Skocz do zawartości
kaczala

Abit An8 Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes: A nie wydaje Ci sie ze reset biosu nalezy przeprowadzic przy odpietym zasilaniu 230V od zasilacza, a nie tak jak Ty to robisz :?:  :lol:

1312037[/snapback]

to ty masz chyba jakiś ograniczony mózg, ja zawsze resetuje bios na odłaczonym zasialniu. pozatym mózgu płyta ma bateryjke 3v której zadanim jest podtrzymanie zapisanych informacji o ustawieniach biosu. i mozna ja wyjąc i po jakimś czasie włayzyc a na podpiętym zasialniu niewidze sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit stracil inzynierow i juz jego plyty nie beda na takim poziomie jak kiedys :( DFI teraz to warta uwagi plyta ktora oferuje o wiele wiecej niz fatality ktore kosztuje ponad 700zl

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit stracil inzynierow i juz jego plyty nie beda na takim poziomie jak kiedys :( DFI teraz to warta uwagi plyta ktora oferuje o wiele wiecej niz fatality ktore kosztuje ponad 700zl

1312528[/snapback]

Dokladnie. Abit od czasow NF7 i IC7 nie wypuscil chyba dobrego mobo :/, szkoda ze ludzie Abita robia teraz swietne plyty pod inna bandera.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit stracil inzynierow i juz jego plyty nie beda na takim poziomie jak kiedys :( DFI teraz to warta uwagi plyta ktora oferuje o wiele wiecej niz fatality ktore kosztuje ponad 700zl

1312528[/snapback]

z tym trzeba sie zgodzić, od serii NF7 abit nie pokazał chyba jeszcze żadnej porządnej płyty...tyle że za cene Fatal1ty mamy DFI SLI-D, które oferuje nam znacznie więcej niż ten Abit, ogólnie DFI zaczyna wykonywac bardzo dobre płyty (o czym świadczy cała seria LanParty)...

 

może ktoś wkońcu pokaże co to MoBo potrafii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to juz wiem ze abity sa do du... przekonalem sie na wlasnej skorze:/

 

ale powiedzcie mi czy grafa PCI musi dzialac w kazdym kompie? chyba tak prawda?

jeesli nie dziala to cos nie tak z plyta jest... Mam nadzieje ze bedzie wymiana na nowa i ze w komputroniku nie beda mieli ABIT'a (a chyba nie maja:P) to moze bede mogl kupic asusa na via k8t890... co do nf4 to mam juz uprzedzeniea jakies:/

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie macie racje, nie moge generalizowac... wkoncu trafilem na felerny egzemplarz.... zobaczymy co na to serwis komputronika....

moze jak bede mi chcieli zwrocic kase to kupie dfi ultra-d, a jak nie oddadza kasy tylko nowa plyte to ja pogonie na allegori i tak kupie dfi........... tylko dlaczego nie zrobilem tego na poczatku:/

 

szkoda tylko ze od zamowienie z 23 lutego do dzis nie mam sprawnego kompa, a teraz jeszcze przeciagnie sie to najbiedniej o kolejne 10-14 dni:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty masz chyba jakiś ograniczony mózg, ja zawsze resetuje bios na odłaczonym zasialniu. pozatym mózgu płyta ma bateryjke 3v której zadanim jest podtrzymanie zapisanych informacji o ustawieniach biosu. i mozna ja wyjąc i po jakimś czasie włayzyc a na podpiętym zasialniu niewidze sensu

1312402[/snapback]

Czy ja Ciebie obraziłem :rolleyes: ty mnie tak, przeczytaj może to co ja zacytowałem i moja odpowiedz ale bardzo powoli tak żebyś zrozumiał, a potem rzucaj hasłami których użyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek wyslalem plyte do komputronika dhl'em, czyli wczoraj juz byla na miejscu....

jak myslicie ile czasu im zajmie realizacja reklamacji? rewelacja plyte kupilem 23 lutego a dzis mamy 9 marca po prostu zajeb..... :mur: teraz jeszcze beda sie z tym pewnie babrac ze 2 tygodnie....:/

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rewelacja! dzisiaj sie dowiedzialem ze moja plyta narazie pojechala do serwisu zewnetrznego do naprawy :angry:

super, plyta nie dzialala nawet 1 dnia i zamiast wymiany bede mial naprawiana............

no chyba ze serwis laskawie stwierdzie ze to ma byc wymiana, w co szczerze watpie.......... Mysle ze za jakies 2 tygodnie napisze jak wyglada sprawa o/c na tej plycie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest w zewnętrznym to poczekasz na nia nawet do miesiąca...bodajrze 20 dni roboczych z tego co pamiętam...

1322158[/snapback]

Przepisy mówią o 30 dniach i chodzi o dni kalendarzowe.

 

Szkoda że tak wyszło, ale ja cały czas jestem nastawiony na jej zakup.

 

I nie zgodze sie z opiniami że Abit nic dobrego nie wypuszcza bo AN7 którą kupiłem 9 miesięcy temu sprawuje sie znakomicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią o 30 dniach i chodzi o dni kalendarzowe.

a czy to nie jest 20 dni roboczych?

 

I nie zgodze sie z opiniami że Abit nic dobrego nie wypuszcza bo AN7 którą kupiłem 9 miesięcy temu sprawuje sie znakomicie!

1322621[/snapback]

i właśnie od serii NF7, S, SL i AN7 Abit sie nie wykazał za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bedzie tak zle:) okolo 16 dostalem maila z serwisu, informujacego mnie ze w poniedzialek wyjedzie do mnie nowa plyta B)

 

moze nie bedzie tak zle i juz we wtroek wieczorkiem jakies info wstukam na forum z pokladu mojej 64:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest 20 dni roboczych?

i właśnie od serii NF7, S, SL i AN7 Abit sie nie wykazał za bardzo...

1322837[/snapback]

 

Ludzieeeeeeeeee!!

A czemu tak marudzicie???

Jednemu z forumowiczów płyta padła i już Abit jest do [gluteus maximus]?

Przecież tak nie można. Jednak to prawda że "łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi". Można przez lata robić dobre płyty i wtedy jest ok ale wystarczy że jeden egzemplaż jest felerny i huzia na Jóżia....

Przecież ta płyta aż z Tajwanu tu przyjechała to może mogła ulec uszkodzeniu po drodze no nie......?? Jak w opisie teraz używam Fatal1ty ale wcześniej miałem AV8,KV8PRO,AN7,NF7-S, NF7,KT7-E i jeszcze kilka Abitów których symboli już nie pamiętam. Wszystkie działały spox a należę do ludzi którzy jak miesiąc nic nie dłubią w skrzynce no znaczy że są chorzy lub nie żyją :wink:

Kręciłem, kręcę i będę kręcił na Abicie i nikt mi nie powie że to ją badziewne płyty.

Na Fatal1ty Winnniego 3000 zrobiłem na 2650MHz i przez tydzień miałem jazde na maxa. Stabilność i moc. Przez ostatnie 3 dni działałem na X800XT też Abita wykręcając zestaw na 6347 pts. w 3DMarku 05. Sami oceńcie wyniki.

Niestety x800 muszę dzisiaj oddać :mur: i wrócić do Abit x700PRO :mur:

Winniego również ściągnąłem do nominalnych ustawień stwierdziwszy brak wyrażnego wpływu oc na wydajność w grach.Na koniec mam gorący apel do tych forumowiczów którzy Fatal1ty widzieli tylko na obrazku. Nie fakajcie na te mobo bo są naprawdę czaderskie a jeżeli ktoś ma ochotę kupić sobie Epoxa, DFI czy MSI to już jego sprawa.

Ja polecam Fatal1ty!!

 

P.S.

Jest już BIOS 12 do Fatal1ty i po zobieniu flasha wentyl słycha się już mobo :D

Edytowane przez Iron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie psioczymy bo jedna sztuka jest do bani, tylko dlatego że choćby regulacja napięć na RAM jest za niska i parę innych dupereli co się można przyczepić.

Podaj jakieś szczeguły OC, jakie FSB (wiem że A64 nie ma FSB, ale jakoś to trzeba nazywać), timingi itd. Screeny z testami mile widziane :)

 

OT: Mam pomysł, może zzaczniemy mailować do Abita żeby zaczeli pracować na rev2.0 :) Albo chociaż niech wersja Fatal1ty zejdzie cenowo do konkurencji, bo narazie DFI z SLI jest tańsza (cena by Komputronik).

 

OT2: Czy ktoś ma czystą AN8 i może przeprowadzić testy, czy to jest to samo co Fatal1ty tylko bez bajerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam AN8 w tej chwili, ale to nie to samo co Fatal1ty... tzn chipset jest inny... fatal1ty to nForce 4 Ultra, a czysty AN8 jest na nForce 4 - i do tego mooje mbo bylo na rev.1 nForca... roznica to SATA II....

 

Dogadalem sie z kierownikiem serwisu i kupilem DFI Ultra-D w zaminan za tego abita.... jutro/pojutrze ma byc u mine..:D

 

tak wiec niestety opuszcze ten watek i przeniose sie do DFI....:D

 

Pozdrawaim

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszłą wersja SLI, ciekawe czy poszli po rozum do głowy i poprawili niedoróbki? Jak ktoś znajdzie jakis kompleksowy test z OC (najlepiej porównanie do DFI) to niech skrobnie z łaski swojej, tutaj albo na priva do mnie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...