Skocz do zawartości
BENITO

Zapraszam Do Lektury Testu Coolerów Pod A64.

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda że w tym teście ktoś porwał sie na A64 2800 z Arcticami o wydajności godnej Celerona 1200. DO tych proców jest ARctic Freezer 64 z technologia HP odpowiadającą tym z Thermaright i innych. Podejrzewam po tym co wyprawia u mnie na prescocie 3.2 że stanał by z tymi produktami w równym szeregu albo ich zamordował - biorąc pod uwage cene i cisze podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za nagonka?!

 

Test jak test- to co zostalo przyslane przez (pewnie) dystrybutorow zostalo calkiem porzadnie przetestowane.

 

Panowie, wrzuccie na luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ma to co powinien czyli temperatury, co do rpm to nigdy nie wiadomo co jak sie kreci blad statystyczny wynosi 200rpm przy niektorych wiatrakach i wiecej, co do czytelnosci to bez przesady nie jest tak zle, chodz jako plastyk powiem ze grafik mogl sie lepiej postarac, co do samych coolerow to nie mozna zazucac ze nie ma tamtego czy owego i z tego powodu sie zloscic bo dostal jakie mu przyslali a i tak sporo ich tam jest, szkoda tylko ze nie ma testu dla oc tego zestawu, czyli jakies np min 100W bo tak na oko to cpu ma 75W co nie jest duzo, zas co do zwyciezcy to bylo wiadome XP-120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie psioczycie a większość z was nawet by nie potrafiła przetestować tych wentyli i tego wszystkiego zrecenzować.

Co to w ogóle za zachowanie, chłopak się postarał o sprzęt, wziął aparat do ręki, popstrykał zdjęcia, opisał ogólnie budowę i wykonanie, przeprowadził test wydajności chłodzenia.

Test jako taki mi się podoba, bardziej nazwał bym go przeglądem asortymentu niż przysłowiowym testem.

 

Niemiec brachu zapodaj swoj teścik wentyli to ocenimy jak ci wyszedł, może nie będzie to...

lipa i tyle.

OT: A tak w ogóle Niemiec widzimy się w tym roku na zlocie? No trzeba coś razem wypić i pogadać.

 

PS. Temat został oczyszczony z postów typu: "Panowie co kupić na AMD64 ?", takie tematy już się pojawiły i nie widze sensu pozostawienia takich postów w tym miejscu.

Tu proszę wypowiadać się co do testu, nie z pytaniami co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek => wyrazilem swoja opinie i tyle. moze malo konstruktywna, ale nie mam weny na wiecej. do autora nic nie mam tylko do testu, bo text z ostatniego czipa byl calkiem niezly ;)

 

co do zlotu oczywiscie, ze bede jak tylko bede w kraju, bo 4miechy wakacji az prosza o wyjazd za granice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem, czyli jak będziesz w kraju to się pofatygujesz aby spotkać się z starymi kumplami.

 

Test jak test, ja mam wielkie uznanie dla Benito, że wziął się w garść i zrobił testa, choć mógł posiedzieć na pupie (inne określenie zabronione :/ ) i się polenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oferte wiatraków firmy dostarczającej sprzęt do testu odnosze wrażenie że celowo nie trafiły tam konstrukcje jak wspomniany Artic Frezier czy jak sie tam pisze co ;) dobrano sprzęt kiepski i bardzo dobry ale drogi, ale jak sie to mówi reklama dźwignią handlu ;)

 

Odnośnie samego testu, czytałem gorsze i lepsze, pierwsza rzecz to chyba pora skończyć z subiektywnym ocenianiem hałasu generowanego przez wentylatory i postarać sie o urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku, wkońcu to jest zakup jednorazowy a wykorzystacie go napewno jeszcze nie raz, a wasze testy zyskają na wiarygodności. Poza tym ochy i achy nad konstrukcjami powinny pozostać tylko w głowie autora a nie być przelane na strony z testem, nikogo nie interesuje to czy sie autorowi podoba dany cooler czy nie, to jest test wydajności a nie konkurs piękności i powinien sie on opierać na wykresach i tabelkach.

 

mam nadzieje ze krytyka pozwoli na poprawienie procedury testowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze wzial pod lupe nowe gigabyte np GA-PDU21-SC nie dawno nabylem i jestem zadowolony, nie jest stasznie ciezki, max predkosc obrotowa 2000rpm u mnie srednio reci sie z 1500rpm i jest na prawde cichutko, a temp tylko 35 C*, chlodze nim A64 3000+ bez went wyciagajacego z obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez lipa, posiadam thermaltake polo 735 i mam 30C/41C na niskich obrotach (dodatkowo dolozylem potencjometr i teraz wiatrak sie kreci 1500rpm a nie 2100rpm) oraz 29C/39C na wysokich (5500rpm), jak im tam wyszlo 58C to nie wiem, tymbardziej ze mam proca 2340MHz czyli jakiegos 3500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. teraz pytanie.. Z którego tygodnia są te procki??... Bo jak np jeden z 21 a drugi jakiśnowszy to te z 21 bardzo ładnie się kręcą... No ale zakładając że są z jednego tygodnia to wg mnie zależy czy szkoda ci tych 60 zł... jeśli są to procki z najnowszej produkcji to mnoznik 10x się przyda... no ale to już zależy od twego portfela... Jeśli masz kase bierz 3200+ ale w sumie ten 3000+ bez problemu sie podkręca o te 200 MHz :) tak że bez różnicy... A jakie chłodzonko na niego zapodasz??

Ja polecam Scythe Ninja(jeśli masz ładną bude z ładnie pociętą boczną ścianą aby powietrze z zewnątrz wiało na mobo... lub tańszy Big Typhoon (chyba tak to sie pisze) albo Arctic Cooling Freezer 64(albo coś takiego ;) )

 

NEWS:

Chciałbym w jednym miejscu zgromadzić troche testów najlepszych zestawów do chłodzenia procesora, a żeby nie zakładać nowego tematu to postanowiłem walnać to tu... Piszcie swoje uwagi dopisujcie jakieśinne testy aby łatwiej mozna było wybrać coś dla siebie:

http://www.tomshardware.pl/cpu/20050607/index.html

http://pclab.pl/art15400-1.html

http://www.dzikie.net/index.php?art=zalman...ta&ap=1&cpage=1

 

Teraz polecane szczególnie coolerki:

- przedział cenowy do 100 zł (nic innego tylko troche droższego sie nie opłaca ;) cena tego coolerka >50 zł )

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=979

 

- teraz high end:

Thermaltake BigTyphoon - http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=906

 

Scythe Ninja - http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1067 (dodatkowo polecany wentyl 12 cm, choć jest to chyba jedyny sensowny radiator do chłodzonka pasywnego ;) )

 

Aerocool HT-102 - http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1057

( o tym akuratnie niewiele wiem.. ale ładnie wygląda i zapowiada się miło )

<ja polecaqm osobiście BigTyphoona i Scythe Ninja + wentyl>

 

Jeśli macie jakieś własne propozycje to podawajcie linki....

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...