Skocz do zawartości
swojak

Jaka Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś pomoże mi w doborze płyty głownej? mam athlona 1800+ grafę radeona 9600 pro 512 ram lite on nagrywarka dvd i lite on nagrywarka cd rw dysk twardy segate 40 gb i dokupię jeszcze drugi segete 80 gb na twardziela i płytę mam 500 zł co dobrać? jaka płyta główna.jestem nowicjuszem i poznaję dopiero technikę podkręcania a właściwie to narazie jej nie znam.pomocy i jeszcze jedno narazie moja płyta główna to ecs k7s5a gdzie mam 4x agp. wyniki w 3d mark 2001 są fatalne 7500 spodziewałem się więcej od mojej grafy.napewno winę ma też płyta główna i dlatego ją zmieniam. Czy te złe wyniki to wina płyty? napiszcie co sądzicie o tym z poważaniem swojak :mur:

Edytowane przez swojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he niezbyt wiem jak to sprawdzić jak już pisałem jestem niedoświadczony używam programu ewerest ale on nie pokazuje mi mtakich danych

1263361[/snapback]

Uzywasz everesta to dobrze :) on pokaze Ci jakiego masz procka :wink: Jak go odpalisz wejdz w zakladke plyta glowna dalej procesor i nazwa kodowa podaj tez serie i bedzie ok... Acha napisz tez jaka masz pamiec podaj informacje tez z everesta zakladka plyta glowna i dalej SPD :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiem gre PES4. Niestety moja karta graficzna (NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB)) nie daje sobie z nia rady. Chce wiec zmienic karte na taka, ktora spelnia wymogi producenta (minimum GeForce 3 lub Radeon 8500). Moje pytanie jest nastepujace, czy zmiana karty graficznej np. na ATI RADEON 9550 128MB TVDVI 128bit OEM GIGABYTE lub na GeForce FX 5700LE 128MB DVITV BOX Gigabyte poprawi moja sytuacje jesli jesli te karty dzialaja na AGP 8x a moja plyta glowna (ECS K7S5A) obsluguje max AGP 4x. Czy zeby pograc w ta gre musze wymienic rowniez plyte?

 

A moze, jesli moja plyta nie wykorzystuje AGP 8x zadowolic sie np GeForce3 Ti/500 TV GS (http://sklep.benchmark.pl/pelny_5011.html)?

 

Najchetniej nie zmienialbym plyty glownej - bo dotychczasowa swietnie sie sprawuje i system jest bardzo stabilny od poltora roku; ale chetnie wykorzystalbym zaawansowanie graficzne grafikow z KONAMI.

 

Wielkie dzieki za wszystkie porady,

 

Pozdrawiam,

 

Mike :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiem gre PES4. Niestety moja karta graficzna (NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB)) nie daje sobie z nia rady. Chce wiec zmienic karte na taka, ktora spelnia wymogi producenta (minimum GeForce 3 lub Radeon 8500). Moje pytanie jest nastepujace, czy zmiana karty graficznej np. na ATI RADEON 9550 128MB TVDVI 128bit OEM GIGABYTE lub na GeForce FX 5700LE 128MB DVITV BOX Gigabyte poprawi moja sytuacje jesli jesli te karty dzialaja na AGP 8x a moja plyta glowna (ECS K7S5A) obsluguje max AGP 4x. Czy zeby pograc w ta gre musze wymienic rowniez plyte?

 

A moze, jesli moja plyta nie wykorzystuje AGP 8x zadowolic sie np GeForce3 Ti/500 TV GS (http://sklep.benchmark.pl/pelny_5011.html)?

 

Najchetniej nie zmienialbym plyty glownej - bo dotychczasowa swietnie sie sprawuje i system jest bardzo stabilny od poltora roku; ale chetnie wykorzystalbym zaawansowanie graficzne grafikow z KONAMI.

 

Wielkie dzieki za wszystkie porady,

 

Pozdrawiam,

 

Mike :unsure:

1263630[/snapback]

Troche w innym miejscu powinieneś o to pytać ale dobra.

 

1. Większość (jak nie wszystkie) kart AGPx8 obsługuje bez problemu AGPx4. Polecam Radeona 9550.

2. Podawane przez producentów gier minimum jest dalekie od faktycznych wymogów przyzwoitego grania.

3. Jeśli płyta obsługuje AGPx4 to nie musisz wymieniać płyty chociaż nie jest ona najlepsza.

4. Dużo zależy od procesora jaki masz. Im większy tym więcej da zmiana karty.

5. Rive TNT już dawno powinieneś wrzucić do kosza (jakieś 3lata temu :-)) jeśli czasem grasz.

6. ... "zaawansowanie graficzne grafikow"...hmm...zmień cały komputer :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche w innym miejscu powinieneś o to pytać ale dobra.

 

1. Większość (jak nie wszystkie) kart AGPx8 obsługuje bez problemu AGPx4. Polecam Radeona 9550.

2. Podawane przez producentów gier minimum jest dalekie od faktycznych wymogów przyzwoitego grania.

3. Jeśli płyta obsługuje AGPx4 to nie musisz wymieniać płyty chociaż nie jest ona najlepsza.

4. Dużo zależy od procesora jaki masz. Im większy tym więcej da zmiana karty.

5. Rive TNT już dawno powinieneś wrzucić do kosza (jakieś 3lata temu :-)) jeśli czasem grasz.

6. ... "zaawansowanie graficzne grafikow"...hmm...zmień cały komputer  :lol:

1263774[/snapback]

Nie musi byc przyzwoicie (zaawansowanie graficzne pewnie rzeczywiscie dostrzege po wymianie calego kompa :rolleyes:)- wazne zeby ruszylo z miejsca. Mam 512 RAMu i Athlona XP 2000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc przyzwoicie (zaawansowanie graficzne pewnie rzeczywiscie  dostrzege po wymianie calego kompa :rolleyes:)- wazne zeby ruszylo z miejsca. Mam 512 RAMu i Athlona XP 2000+.

1263792[/snapback]

To śmiało kupuj tego R9550 tylko 128bit nie 64! najlepiej HISa bo jeszcze się dobrze podkręci.

 

Ram i procek OK więc odczujesz różnice i to całkiem sporą!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor  nazwa kodowa thoroughbred b  seria bo    pamięć 256ddr pc3200 200mhz oem    i 256ddr pc2100 133 mhz  oem

1263576[/snapback]

No to jest dobrze nawet bardzo dobrze :D Wez plyte Abita NF7 sprzedaj obie kosci ramu i kup jedna 512MB hynix D43 :wink: Nastepnie kup jakis wyntyl na procka i zacznij podkrecac :wink:

Acha jak juz zrobisz jak Ci napisalem to za jakis czas mozesz pisac na forum ze wentyl na plycie Ci halasuje :? Ta plyta tak ma ze ten wentyl nadaje sie do kosza i trzeba go przesmarowac albo najlepiej wymienic na jakiegos zalmana pasywnego :wink: Ale jak juz bedziesz po zakupach :) zanim zaczniesz cokolwiek kombinowac ze sprzetem poczyaj to http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=54357 jest to bardzo wazne,wiem ze troche tego jest ale od czegos trzeba zaczac :wink: pozdrawiam

 

EDIT

@mike12 dlaczego zamieszczasz te same posty w roznych tematach :? w temacie o kartach juz Ci odpowiedzialem :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo tak beginer z infinity.. no to powodzenia:) te plyty wymagaja troche od uzytkownika.nowe nf7 tez nie sa juz specjalnie atrakcyjnym wyborem. no i dalej nie wiem czemu nie chcialo sie panu swojakowi chwile poszukac i znalezc info o plytach glownych pod socket a.naprawde nietrudno cos znalezc a tymczasem tu dyskusja toczy sie o tym czy to jest palomino czy co innego - a a jakie to ma znaczenie? no i pytanie o karte graficzna w tym topicu?:D powodzenia i pozdro.kup sobie asusa na nforce2 i tak nie bedzie mega krecenia a plyta wydajna i stabilna jak zreszta wiekszosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7NF-RZ nForce2 SPP (dual-channel) a co sądzicie o tej płytce??????? i jeszcze jedno czy nie będzie problemów z odpaleniem dwóch różnych kości ramu pc 3200 200mhz oraz pc 2100 133 mhz????????? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7NF-RZ nForce2 SPP (dual-channel)  a co sądzicie o tej płytce??????? i jeszcze jedno czy nie będzie problemów z odpaleniem dwóch różnych kości ramu pc 3200 200mhz oraz  pc 2100 133 mhz?????????    :oops:

1265625[/snapback]

Jak chcesz plyte slabilna i bezproblemowa to mozesz przestac szukac :wink: Ta plyta bedzie ok. Co do pamieci to beda dzialac ale z szybkoscia tej wolniejszej :wink:

 

Chciales podniesc wynik w 3Dmarku2001 w ten sposob znaczaco tego nie zrobisz :rolleyes: Potestuj karte jakims nowszym markiem 03 lub 05 i wtedy porownaj czy masz slabe wyniki,a tak wogole to grasz w te marki bo ja tam wole gry :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...