Skocz do zawartości
kaczala

Abit An8 Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy czekali na DFI lub MSI (nForce4),

a tu cichaczem pojawił sie nowy ABIT.

Wprawdzie te dodatki w stylu chłodzenie OTES to może lekka

przesada ale to też powinien być demon szybkości.

 

A Cena(749zł) moim zdaniem dostępna w porównianiu

z płytą Fatality na platformę Intela.

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12718&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie i kiedy :) Widzac co pokazuje DFI i porownujac do wczesniejszych plyt Abita czy MSI (K8N Neo2) mysle ze doplata 100zl jest calkowiecie tego warta :)

Abit przebajerowal. Osobiscie wole big radiatory na ktore moge sam dmuchawe zalozyc. Wszyscy wiedza jak jest z tymi smiglami Abita :/ No i do tego te czeste wpadki producenta, ktore czasami wychodza po kilku tygodniach jak lud sie pozywi ichnimi wyrobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że MSI i DFI teraz wszyscy łykają

ale może ABIT też przypomni swoją historię dobrego O/C

i dorówna tym płytkom... :)

 

@Lancer

Dla mnie te wiatraczki to też przesada ale możesz ich nie używać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wole DFI, bo jeśli wiatraczki te wszystkie chodzą tak jak na płycie przeznaczonej pod s775 to dziękuje...i nie wydaje mi sie żeby możliwościami o/c mogła pobić DFI, jedyne co mi sie podoba w serii Fatal1ty to chłodzenie ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

740 zeta? Strasznie drogo. Ultra-D od DFi równą stówkę mniej. A mozliwości wiadomo jakie.....

1266140[/snapback]

No właśnie ja nie wiem jakie...

kilka osób ma już tą płytę a jeszcze żadnych konkretnych

osiągów nie widziałem (na razie takie w normie),

a nawet widziałem, że ludzie

mają z nią problemy... :|

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie 740 czy 50 ;] ale w necie 580 a lokalnie do wyrwania za 550 ;]

 

A co do mozliwosci ? tzn co ? 10x LAN ? 100x SATA ? pffff i co bedziemy takie maszyny "z wiekszymi mozliwosciami" na servery danych ? :D

 

Przeraza mnie to jak pakowanie "mozliwosci" w plyte wplywa na ludzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać to się napewno da, pytanie raczej czy da się załorzyć w razie czego i nie zostawić śladów?

Może temat ruszy z kopyta jak ludki mający tę płytę zaczną cos tu pisać.

Zachęcam bo cena jest do przełknięcia i brakuje tylko wiarygodnych ocen możliwości OC jakie daje płyta.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy na XS nie wypadly obiecujaco, za ta cene to DFI ownuje Abita, wersja zwykla nie Fatality to okolo 580 zl co dalej nie wyglada obiecujaco. Odkad inzynierowie Abita przeszli do DFI to Abit chyba dobrego mobo nie zrobil :(, nad czym strasznie boleje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy na XS nie wypadly obiecujaco, za ta cene to DFI ownuje Abita, wersja zwykla nie Fatality to okolo 580 zl co dalej nie wyglada obiecujaco. Odkad inzynierowie Abita przeszli do DFI to Abit chyba dobrego mobo nie zrobil :(, nad czym strasznie boleje :-|

1301833[/snapback]

a ja widze ze te 2 plyty 1 i 2 sa takie same, tylko ze w siriusie kosztuje 750 a na benchmarku ( komputronik ) 580 :D ( podobno jest wersja nie fatal1ty ale ona ma biale gniazda pci-e) Ta z wersje za 580 zamowil chyba seraf, ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety cena w komputroniku to fake!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dzisiaj dzwonil do mnie gosciu z komputronika w sprawie mojego zamowienia z 23 lutego.....

niestety paczka nie zostala wyslana, bo ktos popelnil blad, do firmy wjechaly 4szt !!!!!!!!!!!! plyt abita AN8, ale nie w wersji Fatal1ty..................!!!!!!!!!!! juz poprawiono info na stronie slkepu, heheh to bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe fatal1ty za 580zl..............:(((((((((((

coz mialem do wyboru zwrot pieniedzy (placilem przelewem z gory) albo AN8 bez fatal1ty.............

w zwiazku z tym ze malo jest rozsadnych plyt na nf4 ultra, kupilem tego AN8 i jutro (wlasciwe dzis:P) bedzi u mnie...........

 

radze zweryfikowac rewelacyhjne ceny fatal1ty w innych firmach (ktore oferuja takie okazyjne ceny:/)........., bo raczej sprawa dotyczy wersji nie fatal1ty............

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no i czar prysł:P

Ale nie załamujmy się, jeśli AN8 różniła by się tylko brakiem wiatraków (jak dla mnie to byłaby zaleta:P) i innym kolorem gniazd, a pozostałem elementy identyczne to może z OC nie bedzie tak źle.

Victor czekamy na pierwsze testy "w praniu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moim zdaniem będzie sie bardziej opłacało kupić dfi a juz sie cieszyłem że przejde z an7 na an8 :]

1308680[/snapback]

Wczoraj założyłem właśnie Falal1ty AN8. Zmieniułem orginalny wiatraczek z czipsetu na pasywnego Zalmana i wygląda że jest ok.

Płyta jest czaderska jedynie z OCGuru mam problem bo mój wentyl nie bardzo ma ochotę słuchać Biosu i stosownie do poleceń zmniejszyć obroty. Na AV8 działało.......

Wentylatory do pamięci to może nie zły patent ale nie mam ochoty na razie ich zakłać.

Generalnie wszystko chodzi cycuś tylko moja nowa vga mnie trochę wkur.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj AN8 mnie strasznie wku.........l dzisiaj............................ wybitnie wrecz.......!!!

dotarl nareszcze proc 3200, niestety sie okazalo 51 tydzien, heh ale coz.

zmontowalem cacko i do boju...

 

1 sprawa winda 32bity... podczas instalacji zwis:/

hmm mysle no dobra jeszcze raz........ to samo:/ (caly czas w miejscu instalacji sieci:/)

w biosei jest ajaks opcja o wylaczeniu nie urzywanych kart PCI wylaczylem i przeszlo:)

pozniej nie chcial sei zalogowac do systemu... wieszal sie przed pokazaniem planszy zapraszamy:/

wywalilem sieciowke PCI (905b-tx od 3com'a) i przeszlo, winda sie odpalila....ale cos zamieszlaem z gugu clock i nastapil zwis:/

po resecie komp juz nie wsatal:/ i bipa 3 razy i sie nie odpala nawet bios:/

 

2 sprawa strasznie mnie wkurza bios tej plyty zakladka uGuru wsale nie zapisuje usatwieni!!!!!

wsickam w biosei save & exit a on mi wylacza kompa:/ albo robi reset ale bez zapisu ustawien.............

 

 

Fakt jest taki ze teraz to juz po ptakach, a ja pomyslu nie mma dlaczgo sie nie oplala komp:/ wyswietlacz karty diagnostycznej pokazuje kod 75. chyba nie pozostaje nic innego jak odeslac ja do komputronika... w koncu moge ja oddac bo kupilem przez neta:D

 

jak ktos ma pomysla co moglo sie stac to piszczie.

pozdro i do uslyszenia

 

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kogo ty mnie masz?

 

a tak przy okazji resetu biosu, to zachowuje sie dosyc dziwnie, bo po przelozeniu zworki na wyczyszczenie biosa i wcisnieciu guzika powera komp startuje!!!

wydje mi sie ze teraz bios przestawil grafe na PCIe a ja mam Matroxa na PCI narazie i dlatego mi nie startuje komp..........

wyciaganie bateri nic nie daje:/

 

macie jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom tez mysle ze mbo padniete jakies jest, juz od poczatku z tym zapisywaniem biosu, a raczej brakiem zapisywania co bylo nie tak....

problem w tym ze nikt z oich znajomych nie ma kompa na 939:/

 

 

hmm... co do resetowania biosa to jednak sie resetuje.... moge tez po omacku zmieniac opcje (sprawdzalen na zmianie predkosci wentylatorow:P)

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kogo ty mnie masz?

 

a tak przy okazji resetu biosu, to zachowuje sie dosyc dziwnie, bo po przelozeniu zworki na wyczyszczenie biosa i wcisnieciu guzika powera komp startuje!!!

............

 

1311093[/snapback]

:rolleyes: A nie wydaje Ci sie ze reset biosu nalezy przeprowadzic przy odpietym zasilaniu 230V od zasilacza, a nie tak jak Ty to robisz :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jest jakas opcja w biosie ktora blokuje dzialanie grafy na pci... (nie mowie tu o zmianie "Init Display First" bo zmiaina tej opcji niczego nie zmienia:/ "palette snoop" tez nie:/ jest jeszcze3 cos co odpowiada za dzialanie grafy na PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...