Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj probowalem wgrac demo Pacific Hero (czy jakos tak). Genialny Instaler wyswietlil "Nieznany system nie wgram gry" :0 Ja rozumiem zeby gry sprzed 3-4 lat nie dalo sie zainstalowac a nowe dawalo ale na boga, taki Star Trek Bridge commander z 2001/2002 wgrywa sie idealnie i dziala piknie a "swiezutka" gra sie wywala :mur:

 

Brawa dla programistów, mzoe M$ powinien rozeslac do nich list : "Wydalismy nowego Windowsa XP x64 jakbyscie nie zauwazyli" .

 

BF pisze po prostu ze gra byla testowana na 32bit sysie i nie ma pewnosci ze gra bedzie dobrze dzialac, a to sie wywala. ehhhh maniana

 

@biegi nie ma parzyspieszenia bo dzialasz na emulowanym sofcie ;) w aplikacjach czysto 64bit jest, np taki Cinebanch (czy jakos tak to sie pisze :] ) roznica jest i to znaczna. Niestety przez to ze intel wydal tak pozno procki 64bit sytuacja jest taka a nie inna, AMD nie ma na tyle silnej pozycji aby zmusic producentow softu ( glownie malych programow, gierek, bo przeciez dedykowane oprogramowanie grafika itp. sa ) do wydawania wszystkich programow w 2 wersjach: 32 i 64bitowej.

 

Jak program dziala poprawnie to nie wydaja wersji 64bit, a jak nie to zostawiaja je na sam koniec koleiki produkcyjnej.

 

Ja tam jestem zadowolony, smigam na nim juz od wrzesnia, i musze przyznac ze nie zwalnia tak jak 32bit XP, nie wiem czego to jest zasluga ale mam takie wrazenie ;)

 

PS: Czy i wam niektore programy, wykrywaja go jako win 2003 ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale spróbuj użyć programu ORCA

http://blogs.msdn.com/astebner/archive/200.../12/180792.aspx

 

Poszukaj pliku instalacyjnego .msi i przerób go ORCA'ą tak by Win2003/XP x64 myślał, że to instalator dla niego.

Orca.zip

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was chłopaki za niedługo będę się chciał przesiąść na ten system (jak przyjdzie mój proc 64bit) i tu się nasuwa pytanie czy ja w ogóle mam szanse uruchomić moją karte TV ta co w sygnaturce. A i jeszcze jedno działa Battlefield 2 na tym systemie i CS:S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was chłopaki za niedługo będę się chciał przesiąść na ten system (jak przyjdzie mój proc 64bit) i tu się nasuwa pytanie czy ja w ogóle mam szanse uruchomić moją karte TV ta co w sygnaturce. A i jeszcze jedno działa Battlefield 2 na tym systemie i CS:S.

Wejdz na strone winfasta i zobacz czy są stery bo 32bitowe na pewno nie beda działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prawie każdego odbiornika BT który pracuje z softem Widcomma,

ten jest dostępny pod x64 i działa bez najmniejszych problemów.

 

Soft nokii działa tak samo.

czy ktoś na allegro sprzedaje klucze BT zgodne z tym softem, bo niestety informacje odnośnie ich softu są z reguły żdane ;)

może ktoś ma jakiś konkretny działający model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was chłopaki za niedługo będę się chciał przesiąść na ten system (jak przyjdzie mój proc 64bit) i tu się nasuwa pytanie czy ja w ogóle mam szanse uruchomić moją karte TV ta co w sygnaturce. A i jeszcze jedno działa Battlefield 2 na tym systemie i CS:S.

Odnosnie pierwszego pytania - NIE :D ja probowalem ostanio Winfasta 2000DV TV i nie da rady :]

Battlefield2 smiga idealnie, co do CS:S nie wiem, ale HL2 dziala wiec i z nim nie powinno byc problemu, watpie aby Valve walnal taka gafe, to nie w jego stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli klops z TV na tym systemie bo na winfast.com niema driverów do mojej karty dal X64 :(

hmmmm Tak jak czytalem to udalo sie komus uruchomic TV ale na ATI All in Wonder. O innych nie slyszalem.

 

EDIT:

 

hmmm juz od dawna mialem napisac maila do winfasta :/

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mam takie moze nie typowa pytanie. trzeba przed ściągnieciem tego x64 z tej strony wpisywać swoje dane osobowe ;/ mi się to nie podoba :(

 

pozdro

To nie sciagaj - proste. Mozesz uzywac Linuxa albo okradac MS dalej. Twoj wybor. Jak kaza placic za system - niedobrze. Jak daja za darmo - niedobrze. Moze powinni doplacac?

 

Moje pytanie: czy istnieje mozliwosc zintegrowania instalki x64 ze sterownikami do SerialATA II od plyty glownej? Pytam, bo nie posiadam floppa i na razie nie moge zainstalowac x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: czy istnieje mozliwosc zintegrowania instalki x64 ze sterownikami do SerialATA II od plyty glownej? Pytam, bo nie posiadam floppa i na razie nie moge zainstalowac x64.

ostatni post na końcu http://forum.explode.pl/viewtopic.php?t=83...29c2f9bcd0779e0

i dodam bo już komuś tłumaczyłem

nLite v1.0 RC6 pobierasz z tąd http://www.nliteos.com/download.html

do instalacji nLite wymagany NET Framework 2.0 x64

problemem będzie jedynie wyodrębnienie a właściwie wskazanie plików

inforamcyjnych odpowiednich sterowników z całych pakietów pobranych

od producentów (należy je rozpakować) i tu już potrzebne konkrety co do konfiguracji komputera są

w nLite ustawienia:Integracja sterowników,Ustawienia instalacji i Twórz obraz ISO

no i jak masz np.update windowsa ściągnięte w pakach to również tę

opcję należy zaznaczyć ,tu masz takie paki poprawek

http://www.software.download.net.pl/866/Au...4-Full-English/

do grudnia 2005r,możesz je odrazu wstawić w nLite po rozpakowaniu

ich(dodać każdą pojedyńczo)lub prościej doinstalować po zainstalowaniu

Windowsa.Jest też Pack ze stycznia już wejdź na forum z tej stronki http://www.autopatcher.com/

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

hehe właśnie se to zainstalowałem

wraz ze sterami nf4 na x64 i ati też na x64 :P

tylko mi ciagle wyskakuje zeby go aktywował i nie moge tego zrobić :/

wypełniam i mi pisze ze nie moze nawiązać połączenia z serverem :P

 

aha jeszcze apropos - to jest full wersja ??

czy trial 160dniowy ?? (czy 180 jakś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na forum PlanetAMD64 że niby do mojego tunera da się zainstalować zastępcze sterowniki (zobaczę jak przyjdzie proc). Wysłałem jeszcze email do Leadtek kiedy będą sterowniki do ich kart TV. Jak mi odpiszą to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na forum PlanetAMD64 że niby do mojego tunera da się zainstalować zastępcze sterowniki (zobaczę jak przyjdzie proc). Wysłałem jeszcze email do Leadtek kiedy będą sterowniki do ich kart TV. Jak mi odpiszą to dam znać.

No to życze powodzenia bo ja napisałem ze 3 razy i nic nie odpisali ( avermedia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ostatni post na końcu http://forum.explode.pl/viewtopic.php?t=83...29c2f9bcd0779e0

i dodam bo już komuś tłumaczyłem

nLite v1.0 RC6 pobierasz z tąd http://www.nliteos.com/download.html

do instalacji nLite wymagany NET Framework 2.0 x64

problemem będzie jedynie wyodrębnienie a właściwie wskazanie plików

inforamcyjnych odpowiednich sterowników z całych pakietów pobranych

od producentów (należy je rozpakować) i tu już potrzebne konkrety co do konfiguracji komputera są

Dzieki ogromne! W tym tygodniu bede musial sie w koncu zabrac za to :)

Stery to ja wiem jakie mam wrzucic do tego SATA - plyta jest Gigabyte'a i niestety zaden z Windowsowych sterownikow dysku nie rozpoznaje - zarowno zwykly XP z SP2 jak i x64. Musialem wykrecac floppa z pracy zeby zainstalowac Winde w domu kiedys ;) Na szczescie od ponad 8 miesiecy wszystko dziala jak powinno :] - a zdazylem w tym czasie wymienic i procka i plyte glowna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mi odpisali :blink: z czego jestem zadowolony lecz ten email nic nie wnosi :(

A oto jego treść:

The chipset manufacturer does not support 64bit driver for BT878 series. (like TV2000XP Deluxe....)

But we effort to make 64bit driver for it.

If any news we will update on site.

 

Best regards

Leadtek Service

Marketing Department, Leadtek Research Inc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was używa SLI w x64, u mnie włączenie SLI powoduje obcięcie niektórych ikonek :/

Tak, ja używam i nie mam problemów, więc teorie że SLI pod x64 nie działa jak trzeba od razu odrzuć od potencjalnych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The chipset manufacturer does not support 64bit driver for BT878 series. (like TV2000XP Deluxe....)

But we effort to make 64bit driver for it.

If any news we will update on site.

 

Best regards

Leadtek Service

Marketing Department, Leadtek Research Inc.

Pier... o szopenie. ja troche tego nie rozumiem co nie wspiera 64bit sterownikow, sprzet ? Raczej nie wydaje mi sie to mozliwe, bo strowniki obsluguja sprzet a nie odwrotnie. Nie chce im sie robic sterow to jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buu

A angielski znasz? Wiesz co to znaczy "chipset manufacturer"? PRODUCENT chipsetu nie oferuje sterowników 64-bitowych dla chipów BT878... a nie chipset nie obsługuje sterowników...

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buu

A angielski znasz? Wiesz co to znaczy "chipset manufacturer"? PRODUCENT chipsetu nie oferuje sterowników 64-bitowych dla chipów BT878... a nie chipset nie obsługuje sterowników...

Znam :] i dobrze napisalem. Czy spece Ledtecka nie potrafia zrobic sterownikow do swojego sprzetu? Co za problem wziac ludzi ktorzy by posiedzieli nad sterownikami do x64?? Latwiej pisac ze producent chipu nie dal im sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...