Skocz do zawartości
TheOne

3dmark2001se Zanizajacy Niemal Dwukrotnie Wyniki?!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem kartę z Ati na GeForce i przeinstalowałem system, masz w tym rację, ale jak sprawdzić cz mam włączone AA lub AF??Aha mam tak stary monitor że wyższego odświeżania nie da się ustawić :D

Edytowane przez samuraj,net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem kartę z Ati na GeForce i przeinstalowałem system, masz w tym rację, ale jak sprawdzić cz mam włączone AA lub AF??Aha mam tak stary monitor że wyższego odświeżania nie da się ustawić :D

1361908[/snapback]

 

AA - Wygładzanie krawędzi

AF - Filtrowanie anizotropowe

 

zobacz w sterownikach..powinienes miec albo te 2 opcje WYŁĄCZONE albo "pod kontrolą aplikacji"...

 

a co do monitora..to co ty jedziesz na monochromatycznym czy co?:) przeciez nawet w starych 15" mozesz ustawic napewno chociaz 75Hz dla 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor Traga :lol: 15" a dla rozdzielczości 1024x768 nie można ustawiać odświeżania wyżej niż 60Hz

Udał się wyłączyłem AA i AF i mam w smarku 2001 13756pkt a po OC procka i karty 15409pkt :lol:

Edytowane przez samuraj,net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... przeczytałem to 3 razy i dalej nie wiem co mam u siebie zmienić. Stery mam 71.91, w zakładce "Zmiana częstotliwości odświeżania" mam ustawione (kropkę przy) "sterowanie czestotliwością odświeżania przez aplikację". W zakładce "Rozdzielczość ekranu i tempa odświeżania" mam rozdzielczość 1024 na 768, Jakość koloru: 32 bit, Częstotliwość odświeżania ekranu 85 Hertz.

 

no i moje pytanie co ja mam tu ustawić żeby w 3D Mark 2001 mieć więcej niż 16000 Marków (bo na gf 4200 miałem 15000) :mur: :mur: :mur: HILFE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... przeczytałem to 3 razy i dalej nie wiem co mam u siebie zmienić. Stery mam 71.91, w zakładce "Zmiana częstotliwości odświeżania" mam ustawione (kropkę przy) "sterowanie czestotliwością odświeżania przez aplikację". W zakładce "Rozdzielczość ekranu i tempa odświeżania" mam rozdzielczość 1024 na 768, Jakość koloru: 32 bit, Częstotliwość odświeżania ekranu 85 Hertz.

 

no i moje pytanie co ja mam tu ustawić żeby w 3D Mark 2001 mieć więcej niż 16000 Marków (bo na gf 4200 miałem 15000)  :mur:  :mur:  :mur: HILFE

1396943[/snapback]

masz wszystko ok ustawione..a wynik?? hmm..minimalnie za maly..ale tylko tyci..masz za wolnego procka..cos ala a64 albo p4 by sie przydalo i wysokie FSB aby miec wyzsze wyniki w 3dmarku 2001

 

sprawdz czy nie masz czasem wlaczonego aa i af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... minimalnie za mały ??

Czyli, że różnica między GF 4200 ti a 6800 GT to 1000 pt. w 3D Mark 2001 ?

 

A procek mi chodzi na 2400 Mhz... FSB normalnie 200 Mhz...

To po zmianie na AMD 64 albo na P4 będę miał te 20000 Pt. w 3DMark 2001 ?

 

Czyli po co wydawałem te 2000 na swojego GF 6800 GT :mur: Wystarczyło zmienić płytę i procka na AMD 64 albo na P4 i miałbym na swoim GF 4200 19000 w 3DMark 2001… :mur: :mur:

A nie podkręcać tego starego AMD XP... :mur: :mur:

 

Następnym razem będę kupował PENTIUM !!!!

THX że koś wreszcie otworzył mi oczy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... minimalnie za mały ??

Czyli, że różnica między GF 4200 ti a 6800 GT to 1000 pt. w 3D Mark 2001 ?

 

A procek mi chodzi na 2400 Mhz... FSB normalnie 200 Mhz...

To po zmianie na AMD 64 albo na P4 będę miał te 20000 Pt. w 3DMark 2001 ?

 

Czyli po co wydawałem te 2000 na swojego GF 6800 GT  :mur:  Wystarczyło zmienić płytę i procka na AMD 64 albo na P4 i miałbym na swoim GF 4200 19000 w 3DMark 2001…  :mur:  :mur:

A nie podkręcać tego starego AMD XP... :mur:  :mur:

 

Następnym razem będę kupował PENTIUM !!!!

THX że koś wreszcie otworzył mi oczy !!

1398142[/snapback]

Hmmm to nie tak jak myślisz. Po prostu Mark 01 jak widzisz jest zależny od proca i tutaj nawet GF 4200 stykał dla osiągania dużych wyników. Czyli jednym słowem nie przejmuj się wynikiem bo ja mam nie dużo większy (ale mam słabszą karte od Ciebie) i sprawdzaj marki 03 i 05, bo to przecież one są miarodajne (w miare :wink: ). Przecież nie zmieniałeś karty po to aby grać w gry z DX 7.0/8.1 tylko w DX 9.0c i tutaj jest BIIIG RÓŻNICA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to nie tak jak myślisz. Po prostu Mark 01 jak widzisz jest zależny od proca i tutaj nawet GF 4200 stykał dla osiągania dużych wyników. Czyli jednym słowem nie przejmuj się wynikiem bo ja mam nie dużo większy (ale mam słabszą karte od Ciebie) i sprawdzaj marki 03 i 05, bo to przecież one są miarodajne (w miare  :wink: ). Przecież nie zmieniałeś karty po to aby grać w gry z DX 7.0/8.1 tylko w DX 9.0c i tutaj jest BIIIG RÓŻNICA...

1398332[/snapback]

No w sumie racja Half Life 2 śmiga aż miło. Z wszystkim na maxa. A w 3DMarku 2003 na GF 4200 niecałe 2000.

Czyli, że jednak dobrze zrobiłem ufff... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...