Skocz do zawartości
Jordi23

Star Wars: Knights Of The Old Republic 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,rzeczywiscie wyszedl patch,jednak nikt (moze i sami tworcy) nie wie co on poprawia,zreszta,samo oznaczenie patcha jako 1.0a jak i jego wielkosc(niecale 2mb) raczej nie wroza wielkiej poprawy.Co do bug'u z zacinajacym sie robotem,nie lam sie,nie jestes sam,ponoc niektorym pomoglo wczytanie sejwa przed robocikiem i potem zaskoczylo,naprawde polecam forum na www.lucasarts.com dotyczace KOTOR'a 2,jest tam kilka porad do niektorych bug'ow.I na koniec moja rada,nie wlaczajcie speed burst'a przed rozmowa z kimkolwiek,jest naprawde wkurzajacy bug ktory powoduje to,ze jezeli czar jest aktywny,to jakims dziwnym trafem texty tez przewijaja sie jakby sie gdzies spieszyly ;),kompletnie nic sie nie zdazy przeczytac,oprocz linijki poprzedzajaca odpowiedz gracza,zreszta,najlepiej sprawdzic samemu jak to wyglada :).

 

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lubie klimaty gwiezdnych wojen aczkolwiek nie przepadam za rpgami. Wyjatkiem jest Morrowind ktory przyciągnąl mnie na długie tygodnie, a stało sie tak dlatego ze świetnie wykorzystano tam widok FPP. Mam pytanie czy W KOTOR 1 i 2 jest widok FPP i czy mozna walczyc w tym trybie. Będe wczieczny za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy W KOTOR 1 i 2 jest widok FPP i czy mozna walczyc w tym trybie. Będe wczieczny za odpowiedz  :)

1287919[/snapback]

TPP. Widok w stylu FPP jest, ale sluzy tylko do rozejrzenia sie po mapce. Jak dla mnie RPG z widokiem FPP to kiepski pomysl i jakos nie bardzo to tutaj pasuje.

 

Wracajac do tematu, patch nie bardzo chce dzialac. Autoupdater uparcie twierdzi ze mam aktualna wersje a grac nadal nie moge (po ciemku nawet do mapy nie trafie), wrr.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wspaniała :) Może graficznie nie powala - zdarza się, że drastycznie zwalnia jak pojawi się jakiś dym czy mgła, ale fabuła jest bardzo wciągająca. Właśnie uratowałem swojego głównego bohatera z rąk Goto. Najbardziej intryguje mnie Kreia i Atton. Fakt, że gdzieś (fatalnie) był spoiler i przeczytałem, że z nią się walczy w pewnym momencie (może na końcu), ale i tak grając cały czas mam "pęd" żeby zobaczyć co będzie dalej.

 

Co do trudności to trochę problemów sprawiła mi walka Attonem z dwoma zabójczyniami w Świątyni Pazaaka ;) oraz akcja Mirą w tych podziemiach pod Trującą Kantyną. No ale w pierwszym przypadku kluczowe okazały się granaty plazmowe, a w drugim miny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany skąd ty jesteś jak nie wiesz jak wygląda ta gra :wisielec:

1287933[/snapback]

Rany, stary teraz to mnie rozwaliłeś :blink: . Jakbym chcial zagrać we wszystkie hity to musiał bym spędzać 24 h na dobe grając. Gram po prostu w to co lubie a lubie wszelkiej maści fps-y wojenne, gry marynisryczne jak chodzby sea dogs itp. Nie mów mi że grasz we wszystko co wychodzi na rynek :mur: . Po to jest to forum żeby pytać o pewno rzeczy zwiazane z rynkiem gier prawda??. Eh ludziska czasami mnie potraficie zaskoczyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale mam wrazenie ze w kotor perspektywa byla jakas szersza. W kotor2 zmieniam rozdzielczosci bez efektu - brakuje mi szerszego sporzenia na plansze. Brakuje mi funkcji poruszania sie za pomoca LMB z kotor. Czasem zdarza sie ze sie niezle zakrece zanim wejde tam gdzie chcialem szybko wbiec postacia.

I to chwilowo tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porob zadanka na planecie (nie ma ich zbyt duzo),przeszukaj ruiny akademi (znajdziesz tam kilka czesci do miecza),odwiedz jaskinie(w niej pozbieraj krysztalki),wroc na statek,pogadaj z twoim kolesiem z ta dziwna reka,on Ci zrobi mieczyk jezeli bedziesz mial wszystkie czesci (a na dantoinie znajdziesz wszystkie).Oczywiscie wybrales Dantoin jako 1 planete na ktora poleciales? (quest z mistrzami jedi).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi sie zdaje, czy ta gra jest prosta jak kij od szczotki?

 

Zastanawiam sie powaznie nad zwiekszeniem poziomu trudnosci walk, bo na normal przechodze przez wszystkich wrogow jak huragan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo łatwa nawet na trudnym... W ogóle cała gierka jest bardzo prosta, nie tylko walki ale również i questy są bardzo proste i nie wymagają myślenia. Co do walk to mimo wszystko miałem pewien problem na trudnym, kiedy musialem walczyć Attonem z bliżniaczkami. Reszta walk to bułka z masłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że gdzieś (fatalnie) był spoiler i przeczytałem, że z nią się walczy w pewnym momencie (może na końcu), ale i tak grając cały czas mam "pęd" żeby zobaczyć co będzie dalej.

 

Co do trudności to trochę problemów sprawiła mi walka Attonem z dwoma zabójczyniami w Świątyni Pazaaka ;) oraz akcja Mirą w tych podziemiach pod Trującą Kantyną. No ale w pierwszym przypadku kluczowe okazały się granaty plazmowe, a w drugim miny :)

1288912[/snapback]

Gościu, rozwaliłeś mnie. Najpierw sam piszesz o fatalnych skutkach spoilerów, a później wyjawiasz znaczące wydarzenie w grze...

 

Sama gra jest faktycznie świetna, ale poziom trudności walk jest zbyt niski (a może to po prostu wspomnienia z gier w realiach Forgotten Realms?). Gram Jedi Guardianem, po 18h jestem na 15 poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, stary teraz to mnie rozwaliłeś :blink: .  Jakbym chcial zagrać we wszystkie hity to musiał bym spędzać 24 h na dobe grając. Gram po prostu w to co lubie a lubie wszelkiej maści fps-y wojenne, gry marynisryczne jak chodzby sea dogs itp. Nie mów mi że grasz we wszystko co wychodzi na rynek :mur: . Po to jest to forum żeby pytać o pewno rzeczy zwiazane z rynkiem gier prawda??.  Eh ludziska czasami mnie potraficie zaskoczyć :wink:

1288917[/snapback]

Jakby ci sie chciało to byś sobie pooglądał screeny, przecież to 2 część :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci sie chciało to byś sobie pooglądał screeny, przecież to 2 część :mur:

1290450[/snapback]

 

Oczywiście ze ogladalem :angry: . Zobacz sobie na wp czy po screenach bedziesz wiedzial o widoku Fpp, a o to pytalem <_< . Widzialem tylko ze gra ma wysokie oceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grę czekałem z niecierpliwością kilka długich miesięcy i muszę powiedzieć że jest aż nadto słaba silnik bez zmian w sumie poza burstem, gra bardzo łatwa nawet na najtrudniejszym poziomie no i beznadziejne zakończenie ... w sumie gra na 3 dni.... już chyba nikt nie wyda tak cudownego rpg jak fallout 2 nad którym siedziałem miesiąc, tam też była prawie pełna swoboda działań a tutaj czy zły czy dobry i tak większość questów ta sama tylko gadki inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za chu*** silnik gry??KOTOR 1-ynka smigal pieknie...a tu np jest takie cos..ze na Dantoine,przy starej posesji mentale(czy jak mu tam) jak i troche dalej na tych 'polach' fps schodzi do 1-5. co to qwa jest???Jakis bug chyba bo...nie ma tam zadnych specjalnych efektow w grafie...To jest parodia;/Po za tym,jak chce ruszyc postacia,to sie zacyzan krecic w kolko,a pare razy mi sie teleportowala.Poprostu ta gra jest smieszna...wypusicli chyba nie bete nawet tylko ALphe do sklepów;/Pozdro

 

 

UPDATE:

 

.....Jak sie wyjdzie do sysetmu minimaluzjac gre,i potwem wraca z windy do niej,to..jest dobrze,no to mnie juz powalilo,po porstu niesamowity slink gry...;/

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za chu*** silnik gry??KOTOR 1-ynka smigal pieknie...a tu np jest takie cos..ze na Dantoine,przy starej posesji mentale(czy jak mu tam) jak i troche dalej na tych 'polach' fps schodzi do 1-5. co to qwa jest???Jakis bug chyba bo...nie ma tam zadnych specjalnych efektow w grafie...To jest parodia;/Po za tym,jak chce ruszyc postacia,to sie zacyzan krecic w kolko,a pare razy mi sie teleportowala.Poprostu ta gra jest smieszna...wypusicli chyba nie bete nawet tylko ALphe do sklepów;/Pozdro

UPDATE:

 

.....Jak sie wyjdzie do sysetmu minimaluzjac gre,i potwem wraca z windy do niej,to..jest dobrze,no to mnie juz powalilo,po porstu niesamowity slink gry...;/

1292049[/snapback]

Też miałem takie cos tylko że w kotor 1 ogolnie ten silnik graficzny taki średni jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KotOR2 ma duzo lepszy scenariusz niz jedynka. Przynajmniej do pewnego momentu bo koncowke zrobiono na zasadzie - no dobra,wykorzystalismy juz 95% budzetu,to zamknijmy wszystki watki w 5 minut.

Nie mniej do momentu konfrontacji z glownymi przeciwnikami jest bardzo dobrze. A rewelacyjna wrecz jest postac Kreii. Takiego mrocznego mentora zawsze szukalem w crpg :)

 

PS

Ktos napisal,ze na planetach nie ma gdzie pojsc (vide zasypane grobowce). Przeciez to wynika ze scenariusza. Chyba przeskakiwales dialogi skoro tego nie zauwazyles. Te grobowce zostaly juz spladrowane przez Revana w Kotor1 ( o czym informuje nas Kreia,gdyby ktos nie gral w jedynke). Trudno zeby wszystko w nich sie odnowilio i czekalo na kolejnego "tomb raidera". W zamian dostajemy dostep do innego grobowca. Poza tym mi bardzo odpowiada klimat wytworzony przez odwiedzenie zniszczonych lokacji,zananych (jeszcze w rozkwicie) z jedynki. Lepiej zrobic 3-4 konkretne planety,niz fundowac graczowi takie nudy jak bezsensowne szwendanie sie po terenach Wookiech,czy ciagle zapylanie tam i z powrotem po pustyni (KotOR1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,nie chodzilo mi o to ze nie podoba mi sie ze grobowce sa zasypane,wiem ze to wynika ze scenariusza,i nie,nie przewijalem dialogow,lubie wiedziec o co chodzi w grze :).Chodzilo mi o aspekt techniczny.Wiadomo,kazdy lubi co innego,jeden woli polatac sobie przez 2 dni po pustyni tam i spowrotem,a drugi woli troche mniejsze lokacje,kwestia gustu.Chyba po prostu moj zarzut wziol sie z tego ze "aleje sithow" zostawilem sobie jako ostatnia planete,i po odwiedzeniu miasta najemnikow,oraz Onderonu wraz z jego ksiezycem,i wlasnie po tych planetach Korridan wypadl troszku blado :),ale jak juz wspomnialem,kwestia gustu :).co do Kreii zgadzam sie w 100%,jeszcze tak,hmm,"neutralnego" bohatera w historii star warsow jeszcze nie bylo.Jej nauki prawie zawsze konca sie mala zjebka w stosunku do glownego bohatera,bez roznicy,czy wycinasz wszystkich jak leci czy tez jestes uosobieniem prawosci.Zebyc nabic u niej szacunek naprawde trzeba sie wczuc w jej postac i w sposob jej myslenia,naprawde godne podziwu.Do tej pory wszystko bylo czarne lub biale,koles jest zly albo dobry, z Kreia jest inaczej,ona,czasami w bardzo bezposredni i w sumie brutalny sposob,pokazuje ze np czynienie dobra na okolo moze byc dobre tylko dla glownego bohatera,a nie dla ludzi tym dobrem obdarowanych (lekcja na planecie najemnikow).

 

Dla tych ktorzy graja, a moze jeszcze o tym nie wiedza,rozmawiajcie jak najwiecej ze swoimi bohaterami,nabijajcie u nich szacunek,a zaowocuje to tym ze niektorych towarzyszy bedziecie mogli zamienic w jedi :).Wiadomo,kumpli z mieczami swietlnymi nigdy nie za wiele ;)

 

Pozdrawiam i wciaz czekam na patcha(ponoc ma byc w tym tygodniu albo na poczatku nastepnego :) :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo mowic -

oceniam gre na 8/10...

 

kotor 1 urzekl mnie - swietna fabula , fajnym romansikiem z bastila , efektownymi walkami i klimatem

 

kotor 2 to niby to samo - fabula wydaje sie b.fajna , dialogi niezle , ciekawa mozliwosc uczenia innych drogi jedi .

 

ale mam pewne zarzuty

 

1) engine gry - nawet na w miare dobrym sprzecie potrafi ladnie przyciac bez powodu. niedopracowano tego co w 1 wydawalo sie byc dopbracowane

2) dialogi... no wlasnie - niby wszystko ok - ale brak w nich takiego dojscia - gre przechodzilem ok 30h. Nie wiem czy to bug gry czy cos... ale nie udalo mi sie nic specjalnego z mira przeprowadzic tyle ze nauczylem jej drogi jedi i gdziestam za mna biegala na malachorze. Ale to mialo byc cos ala bastila w kotor1 ... postac handmaiden jest imo b.ciekawa - ale tez... pogadasz , uratujesz gdziestam.. i to wszystko - ja chce tutaj czegos wiecej , lepszego opracowania tego aspektu F:

3) zakonczenie... tu chyba nie ma co komentowac - dla mnie jest po prostu fatalne. Cala gra wydaje sie calkiem niezla -a tu zakonczenie i wali ktos totalna fuszere. Zapowiadany udzial revana w fabule gry okazuja sie picem... a ty sobie posluchasz krotkiego opowiadanka z ktorego w zasadzie nic nie wynika . ogolnie zakonczenie BARDZO psuje calkowity efekt

 

to tylko moja opinia i mozesz sie z nia nie zgadzac

 

imo kotor 2 ma wiele zalet... ale brak jemu tez miejscami takiej glebi charakteryzujacej jedyneczke - prawda , sa przeswity geniuszu. ale sa on zbyt krotko rozwijane

 

co do wielkosci map nie wypowiadam sie dlugo... dla mnie sa po prostu za male... 3 nieduze obszary i 2 ulice na krzyz to chyba troche malo jak na naar shada czy dantooine?

 

edit

trzeba tez wspomniec o pewnych lukach w fabule.... watki zaczete , niedokonczone.... rozumiem trojeczka ma wiele wyjasnic. ale dla mnie to jest troche denerwujace. widac ze tworcy spieszyli sie zeby wydac gre przed gwiazdka... i olali w ten sposob spora czesc fabuly jak i zakonczenie

Edytowane przez RaveN*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - gdzie znalezliscie swoj pierwszy swietlny miecz? Postac ktora gram jest jeszcze w powijakach na planecie Telos - to sie nei orientuje czy miecz znalezc czy moze zlozyc / mam 1 elementy wymagany do budowy/. Ergo miecze sie znajduje czy sklada z elemetow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam narazie męcze Kotora Jedynke bueheheh:) kurde.. ściągam patcha 1.03 bo kurde... giera bez z aax4 i aniso x4 utrzymuje poziom 20-25fps... nie wiem czemu tak mało.. może patch pomoze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest jak dla mnie super wypasna bo kocham te klimaty, ale ma pare denerwojacych bledow... np. naprawilem droida na Ebon Howku a po jakims czasie w jego miejsce (juz puste) znowu sie pojawil mam juz 2 z czego jeden dobry a dgorgi zepsuty tak jak na poczatku... kolejna rzecza sa denerwojace przyciecia ale tu pomaga quick save i load i jest juz dobrze! :) Mam nadzieje ze wyjdzie jeszcze jakas czesc... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi..

czy warto tak jak w jedynce trzymac sobie poziomy do momentu zostania jedi master?

bo jestem narazie na Onderon (pierwsza planeta na ktora polecialem po Telos)i jakos sie trzymam na 6tym lvlu ale nie wiem jak dlugo jeszcze musze i czy warto

bo z tego co w instrukcji pisze to mozna sobie wybrac nei tylko jedi master ale np sith lord albo sith hunter :D

nie dawajcie spoilera tylko powiedzcie czy daleko jeszcze do tego momentu? ;)

 

aaaa.. i czy odkryliscie jakies ukryte bajery? takie jak dwa bonusowe kolory mieczy w jedynce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.... zainstalowałem patcha... 1.03 do Kotora I,i kurde... w kanałach w dolnym mieściem mam 23-30 fps.. czemu??!! jest jakiś sposób żeby mieć więcej fps?? jak gralem w to jakiś rok temu to na niekręconej grafie ponad 40 fps.. a teras:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze ogladalem  :angry: . Zobacz sobie na wp czy po screenach bedziesz wiedzial o widoku Fpp, a o to pytalem <_< .  Widzialem tylko ze gra ma wysokie oceny

1290778[/snapback]

Dobra ale na screenach nie ma w widoku fpp miecza świetlnego albo innej broni, jak to było w morrowindzie. Przecież to już DRUGA część :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi..

czy warto tak jak w jedynce trzymac sobie poziomy do momentu zostania jedi master?

bo jestem narazie na Onderon (pierwsza planeta na ktora polecialem po Telos)i jakos sie trzymam na 6tym lvlu ale nie wiem jak dlugo jeszcze musze i czy warto

bo z tego co w instrukcji pisze to mozna sobie wybrac nei tylko jedi master ale np sith lord albo sith hunter :D

nie dawajcie spoilera tylko powiedzcie czy daleko jeszcze do tego momentu? ;)

 

aaaa.. i czy odkryliscie jakies ukryte bajery? takie jak dwa bonusowe kolory mieczy w jedynce?

1295775[/snapback]

Wydaje mi sie ze gdzies czytalem ze zeby wybrac druga klase to trzeba miec 15lvl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca - mam 16 i drugiej klasy nie widac...

 

Swoja droga, jezeli bedac Jedi Counselorem (czytaj: klasa nastawiona na korzystanie z Mocy) rabie wszystkich mieczem na drobne strzepy to boje sie pomyslec co bedzie przy bardziej zaawansowanej klasie :shock:

 

Co do miecza: sklada sie go, a jego kolor zalezy od wlozonego krysztalu - jakie znowu bonusowe kolory? W jedynce mialem z piec krysztalow w roznych barwach: zielony, czerwony, fioletowy, niebieski, zolty i chyba jakis jeszcze...

W dwojce mam na razie dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynce były dwa bonusowe kolory jakie mozna bylo uzkać kupując na Yavinie(w tej bazie orbitalnej)Pod koniec gry,jeden dawal kolor BARDZOO pomaranczowy..(coś pięknego dla ciemnej strony) a kolejny,niesamowicie błękitny,oba krysztaly kosztowalo po okolo 22k+ kredytów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie:

OBLESNIE prosta :( , praktycznie "druzyna" byla mi zbedna, jak przez maslo ,nawet na koncowej planecie, chwilowe problemy mialem tylko 2 razy ,jak gralem attonem vs blizniaczki i z koncowym bossem ,ale to tez na zasadzie 3-4 powtorek ;/

Zbugowana niczym win 98, na catalystach 5.x nieda sie grac, na 4.x da sie, ale i tak raz na jakis czas zwiecha ,przenikniecie przez sciane, czy inne przyjemnosci.

ZA KROTKA, zdecydowanie krotsza, zdecydowanie mniejsze tereny do lazenia ,no spieprzyli sprawe ;(.

Ogolnie gra sie milo ale jak czlowiek sobie przypomni jedynke to sie niesmak robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...