Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem kastrata MSI K8N Neo 4 FI V3. Mam problem z dzielnikiem pamieci:( Gdy fsb ustawie na 200 a dzielnik na 166 czy 133 jest dobrze. Problem zaczyna sie gdy podnosze fsb. przy fsb 205 i dzielniku 166 tuz po planszy biosu pokazuje sie czarny ekran i napis RAID ble, ble, ble... nie bawilem sie w RAID i nie wiem czemu to wyskakuje:/ Probowalem wszystkiego: wyciagalem jedna kosc, likwidowalem duall, przekladalem w inne banki i nic.

 

Wpienia mnie to bo mam fajny procek. Narazie jak sobie probowalem ile poleci to udalo sie puscic na 2900mhz (264x11 v1.40) Niesety musialem timingi pospuszczec zeby one tez poszly na 264. Nawet nie probowalem testow stabilnosci bo wiem ze i tak pamieci wywali. Gbyby byl sprawny dzielnik to pewnie proc poszedlby na 3000MHz:) na boxowym chlodzeniu:D

 

bios w wersji 5.3 bodajze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zacząłem pytać na angielsko-języcznym oficjalnym forum MSI o moja płytę.

i prawdopodobnie jest to NEO4 H-FI

http://www.msi-computer.co.jp/cat/catalog_...rge/page_35.jpg

http://www.msi-computer.co.jp/product/mb/K8NNeo4H-FI.html

http://www.bidders.co.jp/item/75786778

i jak się okazało ja mam najnowszy bios 5.3

http://www.msi-computer.co.jp/support/bios...p;x=11&y=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę pierwszą z lepszych, lepiej wyglądających i na oko coś się podkręcajcych. Mój wybór padł na MSI Neo4.

 

Zakupiłem to do drugiego komputera i jak wiadomo chciałem troche to podkręcić.

Procek - 3500+ Venice (wydaje mi się że ma potencjał na 2700 przy 1,5v)

Tyczasem płyta foszy...

 

Sprawa wygląda tak:

 

HTx4

HTT-300

Mnożnik proc-6

V nf4 - 1,6v

V procka - 1.5v

pamięci na dzielniku 133

 

i freez...

 

Czyżby ta płyta nie robiła nawet HTT300 czy ja coś źle robie bo już dosyć dawno się z s939 pożegnałem ale przyszło powrócić ;)

 

Płyta wygląda tak: (jak na neo4 troche dziwnie bo czarna)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę pierwszą z lepszych, lepiej wyglądających i na oko coś się podkręcajcych. Mój wybór padł na MSI Neo4.

 

Zakupiłem to do drugiego komputera i jak wiadomo chciałem troche to podkręcić.

Procek - 3500+ Venice (wydaje mi się że ma potencjał na 2700 przy 1,5v)

Tyczasem płyta foszy...

 

Sprawa wygląda tak:

 

HTx4

HTT-300

Mnożnik proc-6

V nf4 - 1,6v

V procka - 1.5v

pamięci na dzielniku 133

 

i freez...

 

Czyżby ta płyta nie robiła nawet HTT300 czy ja coś źle robie bo już dosyć dawno się z s939 pożegnałem ale przyszło powrócić ;)

 

Płyta wygląda tak: (jak na neo4 troche dziwnie bo czarna)

 

Dołączona grafika

To jest wersja neo4-F.Te płyty robią fajne htt ;) Wystarczy wgrać modowany bios. Linki na poprzednich stronach tematu ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja neo4-F.Te płyty robią fajne htt ;) Wystarczy wgrać modowany bios. Linki na poprzednich stronach tematu ;)

pozdr

Po czym poznajesz ze to właśnie neo4-F ?

 

btw. update biosu OK ale nie wiem gdzie sie podziało jakies FDD w tym domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czerwona i moja nie foszy K8N NEO4 ultra mam ja od ... hmm dzis od 13 ;p ;d i 300 HTT robi tylko procek 2700 mhz 1,5 v .. troche duzo jak dla mnie jutro sie bede bawil bodzisiaj juz nie mam sily ... mi jedyne co foszy to pameci w tej plycie .. ;) :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, w którym temacie się zapytać, w końcu padło tutaj, bo jestem chyba najbliżej zakupu MSI, chyba, że mnie zniechęcicie.

 

Chcę wymienić płynę ze złączem AGP na PCI-E (s939).

Po rozejrzeniu się po sklepach niestety widzę, że wybór jest już coraz mniejszy, a i płyty inne niż w testach.....

 

Po głowie chodzą mi:

Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 (RD480 CrossFire)

 

Zależy mi przede wszystkim na ciszy i stabilnosci platformy. Jeśli o/c to niewielkie.

Przyzwyczaiłem się do nForce, a z tych dwóch płyt lepiej wyposażony jest MSI, więc ją bym wolał.

Pozostaje tylko pytanie czy da radę zamontować na mostek pasywne chłodzenie i jednocześnie wsadzić długą kartę graficzną ??

 

Ewentualnie może przełamać się i wybrać Asusa na Xpress 200 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekkie problemy z OC

 

płyta k8n neo4-f proc venice e6 3k+(939)

 

htt max 330, proc leci na 320x9 stable, tylko że pamięci to padaki(2xgoodramy 256). jedynie mogę ustawić na 133 podając im fsb równe 270, 1 mhz więcej = nie bootuje. w aidzie mam 4.5k odczytu i 1.3k zapisu przy 320. na asrocku dual2 robiłem 290x9 i pamięci na 166 - 6.2k odczytu 2.1k zapisu. czy lepiej obniżyć do 270 i dać kopa pamiątkom czy zostawić na 320?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie ad temperaturka...

zmieniłem właśnie asusa A8N-E na msi K8N Neo 4 FI i zauważam taką rzecz że temperatura cpu jest około 10 stopni C niższa niż na asusie, rozumiem że to błąd w odczycie z mobo ?

na asusie było ~38'', stres ~46''

na msi mam ~28'', stres ~35''

Reszta temperatur nie specjalnie zmieniła się pomiędzy asus/msi.

 

edit

Ponawiam pytanie editem, jak jest u Was z temperatura proca wg Neo4 FI bo męczy mnie to ?

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Kręciłem ostatnio troche płytke i doszła stabilnie do 260x10 i działała tak 2 dni bez problemu. No właśnie ale tylko 2 dni. Wczoraj rano nie chciała się włączyć odrazu, pomogło wyjęcie baterii i potem śmigała już bez problemów. Dziś rano znów nie chciała się włączyć(tzn wentyle i dyski startują a ekran czarny). Clear CMOS nie pomógł, wyjmowanie bateri też, wyjęcie procka też :mur: Wiecie co z tym można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... powiedzcie na czym można troche bardziej polecieć na OC do wyboru byłoby:

K8N Neo4H-FI

albo

K8N Neo4-FI

 

Z tego co czytałem to obie są na nforce ultra.

Mógłbym jeszcze kupić K8N neo4-F

W zasadzie po przejrzeniu wątku najbardziej skłaniałbym się do ostatniej opcji.. płyta nowa, a htt też ładnie lata. Prosiłbym tylko o potwierdzenie kogoś z forum :unsure:

Edytowane przez Teres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to obie są na nforce ultra.

wiec tak pierwszy link ma NF4 ultra (mam taką płytę)

drugi nie (chyba ze model SLI platinum-)

trzeci też nie ma (K8N Neo4-F (PCB 3.0) występuje z chipsetem nforce4/nforce4 ultra)

 

a skąd to wiem? po gniazdach SATA

pomarańczowe SATA (150Mb/s)

fioletowe (purpurowe) SATA II (300Mb/s)

 

a nie ma zwykłego NF4 który obsługuje SATA II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po przeczytaniu kilku poradników i przeglądnięciu forum nie tylko tego postanowiłem podkręcić swój procesor z tym że nie potrafię przekroczyć 2100 Mhz bo komp się nie włącza w czym może być problem ?

moj sprzęt to :

AMD Athlon 64 3000+ Venice

MSI K8N SLI FI

2 x Kingston DDR 512Mb 400 Mhz

Neotec Maximus 380 W

 

ustawienia jakie mam teraz przy taktowaniu 2080 Mhz (super Pi przechodzi bez bledow) to:

fsb 230

mnożnik x3

cpu rate x9

pamieci 166

napięcie okolo 1,408 wedlug cpu-z

 

co robie zle albo co moge sprawdzic bylbym wdzieczny za jakies wskazowki

pozdrawiam

 

jaki jest najlepszy bios dla plyty msi k8n sli fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otóż mam od pewnego czasu problem z napędami podłączonymi pod IDE. Początkowo problem występował na poziomie BIOSu (tzn. bios nie widział żadnych napędów podłączonych pod IDE), ale po uruchomieniu windowsa/linuksa owe napędy mozna było użytkować. Lecz od dwóch dni w ogóle ich w systemie nie widać (jak i w biosie tak i na systemach). Czym to jest spowodowane? na płycie nie były robione żadne mody, ba nawet przez pewien czas buda była nie otwierana. Czyżby możliwe było uszkodzenie portów IDE? Dyskietka działa w pełni sprawnie

 

BIOS 5.06 podawany na forum. (zmieniany 1,5 roku temu)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze zaglada. Od dzis jestem uzytkownikiem plyty MSI K8Neo4-F i mam nastepujacy problem z dyskiem sata. Stawialem na nim system i da sie to zrobic tylko jesli 1st boot device jest ustawione na CD, 2nd na HDD itd. System wstaje z wlozona do napedu plyta instalacyjna windowsa, w momencie jak wyjme plyte wyskakuje blad braku pliku NTLDR, podobnie dzieje sie jak zmienie ustawienia kolejnosci bootowania. Problem dotyczy raczej tylko dysku sata, na pata wszystko dziala normalnie. Wie ktos jak to obejsc, wszystkie fixbooty i fixmbry itp. patenty wykorzystane bez skutku, dodam ze na poprzedniej plycie podczas stawiania tudziez uzytkowania systemu nie bylo takich problemow. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam, zakupiłem sobie ostatnio MSI K8N Neo4 FI PCB 3.0 i mam 1 a jeszcze niedawno 2 problemy:

 

1. Ramy - jakoś nie mogłem ich tak dopasować aby działały w dualu stabilnie, teraz włożyłem do 1 i 2 slotu i działa, stabilność sprawdzę jutro.

 

2. Dźwięk - zainstalowałem już windowsa i ściągnięte ze strony realteke stery w wersji 4.00, niestety po podłączeniu moich głośników (2.1 na 1 zielony mini-jack) do zielonego złącza na płycie słyszę tylko baaaaardzo cichutką muzę (pomimo że jest ustawione na full). Kiedy podłączę jako tylne chodzi ok.

 

i windows i stery ustawiły sobie na 8CH, dałem 2CH i w ogóle nic nie słychać - sprzedający zapewnił mnie że płyta jest w 100% sprawna i taka chyba jest, o to go jeszcze zapytam ale może ja zrobiłem coś źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...