Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

na chipsecie maly wentylatorek a wyje za 3

AFAIK nie da się tym wyjcem sterować. A szkoda. Choć z drugiej strony chipset nie ma miernika temperatury więc trudno byłoby ocenić czy spowolniony wentyl nie powodowałby przegrzewania chipsetu. Szczególnie przy OC.

 

W tym wątku oraz w dziale chłodzenie powietrzem poszukaj info o alternatywnych sposobach chłodzenia NF4.

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zostaje wymiana na albo Zalmana (trzeba giąć, ciąć i dawać nawiew) albo Revoltec (też trzeba podciąć i wywiercić nowy otwór ;)) - akurat mam taki na sprzedarz ;) (patrz syg.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 3.A jest walniety według mnie. U mnie na RAID 0 pisze macierz jest zle skonfigurowana. Win dochodzi do tego komunikatu i sie restartuje mimo ze mam te same ustawienia BIOSU co na 3.8. Musiałem cofnąć BIOS zeby nadal działać. Zna ktos dobry BIOS z wieksza ilośćia Dzielników, stabilny i wmiare nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecasz lub który według Ciebie jest najlepszy? (MSI K8N SLI)

 

Tylko nie interesuja mnie pochodne 3,9 i 3.A. Chyba, ze naprawili problem z RAID0 i ktos to sprawdził, przetestował i moze potwierdzić.

 

I jeszcze jedno. Czy ktos wie dlaczego nie moge wiecej ustawic FSB niż 262mhz? sprawdzałem na HT 2/3/4. Dodam tylko ze mam pasywnie chlodzony chipset i nie wiem ale ma ok 70 stopni lub wiecej. Czy to jest moze tego wina? (Sprawdzane na 2 procesorach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecasz lub który według Ciebie jest najlepszy? (MSI K8N SLI)

Trudno mi odpowiedzieć. Używałem modowanego wziętego z msi-forum.de opartego o 3.9 - dodatkowe dzielniki, obsługa dwurdzeniowców (BIOS SATA 4.84) Niedawno zrobiłem format i reinstal systemu i od tego czasu komp na tym BIOSie nie restartuje się ani nie zamyka. Zawisa na ekranie "Trwa zamykanie systemu Windows" A wcześniej i teraz dokładnie ten sam system był zainstalowany, te same sterowniki, te same łatki :blink: Musiałem wrócić do 5.06b (BIOS SATA 4.81), który ma chyba z półtora roku :?

Tylko nie interesuja mnie pochodne 3,9 i 3.A. Chyba, ze naprawili problem z RAID0 i ktos to sprawdził, przetestował i moze potwierdzić.

Jaki problem z SATA0 masz na myśli?

I jeszcze jedno. Czy ktos wie dlaczego nie moge wiecej ustawic FSB niż 262mhz? sprawdzałem na HT 2/3/4. Dodam tylko ze mam pasywnie chlodzony chipset i nie wiem ale ma ok 70 stopni lub wiecej. Czy to jest moze tego wina? (Sprawdzane na 2 procesorach)

Daj solidny nawiew i spróbuj. Taki problem już pojawił się w tym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Raid 0

(mam 2 dyski 80 GB SATA II - RAID 0 i jeden dysk 80GB SATA II pracujący w normalnym trybie oraz 1 dysk ATA 100 podłączany tylko czasami. Windows XP 64-BIT ENG, Najanowsze sterowniki RAID i wogole wszyskie inne)

 

I na tym własnie BIOSIE 3,9 Jesli nie podepne dysku ATA 100 jest wszystko ok windows sie uruchamia. Ale tylko gdy załoze ATA 100 podczas uruchamiania windowsa - wyskakuje komunikat w ktorym pisze ze dyski są źle podłączone i po nacisnieciu Enter nastepuje restart. Znam sie troche na sprzecie (złożyłem ok 100 kompów wiec nie jestem laikiem w tych sprawach) do tego na BIOSIE 3,8 jest wszytko ok i windows sie uruchamia na tych samych ustawieniach co w BISOE 3,9.

 

Natomiast gdy chodzi o BIOS 3,A tu jest jeszcze gorzej poniewaz komputer nie startuje wogole z RAID 0. Uruchamia sie windows i wyskakuje komunikat, ze macierz jest zle skonfigurowana - po nacisnieciu Enter nastepuje restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

ostatnio zakupilem 'MSI K8N Neo4 Platinum (MS-7125)' + posiadam amd64 3000 venice ;] mam plan podkrecenia, troche wiem co i jak ale mam pewien problem bo nie moge ustawic jak... - krece HTT to rowno mi pamieci sie kreca i padaka bo podkrecaja sie na max 230 i dalej nie moge, 230 x 9 daje mi 2070 co jest duzo ponizej oczekiwan imo ;] teraz moje pytanie, przeczytalem troche ze jednak na tej plycie mozna ustawic stosunek htt do pamieci np 5:3 2:1 itp. (moj terazniejszy bios na to nie pozwala) Takze prosbe mam do was, czy moglibyscie napisac jaki jest najlepszy .na terazniejszy czas. bios do oc + zapodac linka (niekoniecznie^^) + dobrze by bylo zebyscie napisali jak sie wgrywa bo kiedys zmienialem bios ale na gigabycie z programem @BIOS a cos mi sie wydaje ze tutaj cos inaczej

 

dziekuje bardzo

noobek : - )

 

update, versia bez sli :S + moja grafa to gf 7900gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

ostatnio zakupilem 'MSI K8N Neo4 Platinum (MS-7125)' + posiadam amd64 3000 venice ;] mam plan podkrecenia, troche wiem co i jak ale mam pewien problem bo nie moge ustawic jak... - krece HTT to rowno mi pamieci sie kreca i padaka bo podkrecaja sie na max 230 i dalej nie moge, 230 x 9 daje mi 2070 co jest duzo ponizej oczekiwan imo ;] teraz moje pytanie, przeczytalem troche ze jednak na tej plycie mozna ustawic stosunek htt do pamieci np 5:3 2:1 itp. (moj terazniejszy bios na to nie pozwala) Takze prosbe mam do was, czy moglibyscie napisac jaki jest najlepszy .na terazniejszy czas. bios do oc + zapodac linka (niekoniecznie^^) + dobrze by bylo zebyscie napisali jak sie wgrywa bo kiedys zmienialem bios ale na gigabycie z programem @BIOS a cos mi sie wydaje ze tutaj cos inaczej

 

dziekuje bardzo

noobek : - )

 

update, versia bez sli :S + moja grafa to gf 7900gt

 

 

Proponuję Ci kupić sobie ze dwie paczki chipsów , sześciopak browarka i przeczytać od A do Z cały wątek :) Będziesz wiedział prawie wszystko , a już na pewno jaki BIOS jest najlepszy do O/C :) . Ja z uwagi na mniejszą ilość czasu ( praca , córka itp ) wątek czytałem 2 dni , ale dowiedziałem się czego chciałem i MSI K8Neo FI już jest zamówiona , razem z Venice 3000+ - pozostaje tylko czekać a później kręcić , kręcić i jeszcze raz kręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy teścik : http://www.frazpc.pl/artykuly/433/MSI/K8N/...KSIAZE/I/ZEBRAK

 

 

Ktoś ma takową mobo ( MSI K8N Neo4 FI ) i napisze coś więcej ?? Czy jest to w prostej lini następczyni K8N Neo4 Platinum i nie ma większych różnic pomiędzy nimi i kręcenie jest takie samo ?? Czy BIOS-y są takie same ( wychodziłoby że tak , ale wolę się upewnić :) ) - teścik daje wiarę , że O/C będzie owocne - uzyskał ktoś na tej mobo większe HTT przy standartowym mnożniku proca ??

 

PS. Na dniach mobo znajdzie się w moich łapkach - nie omieszkam pochwalić się wynikami O/C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Raid 0

(mam 2 dyski 80 GB SATA II - RAID 0 i jeden dysk 80GB SATA II pracujący w normalnym trybie oraz 1 dysk ATA 100 podłączany tylko czasami. Windows XP 64-BIT ENG, Najanowsze sterowniki RAID i wogole wszyskie inne)

 

I na tym własnie BIOSIE 3,9 Jesli nie podepne dysku ATA 100 jest wszystko ok windows sie uruchamia. Ale tylko gdy załoze ATA 100 podczas uruchamiania windowsa - wyskakuje komunikat w ktorym pisze ze dyski są źle podłączone i po nacisnieciu Enter nastepuje restart. Znam sie troche na sprzecie (złożyłem ok 100 kompów wiec nie jestem laikiem w tych sprawach) do tego na BIOSIE 3,8 jest wszytko ok i windows sie uruchamia na tych samych ustawieniach co w BISOE 3,9.

 

Natomiast gdy chodzi o BIOS 3,A tu jest jeszcze gorzej poniewaz komputer nie startuje wogole z RAID 0. Uruchamia sie windows i wyskakuje komunikat, ze macierz jest zle skonfigurowana - po nacisnieciu Enter nastepuje restart.

No wracam do tego problemu miałem to samo na 3.9.opis tu

U ciebie widze podobny konfig jeśli o dyski chodzi :) .Rozumiem (miałem ochotę potestować 3a) ,że nadal z obsługą raid-u są problemy?czy może daleś sobie radę?.

 

Czy tylko my mamy problemy - spotkał się ktoś z was z czymś takim?

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wracam do tego problemu miałem to samo na 3.9.opis tu

U ciebie widze podobny konfig jeśli o dyski chodzi :) .Rozumiem (miałem ochotę potestować 3a) ,że nadal z obsługą raid-u są problemy?czy może daleś sobie radę?.

 

Czy tylko my mamy problemy - spotkał się ktoś z was z czymś takim?

p.

 

Nie sprawdzalem wiecej BIOSU 3.A Nie mozna uruchomic komputera (komunikat o zle stworzonej macierzy RAID0) nastepuje restart i tak w kółko Macieju. Wiec mozesz sobie oszczedzic nerwów. A dla testerów MSI ogromny minus za dopuszczenie takiego BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem wiecej BIOSU 3.A Nie mozna uruchomic komputera (komunikat o zle stworzonej macierzy RAID0) nastepuje restart i tak w kółko Macieju. Wiec mozesz sobie oszczedzic nerwów. A dla testerów MSI ogromny minus za dopuszczenie takiego BIOSU.

Nie wiem czy to TY ale sie dopisałem na forum msi,ciekawi mnie reakcja(sądząc po dacie twojego posta - nikła).

Miałem wątpliwości przy 3.9 - może to mój konf. winny ale... jak widać nie :(.

 

A co do minusa .... jeśli sytuacja nadal trwa w nowszej wersji biosu to... :mur: ,nie chce mi się wierzyć,że tylko my używamy raid0 + dysk ata a może :blink: ?.

p.

 

 

ps.hehe to kółko jakby znajomo ... ;) :D w dalszej części hehehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u Was też taka posucha z płytami MSI ?? Zamówiłem K8N Neo FI i czekam już drugi tydzień na dostawę bo nigdzie nie ma ... Podobno ma być na 5 czerwca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u Was też taka posucha z płytami MSI ?? Zamówiłem K8N Neo FI i czekam już drugi tydzień na dostawę bo nigdzie nie ma ... Podobno ma być na 5 czerwca ....

Możliwe że powodem jest AM2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...