Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to jeszcze to sprawdze, umnie jednak coś jest nie tak z NB albo na takiego lichego trafiłem że potrzebuje dużo V aby działać stabilnie, lub może za dużo mam rzeczy podłącznych do płyty i dlatego musze tak dowalać V - 4 usb obsadzone, 2 pci, 4 sata w tym raid 0 troche to jemu daje po tyłku. Teraz musiałem dać 1.7V na nim żeby odpalić windowsa i robie dalej testy, niestety wcześniej na 1,65V i 260mhz niechciało działać stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, dlatego, ze ja tez mam mase podlaczonych urzadzen, ktore obsluguje chipset a nigdy nie byl on powodem niestabilnosci. 2 napedy dvd na ide, 2 dyski na ide, jeden na sata2, firewire na pci, karta telewizyjna na pci, drukarka, skaner i kamerka internetowa na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko recznie, na auto nie moglem osiagnac 520MHZ:) Akurat z OCZami jest tak fajnie, ze maja w spd zakodowane wszystkie domyslne tajmingi nie tylko podstawowe wiec zczytalem sobie to z Everesta i recznie wklepalem w biosie, zmieniajac tylko CL z domyslnych 2,5 na 3 (powyzej 480MHz nie wstaja pamiatki na 2,5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim lichym szczęściem trafiłem oczywiście na kiepską płytę. 1.7V na NB i dopiero 250mhz stabilne - tragedia. w obecnej chwili na 260mhz nie mam szans... takie mam szczęście do sprzętu ble

 

Napiszcie mi w których bankach macie pamięci??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych blizej procesora. Chodza w dualu. Z ciekawosci montowalem tez w tych dalszych od proca i roznic nie zauwazylem.

 

Czy jestes pewien, ze winowajca jest tu plyta a nie proc albo ram? Rozumiem, ze na poprzedniej plycie osiagnales jakies wartosci OC ktore chcialbys ustawic rowniez tutaj ale to jest jednak inna plyta wiec moze trzeba na nowo poszukac tych wartosci OC. Nie chce mi sie po prostu wierzyc, ze na plycie na ktorej rekord fsb wynosi 575MHz masz problem z osiagnieciem stabilnie 260MHz co czesto plyty zupelnie nienadajace sie do krecenia potrafia. Zwroc uwage w biosie czy nie masz czasem ustawionej opcji zaostrzania timingow pamieci, znajduje sie ta opcja gdzies w okolicach regulacji fsb i powinna byc ustawiona na disabled. Poza tym sprobuj najpierw znalezc max proca a pozniej dociagnac pamieci gdyz z tego co widze w sigu masz je bardzo wysoko juz przetaktowane. Poza tym polecam reczne ustawienie timingow gdyz te auto sa z ksiezyca i sam fakt, ze byly na auto ograniczal mi o 20MHz stabilne taktowanie pamiatek.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady ale max tego procka znam jest to 2600 :P

 

Na tej płycie niestety nie potrafie tego w chwili obecnej wycisnąć.

Teraz procek jest ustawiony na 250x10 przy 1,5V do tego NB na 1.6V, ramy na 2.6V. i od 11h leci prime (orthos) i się jeszcze nie sypnął :)

CO do pamięci to nie są one mocno nad taktowane, ich fabryczne fsb to 250mhz :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płyta MSI K8N Neo4-F mam na niej SanDiego 3700+ które chodzi na 3000MHz (na tej płycie na 2940MHz) płyta kiedyś spokojnie działała na HT 313. Miałem na niej RAMy 1GB Hynix D43 które dzłały na różnych częstotliwościach... jednym słowem wszystko śmiagało podkręcone jak trzeba. Wymieniłem pamięci na 2GB Hynix D43 i zaczęły się problemy. Wszystko działa ok gdy pamięci ustawione są na 200MHz i HT na 200MHz jak chcę wtedy podnieść wartość HT choćby o 5MHz to płyta nie botuje. Najwyższą wartość HT uzyskałem ustawiając dzielnik na 166MHz i podnosząc HT do 240MHz płyta botowała, ale system nie był stabilny... próbowałem już chyba wszystkiego... bios mam najnowszy, przypisywałem timingi na sztywno, podnosiłem/obniżałem napięcie i nic na def. wszystko działa jak trzeba, a wyżej już nie nawet jak pamięci pozostają na def. RAMy sprawdzane w Gold Memory i innych orthosach. Czy coś przeoczyłem czy płyta i pamięci się gryzą. Dodam że kości są identyczne jak poprzednie (producent) różnią się tylko pojemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien, ze te nowe kosci nie sa z lipnej serii cpt? Bt i dt sie dobrze krecily a jak mi wpadla seria cpt-d43 to byla tragedia, sprzedalem to tego samego dnia co kupilem:)

Ale tu nie chodzi nawet o OC tych D43 max co chciałem z nich wycisnąć to 210MHz chodzi o to że jak ustawię dzielnik (166) tak aby pamięci miały 200MHz, a z HT pójdę wyżej niż 240MHz to płyta nie botuje, a komp na HT240 i tak stabilny nie jest. Tak samo jak dzielnik ustawię na 133MHz, a HT podniosę powyżej 205MHz (czyli RAMy cały czas na def.)... tak jakby pamięci nie lubiły podkręconego proca (CPU odpowiednio dovoltowany) Tak jak pisałem na poprzednich RAMach wszystko śmigało na 267x11 dzielnik 166 RAM około 225MHz, kiedyś na TwinMosach płyta robiła 313x8 dzielnik 133 RAM 200MHz, a teraz nie mogę z HT wyjść powyżej 240MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada bardziej na konflikt z kontrolerem pamieci w procu. San Diego z tego niestety slyna ze kontroler jest wybredny. U kumpla np. na tej samej plycie MSI w ogole na San Diego nie ma mozliwosci regulacji tajmingu 1/2T.

Ja bym poweidział, że to z powodu tego 2x1GB większe moduły słabiej sie kręca, a tym bardziej gdy są dwustronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie powiedzial, patrz na moje ramy 2x1GB dwustronne. Oczywiscie nie kazde tak lataja ale nie przesadzajmy, ze jest tak zle z 2x1GB. Koledze tu raczej jak pisal nie o krecenie chodzilo a o niemoznosc zsynchronizowania ustawien proca z ustawieniami pamieci (pamieci praktycznie caly czas na 400MHz lataly a raczej latac nie chcialy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozone, ale nie krece:) sluchajcie jest taka sprawa, jeszcze nie wiem co to powoduje, ale przy przesuwaniu kursora od myszki, jakies okienek, slysze takie dzwieki, jakby wentylatorek o cos ocieral, cos w tym stylu, co to moze byc?mozliwe zeby to byla cewka (chyba:) na karcie graficznej?

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze gorzej gigabyte:(tak to od grafy, lakier pewnie pojdzie w dlon. a drugie pytanie troche dysk mi muli, czy jesli mam ustawione w tryb sata 1 a dysk jest sata 2( i plyta obsluguje(w przeciwienstwie do starego epoxa) to moze mulic?) glownie slysze takie szarpniecie przy zamykaniu np foobara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mulic, u mnie dzialalo normalnie przez kilka godzin nim sie zorientowalem,ze mam jednak nforce 4 ultra i zdjalem zworke z dysku:) upewnij sie, ze masz zainstalowane stery do chipsetu. machnij test hdtachem. przy sciagnietej zworce powinno byc minimum 200MB/s burstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

202.1 po zdjeciu zworki, stery instalowalem te co byly na plycie do msi. ciezko teraz mi wyczaic na stronie nvidia czy sa nowsze:) dobra stery ze stycznia znalazlem (pod viste, poszukam pod xp). Mam freezera64 na procku i czy on obsluguje cNq bo mam w biosie wlaczona ta opcje a on i tak gna >2400 czy trzeba cos jeszcze doinstalowac, jakies tam amd drivers sie instalowalo:)I jaki program pokzauje napiecia prawidlowe 9chodzi o wersje everesta, bo moja na procku pokazuje 1,1 a bios 1,4, natomiast +5 na 2,2:) jakie sa najnowsze stery do chipsetu? 6.86?

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam raczej te stery co sa na plycie msi i nie ma zadnych problemow. Fryzjer bedzie caly czas gonil na pelnych obrotach. Jak wlaczysz c n q w biosie to bedzie sie tylko mnoznik proca i jego napiecie zmniejszac w zaleznosci od obciazenia. Trzeba poza tym wybrac minimalne zarzadzanie eneregia w opcjach zasilania w panelu sterowania. Najnowszego Everesta mam, wersja 4 cos tam cos tam chociaz wersja 3.5costam rowniez u mnie w miare dokladnie pokazuje napiecia (choc i tak sie tym nie sugeruje bo napiecia to tylko miernikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich jaj nie mialem. U mnie bylo cos dziwnego z bezpiecznikami w chacie chociaz podejrzewam, ze to ze starosci poza tym mialy tylko 10A. Mam te stare wkrecane jeszcze ale automaty takze sie nie przepalaja tylko taki guzik wybija. Jest przy tym charakterystyczne pykniecie. Od czasu zmiany na msi przy wiekszym obciazeniu kompa potrafil mi taki dziad niby wystrzelic ale jednak guzik byl caly czas wcisniety a pradu moze z sekunde nie bylo. Zmienilem w sumie na 16A i po problemie. Moze cos z listwa u Ciebie nie tak jest. U kumpla cos takiego bylo jak mu listwa przerywala (styki w przycisku juz sie chyba zuzyly).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bede musial to obadac:)

A w tym http://www.msi.com.tw/html/support/bios/note/boot.htm ;inku co bylo?

Domyslam sie ze jakis obraz plyty z mozliwoscia wgrania biosu(czy cos w tym stylu, w przypadku bad flasha?)Czy mozna gdzies to teraz znalezc?

A jeszcze jedno, jak uzyskac jednoczenie dzwiek(w filmach) w sluchawkach i glosnikach? Na karcie creativa i kx driver da sie to zrobic, ale chcialbym uzywac tej zintegrowanej

 

1.Problem z dzwiekiem rozwiazalem :wlozylem SB live i chodza obie jednoczesniej, sb do mikrofonu, a realtek do reszty

2. Zainstalowac stery ze stronki nvidii (6.66 i ustawic klonowanie)

Komp mi mulil, bo oryginalne stery jakos sie cienko zainstalowaly, a jak chcialem instalowac te 6.86 to nic sie nie zmienialo. Usunalem wszystko co bylo z nvidii i zainstalowalem na nowo stery od nvidii i do grafy tez (gf6600). Dysk przestal mulic, nie slysze zadnych dzwiekow kiedy zamykam foobrara, dysk jest widziany jako sata2 i nie wypakowuje mi pliku 700 mb w 6-7 minut:)

Dzwiek z mikrofonu nadal cichy wiec creativek sobie posiedzi w budzie:)

Moze ktos wrzucic zrzut z everesta z zakladki czujnik:)

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie!

Mam taki problem: płyta MSI K8N Neo4-F, procek A64 4000+ (San Diego), RAM Geil OneS 2x512, dysk WD80GB + nagrywarka, zasiłka Chieftec 360W.

Kolega prosił mnie o przetestowanie ponieważ komp mu się sam wyłącza po kilku- kilkunastu minutach. Podmieniłem RAM i nic nie pomogło, podmieniłem zasiłkę na tagana 1100W i też nic, procek sprawdzałem na innej płycie i hulał, więc albo płyta albo grafika ale ja grafiki raczej nie obstawiam. Proszę o opinie czy ktoś z was miał takie problemy z płytą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam.

Płyta K8n NEO4-F ma złącze ATX 24 pin. Mam podpięty zasilacz TAgan z 20 pinową wtyczką.

Czy fakt nipodłaczenia 4 pinów w gnieździe na płycie może mieć wpływ na podatność OC płyty?

Edytowane przez kuchar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam mój kumpel ma podpięte (takie same płyty jak ta co ty) i różnicy nie widać.

Bez kręcenia i u mnie nie ma różnicy.

Chodzi mi o mocne podkręcanie - mam Opterona 165 na tej płycie i kręci się zaje... ale pamięci wtedy na DDR400 ni cholery nie chcą chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Chodziło mi oczywiście o stan podczas oc - w końcu o to pisałeś ;) U mnie normalnie chodzi tak jak w sigu bo wolę szybsze pamieci ale nie ma problemu aby zrobić CPU: 290x9, RAM: 166Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...