoretycznie chodzic na 400 Mhz gdzie moge to spradzic everest pokazuje szubkosc pamieci pc 3200 (200 Mhz) - sa to pamieci kingstona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam plyte glowna msi k8n sli fi mam takie pytanie jak sprawdzic jak na niej chodza pamieci na poczatku pisze ze sa w dual chanell ale nie wiem jaka maja czestotliwosc ? powinny teoretycznie chodzic na 400 Mhz gdzie moge to spradzic everest pokazuje szubkosc pamieci pc 3200 (200 Mhz) - sa to pamieci kingstona

no skoro everest pokazuje pc3200 to znczy ze pracuja na 400 mhz. w dodatko masz proca ktory pracuje na 200mhz i pamieci leca na tych samych czestotliwosciach czyli 200mhz (efektywne 400mhz) czyli jest w pozadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam MSI K8N SLI Platinum. Zamierzam sprzedac swoje 2x256 RAM i kupic 2x512.

Obecnie mam 2xTwinmos Mtec z czego jedna stara chyba na kosciach Winbond, a druga nowsza zwykla.

 

Na nowe 2x512 planuje wydac nie wiecej jak max 350zl. Wiem, ze za taka kase raczej nie kupie nic co by sie nadawalo do OC.

Zastanawiam sie nad tymi Kingmaxami....

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=226

 

Ma ktos takie ramy? Czy one beda wspolpracowac z plyta MSI K8N SLI Platinum? A moze ktos mial z nimi problemy?

 

Twinmosow nowych 2x512 raczej nie chce, bo nowe Twinmosy to nic szczegolnego. Poza tym chcialbym zobaczyc jak dziala cos innego.

 

Jestem otwarty na propozycje. Nie orientuje sie za bardzo, ale jesli za kwote max 350zl mozna kupic cos co bedzie nadawalo sie tez do OC to byloby super.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki są w Chipset setting czy jakoś tak, potem masz tam do wyboru taktowanie ramu, domyslnie 200 do wyboru są jeszcze 166,133, 100 albo wzwyż

 

btw

Nie chce ktoś kupić revolteca VGA przystosowanego do chłodzenia chipsetu nF4 na MSI :?:

(link w syg.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...