Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ISO pobralem z linkow na poczatku tematu, wiem ze temat niebootujacych plytek juz nieraz byl, ale prosilbym o pomoc kogos komu ruszyla instalacja, nagralem juz chyba z 10 plytek korzystajac z tego co wczesniej pisaliscie ale nadal wyskakuje ze brakuje pliku "NTLDR" lub ze niema dyskietki.

 

 

bardzo prosze o pomoc, bo juz niewiem co zrobic zeby zainstalowac ta winde

 

----------------------------

AMD Athlon 64 3000+, ASUS A8N-E nForce4, 2X256RAM, dysk WDC WD120 SATA2, ATI Rad. x550 128mb, DVD-RW Nec 4550A

Edytowane przez pudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie po instalce Win2k3 Server x64... I uciekam czym prędzej do Servera 32-bitowego. Nie działają stery do płyty głównej, mimo że niby dedykowane właśnie do 2k3 x64. W device managerze 3 czy 4 nieznane urządzenia, w tym dźwiękówka zintegrowana, ktora za cholerę nie chce sterów przyjąć. Nie działa zupełnie 3dm03 - imo jak na ledwie parę godzin obcowania, wad już zbyt dużo :/

Jest sens się dalej z tym męczyć? Piszecie że szybciej, prawdę mówiąc zastanawiam się, czy większego efektu nie zapewnia sama przesiadka na system oparty o w2k3, niż na te 64bity....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki dokładnie te - niby dedykowane pod W2K3 64, w praktyce jednak średnio działające.

Sam nie wiem - używam Win2k3 32-bit od ponad dwóch lat, i z pełną świadomością mogę stwierdzić że jest systemem szybszym i stabilniejszym od winxp. Jednak ta wersja 2k3 x64 z sp1 średnio się prezentuje. Wiem, że sp1 miał również zgubny wpływ na 2k3 32-bit, ale nic nie poradzę, bo już wersji bez service packa nie mam jak ze strony MS ściągnąć.

Słyszałem, że w przypadku win x64, lepszym wyborem jest xp... Ale uraz do xp pozostaje. Jest może ktoś, kto testował zarówno xp x64 jak i 2k3 x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie co moze być przyczyną, że w IE mruga mi losowo przycisk ulubione, uneimożliwiajac normalną prace.. nawet tą wiadomosc musiałęm pisać w innym oknie i wkleić do IE...

 

podobnie jest z total commanderem.. pojawia się co chwilę okienko które normalnie pojawia się po kliknieciu myszką w przycisk oznaczony *.

 

jeśli ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź.. bo za chwile chyba wywale tego beta-windowsa 64bit i wróce do 32bit wersji.

 

Dopiero dzis zakupilem amd x64.. i chciałem sprawdzić z czym się je tego windowsa.. ale widzę że raczej z niczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie co moze być przyczyną, że w IE mruga mi losowo przycisk ulubione, uneimożliwiajac normalną prace.. nawet tą wiadomosc musiałęm pisać w innym oknie i wkleić do IE...

 

podobnie jest z total commanderem.. pojawia się co chwilę okienko które normalnie pojawia się po kliknieciu myszką w przycisk oznaczony *.

 

jeśli ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź.. bo za chwile chyba wywale tego beta-windowsa 64bit i wróce do 32bit wersji.

 

Dopiero dzis zakupilem amd x64.. i chciałem sprawdzić z czym się je tego windowsa.. ale widzę że raczej z niczym...

Ja u siebie nie mam takich dziwnych problemów, z tymże mam pełną wersję a nie jakąś betę.

Ale i tak twój problem jest conajmniej dziwny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beta.. w sensie ze nie dopracowany jakiś ten system :)... Jednak chyba wrócę do 32bit bo mi nie działa aston shell.. a explorera nie cierpie :D

 

Chwilowo problem powyższy znikł.. ale czasami powraca na jakiś okres.. a mnei to irytuje jak sie dzieje coś dziwnego a ja nie wiem czemu... i nie daje się normalnie pracować...

 

EDIT:

 

heh.. zainstalwoałęm win32.. problem ten sam co poprzednio.. Podłaczyłem starą klawiaturę.. i narazie problem znikł...

 

Czy to mozliwe ze po zmianie mobo i procka z pentiuma3 na atlona64 klawiatura nagle dostała jakieś nieporządane skutki uboczne? A taka była fajna... a4tech slim za 35 pln...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, i po co od razu gadać na Windowsa :) Zmieniłeś na 32 i pewnie już zostaniesz, ja zmieniłem na x64 i zostanę, ale przy nim :)

 

EDIT:

Tym bardziej że mamy od 3 godzin Daemon Tools x64 !!!! Nareszcie !!!

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :).. po paru godzinach stwierdziłem ze dam szanse jeszzce raz win64....

niestety pojawił sie kolejny problem.. Aston shell mi sie wysypywał podczas otwierania cdromu... :lol:

 

a że lubie z niego korzystac... i podejrzewam że w przyszłości poajwiło by sie więcej błędów w działaniu, to zrezygnowałem.... i znów wróciłem do win32... :twisted:

 

4 windowsy / 1 dzien to o 3 za dużo :D. Pozatym muszę mieć stabilny system, który nie bedzie mi krzyczał ze nie pujdzie z takim a takim programem (często dosyć specyficznym) wiec póki co win64 idzie do lamusa...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

Czy pod Windows XP x64 będzie chodzić środowisko programistyczne Javy - NetBeans?

Wiem jaki antywirus zainstalować pod XP x64 ale co z firewallem? Jaki jest najlepszy, najskuteczniejszy a przy tym darmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie: ściągłem wczoraj sobie ze strony microsoftu windows'a xp w wersji 64-bitowej. I cała moja przygoda trwała by nadal ale sterowniki do dźwięku (oczywiście 64-bitowe) nie działają i zakażdym razem po zainstalowaniu nie wykrywa mojej dźwiękówki :( mam płytę główną ABIT AN8 i jeśli poszukacie troche o tej płycie to karta dźwiękowa nie jest cała zintegrowana- jest wkładana do slotu PCI express x1(AUDIO-MAX)Pomóżcie mi rozwiązać ten problem.Może ktoś z was też miał taką sytuacje? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie od paru dni pracuje na windowsie XP 64 bit.

Dziala sporo szybciej od wersji 32 bitowej - jednak jakbym nie kupil orginala to korzytalbym z wersji 32 bitowwej a to daltego ze mam naspteujace problemy (sprzet jak w podpisie).

1. Po zainstalowaniu Mozilli Thunerbird jak klikam na plik prawym przyciskiem myszy i biore Send To itd to mimo wszystko chce mi ten plik wysylac za pomoca Outlook Expresa.

 

2. Problem z zainstalowaniem drukarki HP 1320.

 

3. Sterowniki do RAdeon X800 GTO - nie wiem jakie uzyc - bp jak mailem standardowe (te co windows zainstalowal) i zmineilem je na Catalysty z ATI COntrol Panel - to wlansie ATI Control panel mi sie wysypuje ->nie da sie go uruchomic.

Jakie tutaj polecacie sterowniki ?

Ponadto che ustaiwc sobie neistandardowa rozdzielczosci tzn 1428x1071 - to korzystalem anjpiers z Power Stripa - tylko ze jak pozniej wybiore te rozdzielczosci we Wlasciwosciah (na pulpicie) to dal tej rozdzielczosci moge ustaiwc tlyko odswiezanie 60 Hz , a chce 85 Hz -> a moj monitor (Samsung 995 NF) spokojnie ciagnie 1600x1200 przy 65 Hz - jka sobie z tym poradzic - bo jak mialem Geforce 4 to po dodaniu tej rozdzielczosci w PowerStripie wszytko choidzlo jak potrzeba ?

 

4. Jaki programi do wypalania plyt bo Nero serii 6 nie dzialaja na 64 bitach ?

 

xx. Moze was spotakaly pod tym systemem jakies inne nie spodzianki ? Jesli tak to podzielcie sie tym z innymi :)

 

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj zainstalowałem Windows XP x64 pobranego ze strony Microsoftu. Na pulpicie podaje mi jednak że jest to wersja z ServicePackiem 1. Czy można zainstalować do tego Windowsa ServicePack 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem Windowsa XP x64 i oto moje pierwsze wrażenia:

 

Plusy:

- Wbrew wcześniejszym wypowiedziom środowisko Java zainstalowało się poprawnie.

- Działa także i poprawnie nagrywa płyty Nero 6.

 

Minusy:

- brak obsługi środowiska 16-bitowego.

- wyskakują błędy przy konfiguracji sterowników nVidii.

- niektóre 32-bitowe programy nie działają (np. DAP 7.5, RealPlayer, Norton Internet Security itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam problem z windowsem :/ Zainstalowałem go wreszcie, zadowolony odpalam aż tu nagle error bo rozwalił się Isass.exe ( ten od internetu ) a drugi to że nie moge wejść na windows update bo nie wiem jak zainstalować activex :(

 

Macie jakieś genialne pomysły co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak... o co chodzi z tym activex... musisz po prostu wejść na http://windowsupdate.microsoft.com/ spod MSIE 32bit... on sam wszystko zainstaluje po kolei w kilku etapach...

 

Ghost? No możesz sobie zrobić obraz partycji na ktorej jest win x64... o to chodzi? jak nie o to to o co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak... o co chodzi z tym activex... musisz po prostu wejść na http://windowsupdate.microsoft.com/ spod MSIE 32bit... on sam wszystko zainstaluje po kolei w kilku etapach...

 

Ghost? No możesz sobie zrobić obraz partycji na ktorej jest win x64... o to chodzi? jak nie o to to o co?

Dokładnie o to , a dokładniej o przyrócenie 32bitowej wersji Win Xp , jakby co.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe stery do Thomson SpeedTouch 330, do sciągnięcia http://www.speedtouchdsl.com/support.htm

Zaraz będę instalował i testował, mam nadzieję, że wkońcu zainstaluję ten modem pod os-em 64 bit.

Plik do ściągnięcia waży 9,5 MB.

A ja mam problem z tymi sterownikami do Thomsona SpeedTouch 330.

Po pierwsze jakie podać parametry dla NEO+? Chodzi mi o typy połączeń i takie tam jak PPPoE czy PPPoA, lub jakie jest to VPN (lub coś w tym stylu). I czy działa na nich cFos?

 

 

 

EDIT: czy z takim routerem D-Linka były by jakieś problemy z instalacją/konfiguracją?

Jak nie uporam się z tym modemem, to sobie kupię router (i tak od dłuższego czasu się do tego przymierzam).

Edytowane przez TRH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam x64 i 32 bo nie ma jeszcze drv do tunera tv na saa7134, system na pewno szybszy od 32 widac po samej pracy na dyskach, w bf2 "letki" wzrost fps, nie mam nakaldki na lightwave8.5 pod 64bity ale i tak sama w sobie wer 32bit przyspiesza pod x64, a zaczalem regularniej uzywac po tym jak sie pojawil daemon4, jedynie co ot czekac na sterowniki do tunera i nie ma po co wracac bo coraz wiecej softu sie pojawia pod niego;)

 

 

gdyby ktos mial drv do tunera tv na saa7134 pod x64 to dajcie linka

 

 

 

 

 

A8N-SLI Deluxe, Venice 3200+, 1gb twinmos, 120gb(8MB) maxtor 10+, 80gb(8MB) maxtor sataI, 250gb(16MB) sataII ncq, dvd dl samsung, gf 6800gt leadtek, 500W power, benq fp71+ (tuner saa7134)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zamierzam przeskoczyć na 64bity, chciałem się dowiedzieć, które z wypisanych oprogramowań będą mi działały. Bądź czym można je zastąpić

Avast - program antywirusowy

Keiro – FireWall

Bit Comet

Audigy 2 ZS Platinum

Driver Cleaner Pro

DVD Shrin

DVD Fab

Easy Cleaner

Fobar 2000

Fraps

Future Mark-3DMarki

K Litle Codeck

Konekt

Neostrada + na modemie Sagem Fast 800

Logitech myszka, klawiatura, pad i kiera

Microsoft Office

Nero

Symantec Gohst

Opera

Drukarka HP 960c

Sisoft Sandra

Scype

SubEdit Player

Ultra Iso

WinRar

Total Comander

Emule

Alcohol 120%

Oczywiście jeszcze dochodzą gry. Więcej sobie nie przypominam na czym mogłoby mi zależeć.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach tłuczenia się z tym systemem stwierdzam że internet to całkowite DNO ! bo

1 Wada lsass.exe powoduje auto shut down

2 Wada lsass.exe nie pozwala na uruchomienie sterowników

3 Wada w pkt 2 powoduje zerowe możliwości graficzne czyli przewijanie prostej strony internetowej to normalne skoki :/

4 Wada lsass.exe wymaga wpisywania za każdym razem shutdown -a

 

Jak wiecie co z tym zrobić to bardzo prosze o pomoc alepuki co dlamnie ten kawał złomu jest niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...