Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

msi 7125 K8NEO4-f. Posiadam niestety 4 x 512 ramu w tym dwie jednostronne i dwie dwóstronne kości. Idą najwyżej do 333mhz lub trochę wyżej i dalej sypią błędami, ale w instrukcji znalazłem info, że w przypadku przestawienia ich w tryb single mode powinny spokojnie iść do 400 mhz .Czy da się wymusić tryb single mode ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc je w sloty tak zeby nie byly ustawione parami w slotach do dual chanella. Wtedy powinien ruszyc single chanell. Ustaw poza tym w ten sposob, zeby kosc ktora ma najslabsze tajmingi byla jako pierwsza gdyz pierwsza wymusza je dla pozostalych. Jak wsadzisz kosc z domyslnymi ostrzejszymi tajmingami a za nia slabsza to tez moga byc bledy.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja postanowiłem zmienić chłodzenie na NB bo wiatraczek powodował iż komp był bardziej słyszalny niż na Asrocku (który nie miał aktywnego chłodzenia NB ani SB).

 

Kupiłem Zalmana NB32K i Revolteca 40x40mm, z kartą graficzną (7300GT Galaxy) nie było problemów choć jak widać radiator jest już bardzo blisko:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Temp. na boxowym chłodzeniu wynosiła 30 stopni na starcie a pryz obciążeniu max 35 (przynajmniej jak sprawdzałem). Na samym zalmanie przy starcie było 22 stopnie a z czasem wzrosła do 29 stopni i na tym się zatrzymała, kiedy dodałem revolteca temperatura spadła do 25-26 stopni. Wentyl chyba nie jest potrzebny ale skoro jest nowy i cichy to na wszelki wypadek go zostawiłem.

 

EDIT:

Aha aby było jasno - ja skorzystałem z pasty zalmana, mam gdzieś AS5 ale nie chciało mi się szukać :P

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję pilnie szybkiej i konkretnej odpowiedzi - padła mi moja DFI na 939 i teraz potrzebuje zakupić pilnie inną płytę, w hurtowni znalazłem tylko taką MSI K8N Neo4-F nForce4 Socket 939 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID)

 

powiedzicie mi czy ta płyta pójdzie bez problemów na 260mhz z pamięciami gskill 2gb na 260mhz 3-4-4-8 do tego procek x2 toledo puszczony na 260x10 na 1.55V?? czy ta płyta wogle wyciągnie stabilnie 1.55V i synchro ramy na 260??

 

Z góry dzięki z szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hmm raczej tak tylko że max v na pamięci to 2.85V a gdybyś brał to musisz się patrzeć na kolor złącz SATA - jak pomarańczowe to płyta jest na czystym nforce 4 i brać nie warto, jak na fioletowych to nf4 ultra i ja takową polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką informację.

 

Moje pamieci potrzebują jedynie 2.5V także jest tutaj z tym luz.

 

Z opisu jaki wyczytałem na stronie actionu to ta płyta raczej będzie z pomarańczowymi sata bo w opisie piszą o sata 1 a nie o 2 ;/ także mała kiszka. Czyli mam małe szanse na 260 czy tylko brak sata 2 :? bo jeżeli tylko brak sata 2 to prosty mod ołówkiem...

Ale chyba jak na płytę za 180zł to chyba nie mam co na jakieś mega OC liczyć <lol2>

 

 

Jeszcze jedno mi się przypomniało - żeby ta płyta działał na 260 to musze mieć modowanego biosa czy na standardzie tyle wyciągne??

 

PS.

Właśnie zauwżyłem w cenniku że stoi jeszcze MSI K8N NEO4-FI ale poserwisowa bez niczego goła ?? za taką samą cene, to co lepiej brać nową MSI K8N NEO4-F czy poserwisową MSI K8N NEO4-FI.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz plyte nowke, oni czesta nie wiedza co maja na magazynach wiec jak sie trafi model F z fioletowymi satami to bedzie nforce4 ultyra i saty2. Tak bylo u mnie, o tym ze mam nforce4 ultra zorientowalem sie po 6 godzinach uzytkowania plyty bo sprzedano mi ja jako zwykly nforce4:).Ta plyta jest czesto lepsza od dfi, byli ludzie ktorzy sie z dfi na nia przesiadali i mowili, ze jest wydajniej i stabilniej. Przejrzyj sobie zreszta ten topic. To, ze ona aktualnie kosztuje tylko 180zl i to nowa to nalezy sie cieszyc bo jak ta plyta wchodzila to cena byla zblizona do dfi. Rekord fsb uzyskany na msi to 575MHz wiec dfi pod tym katem moze sie chowac. Ja czesto podkrecam ekstremalnie swoje dwa jajka, dawalem prawie 1,6V i wszystko bylo stabilnie. Ta plyta nie ma zadnych problemow ze stabilnoscia przy dwurdzeniowcach jesli chodzi o dawanie napiecia wiec polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Zamawiam jutro msi nową, poserwisową sobie odpuszcze. Zresztą to dfi co mam musze oddać na gwarancji w proline - czeka mnie pewnie pół roczne oczekiwanie na zwrot kasy bo już jeden koleś z serwisu mi zapowiedział że mi mogą ją wymienić na inną np na am2 lub lga :lol: jak się kolesia zapytałem czy ta nowa płyta będzie w cenie zakupu dfi to już mi nie udzielił odpowiedzi tylko bezczelnie wyłączył GG chamy ale to taki OT.

 

Wracając do tematu modu NF4 - "powinno" działać na wszystkich płytach z nf4 http://forums.pcper.com/showthread.php?t=389119 :-P przynajmniej tutaj tak twierdzą - http://forums.pcper.com/showthread.php?t=389119

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do pamięci na tej płycie, sprawa jest dziwna.

Płytę mam od 3 dni. Obsadziłem na niej 4 kostki (dwustronne), TwinMos. Według instrukcji taki konfig powinien dawać max DDR333 w Dual. Tak też było gdy odpaliłem kompa po raz pierwszy.

Jednak gdy w BIOS ustawiłem dla pamieci na sztywno DDR400 zamiast Auto, pamięci chodzą elegancko w Dual DDR 400. Zmieniły się tylko timingi pamieci (to na razie zostawiam na Auto).

 

Mam natomiast pytanko co do tej kostki CoreCell. Co ona tak na dobrą sprawę robi? Trzeba do tego instalować jakiś soft od MSI? Na razie nie wrzucałem tych wszystkich programów typu DigCell itp. a chyba jakieś tam zarządzanie systemem działa, bo np. przy starcie wiatrak na mostku chodzi szybko i głośno, po czym po chwili wyraźnie zwalnia.

 

Generalnie po przesiadce z Asrock Dual-VSTA zauważyłem, że sprawniej działa dysk SATA2. Kopiowanie miedzy partycjami jest wyraźnie szybsze. Nie wiem, może to tylko złudzenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie instalowalem zadnego dodatkowego softu. Core Cell jest odpowiedzialny glownie za to, ze jak powiedzmy podkrecasz i skaszanisz jakies ustawienia w biosie i komp nie wstaje to go 3 razy resetujesz twardo przyciskiem reset i w biosie restartuja sie tylko bledne ustawienia. Nie trzeba zatem robic clear CMOS i ustawiac calego biosu od zera. Niezmiernie wygodne dla takich ludzi jak ja np., u ktorych komp stoi w ten sposob, ze clear cmos i otwarcie kompa wiaze sie z odpieciem wszystkich kabli i wysuwaniem budy spod biurka. O innych funckjach tego specjalnego chipu na plycie prawde mowiac nie slyszalem chociaz opcja regulacji predkosci wiatraczka na chipsecie jest interesujaca i moze to przetestuje. Podobno niektore plyty na nforce 4 mialy problemy z obsluga 4 kosci dwustronnych z pelna predkoscia i podobno wynikalo to z konstrukcji samego chipsetu. U niektorych jest stabilnie na 400MHz u innych nie wiec MSI wolalo dmuchac na zimne i zawczasu o tym poinformowac w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kontroler pamięci jest w procku a nie w chipsecie i to zależy tylko od procka i pamieci czy ze sobą się zgrają czy nie.

Zresztą o stabilnym działaniu na ddr400 można mówić tylko wtedy gdy zostanie zrobiony test primem tak z 8h co najmniej i do tego najlepiej jeszczego pograć we flighta simulatora np 2004 taka kombinacja przynajmniej umnie dawała mi 100% pewności że jest rock stable.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić tą płyte w wersji ULTRA.

Kilka dni temu brałem w Komputroniku. Mieli akurat jedna sztukę i akurat na Ultra (fioletowe złącza SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić tą płyte w wersji ULTRA.

 

Będe wdzięczny za pomoc.

10 dni temu brałem z Agito (wg Ceneo najtaniej w necie) i dostałem wersje ultra. Pozatym w razie czego zawsze jest 10 dni na zwrocenie bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI K8N Neo4-F :) okazało się że jednak płyta ma fioletowe porty sata. Udało mi się po chwili ustawić płytę na 260x10 ramy też 260 (520) tylko żeby wyciągnąć z tej płyty taką szynę musiałem napięcie na NB podciągnąć do 1.65V - troche dużo, dfi robiło taką szynę na 1.50V - trudno ważne że działa. Będe męczył dalej jak uda mi się wycisnąć coś więcej to się pochwale. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 270MHz na fsb chodzi bez podnoszenia napiecia na chipsecie, na 280MHz musialem juz nieco podniesc, zeby uzyskac stabilnosc ( i tak chwilowa bo proc jednak tyle juz nie wyrabia:/). Kumpel krecil San Diego i mial grubo ponad 300MHz na magistrali bez zadnego podnoszenia V na chipsecie. Zalezy pewnie to wszystko od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie chodzi dobrze nawet na 310 tyle że proc już nie wyrabia - stabilny nie jest zbytnio nawet na 300 Mhz i dosyć wysokim napięciu (1.55V). Dlatego wolałem ustawić sobie 240 i pamięci robią 480 - IMO komp dostał kopa.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 270MHz na fsb chodzi bez podnoszenia napiecia na chipsecie, na 280MHz musialem juz nieco podniesc, zeby uzyskac stabilnosc ( i tak chwilowa bo proc jednak tyle juz nie wyrabia:/). Kumpel krecil San Diego i mial grubo ponad 300MHz na magistrali bez zadnego podnoszenia V na chipsecie. Zalezy pewnie to wszystko od procesora.

A na jakim biosie to robicie, oryginalnym czy zmodowany. Bo umnie orginalny totalnie mnie zawiódł nie udało mi się kompa ustabilizować na 260mhz na szynie, teraz mam wgranego biosa z niemieckiego forum linka znalazłem pare stron wcześniej i jak narazie 260 elegancko śmiga, ale nie obniżałem napięć zaraz to zrobie i potestuje dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja jadę na najnowszym oficjalnym i to co w sigu czyli:

 

Chipset: 4x / Def. V

CPU: 240x9 / 1.1-1.2V

Memki: 240 (480), 8-3-3 CL=2,5 CR=2

 

i jest stabilny jak skała...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie powyżej 240 nie kręciłeś chociaż widze potencjał w twoim zestawie. Mój venice (który czeka na lepsze czasy w szufladzie :lol: ) na dfi robił 300x9 na 1.55V do tego pamięci szły na dzielniku 166 - to wychodzi gdzieś 245 dla pamięci - jednym słowem mógłbyś powalczyć o wyższe fsb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza sie tylko oryginalny bios (zreszta nie tylko u mnie). Wszystkie zmodowane jakie testowalem, w szczegolnosci te z dodatkowymi dzielnikami (183 itd.) powodowaly problemy, nie dalo sie wejsc do biosu albo komp nie byl na nich stabilny. jade zatem na najnowszym oficjalnym biosie i z kreceniem nie ma zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...