Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie max to

 

Dołączona grafika

 

a średnio utrzymuje sie na poziomie 1.564-1.573V

 

AndyN - coś nie można pobrać biosu 3.41 - nie instalujcie oficjalnego 3.3 - nie można na nim za dużo podkręcić

 

i ostatnia wiadomość - pojawiły sie stery SB Live24! dla x64 ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, co próbuję wgrać jakiś inny BIOS (np. 3.3, 3.36, 3.41) to tuż przed pojawieniem się loga Windows XP mam blue screena i następuje restart kompa. I tak w nieskończoność. BSOD jest tak szybki, że nie zdążę przeczytać, o co chodzi.

Macie jakieś sugestie?

Wydaje mi się, że na jakimś forum czytałem o podobnym problemie, ale za chińskiego boga nie mogę tego odnaleźć.

Co to może być??

Powrót do starego BIOSu 3.1 sprawia, że sytuacja wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAki BIOS polecacie do OC? Modowany albo firmowy (choć jeśli chodzi o firmowe, to lista kandydatów nie jest długa ;) ) Zarzućcie linkami i opiniami/ wynikami testów ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie max to

 

Dołączona grafika

 

a średnio utrzymuje sie na poziomie 1.564-1.573V

 

AndyN - coś nie można pobrać biosu 3.41 - nie instalujcie oficjalnego 3.3 - nie można na nim za dużo podkręcić

Mozliwe ze nizsze napiecia (u mnie) spowodowane są tym, ze prawdopodobnie trafil mi sie Venice na rdzeniu zasilanym standardowo 1.35V - na default mam 1.36-1.37V ale to tylko moje przypuszczenie, bo nie wiem jak mozna to sprawdzic.

 

Instalowalem bios 3.41 - nie widze w nim roznicy w stosunku do 3.36, tak samo jest to bios obslugujacy juz dwurdzeniowe Athlony, ale nie wstaje na moich ustawiniach (HTT 280MHz i DDR255). pozostaje przy 5.06, ktory wstaje takze przy HTT309MHz. Wczesniej pisalem ze 3.36 nie ma niektorych opcji w mrnu Advanced - te opcje są, tylko zostaly przeniesione do submenu, stad wydawalo mi sie ze czegos tam brakuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie plzzz!!!!

 

Mam taki oto sprzęt:

3500+ Winchester

MSI K8N Platinum SLI

2x512 MB PDP Patriot XBLK (2-5-2-2 przy 400Mhz, 3-8-4-4 przy 533Mhz)

2x6600GT MSI

Zasilacz Be-Quiet Blackline BQT P4 450W-S1.3

 

i nie moge wziąć FSB wyższe niz 240Mhz (przy wyzszym juz nie odpala komp, a przy tych 240Mhz jak wchodze do BIOS-u pojawiają sie "robaczki", no i oczywiscie nie wstaje system. Wersja BIOS-u to 3.1 ze strony producenta. Napiecie procka podniosłem do 1,5V a timingi biore nawet na 3-8-4-4, przy 2,85v -> nic to nie pomaga :/

 

Co robić? Mam za słaby zasilacz na ten cały sprzęt czy coś żle robie (22A na linii 12V)???

 

Help! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak podkręcić A64 - bardzo krótki poradnik" -> czytałem, ale nie wiele to pomogło.

1461046[/snapback]

Pewnie niektorzy mnie za to objadą, ale skoro nie rozmumiesz tego poradnika, moze nie powinienies brac sie za podkręcanie... Mozesz wiecej zepsuc niz zyskac...

 

Zainstaluj bios z serii 5.0x Nie czytasz dokladnie moich postow? opisalem moje doswiadczenia z biosami 3.xx

 

Gray:

Nie wiem czy dotyka czy nie :) ale pod biosami 5.0x nie ma z tym problemu i komp wstaje nawet z HTT 309MHz

 

update:

W koncu znalazlem w pelni stabilne ustawienia dla mojego zestawu:

CPU 2784 MHz ( HTT348 * 8 ) RAM 254MHz (508DDR) Oczywiscie komp wstaje z takimi ustawiniami w biosie

 

Wczesniejsze 2800MHz dawalo stabilne wyniki w SupePI 16M i 32M, ale po kilku sekundach wywalał sie test S&M - CPU (FPU), przy obecnych ustawieniach wszystko smiga bez zarzutu

 

Zastanawiam sie nad wodą - chyba wtedy mogłbym dojsc do 2900 - 2950 MHz.

 

Raptor i Andy - jakie macie temp procka w stress przy wodnym chlodzeniu?

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max vcore to 1,55? (pomijając sztuczkę Raptora)

 

W BIOSie +9,9% to tak naprawdę 8,3%? Czyli 1,425 +9,9% daje 1,55 a nie 1,59?

 

Czy wgrywając BIOS z dyskietki przed wgraniem nowego BIOSu w starym ustawiacie ustawienia optymalne? Czy BIOS wgrywacie przy użyciu jakiejś linią poleceń? Podajcie składnię.

 

 

Jimmy007

 

Jeszcze WC nie jest złożone (co widać w sygnaturce). Muszę urlop wziąć żeby to zmontować :? (->potrzebna pomoc mojego ojca) Nie mam jasnej koncepcji jak to WC będzie wyglądać (jak łączyć bloki, gdzie chłodnica, jaki rezerwuar).

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi sposobami chłodzicie NB. Ja postanowiłem spróbować ZALMANA (jak w podpisie - -zalezy mi na ciszy!!!). Na niego wieje 92mm PAPST z boku obudowy, jak na razie na maxa i chyba tak zostanie. Sprawdzałem "organoleptyczne" radiator na NB (paluszkiem) - jest on canajmniej gorący ale nie parzy. Szukam sposobu zmierzenia temp. aby być pewnym że nic :zonk: mu nie będzie dolegać.

I tutaj pytanko : Jaka max temp. może byc na NB ?

 

Pozdrowienia

 

 

EDIT:

 

A może inaczej powinienem zapytać. Czy ktos z szanownym uzytkowników tego chipsetu stosuje chłodzenie PASYWNE ???

Edytowane przez hassanbey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej powinienem zapytać. Czy ktos z szanownym uzytkowników tego chipsetu stosuje chłodzenie PASYWNE ???

1464179[/snapback]

Ja chlodze chipset pasywnie - Zalmanem granatowym, co widac zreszta w sygnaturce :) i wszystko jest OK, ale na radiator dmucha nawiew z karty graficznej 0- chlodzonej tez Zalmanem (tez jest w sygnaturce o tym) wspomagane wiatrakiem 80x80mm puszczonym na 5V, temp na chipsecie - zmierzona miernikiem w max stress to ok 40-43 stopnie, zelezy od temperatury otoczenia

 

 

Andy:

 

co do wgrywania biosow, to najlepiej zrobic sobie dyskietke startową ale z pustymi autoexec.bat i config.sys, a bios miec na dysku wraz z programem do flashowania (program jest w archiwum z biosem) i odpalasz z lini polecen nazwaprogramu nazwa_bios, potem follow the instruction on screen :) bezstresowe i proste:)

 

niezmieniam zadnych opcji w bios przed flashem, po wgraniu mozna zrobic reset CMOS ale nie jest to konieczne - ja nie robilem i bylo OK

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem płytę na nowy egzemplarz, w tamtej padł SBLive

 

Chciałem trochę popodkręcać i spotkałem się z dziwną sytuacją. W BIOSie (wersja 3.1) ustawiłem 1,45v +3,3% co powinno dać 1,5V (tyle też w BIOSie pokazało) ale kiedy uruchomił się WinXP zobaczyłem w CoreCenter, CPU-Z i MBM 1,45! :blink:

 

Qrde, co jest?! W tamtym egzemplarzu płyty tak nie było, podbijanie napięć działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY HELP AJUTO

Sory że znowu się pytam ale nigdzie nie ma wyjaśnienia tego tematu...

Jaki jest sposób na podkręcenie w/w procka powyżej 219MHz bo do tej wartości jest ok powyżej system sie wiesza i pomaga restart biosu próbowałem z różnymi timingami pamięci i ciągle to samo 219 i koniec, z napięciami też podnośiłem do 2,75 nic nie pomogło jaki bios wgrać i jak go ustawić

ps. moja konfiguracja:

PDP Patriot 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-3-2

Microstar K8N SLI Platinum nForce4 SLI

Chieftec (ATX-410-212) 410W

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Winchester

Radeon X800 XL Sapphire 256 MB HDTV/DVI BOX (PCI-E) + Arctic Cooling VGA Silencer ATI5 (Rev. 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY HELP AJUTO 

Sory że znowu się pytam ale nigdzie nie ma wyjaśnienia tego tematu... 

Jaki jest sposób na podkręcenie w/w procka powyżej 219MHz

1474777[/snapback]

a wystarczy uzyc opcji SZUKAJ, czytaj pierwszy post tego watku tam masz link.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie udało się a było to tak obniżyłem HT do 1 i pamięci do 166

DDR-ki poszły na 470 MHz co daje wAMD64 2115 MHz i dalej próbuje podkręcać wgrałem sobie bios 1,3 chociaż uzyskiwałem to samo na 3,3 oficjalnym niestety przy podnoszeniu HT do 3 zwis systemu i pomaga tylko restart biosu. Dalej próbuje myślę że to nie koniec OC na moim kompie ... :)

 

 

p.s. tyczącego się zmieniania biosu na płycie Microstar K8N Platinum nForce4 SLI można wykorzystać program MSISetup.exe do aktualizacji biosu który instaluje się w c:\Program Files\Setup Files\MS-7100 v3.30\ podczas instalacji aktualizacji ze strony MSi łyka oficjalne i inne jak na razie już około 4 do 6 razy bez żadnych problemów polecam aktualizować z poziomu DOS bo raz inny program WinFlash.exe zatrzymał się podczas aktualizacji i przeżyłem CHWILE GROZY!!! Na szczęście pomogła dyskietka Ratunkowa ...

 

 

:-D :-D ...

i jeszcze jedno jaki bios uważacie za najlepszy do w/w płyty stabilność OC i funkcje

Edytowane przez coval69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 3.30 dla MSI K8N SLI Platinum:

 

1. This is Award BIOS release.

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:

- Update SiI3132 Raid ROM version to 7.2.18.

- Update NVRAID version to 5.27.

- Update NVPXE version to 2.12.

- Update NVMM version to 4.94.

- Update CPU ID for Sempron E3 2000MHz/59W.

- Update CPU ID for Turion64 25W 2000MHz.

- Update CPU ID for Sempron Mobile 2000Mhz/62W.

- Update CPU ID for Sempron D0 1800Mhz/59W.

- Support K8 DualCore CPU.

3. 2005/05/10

 

W porównaniu z 3.10 mocno zmieniono organizację menu BIOSu

 

 

EDIT: Chyba mocno potłuczony byłem gdy pisałem tego posta. Raptor o tym BIOSie pisze na samej górze tej strony. A do podkręcania to ten BIOS się nie nadaje ... Płyta nie chciała podnieść się na 9x280 1,5 vcore :? :blink:

 

EDIT II: Po wgraniu tego BIOSu przy zamykaniu lub restarcie WinXP system zatrzymywał się na oknie "Trwa zamykanie systemu Windows" Po zmianie na 3.10 wszystko wróciło do normy ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę o podanie jakiegoś biosu do K8N NEO4 - F (MS-7125).Teraz jedyne co udało mi się uzyskać to FSB 225 na biosie 1.4 i 250 na 1.3.Ale było wtedy już niestabilnie.Procek jest 0509 więc nienajlepiej ,ale teraz chodzi na 225 i napięciu 1.35 w pełni stabilnie więc pocieszam się,że na dobrym boisie będzie 250 FSB ful stable przy standardowym V.Kiedy dam ustawienia biosu na default to napięcie jest 1.45V a nie powinno być 1.4V? .Seria proca to ADA 3000DIK4BI CBBID 0509CPBW 1220589C50145.Dziwi mnie fakt,że podkręcanie poprzez dynamic o/c w biosie (daje t o222 FSB) powoduje już zacięcia przy wgrywaniu windy.Natomiast kiedy ustawię 225 chodzi stabilnie nawet na niższym V dlaczego?.HTT x1,pamięci poniżej swoich możliwości w obu przypadkach.Co więcej ustawienie 222(normalnie nie przez dynamic o/c) też daje dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 3.3 już od kilku tygodni był dostępny przez japońską stronę MSI, nie wnosi wiele nowego jeśli chodzi o OC. Niby poprawia kompatybilność z nowzymi prockami, ale mój tak samo chodził na 3.1 jak i 3.3.

Obecnie testuję 3.44, ale też niewiele ciekawego... jedyne, co poprawiono, to że przy AMD San Diego w 3.1 znikała opcja zmiany 1T/2T w pamięciach, w 3.44 beta jest to poprawione.

 

Odnośnie Biosu 1.4 dla NEO4 to lipa straszna, Warto zostać tylko przy 1.3.

 

Jak głoszą wieści jest duża szansa, że nowe BIOSy dla naszych płyt pojawią sie w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem wrócić do wersji 1.3 biosu i od razu efekty.Stabilne 243 FSB bez podnoszenia napięcia.Nie obyło się jednak bez chwili dramatu.Flasciach!ę winflashem pasek dochodzi do 45% i stop!Myśle fajnie.Po chwili jednak komunikat,że wszystko przebiegło pomyślnie.No to reset i... pisk w głośniczku zero reakcji aaaa....myśle weekend bez kompa.Mówię spróbuję jeszcze jednego resetu cmos, i zadziałało ufff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze kogos o rozwianie moich watpliwosci. Poniewaz nie posiadam jeszcze tej plyty nie moge sam tego sprawdzic ( MSI K8N Neo4 Platinum ). Moje watpliwosci dotycza problemu zwiazanego z FSB 219. Czy za kazdym razem trzeba podnosic FSB po wejsciu do Win czy istnieje jakis sposob na zapisanie ustaiwec ?? Z tego co wiem ustawienie z poziomu BIOS'u FSB powyzej 219 MHz powoduje niestabilnosc systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...