Skocz do zawartości
flasht

Monitor Lcd Do Grania I Czytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja ukochana mamusia w trosce o moj wzrok jest sklonna kupic mi monitorek LCD. Tylko, ze ja nie wiem jaki... Powiem ze duzo gram, duzo programuje i ogladam duzo filmow i zdjec... innymi slowy monitor do wszystkiego potrzebny! :D Podobaja mi sie SONY, ale ostatnio tyle modeli sie pojawilo, ze ja juz nie wiem ktory... No i denerwuje mnie to, ze te ladniejsze maja glosniki przez co kurna waza kilkogramy wiecej! :( A te glosniki to mi na grzyba biorac pod uwage, iz mam 5.1...

 

Generalnie chodzi mi o monitor 17'' i Samsungi raczej odpadaja (nie lubie tej firmy, ale jak ktos mnie przekona...). Cena zalozmy narazie nie gra roli, ale raczej chcialbym sie zmiescic w 2.3k PLN

 

Co polecicie?...

 

A... i jeszcze normy... co z tymi normami? TCO.... jestem cholernym perfekcjonista i nie zniose jakis pixelkow zielonych czy innych nie pasujacych do reszty...

 

Pozdrawiam

FlashT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja ukochana mamusia w trosce o moj wzrok jest sklonna kupic mi monitorek LCD. Tylko, ze ja nie wiem jaki... Powiem ze duzo gram, duzo programuje i ogladam duzo filmow i zdjec... innymi slowy monitor do wszystkiego potrzebny! :D Podobaja mi sie SONY, ale ostatnio tyle modeli sie pojawilo, ze ja juz nie wiem ktory... No i denerwuje mnie to, ze te ladniejsze maja glosniki przez co kurna waza kilkogramy wiecej! :( A te glosniki to mi na grzyba biorac pod uwage, iz mam 5.1...

 

Generalnie chodzi mi o monitor 17'' i Samsungi raczej odpadaja (nie lubie tej firmy, ale jak ktos mnie przekona...). Cena zalozmy narazie nie gra roli, ale raczej chcialbym sie zmiescic w 2.3k PLN

 

Co polecicie?...

 

A... i jeszcze normy... co z tymi normami? TCO.... jestem cholernym perfekcjonista i nie zniose jakis pixelkow zielonych czy innych nie pasujacych do reszty...

 

Pozdrawiam

FlashT

1266966[/snapback]

 

osobiscie polecam Ci lcd samsunga poniewaz widac nie sa takie zle skoro postawili te monitory na wcg w warszawie :P osobiscie mam zastrzezenia do lg jesli chodzi o lcd.. widzialem pare tych monitorow ale jakosc obrazu nie przypadla mi do gustu.. co prawda bylo to z pol roku temu ale jednak bylo ;)

co do marek to nie mam nic do belinea i sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam Ci lcd samsunga poniewaz widac nie sa takie zle skoro postawili te monitory na wcg w warszawie

Bo to najtańsza reklama. ALe obraz mają brzydki.

 

Polecam Philipsa nawet 16ms. Piękny i ostry ale zarazem przyjmeny dla oka obraz i brak rozmyć nawet przy szybkich obiektach - te 16ms z powodzeniem wystarcza. Bardzo ładnie skaluje obraz. a jak kochasz hardcore to 12ms matryce NEC. Ale są tak ostre że aż nieprzyjemne - moje subiektywne odczucia. Choć i samsung 710MP ma 12ms.. ale jakjuż pisałem nie podoba mi sie jego obraz.

 

Philipsy:

170B i 170P

 

Nec:

LCD1770NX

Edytowane przez Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniając sprzęt kupilem Samsung'a SyncMaster'a 710N i powiem , ze jest super :D Można zapomnieć o czymś takim jak smużenie no i spoko obraz , a cena też wporządku bo kolo 1300 zł POLECAM :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle kasy to kup EIZO. Nie zawiedziesz się na pewno. Ta firma robi monitory i robi je bardzo dobrze bo się w tym specjalizuje, a nie jakieś LG czy inny samsung które robią pralki, lodówki i inne sprzęty AGD. To tak jak z Logitechem i myszkami. Prawda, tanie nie są, ale lepszych też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniając sprzęt kupilem Samsung'a SyncMaster'a 710N i powiem , ze jest super  :D  Można zapomnieć o czymś takim jak smużenie no i spoko obraz , a cena też wporządku bo kolo 1300 zł POLECAM  :banana:

1268232[/snapback]

Z tego co slyszalem opinie uzytkownikow, to strasznie smuzy :(((

 

a mozee IYAMA 10 ms

Kuszaca propozycja... Ktos moze posiada i moze sie wypowiedziec?

 

to sobie sprawdz ile z tego co podal producent jest prawda bo w/g mnie niewiele

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

nie pekaj - samsung 913 N ,martyca TN 19 cali i all gra (8 ms), cena ok 2050 pln na dzien dzisiejszy

 

pozdro

Hmm... przeraza mnie tekst, ze oczy sie mecza... :-( Tak naprawde tylko dlatego zmieniam z CRT na LCD, zeby sie nie meczyly...

 

 

Heh... widzieliscie to? http://sklep.benchmark.pl/pelny_11102.html# Wyglada jakby im sie monitor polamal :DDD

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... widzieliscie to? 1269384[/snapback]

 

no owszem tak moze i wyglada to zdjecie ale drogi ten monitorek i do tego jeszcze prawie w kazdym komentarzu na jego temat wspominali o martwych pixelach czas reakcji nie za rewelacyjny a za roznicy w cenie miedzy iyama mozesz kupic cos innego do kompa np.ram,karte graf czy co tam sobie chcesz :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

Moje typy to (nie sa ustawione wg kolejnosci priorytetowej):

 

19" Samsung SyncMaster 913N

17" iiyama ProLite E435S-W biały

17" Sony HX73S srebrny

 

Z czego chyba najbardziej to ta IIyama...

 

Jesli ktos ma jeszcze jakies sensowne propozycje, to bardzo prosze... Podkreslam ze cena tak do 2300PLN... moze byc 17 lub 19''.

 

Czy ktos moze ma ktorys z powyzszych monitorow i moze sie wypowiedziec?

Jak to jest z tymi martywymi pixelami? Ja naprawde nie zdzierze wydania 2000PLN na monitor jak sie pozniej okaze ze jakies sub(pixele) sa zwalone! :-(

 

Najbardziej interesuje mnie odniesienie do jednego z komentarzy Samsunga... a mianowicie, ze oczy sie mecza...

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi martywymi pixelami? Ja naprawde nie zdzierze wydania 2000PLN na monitor jak sie pozniej okaze ze jakies sub(pixele) sa zwalone! :-(

1270233[/snapback]

 

taka przypadłosc LCD!! martwe piksele powstają w procesie technologicznym albo podczas transportu!! i to czy dasz za lcd 2tys czy 5 tys nic nie znaczy!!! takze musisz sie pogodzic z faktem ze takie cos moze wystąpic!!! a jak juz sie zdarzy to staraj sie o wymiane panelu!!!

 

ja proponowałbym zastanowic ci sie nad Philipsem 190B5 na matrycy S-IPS!!! ładne kolorki duze kąty widzenia no i szybka w sam raz do gier!! poczytaj sobie o nim na

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=175 cena okołó 2000zł!! tylko jak cos to musisz zwrócic duzą uwage na to jaka matryca siedzi w panelu bo podobno philips zaczął wkładac tez do tego modelu matryce mva!!! pytałem sie w jednym temacie tu na forum jak to odróznic jaka jest matryca ale nikt nie odp! jak narazie ten philips jest moim najwiekszym faworytem!!! dzis jade na miasto po jakis lcd zobacze co z tego wyjdzie!!!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę zastanowić się jeszcze nad jakością gwarancji,z tego co wiem to iiyama stoi w gronie w/w paneli najlepiej. Obojętne co sie stanie z matryca uznają gwarancje , a nie jak w innych przypadkach jakies [ciach!]ły o rysowaniu kółek w 1/3 od środka przekatnej i rozpoznawaniu uszkodzonych pikxeli. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, podczepie sie do tematu. Szukam monitora LCD 19", glownie ma on sluzyc do grania w gry i ogladania filmow, wiec nie chce zeby cos na nim smuzylo, musi miec dobra rozdzielczosc i ogolnie dobre parametry. Cena tak do 1700zl, acha i nowy a nie z ALLEGRO :)

Doradzcie mi cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przedwczoraj miałem ten sam problem. A efekt "biegania" po necie w puszukiwaniu opinii i testów był taki, że po paru dniach nie wiedziałem już nic: panele chwalone przez jednych, były ostro krytykowane przez innych, itd. , itp.

Dlatego wybrałem kilka modeli i zamiast czytać poszedłem do sklepu oglądać :). W efekcie mogę śmiało polecić model Belinea 10 19 02 - monitor 19" z matrycą TN, który kosztuje 1470 zł !!! W tej cenie jest bezkonkurencyjny: HalfLife2 wygląda lepiej niż na CRT, RomeTW tak samo, jedynie w Doomie3 pojawiało się dziwne "przewijanie" obrazu. Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek smużeniu (zarówno w grach jak i filmach). Co do filmów to jakość jest zauważalnie gorsza niż na CRT (zwłaszcza przy filmach z małym bitrate), ale wystarczy odsunąć się o 1,5 m od monitorka i już jest OK.

Do tego duży obszar roboczy przy pracy w Win i 3 lata gwarancji d2d.

 

UWAGA! Oczywiście moja opinia jest czysto SUBIEKTYWNA i to co jest OK dla moich oczu wcale nie musi takie być dla kogoś innego - po prostu radzę uwzględnić ten monitorek na liście modeli do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w jakims sklepie komputerowym... Widzialem tam...

 

17" IIyama E434S

 

Strasznie brzydki monitor! Wrecz oblesny... A obraz jakis taki wyblakly mi sie wydawal... czy ktos w tej firmie slyszal o czyms takim jak kolory????

 

17" LG Flatron L1730B

 

Obraz nieostry... czern wrecz biala! To juz moja popsuta 14'' miala ostrzejszy obraz...

 

 

Bosh... ja nigdy nie kupie tego monitora :-(((

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja także planuję zakup monitora LCD, ale nie za tą kasę :-| i nie teraz, tylko gdzieś za 2 miechy :?

 

Dużo czytałem i to w prasie i na necie i najbardziej jestem przychylny kupić LG Flatrona 1730P, bo wiele osób wypowiada się o nim w samych superlatywach. Wiem, że niektórzy kręcą nosem kiedy widzą nazwę LG, ale nie zawsze się to sprawdza a ten monitor myślę, że naprawdę się tej firmie udał. No i gwarancję daje na pixelki, co jest naprawdę dbaniem o klienta ze strony firmy (np. taki Samsung klienta olewa w tej sprawie :huh: )

 

Albo może jeszcze jakby nagle coś wyskoczyło to iiyama ProLite E435S jest warty uwagi.

 

Także kiedy już będzie cała kasa to będę się ostro zastanawiał nad tymi dwoma LCD-kami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...