Skocz do zawartości
PeCet

Jakość Obrazu Lcd 17" W Niższych Rozdzielczościach

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mialem do czynienia z trzema nowiutkimi CRT Philipsa 107P50 i wszystkie mialy skopana ostrosc przy brzegach... Jak widzisz kazdej firmie zdazaja sie buble. Ja przy wyborze sprzetu staram kierowac sie parametrami/osiagami + opiniami uzytkownikow, a nie marka. Ale ja jestem lamka. Ty jestes guru i ekspert.

1296151[/snapback]

 

Nie mówie że jesteś lamka , a tym bardziej nie uważam siebie za "guru" tylko chciałem tu podać fakt że szybciej trafisz na lipny monitor słabej marki niż jest to w przypadku znanych marek. Cena tych urzadzeń w większości wskazuje na ich jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeonXIv chyba naprawde mocno żałuje swojego zakupu skoro tak sie piłuje. Czlowieku martwe pixele to nie jest wina słabej jakości wykonania monitora tylko taki jest urok tych urzadzen. Nawet na monitorze najlepszej firmy, najwyzszej jakości i najdrozszy model moze miec padnietego pixela i nic z tym nie zrobisz bo tak jest.

 

Bylem kiedys we Wiedniu i widziałem taki olbrzymi ekran LCD z wypalonym pixelem na srodku . Uwierz mi ze nie wyglada to najlepiej na takim ekranie a kosztowal on chyba okolo 10 000 Euro.

 

I niech w koncu do ciebie dotrze co ludzie tutaj pisza i co pokazane jest w testach a nie bazujesz na jakis wypociach których dowiedziales sie od kolegów na podwórku

 

I po co sie ze mna kłocisz o jakośc na DVI skoro ja widzialem to na własne oczy i przedstawiam na forum tylko fakty i to nie zeby sie pochwalic a żeby inni wiedzieli na czym polega różnica i mieli jakas orientacje przy wyborze monitora

1296359[/snapback]

 

Ależ ty jesteś uparty.

Jeszcze raz mówie nie żałuje zakupu a wręcz przeciwnie jestem z niego dumny. A jeżeli chodzi o DVI to też widziałem, widziałem tylko tyle że nie było róznicy w żadnym przypadku ( rozdzielczości, różnego typu gry), a jeżeli nie ma róznicy to poco przepłacać???

 

PS. A tak szczerze to jaki model i jakiej firmy masz tego LCD?? najlepiej podaj jakiś link jak byś mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co mnie tak naszli:

Dziwi mnie fakt że od kiedy napisałem na tym forum opinje na temat jakości LCD związanej z marką tzn że Samsung, LG i Belinea robi kiepskie LCD, a Philips i bardziej znane firmy jak choć by jeszcze Sony robią wysokiej jakości sprzęt. To strasznie się przyczepiliście do mnie i zaczeliście jeździc po Philipsie. Dziwi mnie to tym bardziej że na innym forum "tweak'a" (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=116207&st=0) również o temacie "LCD" mieliście nieco inne zdanie o Philipsie, a mianowicie nie mieliście zastrzerzeń do tej marki lub nawet ją wychwalaliście. Z zaistniałej sytuacji płyna więc 2 wnioski : (1) Boicie się słów krytyki dla sprzętu który posiadacie słabych marek.(2) Czysta zardrość że ktoś może mieć markowy sprzęt i cieszyć się nim bez zmartwień i problemów (przynajmnej w okresie gwarancyjnym [3 lata] ) a nie tak jak ci co mają SZajsungi, LG lub Belinee, regularnie jeździć do servisu z LCD bo ciągle cos się psuje.

 

 

PS. Racja Philips połączył się z LG ale nie zmniena to faktu że Philips nadal lepiej wypada w jakości produktów i opinji publicznej od LG :)

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co mnie tak naszli:

Dziwi mnie fakt że od kiedy napisałem na tym forum opinje na temat jakości LCD związanej z marką tzn że Samsung, LG i Belinea robi kiepskie LCD, a Philips i bardziej znane firmy jak choć by jeszcze Sony robią wysokiej jakości sprzęt. To strasznie się przyczepiliście do mnie i zaczeliście jeździc po Philipsie.

A może to odwrotnie.... bo jakoś nie zauważyłem żeby ktokolwiek jeździł po Philipsie, a to właśnie TY jeździsz po lcd-ekach Samsunga i LG. Temat jest prosty LCD, a nie sprzęt czy optyka. Jakby był to temat o optyce to od razu bym napisał, że philips to gofno. Czemu ?? - bo miałem duużą styczność z nagrywarkami i odtwarzaczmi cd philipsa, na 7 sztuk żadna nie przetrwała 18 m-cy, a cdrw 12x8x32 LG przetrwał ponad 3 lata.... ALE to jest temat o LCD.

Philips, LG, Samsung, Sony stoją na porównywalnych poziomach, a ten poziom zależy w tym przypadku od modelu.

Co ciekawe, Philips wypuścił LCD 19" (190b5) na matrycy S-IPS po czym nie zmieniając oznaczenia ani nie informując klientów zmienił po cichu na wolniejszą matrycę MVA. I kupujesz kota w worku bo w necie recenzje odnoszą się do 190b5 na S-IPS.

http://mva.pl/?id_kategorii=2&kategoria=13&add_kom=780

 

Jeden z naszych czytelników, między innymi pod wpływem naszych testów, zdecydował się na zakup monitora Philips 190B5. Wybór padł na ten monitor, gdyż producent podaje, iż posiada on matrycę S-IPS. Niestety, po rozpakowaniu i podłaczeniu okazało się, że w środku siedzi sobie matryca MVA Premium. Indolenci z Philips'a (a takich jest cała masa w dużych koncernach) stwierdzili, że "firma nie poczuwa się do odpowiedzialności informować klientów o tego typu zmianach, szczególnie, że matryca ma podobne i nie gorsze parametry np. czas reakcji 25ms". Ciężko polemizować z dobrze opłacanym laikiem, na temat różnic w czasie reakcji, w tych dwóch typach matryc, nie wspominając o innych szczegółach. Dla tego typu ludzi, którzy wiedzą tylko, że sprzedają "jakość" wielkiej firmy, a nie mają pojęcia na czym ona polega, monitor to monitor.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon nikt tu nie zajezdza na twojego Philipsa ani na zaden monitor tej marki w przeciwienstwie do Ciebie.

Co do mojego minitora to jestem z niego zadowolony jest to Samsung 710T. Link do testów na thg podałem wyzej a jego parametry to sobie juz sam poszukaj.

 

Niedawno na tweaku byla ankieta wlasnie odnosnie producentów LCD i najwiecej osob zaglosowalo na Samsunga i Eizo. Pozniej byl chyba LG i juz nie pamietam jak... Linka do tego tematu tez misie nie chce szukac bo mnie czas goni.

Uwazasz ze skoro te monitory bylybydzidowskie tak jak ty piszesz to czemu ludzie to kupuja?

 

A jeszcze raz wracajac do DVI to powtarzam po raz kolejny ze testowalem widzialem na wlasne oczy i szczerze musze przyznac ze obraz w 640x480 na DVI jest o niebo lepszy niz na analogu. Przynajmniej tak jest u mnie... sprawdzalem to tylko na 710t wiec na innych modelach sytacja moze byc inna ale watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon nikt tu nie zajezdza na twojego Philipsa ani na zaden monitor tej marki w przeciwienstwie do Ciebie.

Co do mojego minitora to jestem z niego zadowolony jest to Samsung 710T. Link do testów na thg podałem wyzej a jego parametry to sobie juz sam poszukaj.

 

Niedawno na tweaku byla ankieta wlasnie odnosnie producentów LCD i najwiecej osob zaglosowalo na Samsunga i Eizo. Pozniej byl chyba LG i juz nie pamietam jak... Linka do tego tematu tez misie nie chce szukac bo mnie czas goni.

Uwazasz ze skoro te monitory bylybydzidowskie tak jak ty piszesz to czemu ludzie to kupuja?

 

A jeszcze raz wracajac do DVI to powtarzam po raz kolejny ze testowalem widzialem na wlasne oczy i szczerze musze przyznac ze obraz w 640x480 na DVI jest o niebo lepszy niz na analogu. Przynajmniej tak jest u mnie... sprawdzalem to tylko na 710t wiec na innych modelach sytacja moze byc inna ale watpie

1297024[/snapback]

 

 

Słuchaj juz mi się niechce z tobą kłucić jeżeli chodzi o DVI. Ja wiem swoje ty wiesz swoje dalsze watki rozmowy na ten temat okazuja się bez sensu. Natomiast w kwestji Samsungów to nie mów mi że tak go ludzie kupują. LCD Samsunga to jak dla mie to tylko fajnie wygladają bo zadbali dobrze żeby były jak najmniejsze krawędzie obudowy LCD i żeby były jak najcieńsze ale z matrycą to ustępują wielu producentom. Pozatym jak chcesz się przekonać jakie problemy mają urzytkownicy ze sprzętem ( nie mówie tu tylko o LCD) Samsunga to wpisz sobie w google coś takiego: Samsung to g ó w n o albo Szajsung to g ó w n o(tylko bez spacji miedzy tym ostatnim wyrazem ja tak musiałem napisać bo tu jest cenzura). dla porownania wpisz jeszcze Philips to g ó w n o i będziesz miał czyste porównanie jeżeli chodzi o jakość prodóktów Samsunga.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj juz mi się niechce z tobą kłucić jeżeli chodzi o DVI. Ja wiem swoje ty wiesz swoje dalsze watki rozmowy na ten temat okazuja się bez sensu. Natomiast w kwestji Samsungów to nie mów mi że tak go ludzie kupują. LCD Samsunga to jak dla mie to tylko fajnie wygladają bo zadbali dobrze żeby były jak najmniejsze krawędzie obudowy LCD i żeby były jak najcieńsze ale z matrycą to ustępują wielu producentom. Pozatym jak chcesz się przekonać jakie problemy mają urzytkownicy ze sprzętem ( nie mówie tu tylko o LCD) Samsunga to wpisz sobie w google coś takiego: Samsung to g ó w n o albo Szajsung to g ó w n o(tylko bez spacji miedzy tym ostatnim wyrazem ja tak musiałem napisać bo tu jest cenzura). dla porownania wpisz jeszcze Philips to g ó w n o i będziesz miał czyste porównanie jeżeli chodzi o jakość prodóktów Samsunga.:)

1297326[/snapback]

Tak się składa że Samsung jest jednym z największych producentów LCD na świecie (o

ile nie największym) więc raczej ludzie to kupują ;]

Pozatym super metoda udowodnienia co jest lepsze, teraz już wszyscy zamilkną w obliczu takich dowodów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że Samsung jest jednym z największych producentów LCD na świecie (o

ile nie największym) więc raczej ludzie to kupują ;]

Pozatym super metoda udowodnienia co jest lepsze, teraz już wszyscy zamilkną w obliczu takich dowodów ;]

1297351[/snapback]

 

A sprawdziłeś?? jak nie to sprwdź jakie ludzie mają problemy z Samsungami. Że największy producent hm... to niewiem czy nie większym jest Sony.

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak Samsung matryc robi najwięcej. A to, że koledze zepsuł się 1 twardziel po roku - to ma coś mówić o firmie? Ja widziałem w sklepie dyktafon Sony, jakość nagrywania tragiczna - wniosek - Sony to tragiczna firma, zwłaszcza od dżwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak Samsung matryc robi najwięcej. A to, że koledze zepsuł się 1 twardziel po roku - to ma coś mówić o firmie? Ja widziałem w sklepie dyktafon Sony, jakość nagrywania tragiczna - wniosek - Sony to tragiczna firma, zwłaszcza od dżwięku?

1297467[/snapback]

Nie wmawiaj mi że Sony to kiepska firma mam ich televizor kupiony 1992 roku 29" i wypukły jak cholera ale nie był w naprawie ani razu i nadal chodzi świetnie. Jak by to był Samsung to pewnie padłby miesiac po skończeniu się gwarancji tak że gratuluje. A że niejwięcej tego chłamu robi to nie jest to dowodem na to że robi produkty dobrej jakości oprucz HDD wspomnaiłem jeszcze o nagrywarce CD-RW niechce się już powtarzać więc zobacz na poprzedniej stronie tego forum jakie były wyniki testu jakości wypalonego przez niego nosnika CD-RW dla porównania dałem jescze wynik Nagrywarki CD firmy TDK

 

Ps może jeszcze mi powiesz jeszcze że TDK to lipna firma ?? wiesz co tak sobie tłumacz widocznie żyjesz w jakiejś zacofanej miejscowości gdzie królują SZajsungi, albo nikt nie ma kasy na porządny sprzęt i każdy wychwala to naco go stać. A prawda jest taka że Samsung to g ó w n o. Niewierzysz to wyszukaj ten temat w google i się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon z takimi argumentami to juz panu podziekujemy.

Tylko sie kompromitujesz z tym szajsungiem i [ciach!]ami

1297625[/snapback]

Tylko się nie denerwuj Kupiłeś SZajsunga no trudno, ale następnym razem tego błędu nie popełnij

nie martw się będzie dobrze, ale mogło być lepiej jakbyś zainwestował w inną firmę a nie w Szajsunga. Ktoś już go tak nazwał (SZAJSUNG) nie ja, ale ten ktoś widocznie miał powód żeby tak nazwać tę firmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeonXIV - widze ze w pieknym stylu robisz z siebie idiote. Kolejny boardowy blazen. Tak trzymaj.

1297902[/snapback]

 

wiesz co niechce już mi się gadać na ten temat. Może masz rację że zemnie błazen może nie, lepiej patrz na siebie.

Kończe ten temat co miałem powiedzieć to powiedziałem Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się dalej swojego taniego badziewnego sprzętu papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakis AS sie musi trafic i nie ma to tamto.

A skoro zegnasz wszystkich to pozegnaj nas juz na dobre i jak masz pisac takie gryzmoły to zapraszam tutaj. Tu napewno przyznaja ci racje i bedziesz dla nich komputerowym guru:

http://forum.o2.pl/forum.php?id_f=17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak Samsung matryc robi najwięcej. A to, że koledze zepsuł się 1 twardziel po roku - to ma coś mówić o firmie? Ja widziałem w sklepie dyktafon Sony, jakość nagrywania tragiczna - wniosek - Sony to tragiczna firma, zwłaszcza od dżwięku?

1297467[/snapback]

Ja mam telewixor samsunga dziala bez zazutu juz 10 lat :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wmawiaj mi że Sony to kiepska firma mam ich televizor kupiony 1992 roku  29" i wypukły jak cholera ale nie był w naprawie ani razu i nadal chodzi świetnie. Jak by to był Samsung to pewnie padłby miesiac po skończeniu się gwarancji tak że gratuluje.

A ja mialem stycznosc z wieloma produktami Sony - konsole, TV, Radia, magnetowidy i tylko konsola przetrwala :) Reszta padla zaraz po skonczeniu sie gwarancji ( wyjatkiem byl TV, ktorym padl po 4 latach). I jak myslisz: czy kupilbym teraz cos pochodzace od Sony? Tak. Pierw bym obejrzal, sprawdzil i jesli bylo by lepsze od produktow konkurencji a cena byla by zblizona, to pewnie bym to zakupil.

A że niejwięcej tego chłamu robi to nie jest to dowodem na to że robi produkty dobrej jakości oprucz HDD wspomnaiłem jeszcze o nagrywarce CD-RW niechce się już powtarzać więc zobacz na poprzedniej stronie tego forum jakie były wyniki testu jakości wypalonego przez niego nosnika CD-RW dla porównania dałem jescze wynik Nagrywarki CD firmy TDK

Tu mi sie wydaje, ze staram sie dyskutowac z jakims 13-latkiem, ktory nie rozumie co sie do niego pisze.

Ps może jeszcze mi powiesz jeszcze że TDK to lipna firma ?? wiesz co tak sobie tłumacz widocznie żyjesz w jakiejś zacofanej miejscowości gdzie królują SZajsungi, albo nikt nie ma  kasy na porządny sprzęt i każdy wychwala to naco go stać. A prawda jest taka że Samsung to g ó w n o. Niewierzysz to wyszukaj ten temat w google i się przekonasz.

Hmm LCD Samsunga sa chyba w porownywalnej jesli nie wyzszej cenie.

Na poczatku sie chyba chwaliles, ze zaoszczedziles 600zl nie kupujac monitora z DVI a teraz piszesz, ze ktos kupuje chlam typu Samsung, bo go na lepszy sprzet nie stac chociaz jest on drozszy od Philipsa :P

Edytowane przez global

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie LCD to dziadostwo.

Fakt ładnie wyglądają, zajmują mało miejsca, ale nie mają szans do monitorów lampowych (CRT) pod względem jakości. Widziałem u mojego znajomego ostatnio 17 calowego Philips'a i to nie jakiegoś byle jakiego. Dobrą jakość uzyskasz dopiero wtedy, gdy załączysz rozdzielczość 1280/1024, inaczej literki będą niewyraźne albo pogrubione. Poza tym LCD nie wyrabiają przy dynamicznych grach 3d i psują kolory (powstają przebarwienia), np w NFSU:2. Podobnie dzieje się przy bardzo szybkim przewijaniu stron WWW z tekstem i białym tłem - kolor czarnego tekstu zmienia się chwilowo na zielony. <_<

Wiele firm tkj. np. Sony zamknęło już produkcję LCD. Obecnie pracuje się nad nowymi technologiami lampy, która miałaby być cieńsza. Taki monitorek miałby mniej więcej 5-6cm szerokości :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie LCD to dziadostwo.

Taaa.... a świstak siedzi i zawija.........

 

Fakt ładnie wyglądają, zajmują mało miejsca, ale nie mają szans do monitorów lampowych (CRT) pod względem jakości.

Jakości czego ??? Wyświetlanego obrazu ??? Ciekawe.........

 

Dobrą jakość uzyskasz dopiero wtedy, gdy załączysz rozdzielczość 1280/1024,

Bo tak mają działać, w rozdzielczości natywnej, a wtedy CRT może im naskoczyć (wiem, przesadzam :P )

 

Poza tym LCD nie wyrabiają przy dynamicznych grach 3d i psują kolory (powstają przebarwienia), np w NFSU:2. Podobnie dzieje się przy bardzo szybkim przewijaniu stron WWW z tekstem i białym tłem - kolor czarnego tekstu zmienia się chwilowo na zielony.  <_<

Są rózne matryce i do różnych rzeczy przeznaczone. Nieładnie tak uogólniać.

 

Wiele firm tkj. np. Sony zamknęło już produkcję LCD.

Tak, oczywiście ...... i zrezygnowali z najbardziej obecnie dochodowych i najlepiej sprzedających się monitorów ;)

 

Obecnie pracuje się nad nowymi technologiami lampy, która miałaby być cieńsza. Taki monitorek miałby mniej więcej 5-6cm szerokości :lol:

Stawiam raczej na technologię OLED - cienki, elastyczny i nie wymaga podświetlenia :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie LCD to dziadostwo.

Fakt ładnie wyglądają, zajmują mało miejsca, ale nie mają szans do monitorów lampowych (CRT) pod względem jakości. Widziałem u mojego znajomego ostatnio 17 calowego Philips'a i to nie jakiegoś byle jakiego. Dobrą jakość uzyskasz dopiero wtedy, gdy załączysz rozdzielczość 1280/1024, inaczej literki będą niewyraźne albo pogrubione. Poza tym LCD nie wyrabiają przy dynamicznych grach 3d i psują kolory (powstają przebarwienia), np w NFSU:2. Podobnie dzieje się przy bardzo szybkim przewijaniu stron WWW z tekstem i białym tłem - kolor czarnego tekstu zmienia się chwilowo na zielony.  <_<

Wiele firm tkj. np. Sony zamknęło już produkcję LCD. Obecnie pracuje się nad nowymi technologiami lampy, która miałaby być cieńsza. Taki monitorek miałby mniej więcej 5-6cm szerokości :lol:

1299770[/snapback]

Uwielbiam takie wypowiedzi :mur: :lol: Coś jednak ten Philips nie jest dobry albo może żle ustawiony. Co do rozdzielczości to powiedz po co mniejszą ustawiać przy ekranie 17'' 1280x1024 jest optymalna, zresztą jakość obrazu nie pogarsza się znacznie przy przeskalowaniu (przynajmniej na Sony). Kolory są ładniejsze niż na CRT i żadnych przebarwień (sic!) nie ma. A ten tekst o Sony :lol: bardzo ciekawe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan

Widzę, że masz soniaczka. Orientujesz się może jaki obecnie model 17' jest najbardziej optymalny (biuro, gry, filmy, DVI, max 1800zł). Raczej przyglądałem się LG / Nec ale skoro chwalisz Sony to na jaki zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj juz mi się niechce z tobą kłucić jeżeli chodzi o DVI. Ja wiem swoje ty wiesz swoje dalsze watki rozmowy na ten temat okazuja się bez sensu. Natomiast w kwestji Samsungów to nie mów mi że tak go ludzie kupują. LCD Samsunga to jak dla mie to tylko fajnie wygladają bo zadbali dobrze żeby były jak najmniejsze krawędzie obudowy LCD i żeby były jak najcieńsze ale z matrycą to ustępują wielu producentom. Pozatym jak chcesz się przekonać jakie problemy mają urzytkownicy ze sprzętem ( nie mówie tu tylko o LCD) Samsunga to wpisz sobie w google coś takiego: Samsung to g ó w n o albo Szajsung to g ó w n o(tylko bez spacji miedzy tym ostatnim wyrazem ja tak musiałem napisać bo tu jest cenzura). dla porownania wpisz jeszcze Philips to g ó w n o i będziesz miał czyste porównanie jeżeli chodzi o jakość prodóktów Samsunga.:)

1297326[/snapback]

Aż nie mogłem się powstrzymać od komentarza..... To że mam telewizor Royal Lux który chodzi bezawaryjnie z 10 lat mam mówić że to super marka :D , natomiast moja nowa nokia poszła za tydziń do serwisu, to mam mówić , że to szajs :D :D

 

Najgorsze i najsmutniejsze jest to, że ludzie kierując sie takimi przesłankami jak kolega Leon z czternastego wieku :wink: kupują sprzęt nie tylko komputerowy.... I przy tym doradzają innym.... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...