Skocz do zawartości
bombelek

Siec I Internet - Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko a mianowicie czy dalo by sie cos takiego zrobic:

 

Modem thomson

|

|

|

|

Switch---------------Komp2

|

|

|

|

|

|

komp1

 

Chodzi o to czy dzialal by lan i internet puszczony z modemu ....??? :mur:

Edytowane przez bombelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a mianowicie czy dalo by sie cos takiego zrobic:

 

Modem thomson

      |

      |

      |

      |

Switch---------------Komp2

|     

|     

|       

|       

|         

|         

komp1 

 

Chodzi o to czy dzialal by lan i internet puszczony z modemu ....??? :mur:

1265192[/snapback]

da się to zrobić tak

 

modem thomson

|

|

|

|

Router/komputer pełniący funkcję routera ------------ komp2

|

|

|

|

komp1

 

 

modem thomson

|

|

|

|

Router/komputer pełniący funkcję routera

|

|

switch ------------ komp2

|

|

|

|

komp1

 

 

lub tak

 

modem z routerem

|

|

|

|

switch ------------ komp2

|

|

|

|

komp1

 

lub tak

 

modem z routerem i switchem ----- komp2

|

|

|

komp1

 

 

rozwiązań jest wiele (i pewnie znajdą się jeszcze inne) ale tak jak ty zaproponowałeś to się nie da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaki to modem czy taki do Neostrady (nawet nie wiem czy są) WAN RJ-11 czy modem kablowy z kablówki RJ-14.

Jeżeli taki z Neo+ to samym switchem nic nie zdziałasz i wtedy da radę tylko tak jak kolega wyżej narysował.

 

 

Jeżeli jest to modem np. z kablówki RJ-14 na lanie, to istnieje możliwość rozdziału (poprzez zrobienie dodatkowego segmentu) netu i zrobienia sieci samym switchem. Można tak tylko zrobić jeżeli:

 

-nie ma filtracji MAC (w 90% kablówek jest :( )

-dogadasz się z adminem, żeby na to pozwolił i wpisał nr MAC karty sieciowej (2 komputera) do serwera. W dużej części kablówek provaiderzy pozwalają na rozdzielenie sygnału na dodatkowego kompa, trzeba się tylko z nimi dogadać, powiadomić o tym, niekiedy coś zapłacić itd.

 

Jeśli powyższe kryteria odpadają to pozostaje tylko zrobienie sieci i podział netu na zasadzie takiej jak kolega wyżej pokazał.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a mianowicie czy dalo by sie cos takiego zrobic:

 

Modem thomson

      |

      |

      |

      |

Switch---------------Komp2

|     

|     

|       

|       

|         

|         

komp1 

 

Chodzi o to czy dzialal by lan i internet puszczony z modemu ....??? :mur:

1265192[/snapback]

Jesli jest to modem kablowy (a tak mi sie cos zdaje) to jedynym sposobem podpiecia 2 komputerow jednoczesnie przy abonamencie za jeden jest korzystanie z routera/komputera pelniacego role routera. Jesli wykupisz mozliwosc podpiecia 2 kompow jednoczesnie, wowczas mozesz stosowac switch badz hub, Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to modem kablowy (a tak mi sie cos zdaje) to jedynym sposobem podpiecia 2 komputerow jednoczesnie przy abonamencie za jeden jest korzystanie z routera/komputera pelniacego role routera. Jesli wykupisz mozliwosc podpiecia 2 kompow jednoczesnie, wowczas mozesz stosowac switch badz hub,

1265361[/snapback]

To takie podsumowanie i ujęcie tego co ja napisałem :huh: :wink: :)...krótko i na temat

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:D

 

modem thomson

|

|

|

|

Router/komputer pełniący funkcję routera

|

|

switch ------------ komp2

|

|

|

|

komp1

 

Jesli zrobilbym taka konfiguracje ( Routerem byl by pentium 200Mhz , 64mb ram i 1,2GB dysk na linuxie lycoris bo akurat mam na CD) wtedy wszystko bylo by oki tak? Jest moze jakis program w stylu zdalnego pulpitu z opcja polaczenia windowsa i linuxa bo chce uniknac dodatkowego monitora w pokoju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:D

 

modem thomson

|

|

|

|

Router/komputer pełniący funkcję routera

|

|

switch ------------ komp2

|

|

|

|

komp1

 

Jesli zrobilbym taka konfiguracje ( Routerem byl by pentium 200Mhz , 64mb ram i 1,2GB dysk na linuxie lycoris bo akurat mam na CD) wtedy wszystko bylo by oki tak? Jest moze jakis program w stylu zdalnego pulpitu z opcja polaczenia windowsa i linuxa bo chce uniknac dodatkowego monitora w pokoju??

1265834[/snapback]

Zamiast Lycrois zainstaluj coś normalnego ;)

 

poza tym linux jest ok do takiej konfiguracji - no i oczywiście jest coś takiego jak pulpit zdalny.

 

Pod Xwindows jest VNC, a z trybu tekstowego masz telnet lub ssh

 

No i jak już zrobisz sobie taką sieć - a nie chcesz się narażać - to musisz ustawić na windowsach (komp1, komp2) ttl pakietów, taki jak na linuksie +1 (bo [brzydkie określenie na linuksa] pełni funkcję routera - więc obniż o 1 ttl).

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...