Skocz do zawartości
alkohol77

Mam Problem Z Dyskiem Sata. Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Blagam pomozcie mi z tym dyskiem!!! Mecze sie strasznie!!! Kupilem Dysk sata hitachi (dekstar) 160GB i plyte glowna Gigabyte'a GB-K8NF-9. Probowalem, probowalem... i nic. Nie widzi w biosie - normalka dla sata.

Bootuje z plyty XP ze zinteg. sp2 i widzi caly -> robie partycje -> na partycji instalke -> kopiuje pliki -> robi restart... -> ...bootuje z plyty... i tak w kolko!

Ale w sklepie powiedzieli mi - o zgrozo - moze padnieta plyta, wiec wymienili. Dalej nic... Sterowniki... dostarczone z plyta zainstalowalem Sli 3114. Nic. gdzies na forum pisze o zmianie kolejnosci bootowani... wszystkie mozliwosci... nic... "No to zmien w Cmos setup hard disk priority"... (Uwaga tu najlepsze!!!!) NIE MOGE - jest tylko: 1.Bootable id-cards.

Moze musze zainstalowac Raida?Ale nie mam dwoch dyskow.

 

Naprawde nie wiem co robic. Prosze o pomoc

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bootable add-in cards to właśnie dyski SATA. Sprawdź jeszcze, czy na pewno w BIOSie, w bodajże "Integrated Peripherals" masz ustawione, żeby włączał się boot-ROM z kontrolera SATA. W tym momencie nie mogę dokładnie rzucić opcjami (jestem w pracy i nie pamietam dokładnie, co mam w BIOSie w domu) ale wieczorem napiszę, co i jak :)

Podejrzewam, że akurat tą część BIOSu mamy podobną, więc może będę potrafił pomóc.

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo wdzieczny Wiewior81. Wlasnie wrocilem ze sklepu. Wymienilem dysk, ale nie wiem czy to cos da. A takiej opcji szukalem i nie znalazlem. Nawet po ctrl+f1. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo wdzieczny Wiewior81. Wlasnie wrocilem ze sklepu. Wymienilem dysk, ale nie wiem czy to cos da. A takiej opcji szukalem i nie znalazlem. Nawet po ctrl+f1. Pozdrawiam

1268589[/snapback]

 

ano właśnie takie są uroki korzystania z dysków SATA na chipsetach które SATA nie obsługują ...

Dlatego przesiadłem się na SATA dopiero na NF3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Sprawdź, czy w "Integrated peripherals" masz opcję "Onboard PCI device" i w niej "SATA Controller" oraz "SATA BOOT ROM" - jeśli tak, obydwie ustaw na ENABLE.

Potem zobacz, czy "Bootable Add-in device" jest ustawione na "ONBOARD SATA" a nie na "PCI ADD-IN CARD".

 

Może to pomoże...

 

pzdr, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...